Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Online bringásboltot keresek!

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
6016 hozzászólás a témában

#5881
Lord_Leslie

Lord_Leslie

    Házigazda

  • globális moderátor
  • 17.297 hozzászólás
http://www.ebike.hu/

nédd meg mit írnak a fõoldalra ;)
Fekete Bárány........ Táltos Csacsi
.......+++Eladó "kacatok"+++...........:openarms: Lokálpatrióta Házigazda

#5882
Aladdin

Aladdin

    vendég

  • fórumtag
  • 91 hozzászólás
Valaki tud valamit az ebikeról?
Múlthét kedden rendeltem pár cuccut, de még semmi. A telefonszám, amit az elérhetõségben megadtak szintúgy nem müxik.
Minél jobban nézel ki, annál többet látsz be.

#5883
tpresident

tpresident

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 898 hozzászólás
egyenlõre megcsömörlöttem, de ha valamire szükségem lesz, lehet,h jobban belevetem magam az ebay-be.
"Ha tanulmányozzuk a külömbözõ vallások tanításait, észrevesszük, hogy mindnek a pozitív emberi tulajdonságok fejlesztése, az erényes ember nevelés a célja. Ez elég ok arra,hogy tiszteletet érezzünk minden vallás iránt." - Õszentsége a Dalai Láma elmélkedése

#5884
lukiboy

lukiboy

    vendég

  • fórumtag
  • 86 hozzászólás
Nekem még soha nem a Posta hozta.

Luki


Ez attól függ, hogy hogyan adják fel a cuccot !
Zsákbamacskákat el lehet kerülni józan paraszti ésszel és hideg fejjel az esetek 95%-ban kb.

Jó tanács: Angliából ne vegyél semmit, fõleg akkor ne ha _nagyon_ jó áron van !


I'll Be 6 If U'll Be 9!
http://picasaweb.google.com/lukiboy

#5885
iljicS

iljicS

    zsonglõr

  • fórumtag
  • 6.613 hozzászólás

A cuccot szerencsére nem a Posta hozza majd házhoz, hanem egy futárszolgálat.


Ez attól függ, hogy hogyan adják fel a cuccot !
Zsákbamacskákat el lehet kerülni józan paraszti ésszel és hideg fejjel az esetek 95%-ban kb.

Jó tanács: Angliából ne vegyél semmit, fõleg akkor ne ha _nagyon_ jó áron van !

Mer' egy állat vagyok !

Three attributes of a good mountaineer are high pain threshold, bad memory, and ... I forget the third.


#5886
lukiboy

lukiboy

    vendég

  • fórumtag
  • 86 hozzászólás
Szia!

Zsákbamacska mindig lehet.

De:

Minden eladót értékel az eladás után a vevõ és ezek az értékelések mindenki számára olvashatóak! Az elõbb belinkeletem egy példát, ott is el lehet olvasni a vevõi hozzászólásokat.

Tehát olyantól érdemes venni, aki minimum 99.9%-os vagy 100%-os. A legtöbb eladó ilyen egyébként.

Fizetni általában IBAN átutalással lehet, tehát az eladó megadja az IBAN, nemzetközi bankszámlaszámát és oda te elutalod a vételárat Euroban.

A cuccot szerencsére nem a Posta hozza majd házhoz, hanem egy futárszolgálat.

Én már régóta rendelgetek az eBay-rõl 40-50 ezer forint értékben LEGO-t, soha nem volt gond, csak elõször féltem, hogy ekkora összeget átutalok egy holland kereskedõnek és mi lesz, ha nem kapom meg a LEGO-kat.

Kerékpáros cuccokat még nem rendeltem de az csak más termék, a dolog ugyanaz.

Luki

Honnan derül ki,h mi zsákbamacsak és mi nem???
Én csak új dolgokat szeretnék rendelni, használttal mindig sokkal több a gond.
Hogyan kell fizetni???
Mire érdemes odafigyelni???? (mik az apró trükkök?)


I'll Be 6 If U'll Be 9!
http://picasaweb.google.com/lukiboy

#5887
tpresident

tpresident

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 898 hozzászólás
Honnan derül ki,h mi zsákbamacsak és mi nem???
Én csak új dolgokat szeretnék rendelni, használttal mindig sokkal több a gond.
Hogyan kell fizetni???
Mire érdemes odafigyelni???? (mik az apró trükkök?)
"Ha tanulmányozzuk a külömbözõ vallások tanításait, észrevesszük, hogy mindnek a pozitív emberi tulajdonságok fejlesztése, az erényes ember nevelés a célja. Ez elég ok arra,hogy tiszteletet érezzünk minden vallás iránt." - Õszentsége a Dalai Láma elmélkedése

#5888
lukiboy

lukiboy

    vendég

  • fórumtag
  • 86 hozzászólás
Az eBay-en szinte minden van.

Magánszemély és cég is árul, új és használt alkatrészt is.

Van amire licitálni lehet és van azonnal megvehetõ cucc is.

egy példa:

http://cgi.ebay.de/w...ssPageName=WDVW

Itt egy új Manitou Sherman Slider Plus-t lehet venni, ára: 599Euro ha azonnal megveszed de a licitálás 499Euro-ról indul. A végén azé lesz, aki a legtöbbet adja érte a licitálás befejeztéig.

Ez itt nálunk 231.900 Ft, ott 148.552Ft + kb 10.000Ft átutalás és posta költség.

Luki


Az ebay hogyan mûködik???

NÉzegettem, de annyira irreálisan alacson árakat láttam,h hihetetlennek tûnik.
Nem is merültem bele jobban, ezért érdekelne,h mi is a felépítése???
Ezek új v. használt cuccok??? Magánszemélyek vagy cégek az eladók??? Van valami óra is ami számol visszafelé...akkor ez 1 aukció????
Lehet,h hülye kérdések, de én kb .2*5percet töltöttem eddig az oldalakon...


I'll Be 6 If U'll Be 9!
http://picasaweb.google.com/lukiboy

#5889
tpresident

tpresident

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 898 hozzászólás
kicsit részletesebben lehetne?!
"Ha tanulmányozzuk a külömbözõ vallások tanításait, észrevesszük, hogy mindnek a pozitív emberi tulajdonságok fejlesztése, az erényes ember nevelés a célja. Ez elég ok arra,hogy tiszteletet érezzünk minden vallás iránt." - Õszentsége a Dalai Láma elmélkedése

#5890
Endroo

Endroo

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.030 hozzászólás

Van valami óra is ami számol visszafelé...akkor ez 1 aukció????

rátapintottál a lényegre

#5891
tpresident

tpresident

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 898 hozzászólás
Az ebay hogyan mûködik???

NÉzegettem, de annyira irreálisan alacson árakat láttam,h hihetetlennek tûnik.
Nem is merültem bele jobban, ezért érdekelne,h mi is a felépítése???
Ezek új v. használt cuccok??? Magánszemélyek vagy cégek az eladók??? Van valami óra is ami számol visszafelé...akkor ez 1 aukció????
Lehet,h hülye kérdések, de én kb .2*5percet töltöttem eddig az oldalakon...
"Ha tanulmányozzuk a külömbözõ vallások tanításait, észrevesszük, hogy mindnek a pozitív emberi tulajdonságok fejlesztése, az erényes ember nevelés a célja. Ez elég ok arra,hogy tiszteletet érezzünk minden vallás iránt." - Õszentsége a Dalai Láma elmélkedése

#5892
lukiboy

lukiboy

    vendég

  • fórumtag
  • 86 hozzászólás
Szia!

Én nem tapasztaltam az áraikban olyan nagy eltérést a többi bolthoz képest.

Ha csak a pénz számítana, akkor eBay-rõl rendelném a dolgokat, mert külföldrõl még az átutalás + posta költséggel együtt is olcsóbbak a dolgok általában.

Konkrét tapasztalatom eddig csak LEGO-ra van de nézegettem már kerékpáros cuccokat is az eBay-en.

Luki

De meg is kéri az árát a ridebike, igaz???
Valamit valamiért....


I'll Be 6 If U'll Be 9!
http://picasaweb.google.com/lukiboy

#5893
tpresident

tpresident

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 898 hozzászólás
De meg is kéri az árát a ridebike, igaz???
Valamit valamiért....
"Ha tanulmányozzuk a külömbözõ vallások tanításait, észrevesszük, hogy mindnek a pozitív emberi tulajdonságok fejlesztése, az erényes ember nevelés a célja. Ez elég ok arra,hogy tiszteletet érezzünk minden vallás iránt." - Õszentsége a Dalai Láma elmélkedése

#5894
lukiboy

lukiboy

    vendég

  • fórumtag
  • 86 hozzászólás
Sziasztok!

Szerintem semmi gond nincs ezzel a hálózattal, náluk fogom az új mountimat megvenni.

Teljesen egyedi építésû Kellys Majestic lesz, a gyár modellen szinte mindent átcserélek, többször kértem tõlük emailben árajánlatokat, rendre egy-két napon belül korrekt választ küldtek.

Telefonon is mindig kedvesek voltak, ha valamit nem tudott egybõl megmondani a megadott számon hamar visszahívtak... ennek így kell mûködnie.

Van egy kedvenc kis boltom is, az az Etele téren van, Mounty Kft, 1119, Budapest, Etele út 71, ott is mindig mindent megkaptam, nasgyon rendesek és segítõkészek voltak.

Bukósisakot, lámpát hátra, sebességmérõt és pumpát az ebike-rõl rendelek, mert sokkal olcsóbb így. Sajnos most éppen "betegek a dolgozók" felirat van a honlapon.

Luki
I'll Be 6 If U'll Be 9!
http://picasaweb.google.com/lukiboy

#5895
KisOcsike

KisOcsike

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.090 hozzászólás
Ridebike: Én az új üzletükben voltam (Récsei Center), ahol megmondom õszintén akkorát csalódtam pozitívam, hogy csak na!! Teljesen körülugráltak, mindent megmutattak, elmagyaráztak, utánnanéztek!! Meg rendeltem bringás cipõt, (nagy méret miatt) és rendesen letefonáltak, hívtak engem, utánnanéztek ennek-annak, szóval le a kalappal elõttük! De tényleg, ilyen kiszolgálással én még nem találkoztam, és most nem csak a bringás boltok terén!

E-bikeról meg annyit, hogy ott rendeltem a Deore tárcsafékrendszert leárazva. Elméletben nem volt készleten. Délután küldtem el a rendelést kb 5 óra fe, másnap délben hívott a srác mobilon, hogy megvan, és mikor hozhatják, variáltunk egy kicsit, mert mindenfele rohangásztam, lebeszéltük, hogy 2 nap múlva hozzák. 1 órával késõbb felhívott a srác, hogy délután kihozná, mert felém fog járni! És persze szépen meg is hozta! Szóval az E-bikeot bárkinel nyugodtan merem ajánlani!

Ezek voltak a kellemes csalódásaim az utóbbi idõben!

Üdv!

KisÖcsike
Aláírásom nem lehet 3 sornál terjedelmesebb, ezért nem is írok ide semmit....

#5896
tpresident

tpresident

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 898 hozzászólás
Nagy boltok sokszor lehúzzák a kisembert.
Ahol én lakom, Tatabányán, vagy egy bolt, ami Simano Service Center, Lánc-hálózat tag, komoly bolt, komoly árukészlettel, komoly szervízzel(bármit megcsinálnak, a legkomolyabb telótól a defekten át mindent).
De a kisember nem oda viszi a cuccát, mert egy defektcsere így mûködik:
" - Hoztam 1 defektes kereket.
- OK, átveszem, holnap gyere érte.
Másnap:
- Hello, kerék?
- Hello! kész van: 690Ft. a belsõ, 300Ft a napidíj, 500Ft a csere."

Én egy másik kisebb boltban dolgoztam, itt inkább az apróbb szerelésekre feküdtünk rá.
Defektcsere?
5perc, várd meg.
490Ft. a belsõ, 250 csere...5 perc után mehet isten hírével.

Nincs bajom a ridebike-al, csak nem azoknak az embereknek találták ki, aki ha valamit venni akarnak, akkor utánnajának,hogy hol kapják meg a legoptimálisabb áron.
A RideBike-ba bemegy, kér, fizet, és csá.

nincs negatív tapasztalat, csak nem szeretem azokat a vitrinbringásokat, akiknek az a törzshelyük, és eltökélten hiszik,h a biciklijük csak akkor fog jól mûködni,ha a legjobb helyen hetente szervizelik, és legalább 5000Ft-ot ráköltenek havonta.

Ennyi.
"Ha tanulmányozzuk a külömbözõ vallások tanításait, észrevesszük, hogy mindnek a pozitív emberi tulajdonságok fejlesztése, az erényes ember nevelés a célja. Ez elég ok arra,hogy tiszteletet érezzünk minden vallás iránt." - Õszentsége a Dalai Láma elmélkedése

#5897
Mohus

Mohus

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.156 hozzászólás
RideBike-osok,rendesek, nem parasztkodnak, mint sok más nagy boltban. Viszont félelmetesen tudatlan eladóik vannak. A szervíz is elég gyenge. Azoknak való, akik értenek a dolgokhoz, tudják miért mennek be, azt megveszik és viszlát. A szolgáltatások minõségében, a kiszolgálásban, a hozzáértésben sehol nincsenek a kis boltokhoz képest, de persze olcsóbban tudnak árulni, a nagyobb tételek miatt. Egy biztos, ha éppen nincs nagyon kicentizve a pénzem, akkor inkább fizetek 1 ezressel többet egy barátságos kis boltban, mint náluk.. szervízelni, pedig soha nem vinném oda a bicajt....

#5898
lor

lor

    phorumus maximus

  • globális moderátor
  • 24.199 hozzászólás
szerintem ti rosszul ertelmezitek a pyapal-t
vagy en?!
nemtom
de szertem nem igy mukodik mint ahogy ti irtatok

#5899
thez

thez

    maximus

  • fórumtag
  • 26.354 hozzászólás
neki elég sokmindennel van negatív tapasztalata:-)

#5900
málna

málna

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.117 hozzászólás
kicsit sok volt abból ami az avatarodban van, nem gondolod? :P

a ridebike egy nagy bolt, sok embert foglalkoztat és nem az a célja, hogy éppen kihúzza a következõ hónapig. félúton van a kisebb boltok és a faktor között.
egyikbe se vinnék szereltetni, ha olyan lenne (remélem már nem lesz több törött forgáspont tengelyem :P ) amit otthon nem tudok elvégezni.

ettöl függetlenül korrekt bolt, kitalálták az ebikeot, ami mûködik a bikediszkonttal szemben, és rendesek is. nem értem mi a bajod velük, talán valami negatív tapasztalat?