Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Nyeregcsövek

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
3018 hozzászólás a témában

#121
Alex007

Alex007

    vendég

  • fórumtag
  • 114 hozzászólás

2017-es Merida Team Issue (19") alu vázhoz keresek valami jóminőségű nyeregcső bilincset, amit kézzel lehet nyitni-csukni.

Tudnátok ajánlani valamit? Neten nem találtam meg a szükséges bilincs méretet és nincsen sajnos tolómérőm. Nem tudja valaki mi lehet a helyes méret?

Köszi



#122
TripleB

TripleB

    bentlakó

  • fórumtag
  • 9.190 hozzászólás

így kell megtudnunk, hogy megvetted az újbicajt? :huh:


Most mondd meg...
Ghost Lector egyébként. Ha lesz megint mobilnet-keretem vagy wifi a közelben, akkor referálok. :)

en nem kinlodnek szukitovel...

Köszönet , akkor megvan a jelölt. :)

TripleB módosította - 2017. augusztus 27. - 21:53

-=B.B.B.=-
"Aki nevet,azzal együtt nevet a világ.Aki sír,az egyedül sír..." Oldboy


#123
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs

en nem kinlodnek szukitovel...



#124
Kisherceg

Kisherceg

    fullamatőr kocabringás

  • fórumtag
  • 7.878 hozzászólás

Sziasztok!

A jelenlegi 350 mm hosszú, 31,6 mm átmérőjű alu nyeregcsövemet szeretném lecserélni. 400 mm hosszú karbont szeretnék. A 31,6 mm maradjon, vagy 27,2 mm-es is jó lehet szűkítővel? A karbon váz mennyire tolerálná a szűkítős megoldást?

 

így kell megtudnunk, hogy megvetted az újbicajt?  :huh:


"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"


#125
TripleB

TripleB

    bentlakó

  • fórumtag
  • 9.190 hozzászólás
Sziasztok!

A jelenlegi 350 mm hosszú, 31,6 mm átmérőjű alu nyeregcsövemet szeretném lecserélni. 400 mm hosszú karbont szeretnék. A 31,6 mm maradjon, vagy 27,2 mm-es is jó lehet szűkítővel? A karbon váz mennyire tolerálná a szűkítős megoldást?

-=B.B.B.=-
"Aki nevet,azzal együtt nevet a világ.Aki sír,az egyedül sír..." Oldboy


#126
Kisherceg

Kisherceg

    fullamatőr kocabringás

  • fórumtag
  • 7.878 hozzászólás

jó, erről ennyit. :)

 

másik: a nyeregcső bilincs hogyan álljon? nyílással a "slot" felé, vagy az átellenes oldalon? néztem a thomson oldalát, de nem értem, miért eltérő, ha a váz vagy a cső karbon, mintha "hagyományos" anyagokról van szó??

 

https://www.bikethom.../CollarInst.pdf

 


"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"


#127
gaboca1

gaboca1

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 2.348 hozzászólás

Sziasztok! Én ezt a Thomson Elite Setback 27,2 x 410mm hosszú nyeregcsövet használom. Nem "olcsó", viszont nagyon stabil érzetet ad, olyan érzés, mintha a bringavázaddal együtt lenne a nyeregcső. Nincs elmozgás, hajlongás a cső belső oldala ovális kialakítású. Nekem ez az első ilyen árkategóriájú nyeregcsövem, viszont nem bántam meg a rá kiadott kb 60 EUR-ót, örök darab. Ezen a videómon közelebbről is megnézhetitek (a csatornámon találtok még más aminőségi lkatrészbemutató videókat és érdekes bringás helyek rövid bemutatóit is!):

 

Ez például hajlong, direkt, és épp az a jó benne!

 

http://www.cannondal...seat-post-flash



#128
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.259 hozzászólás

Sziasztok! Én ezt a Thomson Elite Setback 27,2 x 410mm hosszú nyeregcsövet használom. Nem "olcsó", viszont nagyon stabil érzetet ad, olyan érzés, mintha a bringavázaddal együtt lenne a nyeregcső. Nincs elmozgás, hajlongás a cső belső oldala ovális kialakítású. Nekem ez az első ilyen árkategóriájú nyeregcsövem, viszont nem bántam meg a rá kiadott kb 60 EUR-ót, örök darab. Ezen a videómon közelebbről is megnézhetitek (a csatornámon találtok még más aminőségi lkatrészbemutató videókat és érdekes bringás helyek rövid bemutatóit is!):

 

 

nem akarom lohasztani a lelkesedésed, magam is kedvelem a márkát, de amúgy használatban a 6000ft-os bbb kb pont ugyanezt tudja, csak annak  mínuszos a májerfaktora....


Bikertigger módosította - 2017. június 09. - 22:33

  • Paul Vitti kedveli ezt
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#129
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs

Sziasztok! Én ezt a Thomson Elite Setback 27,2 x 410mm hosszú nyeregcsövet használom. Nem "olcsó", viszont nagyon stabil érzetet ad, olyan érzés, mintha a bringavázaddal együtt lenne a nyeregcső. Nincs elmozgás, hajlongás a cső belső oldala ovális kialakítású. Nekem ez az első ilyen árkategóriájú nyeregcsövem, viszont nem bántam meg a rá kiadott kb 60 EUR-ót, örök darab. Ezen a videómon közelebbről is megnézhetitek (a csatornámon találtok még más aminőségi lkatrészbemutató videókat és érdekes bringás helyek rövid bemutatóit is!):

Manapsag epp az a trend, hogy a nyeregcso hajlik es ad egy komforterzetet. :) azert is szereltek a bringadat 27.2es vazcsovel, es a setback is hasonloan viselkedik.

arn módosította - 2017. június 09. - 22:11


#130
pscl

pscl

    újonc

  • fórumtag
  • 3 hozzászólás

Sziasztok! Én ezt a Thomson Elite Setback 27,2 x 410mm hosszú nyeregcsövet használom. Nem "olcsó", viszont nagyon stabil érzetet ad, olyan érzés, mintha a bringavázaddal együtt lenne a nyeregcső. Nincs elmozgás, hajlongás a cső belső oldala ovális kialakítású. Nekem ez az első ilyen árkategóriájú nyeregcsövem, viszont nem bántam meg a rá kiadott kb 60 EUR-ót, örök darab. Ezen a videómon közelebbről is megnézhetitek (a csatornámon találtok még más aminőségi lkatrészbemutató videókat és érdekes bringás helyek rövid bemutatóit is!):

 



#131
Kisherceg

Kisherceg

    fullamatőr kocabringás

  • fórumtag
  • 7.878 hozzászólás

Ilyenem volt, csak hatrahajlo kivitel, charge chopstick néven.

Stabil, erős, de sajnos nem fokozatmentes, és elég nehéz vele jól beállítani..

Korbenezzek ebayen?

 

yes, please. thx!


"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"


#132
Vejne

Vejne

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 4.309 hozzászólás

ha mindenki kijátszotta magát a lifttel, vissza a hagyományos csövekhez. :) ezzel van esetleg valakinek tapasztalata?

http://www.bikefun.h...one-27-2-400-mm

vennem kéne egy 27,2/400/0mm csövet, lehetőleg könnyűt, olcsót :) és jót. ez kb mindnek megfelelni látszik, kivéve az utolsót, amiről nem tudok semmit... jobban preferálnám a hagyományos kétcsavaros rögzítést, de ilyen súlyban/árban nem válogatok, ha jól működik... köszi!

Ilyenem volt, csak hatrahajlo kivitel, charge chopstick néven.

Stabil, erős, de sajnos nem fokozatmentes, és elég nehéz vele jól beállítani.. 😉

Korbenezzek ebayen?

Vejne módosította - 2017. június 07. - 14:54


#133
Kisherceg

Kisherceg

    fullamatőr kocabringás

  • fórumtag
  • 7.878 hozzászólás

ha mindenki kijátszotta magát a lifttel, vissza a hagyományos csövekhez. :) ezzel van esetleg valakinek tapasztalata?

 

http://www.bikefun.h...one-27-2-400-mm

 

vennem kéne egy 27,2/400/0mm csövet, lehetőleg könnyűt, olcsót :) és jót. ez kb mindnek megfelelni látszik, kivéve az utolsót, amiről nem tudok semmit... jobban preferálnám a hagyományos kétcsavaros rögzítést, de ilyen súlyban/árban nem válogatok, ha jól működik... köszi!


"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"


#134
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs
Errol majdnem el is feledkeztem :)
http://velomotion.de...c-variostuetze/

#135
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs

Az egycsavaros nyeregrögzítés nekem nem a kedvencem de attól függetlenül még lehet jó. Shimano általában nem jön ki vacakkal, lassúak, de ha valamit piacra dobnak az mûködik. Garancia van akkor nagy mellényúlás nem lehet...


Vagy ott van az olaszoktol a 150mmes tranzx 200 euroert... Nemtom melyik jobb vetel.

#136
950sm07

950sm07

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 416 hozzászólás

Ez a tranzx nyeregcso nemtom mikorra fog befutni... viszont a pro koryak kaphato! 160 eur, elvileg joval hosszabb szervizintervallummal, mint a reverb. A keves teszten kivul vki olvasott vmi tapasztalatot rola?

Az egycsavaros nyeregrögzítés nekem nem a kedvencem de attól függetlenül még lehet jó. Shimano általában nem jön ki vacakkal, lassúak, de ha valamit piacra dobnak az mûködik. Garancia van akkor nagy mellényúlás nem lehet...


950sm07 módosította - 2017. május 28. - 16:29


#137
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs
Ez a tranzx nyeregcso nemtom mikorra fog befutni... viszont a pro koryak kaphato! 160 eur, elvileg joval hosszabb szervizintervallummal, mint a reverb. A keves teszten kivul vki olvasott vmi tapasztalatot rola?

arn módosította - 2017. május 28. - 15:30


#138
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs
Valoszinuleg nem eloszor csinalta :) a satunal meg vannak alu pofaval is, ami puhabb, mint a vaz anyaga. De nem is azert linkeltem, hanem, hogy erkezik a bringa... nem keves buktatot rejt magaban. Tobbezer euros vazat furkalni meg ilyesmi.

arn módosította - 2017. május 20. - 13:02


#139
Kisherceg

Kisherceg

    fullamatőr kocabringás

  • fórumtag
  • 7.878 hozzászólás

befogta a satuba...  :blink:  :(   ..és dzsízösz, kapásból levágta a villanyakat a minimumra... bátor...

 

...és az a fékcsőrövidítés..azt hittem, ez nem az a fajta trükk, amit egy "hivatalos" videóban megmutatnak..én is így csináltam, de azért na....

 

és minek karos nyeregcsőbilincs ha liftes cső van a bringához?

 

nincs több kérdésem, kérem kapcsolja ki. :)


"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"


#140
Kisherceg

Kisherceg

    fullamatőr kocabringás

  • fórumtag
  • 7.878 hozzászólás

befogta a satuba...  :blink:  :(   ..és dzsízösz, kapásból levágta a villanyakat a minimumra... bátor...


Kisherceg módosította - 2017. május 20. - 11:51

"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"