Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Online bringásboltot keresek!

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
6016 hozzászólás a témában

#521
paul

paul

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 383 hozzászólás

Sziasztok!

Nem tudjátok, hogy az FTW Bikes webáruházzal mi történt?

Megszűnt de a Berguson átvette az egész készletet.



#522
Kisherceg

Kisherceg

    fullamatőr kocabringás

  • fórumtag
  • 7.992 hozzászólás

a bike24.net nyomkövetõs csomagként küldi a motyót? (50euro kb.) az oldalukon csak a postaköltségre vonatkozóan találok információt.

 

mostanra tudom, hogy igen. :)

 

zscs: ha "sima" postai küldeményként jön, akkor tényleg sanszos, sajnos. nekem eddig a rekord az on-one rendelésem, több mint egy hónapig jött, már a pénzt is visszakaptam, mire a csomag megérkezett. ma sem tudom, hogy a postások vagy a balf@sz postai melóhelyi szolgáltató ült rajta.


"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"


#523
zscs

zscs

    bringás

  • fórumtag
  • 3.320 hozzászólás
  • LocationBdapest - Wien - Mondsee

Superstar rendelésnél másnak is volt már problémája a csomagküldéssel?

 

Legutóbb valamikor tavasszal rendeltem, 1 hónapig nem jött meg a csomag, de rendesek voltak, újra elküldték. (Sajnos esélyes, hogy ellopták, nagy valószínűséggel a magyar postán, azóta is jön az eredeti csomag...)

 

Most rendeltünk ismét, igaz csak fékbetétet meg nem nagy értékben. 12 napja úton van a pakk és nem jött még meg. Határeset mondjuk, de tavaly is rendeltünk párszor, akkor egy hét alatt itt volt egy csomag.

Tartok tőle, ismét ellopták... :-(



#524
Kisherceg

Kisherceg

    fullamatőr kocabringás

  • fórumtag
  • 7.992 hozzászólás
a bike24.net nyomkövetõs csomagként küldi a motyót? (50euro kb.) az oldalukon csak a postaköltségre vonatkozóan találok információt.

"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"


#525
Kánya

Kánya

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 846 hozzászólás
  • LocationMecsek
Fõoldal

Kedves Látogató!
Webáruházunk jelenleg karbantartás alatt áll!
Várható indulás: 2013.05.01.
Köszönjük a türelmet!

:D

#526
Aske

Aske

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.881 hozzászólás
Sajnálom, mert tök jó cuccokat kínáltak, és nekem minden alkalommal flottul ment a megrendelés is.

#527
verti

verti

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.064 hozzászólás

Sziasztok!

Nem tudjátok, hogy az FTW Bikes webáruházzal mi történt?


Ez engem is érdekelne, de szerintem elnyelte a nagy magyar valóság...

#528
Aske

Aske

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.881 hozzászólás
Sziasztok!

Nem tudjátok, hogy az FTW Bikes webáruházzal mi történt?

#529
mgy

mgy

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.091 hozzászólás

27% áfát plusz még egy 1k-s kezelési költséget, úgyhogy annyi lett a vége, mintha eu-s oldalon vettem volna meg a konkurencia termékét.

Jaja, ezt mindig mérlegelni kell elõre...

#530
imi72

imi72

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.541 hozzászólás
  • Locationa Pilis
Én legutóbb Japánból, eBay-en vásárolt cuccal jártam meg. Kellemesen "olcsó" volt az ár (~160$), ingyen posta.
Fennakadt a vámon, szépen rátolták az 27% áfát plusz még egy 1k-s kezelési költséget, úgyhogy annyi lett a vége, mintha eu-s oldalon vettem volna meg a konkurencia termékét. Érdekes módon ausztrál webáruházakból is rendeltem már, legalább kétszer 130-150 $-ért, súlyban is ott volt, mint a japán cucc, a valós ár is fel volt tüntetve a csomagon, de azok simán átcsusszantak a vizsgálatokon.
Szóval a "nincs rá idejük/emberük" nagyon fontos tényezõ abban, hogy kell-e fizetni, vagy sem.

Trance
"Attól még, hogy egyesek szerint kevés idõnk van hátra, nem kéne szét....ni mindent magunk körül, lásd szemetelés, erdõirtások, és a tévé maci megszüntetése..."


#531
mgy

mgy

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.091 hozzászólás
Ez még nem az enyém, az épp pihen valahol útközben. De pont azért gondoltam új topik nyitását, hogy ne más "szemeteljünk" tele... :)

#532
Vejne

Vejne

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 4.309 hozzászólás

Sajnos itthon kevés az info,
Ne nyissunk inkább ennek egy külön topikot?

Feltöltött kép


Hohó!
szép paripa. Szerintem nem kell "CC" topikot (vagy magyarosan Knégyzet) nyitni, mivel itthon tényleg kevés a tapasztalat. A Tigrisrõl tudom, hogy C12 cuccokat használ, teljes megelégedésre, találtam TB-n egy gyereket, aki ilyen kínai karbonra épített outit, azon kívül nem sok minden jut eszembe. SZerencsére a weightweeniesen, roadbikereview-n találni elég forrást, így majd át lehet õket futkosni egy "bevásárlás" elõtt.

#533
zscs

zscs

    bringás

  • fórumtag
  • 3.320 hozzászólás
  • LocationBdapest - Wien - Mondsee

Hát, nem pont...
Várom a kínai vázam, nagyon olcsón vettem, annyira, hogy a vámosok se hitték el. Hiába mutogattam bármit, számlát, paypalt, bankkivonatot, õk bizony csekkolták a neten (gondolom alibaba, ebay), aztán mondták, hogy nem annyi. Hiába magyaráztam, hogy de, ha kell a vázam, akkor õk mondanak árat.
Evvan. Nem hülyék. :D

Dx rendelesem volt, 3 tetel, de csak egyutt lett volna 22 eur folott. Megoldas egyszeru, 2 kulon rendelesbe szedtem szet, csomagkuldes ugyis ingyenes.
Vaznal mondjuk pottyet problemasabb darabokban kuldetni. :-)

#534
mgy

mgy

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.091 hozzászólás
Vejnecske,
elég sokat olvasgattam a témában. Sajnos itthon kevés az info, kénytelen voltam az mtbr-re hagyatkozni. Ott elég rossz híre van az ebayes eladó(k)nak, úgy tudni, mind ugyanannak a gyártónak a cuccát árulja. Nehéz persze megítélni a minõséget 20000 kilométerrõl, lehet, hogy az abaygoods cuccai is jók. De valószínûleg nem véletlen, hogy majd fele annyiért adják a vázat, mint az elismert (de ugyanúgy nem ismert) gyártók. Természetesen ugyanígy nem tudom, mit árulnak az itt-ott hirdetõ itthoni próbálkozók. Kiindulva az ismert árakból, illetve az éhségbõl, azért van elképzelésem. ;)
Mert hiába mondják az egyikrõl, hogy T1000-es szövetet használ, a másik meg nem is rendes karbonszövetet, hanem felüti valami üvegszálas szarral, a külsõ réteg mindenütt ugyanaz a 3K/12K/UD fényes/matt, jótékonyan eltakarja a belsõt. Nekem "fontos" volt a rejtett bovdenvezetés, és a 142x12-es tengely, ezt meg nem sokan csinálják jelenleg.
Az mtbr-en már jópár bringa elkészült, jellemzõen 10kg körüliek. Nekem bejön a forma, szeretek bringát építeni, belevágtam.

Ne nyissunk inkább ennek egy külön topikot?

Feltöltött kép

#535
arpi07

arpi07

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.413 hozzászólás

+27% áfa
+0-12% kereskedelmi vám

egységesen ennyi rakódik 150-1000eur között mindenre, ami cég-magánszemély relációban jön be kintrõl.

Nem pontos így.Elõször a vám,utána a teljes postával egybeszámított összegre jön az áfa

#536
stp1

stp1

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.283 hozzászólás
+27% áfa
+0-12% kereskedelmi vám

egységesen ennyi rakódik 150-1000eur között mindenre, ami cég-magánszemély relációban jön be kintrõl.

#537
Vejne

Vejne

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 4.309 hozzászólás

Hát, nem pont...
Várom a kínai vázam, nagyon olcsón vettem, annyira, hogy a vámosok se hitték el. Hiába mutogattam bármit, számlát, paypalt, bankkivonatot, õk bizony csekkolták a neten (gondolom alibaba, ebay), aztán mondták, hogy nem annyi. Hiába magyaráztam, hogy de, ha kell a vázam, akkor õk mondanak árat.
Evvan. Nem hülyék. :D


hívj ferdének, de eljátszottam egy gondolattal:

New 3K Full Carbon Road Bike Frame Fork Headset 58cm | eBay

tegyük föl, szerzek egy ilyet (bár van BB30as, festett változat is, mindegy..) kb. milyen végösszegre lehet számítani?

kockázatmentesen ugyanezt meg tudnám venni mondjuk a Hyperretro - Kerékpár építés, javítás, pelso egyedi bringák oldalon is, azt hiszem, õk is ilyesmiket mázolnak, adnak, azért tudnak olyan olcsón jó ár:érték arányban építeni. Ha nincs túl nagy árdiffi, nekem jobban megérné a magyar "forgalmazót" támogatni, így a szállítás során elõforduló sérülésekért sem kéne aggódni.

opersze ez hipotetikus, nem tervezem ilyesmi vételét, azonban, érzem, ha majd oda kerül a sor, hogy új kecske után nézzek, ezeket a helyeket fogom fölkeresni : )

#538
arpi07

arpi07

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.413 hozzászólás
Továbbá a postaköltséget is megáfázzák

#539
mgy

mgy

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.091 hozzászólás

én is hallottam ezt a történetet. :)
viszont még most is az van, hogy ha nem tudják beazonosítani, hogy ez mi és mennyit ér, és/vagy nincs idejük felbontani, akkor hagynak békében. legalábbis ezt is mesélik mások..


Hát, nem pont...
Várom a kínai vázam, nagyon olcsón vettem, annyira, hogy a vámosok se hitték el. Hiába mutogattam bármit, számlát, paypalt, bankkivonatot, õk bizony csekkolták a neten (gondolom alibaba, ebay), aztán mondták, hogy nem annyi. Hiába magyaráztam, hogy de, ha kell a vázam, akkor õk mondanak árat.
Evvan. Nem hülyék. :D

#540
stp1

stp1

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.283 hozzászólás
nekem is rátenyereltek egyszer, bekérték a bizonylatokat. végül be lett vallva minden. látszott, hogy a csomagra írt 23 dollár is kamu, a gift címke is kamu, kijött volna kb 3500Ft-nyi áfa, de végül pár hét ücsörgés után kihozák és nem kellett rá befizetni semmit...