Jump to content

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Photo

Online bringásboltot keresek!

- - - - -

  • Please log in to reply
6016 replies to this topic

#501
zeezoltano

zeezoltano

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6,068 posts

Hát, félek, hogy az érdekellentétek miatt valami baja lenne az üzletnek...

Ezt tilos amúgy ? Vagy etikátlannak találod ? Az EU-ban vagyunk, szerintem ezt nem tiltja semmi, mindenki a jó árakat keresi.

De nyugi, járnak hozzátok is sokat vásárolni.

Igen de hogyha garis probléma van szerinted hova viszik Robékhoz netalán a svábokhoz vagy Svájcba ;)?


Amíg van más aki idegeskedjen helyettem, tegye meg az !
Ha nem kergeted az álmaid akkor csak vegetálsz!

#502
xclajos

xclajos

    vendég

  • fórumtag
  • 158 posts

elárulod nekem akár privátban is, hogy melyik ez az üzlet?

Hát, félek, hogy az érdekellentétek miatt valami baja lenne az üzletnek...

Ezt tilos amúgy ? Vagy etikátlannak találod ? Az EU-ban vagyunk, szerintem ezt nem tiltja semmi, mindenki a jó árakat keresi.

De nyugi, járnak hozzátok is sokat vásárolni.


Edited by xclajos, 2013. November 15. - 16:15.


#503
Rabbit

Rabbit

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1,010 posts
  • LocationKelenföld

elárulod nekem akár privátban is, hogy melyik ez az üzlet?

Nem rosszindulatból, de egyik-másik céges apróhirdetőnél / webshopnál azért sejthető, hogy miért kerül annyiba akár a dobozos XTR, amennyibe.

Akkor is tudnak garanciát érvényesíteni nálatok, ha egy darabot sem vettek az adott termékből előzőleg?



#504
rob

rob

    This is the way

  • globális moderátor
  • 16,879 posts

Ha meg okosan elolvasod a bájk-discount FAQ pontjait, akkor meg nem is fizetsz áfát sem....

Szerintem a bringaboltok jó része is így vásárol. Legalább is az egyikbe a múltkor nem bírtam bevinni a bringám, annyi német webshopos doboz volt az üzletben. Akkor szállíthatták ki éppen a cuccot. Amíg várnom kellett, addig néztem a dobozok föliratait és egy nagy német webshopból jöttek.

De egy másik boltos srác meg szó nélkül megmondta, hogy ő svájcból szerzi a cuccokat.

elárulod nekem akár privátban is, hogy melyik ez az üzlet?


"A man always has two reasons for doing anything: a good reason and the real reason." J.P. Morgan

"Science is not a democracy that can be voted on with the popular opinion." Earl R. Geddes P.h.D.


#505
zeezoltano

zeezoltano

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6,068 posts

Elolvastam és így már értem, az a lényeg hogy a szolgáltató a célország ÁFÁ-ját számolja fel amikor elér egy bizonyos határt, Magyarországon ez 35000 Euro. Tehát a bike24 már elérte, a bike-discount még nem.

 

Szóval ebben a fényben visszavonom, sz*r üzlet a bike-discount, nehogy ott vegyetek :P

 

Az viszont még nem tiszta számomra hogy mikor vámolnak, a fentiekkel ez el van intézve, az EU-n belül tárgytalan, vagy arra is van valami határérték?

nincs


Amíg van más aki idegeskedjen helyettem, tegye meg az !
Ha nem kergeted az álmaid akkor csak vegetálsz!

#506
Tekergek

Tekergek

    🚲

  • fórumtag
  • 1,257 posts

A bike24 számol 27%, a bike-discount 19%-ot. Kösz a linket, száraz lesz de megpróbálom :)


Elolvastam és így már értem, az a lényeg hogy a szolgáltató a célország ÁFÁ-ját számolja fel amikor elér egy bizonyos határt, Magyarországon ez 35000 Euro. Tehát a bike24 már elérte, a bike-discount még nem.

 

Szóval ebben a fényben visszavonom, sz*r üzlet a bike-discount, nehogy ott vegyetek :P

 

Az viszont még nem tiszta számomra hogy mikor vámolnak, a fentiekkel ez el van intézve, az EU-n belül tárgytalan, vagy arra is van valami határérték?



#507
Tekergek

Tekergek

    🚲

  • fórumtag
  • 1,257 posts

Ha meg okosan elolvasod a bájk-discount FAQ pontjait, akkor meg nem is fizetsz áfát sem....


Elolvastam de nem tudom mire utalsz, három lehetségest látok: mint cég rendelsz és a szokásos módon elszámolod az ÁFÁ-t, de ez magánszemélyre nem érvényes, ez az "Ausfuhrkassenzettel" dolog, de ha jól értem ezt neked a magyar vámosok által ki kell töltetned és a németeknek visszaküldened, tehát nincs sok értelme mert egyrészt így biztos hogy megvámolják és a magasább ÁFA mellett az ÁFÁ-t a teljes összegből állapítják meg, tehát gyakorlatilag megadóztatják az adót is. A harmadik pedig hogy nem EU országba szállíttatsz, de akkor meg onnan kell behozatni.
 

Szerintem a bringaboltok jó része is így vásárol.

 
Nem csoda ha a külföldi kiskerár alacsonyabb mint az itteni nagykerár, és ez nem az ÁFA miatt van.. Úgyanúgy az Europai elektronika árak általában megegyeznek az Amerikaival, tehát $=€, miközben tényleg nincs 35% adókülönbség..
 

A bike-discont  is nyilván elérte a fogadó országra vonatkozó értékhatárt, ezért a 27%-os áfa. De mindent megtalálsz itt.
http://www.nav.gov.h....html?pagenum=4

 
 A bike24 számol 27%, a bike-discount 19%-ot. Kösz a linket, száraz lesz de megpróbálom :)
 

Ebben a topikban megtalálod a kérdésedre a választ, már volt róla szó, törvényidézettel, mindennel.

 
Pár éve passzívan olvasom a fórumot de csak nemrég regisztráltam, eddig nem találkoztam ilyennel. Rákerestem de csak 2006-ból találtam hozzászólást ami azt mondta hogy nincs plusz költség, törvényidézettel nem találkoztam, kivéve a fentivel persze. Ha azon kívül van konkrét linked megköszönném.
 

"ahol nagyobb az ÁFA"  mint 27 %? ilyen országról nem tudok :D ha valaki tud akkor irja már le.


Van egy pár skandináv 25%-os (és Izland 25,5%), sose lehet tudni, lehet még ÁFA-csökkentés is :)



#508
xclajos

xclajos

    vendég

  • fórumtag
  • 158 posts

A bike-discount.de nél szoktam rendelni mert nekik vannak a legjobb áraik, postaköltség szempontjából is. A másik kedvenc a bike24.de, de főleg összehasonlításként mert ugyan nagyobb a választékuk, kb. a legjobb webshop (sok, jól rendszerezett info mindenről) stb., de valamivel drágábbak és érdekes módon ahogy kiderül hogy Magyarországra akarsz rendelni átállítják az ÁFÁt 19-ről 27%-ra, ami azért már nem piskóta.

 

Ezek után azon tűnődöm, szerintetek kötelező ezt így behajtani és korrektül átutalják a Magyar Államnak, vagy van rá esély hogy kamu az egész és lenyelik a 8% különbséget? És ha ezt következetesen vesszük, akkor egy 19%-os rendelésnél az egyénnek kéne nyilván tartani és önkéntesen bejelenteni az adóhivatalnál (vagy csak szúrópróbaképpen várható egy sárga csekk és eddig szerencsém volt)? Vagy rendelési összegtől függ? Vagy csak képzelődöm és az EU féle szabadkereskedelem szerint a helyi adót fizeted csak (tehát kamu a +8%)? Na és mi van ha egy olyan helyről rendelsz ahol nagyobb az ÁFA?

Ha meg okosan elolvasod a bájk-discount FAQ pontjait, akkor meg nem is fizetsz áfát sem....

Szerintem a bringaboltok jó része is így vásárol. Legalább is az egyikbe a múltkor nem bírtam bevinni a bringám, annyi német webshopos doboz volt az üzletben. Akkor szállíthatták ki éppen a cuccot. Amíg várnom kellett, addig néztem a dobozok föliratait és egy nagy német webshopból jöttek.

De egy másik boltos srác meg szó nélkül megmondta, hogy ő svájcból szerzi a cuccokat.



#509
freddyke

freddyke

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 2,261 posts

És reklamáltál, hogyan kezelik a problémát?

 

kérték hogy küldjék vissza a küllőket és tegnap meg is kaptam a cserét. az én postaköltségemet visszautalták. a váltó nem küldtem vissza mert nem magamnak rendeltem és hetekig ki se volt bontva :-)

 

Akkor így kerek, elrontották, de a végén korrigálták és a költségeid is állták.

 

Ahogy észrevettem a nagyobbaknál így szokás, ha valami probléma van még külföldről is visszafizetik a postádat.



#510
vittore30

vittore30

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1,863 posts

És reklamáltál, hogyan kezelik a problémát?

 

kérték hogy küldjék vissza a küllőket és tegnap meg is kaptam a cserét. az én postaköltségemet visszautalták. a váltó nem küldtem vissza mert nem magamnak rendeltem és hetekig ki se volt bontva :-)



#511
Grande

Grande

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1,328 posts

... hogy kiderül hogy Magyarországra akarsz rendelni átállítják az ÁFÁt 19-ről 27%-ra, ami azért már nem piskóta.

 

... EU féle szabadkereskedelem szerint a helyi adót fizeted csak (tehát kamu a +8%)? Na és mi van ha egy olyan helyről rendelsz ahol nagyobb az ÁFA?

 

Nem csalás, nem ámítás. Szabályozva van az e-kereskedelmi áfa fizetés. A bike-discont  is nyilván elérte a fogadó országra vonatkozó értékhatárt, ezért a 27%-os áfa. De mindent megtalálsz itt.

http://www.nav.gov.h....html?pagenum=4



#512
MJani01

MJani01

    maximus

  • fórumtag
  • 15,907 posts
  • LocationSzékesfehérvár

A bike-discount.de nél szoktam rendelni mert nekik vannak a legjobb áraik, postaköltség szempontjából is. A másik kedvenc a bike24.de, de főleg összehasonlításként mert ugyan nagyobb a választékuk, kb. a legjobb webshop (sok, jól rendszerezett info mindenről) stb., de valamivel drágábbak és érdekes módon ahogy kiderül hogy Magyarországra akarsz rendelni átállítják az ÁFÁt 19-ről 27%-ra, ami azért már nem piskóta.

 

Ezek után azon tűnődöm, szerintetek kötelező ezt így behajtani és korrektül átutalják a Magyar Államnak, vagy van rá esély hogy kamu az egész és lenyelik a 8% különbséget? És ha ezt következetesen vesszük, akkor egy 19%-os rendelésnél az egyénnek kéne nyilván tartani és önkéntesen bejelenteni az adóhivatalnál (vagy csak szúrópróbaképpen várható egy sárga csekk és eddig szerencsém volt)? Vagy rendelési összegtől függ? Vagy csak képzelődöm és az EU féle szabadkereskedelem szerint a helyi adót fizeted csak (tehát kamu a +8%)? Na és mi van ha egy olyan helyről rendelsz ahol nagyobb az ÁFA?

Ebben a topikban megtalálod a kérdésedre a választ, már volt róla szó, törvényidézettel, mindennel.



A sebesség mindent megold.

 


#513
SerpaPerec

SerpaPerec

    vendég

  • fórumtag
  • 403 posts

A bike-discount.de nél szoktam rendelni mert nekik vannak a legjobb áraik, postaköltség szempontjából is. A másik kedvenc a bike24.de, de főleg összehasonlításként mert ugyan nagyobb a választékuk, kb. a legjobb webshop (sok, jól rendszerezett info mindenről) stb., de valamivel drágábbak és érdekes módon ahogy kiderül hogy Magyarországra akarsz rendelni átállítják az ÁFÁt 19-ről 27%-ra, ami azért már nem piskóta.

 

Ezek után azon tűnődöm, szerintetek kötelező ezt így behajtani és korrektül átutalják a Magyar Államnak, vagy van rá esély hogy kamu az egész és lenyelik a 8% különbséget? És ha ezt következetesen vesszük, akkor egy 19%-os rendelésnél az egyénnek kéne nyilván tartani és önkéntesen bejelenteni az adóhivatalnál (vagy csak szúrópróbaképpen várható egy sárga csekk és eddig szerencsém volt)? Vagy rendelési összegtől függ? Vagy csak képzelődöm és az EU féle szabadkereskedelem szerint a helyi adót fizeted csak (tehát kamu a +8%)? Na és mi van ha egy olyan helyről rendelsz ahol nagyobb az ÁFA?

"ahol nagyobb az ÁFA"  mint 27 %? ilyen országról nem tudok :D ha valaki tud akkor irja már le.



#514
Tekergek

Tekergek

    🚲

  • fórumtag
  • 1,257 posts

A bike-discount.de nél szoktam rendelni mert nekik vannak a legjobb áraik, postaköltség szempontjából is. A másik kedvenc a bike24.de, de főleg összehasonlításként mert ugyan nagyobb a választékuk, kb. a legjobb webshop (sok, jól rendszerezett info mindenről) stb., de valamivel drágábbak és érdekes módon ahogy kiderül hogy Magyarországra akarsz rendelni átállítják az ÁFÁt 19-ről 27%-ra, ami azért már nem piskóta.

 

Ezek után azon tűnődöm, szerintetek kötelező ezt így behajtani és korrektül átutalják a Magyar Államnak, vagy van rá esély hogy kamu az egész és lenyelik a 8% különbséget? És ha ezt következetesen vesszük, akkor egy 19%-os rendelésnél az egyénnek kéne nyilván tartani és önkéntesen bejelenteni az adóhivatalnál (vagy csak szúrópróbaképpen várható egy sárga csekk és eddig szerencsém volt)? Vagy rendelési összegtől függ? Vagy csak képzelődöm és az EU féle szabadkereskedelem szerint a helyi adót fizeted csak (tehát kamu a +8%)? Na és mi van ha egy olyan helyről rendelsz ahol nagyobb az ÁFA?



#515
freddyke

freddyke

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 2,261 posts

bike24.de legutóbbi rendelésből mindent elrontottak. ss váltó helyett gs jött (dobozon beixelve a ss), húzott küllők helyett normál 2mm-s

 

És reklamáltál, hogyan kezelik a problémát?

 

Tapasztalat néhány üzlettel:

 

bikediszkont.hu: Itt vásároltam teleszkópot. Korrekt és bőséges tájékoztatás, nem is tudtam az akcióról de megkaptam, a villanyakat szépen levágták a kért méretre, rózsát beütötték. Kaptam ajándék alátéteket. Minden a megbeszéltek szerint zajlott.

 

bike-discount.de: Az utóbbi időben nagyon sok mindent rendeltem innen. Kb. egy nap mire feldolgozzák és feladják a csomagot, DPD-vel 3 munkanap, DHL-el (Posta hozza) 4 munkanap mire vidékre ér. Sosem volt semmi probléma, minden tip-top állapotban jött. Egyetlen cipőt küldtem nekik vissza, a Postán kapott számla alapján a teljes szállítási költséget + cipő árát visszafizették ugyanazon az EUR árfolyamon amin vásároltam. Ők jártak jól, mert vettem egy drágább cipőt és azóta még sok minden mást is.

 

actionsports.de: Egyedi kereket rendeltem, tip-top lett. Elfelejtettek szelepet küldeni az UST felnihez (még jó hogy volt másik). Reklamáltam, kb. 2 hét múlva küldték a szelepet egy borítékban, igaz, hogy a számlázási címre és nem oda ahova kellett volna, de legalább megkaptam.

 

ChainReactionCycles: Rengeteget rendeltem az évek során. 95%-ban minden rendben volt. Egy épített keréken voltak kozmetikai hibák, illetve kilógott az agy vége a csomagból és kishíján sérült. Küldtem a képeket, ezért kaptam ajándék utalványt. Ekkor még volt saját ügyintézőm, akinek bármikor írhattam, órákon belül jött a válasz. Sajnos ő már nem dolgozik ott. Mostanában rugalmatlanságot tapasztaltam. El lehet náluk érni, hogy orvosolják a problémát, de általában mindig más válaszol és sokszor teljesen ellentmondó információkat kapok. Ha valakit érdekel, leírhatom a konkrét eseteket.



#516
freddyke

freddyke

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 2,261 posts

sziasztok!

 

crc-s rendelésbe beszállnék egy 12euro-s tétellel..

 

Én most este akarok rendelni, de Sopronba fog érkezni DHL Express-el. Ha érdekes, írj privit telszámmal.



#517
vittore30

vittore30

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1,863 posts

bike24.de legutóbbi rendelésből mindent elrontottak. ss váltó helyett gs jött (dobozon beixelve a ss), húzott küllők helyett normál 2mm-s



#518
zsbacsi

zsbacsi

    vendég

  • jóváhagyásra váró
  • 287 posts

sziasztok!

 

crc-s rendelésbe beszállnék egy 12euro-s tétellel..



#519
Vejne

Vejne

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 4,309 posts

http://www.planet-x-...nti_tyre_bundle

 

friss hírlevél. Ne feledjétek, 60 font fölött még ide is ingyen jön.

 

 
 
 
 
 
 
 
 
gumírozás

Edited by Vejnecske, 2013. November 10. - 15:15.


#520
freddyke

freddyke

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 2,261 posts

Megszűnt de a Berguson átvette az egész készletet.

 

A Begusonnal jó tapasztalataim voltak telefonos rendeléssel kapcsolatban. A ruhát cserélni kellett és gyorsan, rugalmasan ment minden.