Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Online bringásboltot keresek!

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
6016 hozzászólás a témában

#5861
bocika

bocika

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 789 hozzászólás
Usából mertetek rendelni?
mert én pár dolgot vettem ebay.de-n, de .com ról nem igazán merek, félek a vámos gec..tõl. bocs ha valakinek vámos apukája/anyukája van.
amilyen mákom van ugyis az én csomagomat szúrnák ki 1/10000-res szúróvizsgálatra :)
"ezek ám a gondok, nem a faláb!"

#5862
tamaska

tamaska

    Beast of the East

  • globális moderátor
  • 19.996 hozzászólás
pontosan. :P


WU 10 perc, de ugyse fog a tag ott tobzódni a wu agency-nél, hogy vehesse má fel a pénzt hirtelen, szóval lényegében mindegy.

és sztem sima USPS is jó, nekem ~egy hét alatt ért ide a cumó.
YETI CYCLES - RIDE DRIVEN SINCE 1985. BEFORE MOUNTAIN BIKING WAS EVEN CONSIDERED AN INDUSTRY.

RAUH-Welt
B E G R I F F


#5863
kalaius

kalaius

    maximus

  • fórumtag
  • 11.904 hozzászólás
JAJ.
de ha biztosítást kötök,akkor gondolom a cuccok rendes értékét kell feltüntetnem,és oda annak az esélye,h megúszom a vámot,igaz? :-/

#5864
Shaun_Palmer

Shaun_Palmer

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.323 hozzászólás
az ems az olcsó és gyors (attó függ milyen verziót kérsz) akár 2-3 biznyic déj alatt itt van az usából.
Ha kötsz biztosítást akkor nem lehet baj.

WU: max fél óra, drága, csak a pénz meg személyi/útlevél kell hozzá...
"Ha nem lehetsz a legjobb, légy a legrosszabb!"

bptitans.hu


#5865
kalaius

kalaius

    maximus

  • fórumtag
  • 11.904 hozzászólás
WU milyen gyors?
ma felhívtam a központot és azt mondták,h Lméletileg befizetés után ~20 perccel már veheti is fel az illetõ a pénzt,és kb semmi sem kell hozzá
mivel érdemes postázni?EMS?
pl. melyik a legbiztonságos/legolcsóbb/etc?

#5866
Eerie

Eerie

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 514 hozzászólás

A BidPay-t nem nagyon ismerem, csak azt tudom, hogy a westernUnion rendszert használja (mint Doki a Back to the future vmely epizódjában). A WU a leggyorsabb módja a pénzátutalásnak (~30perc), igaz nem a legolcsóbb, ellenben drága és gyors.


A BidPay egyáltalán nem a WU rendszert használja, a BidPay nemzetközi pénzutalványt küld ki posta úton. Egyébként hozzánk is elért végre a változás szele, a magyar postán keresztül is lehet már pár hónapja nemzetközi pénzutalványt (international money order) küldeni. Amit te keversz az az, hogy a WU megvette kb. egy éve a BidPay-t.

#5867
Shaun_Palmer

Shaun_Palmer

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.323 hozzászólás
A PayPal azézrt nem megy nálunk (valszeg jópár évig nem is fog), mert kishazánk igen elõkelõ helyet képvisel a nemzetközi pénzmosási feketelistán.

A BidPay-t nem nagyon ismerem, csak azt tudom, hogy a westernUnion rendszert használja (mint Doki a Back to the future vmely epizódjában). A WU a leggyorsabb módja a pénzátutalásnak (~30perc), igaz nem a legolcsóbb, ellenben drága és gyors.

Németországból nem minden éri meg annyira, mint elsõ ránézésre, de még mindíg olcsóbb mint itthon.
Nincs vám, a posta azonos árban van, az árak drágább mint amerikában...
"Ha nem lehetsz a legjobb, légy a legrosszabb!"

bptitans.hu


#5868
tpresident

tpresident

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 898 hozzászólás
köszönöm a tanácsokat.
"Ha tanulmányozzuk a külömbözõ vallások tanításait, észrevesszük, hogy mindnek a pozitív emberi tulajdonságok fejlesztése, az erényes ember nevelés a célja. Ez elég ok arra,hogy tiszteletet érezzünk minden vallás iránt." - Õszentsége a Dalai Láma elmélkedése

#5869
tom_mirra

tom_mirra

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.889 hozzászólás
én is most rendeltem németbõl.
Annyi hátszelem volt, hogy ismerõs van kint és õ neki adtam le a rendelést és õ hozta haza. Így a postaköltség közelít a 0-hoz.
Az itthon katalógusárak ~feléért vásároltam be kintrõl.
2010.09.22. CM

néha kerékpáros.


#5870
sztyopa

sztyopa

    vendég

  • fórumtag
  • 156 hozzászólás
Én már vásároltam Németországból. Fényképezô alkatrészt, külsôt. Nem beszélek németül de eddig nem volt probléma. Banki átutalással fizettem. (OTP-direkt)

Németországban minden drágább mint USA-ban. Ne felejtsd el beleszámolni az árba a postaköltséget + az átutalás költségét. Lehet, hogy úgy már nem is éri meg. Az eladó IBAN száma fontos, ennélkül drágább az átutalás és még lehet, hogy le is vonnak tôle. Amit általában nem szeretnek. Németek elég káposztafejüek.:) Kicsit sem lazák. Legalább is azok akikkel eddig üzleteltem.

#5871
tpresident

tpresident

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 898 hozzászólás
és a német ebay??? Onnan nem jobb rendelni????
Van valakinek tapasztalat???
"Ha tanulmányozzuk a külömbözõ vallások tanításait, észrevesszük, hogy mindnek a pozitív emberi tulajdonságok fejlesztése, az erényes ember nevelés a célja. Ez elég ok arra,hogy tiszteletet érezzünk minden vallás iránt." - Õszentsége a Dalai Láma elmélkedése

#5872
bwoay

bwoay

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 336 hozzászólás

Sziasztok!

Bár a honlap szerint még betegek de már holnap hozzák az én cuccaimat is, most igazolták vissza.

Luki


hát az oldalt elég fura módon frissítik,
szerintem egyszerûen csak kintmaradt a felirat.

#5873
lukiboy

lukiboy

    vendég

  • fórumtag
  • 86 hozzászólás
Sziasztok!

Bár a honlap szerint még betegek de már holnap hozzák az én cuccaimat is, most igazolták vissza.

Luki

namost ebben az a vicc, hogy én is múlt hét kedden
(edit: éjjel, tehát szerdán!) rendeltem meg jópár dolgot,
és ma 9:30-kor már hívott a futár, hogy miért nem vagyok a munkahelyemen :)
nagyon meglepõdtem, mert olvastam az oldalon, hogy mindenki göthös,
úgyhogy most kényszerszünet, de ezek szerint V.I.P. vagyok :D

úgyhogy ezúton is köszönöm nekik!

PS: ja, Gyõrben lakom ám!


I'll Be 6 If U'll Be 9!
http://picasaweb.google.com/lukiboy

#5874
Mohus

Mohus

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.156 hozzászólás

S. Palmer:
hallottam már errõl a paypal-ról, de nem ismerem a mûködését, és azt sem tudom, miért nem jó kis hazánknban????
hol találom meg az ebay felületén,h mivel tudok fizetni az eladónak???

thank's!!!


az adott cucc oldalán van alul egy Pament methods accepted rész. A paypal nem megy itthonról, de szinte mindenki elfogad money order-t (pénzutalványt) ha nincs odaírva akkor is meg lehet beszélni az eladóval. Én USA-ba (de szinte minden országban megy) mindig a Western Union www.bidpay.com szolgáltatását használtam. Neten átutalod a pénzt a WU-nak és õk kipostázzák azt az adott címre. Olcsóbb mint a hagyományos WU szolgáltatás, ráadásul a kényelmes amik is szeretik, mert házhoz viszi a pénzt. Egy hibája van, kb 1 hét, mire megérkeik a pénz (posta ugye)

#5875
kalaius

kalaius

    maximus

  • fórumtag
  • 11.904 hozzászólás

ui.:mi van akkor,ha az Ebay-en licitált cuccot nem küldik?Történt már valakivel ilyesmi?


volt,1 srtáz pl. megjárta vele elég rég,egy feltûnõen olcsó ajánlattal bukott kb 200e-t ,ha jól Mléxem
de ha vmi power seller vagy hasonló eladótól veszel,biztos lehetsz abban,h Lküldi,amiért pénzt adtál
ha meg kisebbrõl van szó,akkor figyeld a feedbacket,h 100%-os legyen

#5876
tpresident

tpresident

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 898 hozzászólás
S. Palmer:
hallottam már errõl a paypal-ról, de nem ismerem a mûködését, és azt sem tudom, miért nem jó kis hazánknban????
hol találom meg az ebay felületén,h mivel tudok fizetni az eladónak???

thank's!!!
"Ha tanulmányozzuk a külömbözõ vallások tanításait, észrevesszük, hogy mindnek a pozitív emberi tulajdonságok fejlesztése, az erényes ember nevelés a célja. Ez elég ok arra,hogy tiszteletet érezzünk minden vallás iránt." - Õszentsége a Dalai Láma elmélkedése

#5877
szepii

szepii

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 457 hozzászólás
A hazai Ebike elõtt le a kalappal!Érdemes szétnézni náluk mert nagyon jó áraik vannak(persze vannak kivételek)!Én súlyos 10ezreket hagytam náluk,de rengeteget is spóroltam velük!Szállítás 5-ös!
Ajánlom figyelmetekbe!
ui.:mi van akkor,ha az Ebay-en licitált cuccot nem küldik?Történt már valakivel ilyesmi?

#5878
tpresident

tpresident

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 898 hozzászólás
S. Palmer: Köszönöm a válaszodat!
"Ha tanulmányozzuk a külömbözõ vallások tanításait, észrevesszük, hogy mindnek a pozitív emberi tulajdonságok fejlesztése, az erényes ember nevelés a célja. Ez elég ok arra,hogy tiszteletet érezzünk minden vallás iránt." - Õszentsége a Dalai Láma elmélkedése

#5879
bwoay

bwoay

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 336 hozzászólás
namost ebben az a vicc, hogy én is múlt hét kedden
(edit: éjjel, tehát szerdán!) rendeltem meg jópár dolgot,
és ma 9:30-kor már hívott a futár, hogy miért nem vagyok a munkahelyemen :)
nagyon meglepõdtem, mert olvastam az oldalon, hogy mindenki göthös,
úgyhogy most kényszerszünet, de ezek szerint V.I.P. vagyok :D

úgyhogy ezúton is köszönöm nekik!

PS: ja, Gyõrben lakom ám!

#5880
Shaun_Palmer

Shaun_Palmer

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.323 hozzászólás
Ebay:
Eddig nekem is csak jó tapasztalataim vannak, eddig egy használt vázat és egy fényképezõgépet vettem a hálózaton keresztül.
A rendszer lényegében egy aukciós központ, ahol bármit, de tényleg bármit (szûzmária arcképére pirult pirítós, kereszt alakú sz@r, minden van itt) meglehet hírdetni és lehet rá licitálni.
Az árverés úgy zajlik, hogy XY meghírdeti a termékét valamennyiért és lehet, h megad egy összeget amiért egybõl megveheted (Buy it now/ sofort kaufen). Az aukció egy bizonyos ideig tart (az eladó határozza meg), az nyer aki a nagyobbat mondja menettel.
Azoknak a felhazsnálóknak akik már valamit eladtak/vettek vannak fisszajelzései (feedback) amiklet a lebonyolított üzletek után kap az üzletfelektõl.
A vásárlás menete:
- Kinézed a terméket
- Az eladõ visszajelzéseit megnézed, beleolvasol, megnézed miket adott el, miket vett...
- Megnézed, hogy elküldi-e magyarországra (europa, worldwide) ha nem írja és a hírdetés szövegében nem zárja ki, a külföldre való küldést akkor egy emailt megér, hogy megkérdezd...
- Nézd meg, hogy milyen fizetésmódokat preferál. (paypal nekünk nagyon nem jó!)
- Ha küldi ide is és a fizetés is megoldható akkor emeled a tétet vagy egybõl megveszed.
Ha licitálsz akkor érdemes csak az utolsó percekben tétet rakni (nem vered fel az elején az árat), de észnél kell lenni, mert mások is ezt csinálják és akár 5másodpercenként emelkedik az ára.
Ha licitáltál és nyertél beszéljetek le mindent az eladóval és mihamarabb fizess, mert "kofától" függõen akár 3 nap után is kapod a negatív feedbacket aztán lesheted, hogy ki ad el neked bármit is...

Kb így mükszik
"Ha nem lehetsz a legjobb, légy a legrosszabb!"

bptitans.hu