Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Nyeregcsövek

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
3018 hozzászólás a témában

#81
marton

marton

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.633 hozzászólás

Igen, de csak kettőt választhatsz !! Ennél jobban nehéz összefoglalni a dolgokat.


Marci

#82
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.258 hozzászólás

Én meg a nyeregcsövön és a kormányon soha nem fogok spórolni. Ha ezek törnek, brutálisat lehet esni. Hiszek a németek töréstesztjeinek és persze figyelem a nép hangját (fórum). Azért az elgondolkoztató, hogy a Synace cuccok miért annyira durván erősek, úgy az alu mint a karbon kormányaik, nyeregcsöveik.

Volt egy cikk a Synace-es guruval. Azt mondta, az élettartam az alapanyagon dől leginkább. Ha az nem tökéletesen megválasztott, nincs csoda. Na pont ezt nem hiszem el az occó eBay-es kínai cuccokról, hogy az a karbon/alu tényleg elég erős lesz.

tudod a klasszikust...: könnyű, erős, occó...


  • marton kedveli ezt
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#83
marton

marton

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.633 hozzászólás

Én meg a nyeregcsövön és a kormányon soha nem fogok spórolni. Ha ezek törnek, brutálisat lehet esni. Hiszek a németek töréstesztjeinek és persze figyelem a nép hangját (fórum). Azért az elgondolkoztató, hogy a Synace cuccok miért annyira durván erősek, úgy az alu mint a karbon kormányaik, nyeregcsöveik.

Volt egy cikk a Synace-es guruval. Azt mondta, az élettartam az alapanyagon dől leginkább. Ha az nem tökéletesen megválasztott, nincs csoda. Na pont ezt nem hiszem el az occó eBay-es kínai cuccokról, hogy az a karbon/alu tényleg elég erős lesz.


Marci

#84
950sm07

950sm07

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 416 hozzászólás

Tudod mit veszel, ha valakitől kapsz tippet, hogy mit érdemes. :)
Amúgy tiszta lutri, nekem eddig nem igazán jött be. Az ajánlott holmikat leszámítva.
 

Asszem én azt sosem fogom megtudni... Maradok a filléres kacatoknál a többire meg ott vannak a német online üzletek... :)



#85
Szepy_lc8

Szepy_lc8

    fórumtag

  • fórumtag
  • 141 hozzászólás
Tudod mit veszel, ha valakitől kapsz tippet, hogy mit érdemes. :)
Amúgy tiszta lutri, nekem eddig nem igazán jött be. Az ajánlott holmikat leszámítva.

Szerintem ott sosem tudom mit veszek, illetve tudom és épp ezért korlátozott azoknak a cuccoknak a köre amiket onnan bevállalok. Azt, hogy ugyanazt kapod csak matrica nélkül, meg ugyanazon a gyártósoron gyártják csak "éjszakai mûszakban" nekem nem meggyôzô, ha nem telik eredeti karbonra akkor megveszem az alut. Viszont a TLD Moto "replika" gatya nem fog megölni, abból inkább azt veszem 20€-ért elszaggatni mint az eredetit 5x annyiért mert az sem fog annyival többet kibírni...


Canyon Nerve AL 8.9 2014
Canyon Grand Canyon AL SL 6.9 2016
Canyon Endurace CF 8.0 2016


#86
950sm07

950sm07

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 416 hozzászólás

Ha tudod mit veszel jó lehet eBay/Ali is. Boltokban esélyesebb, hogy normális minőséget kapsz, de biztosan drágábban. Igaz vissza tudod vinni, ha garis gondod van.
Alin lehet, hogy ugyanazt kapod olcsóbban, esetleg csak matrica nélkül, de az is, hogy gyenge, QC nélküli hamisítvány. Garancia meg esélytelen, sokszor meg sem éri.
 

Szerintem ott sosem tudom mit veszek, illetve tudom és épp ezért korlátozott azoknak a cuccoknak a köre amiket onnan bevállalok. Azt, hogy ugyanazt kapod csak matrica nélkül, meg ugyanazon a gyártósoron gyártják csak "éjszakai mûszakban" nekem nem meggyôzô, ha nem telik eredeti karbonra akkor megveszem az alut. Viszont a TLD Moto "replika" gatya nem fog megölni, abból inkább azt veszem 20€-ért elszaggatni mint az eredetit 5x annyiért mert az sem fog annyival többet kibírni...


950sm07 módosította - 2017. szeptember 02. - 20:35

  • Szepy_lc8 kedveli ezt

#87
Szepy_lc8

Szepy_lc8

    fórumtag

  • fórumtag
  • 141 hozzászólás
Ha tudod mit veszel jó lehet eBay/Ali is. Boltokban esélyesebb, hogy normális minőséget kapsz, de biztosan drágábban. Igaz vissza tudod vinni, ha garis gondod van.
Alin lehet, hogy ugyanazt kapod olcsóbban, esetleg csak matrica nélkül, de az is, hogy gyenge, QC nélküli hamisítvány. Garancia meg esélytelen, sokszor meg sem éri.

Az nemcsak a kerékpáriparban van így... illetve miért lenne ott másképp? Szerintem nincs is vele az égvilágon semmi gond, fôleg amíg tudod mit veszel.


Canyon Nerve AL 8.9 2014
Canyon Grand Canyon AL SL 6.9 2016
Canyon Endurace CF 8.0 2016


#88
950sm07

950sm07

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 416 hozzászólás

Elsosorban nem arrol beszelek, hogy hamistivany, hanem arrol, hogy ugyanazt aruljak x neven.

Az nemcsak a kerékpáriparban van így... illetve miért lenne ott másképp? Szerintem nincs is vele az égvilágon semmi gond, fôleg amíg tudod mit veszel.



#89
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.258 hozzászólás

Elsosorban nem arrol beszelek, hogy hamistivany, hanem arrol, hogy ugyanazt aruljak x neven.

spec a procraft szerintem pont nem a matrica kategórai.


"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#90
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs

A fotókon sokminden nem látszik... :) Azért annyira nem mosódik össze hogy a hamisítványok megegyezô minôségûek legyenek (és fôként bármilyen minôségellenôrzési procedúrán keresztül menjenek) a gyári - akár saját márkás - cuccokkal. Igen tudom, sokan megelégedéssel használnak ebay/aliexpress-es $40-os Easton stb. karbon kormány/stucni/üléscsô kombót de az nekem orosz rulett és eszembe sem jutna, míg akár egy Procraft vagy bármelyik gyártó saját márkás cuccával kapcsolatban tudom mire számíthatok a gyártási helyük meg teljesen irreleváns.


Elsosorban nem arrol beszelek, hogy hamistivany, hanem arrol, hogy ugyanazt aruljak x neven.

#91
950sm07

950sm07

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 416 hozzászólás

hidd el, elegge osszemosodik ez a piac - sok beszerzesnel ugyanaz a forras. egy idoben ilyeneket fotoztam, lattam, hogy mi az input es az output :) ezert jo tudni, hogy ki a tenyleges gyarto, illetve aki a nevet adja hozza, milyen garanciat vallal ra.

A fotókon sokminden nem látszik... :) Azért annyira nem mosódik össze hogy a hamisítványok megegyezô minôségûek legyenek (és fôként bármilyen minôségellenôrzési procedúrán keresztül menjenek) a gyári - akár saját márkás - cuccokkal. Igen tudom, sokan megelégedéssel használnak ebay/aliexpress-es $40-os Easton stb. karbon kormány/stucni/üléscsô kombót de az nekem orosz rulett és eszembe sem jutna, míg akár egy Procraft vagy bármelyik gyártó saját márkás cuccával kapcsolatban tudom mire számíthatok a gyártási helyük meg teljesen irreleváns.



#92
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs

A kínában gyártott saját márkás illetve saját márkanéven árult cuccok azért teljesen mások mint az eredetire csak kívülrôl hasonlító ebay/aliexpress-en árult hamisítványok.

 

hidd el, elegge osszemosodik ez a piac - sok beszerzesnel ugyanaz a forras. egy idoben ilyeneket fotoztam, lattam, hogy mi az input es az output :) ezert jo tudni, hogy ki a tenyleges gyarto, illetve aki a nevet adja hozza, milyen garanciat vallal ra.


arn módosította - 2017. szeptember 02. - 16:33


#93
950sm07

950sm07

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 416 hozzászólás

nem kell felkapni a vizet... annyit kerdeztem, hogy ki gyartja. Mert a prolink oldalarol nem az jon le, hogy tul egyseges lenne a portfolio sajat tervezessel. Azzal sincs semmi baj, hogy kinai, mert gyartanak ugyanugy kivalo minosegu termekeket, ott a kalloy, velo, etc rengeteg helyre beszallitok, nagyoknak is.

De ne legyenek illuzioid, hogy nemeteknel nem arulnak kinabol behozott es bedobozolt, sajat markazott termekeket, egy egesz iparag epul erre, es a canyon is tuti innen veszi a kiegeszitoi nagy reszet, jo esellyel potyognak le ugyanarrol a gyartosorrol x bringagyarto sajatmarkas termekei.

Lehet a procraft maga a gyarto, de lehet az is, hogy csak innenonnan osszeszedegetik es aruljak sajat nev alatt. En ez utobbira tippelnek.

A kínában gyártott saját márkás illetve saját márkanéven árult cuccok azért teljesen mások mint az eredetire csak kívülrôl hasonlító ebay/aliexpress-en árult hamisítványok.



#94
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs
nem kell felkapni a vizet... annyit kerdeztem, hogy ki gyartja. Mert a prolink oldalarol nem az jon le, hogy tul egyseges lenne a portfolio sajat tervezessel. Azzal sincs semmi baj, hogy kinai, mert gyartanak ugyanugy kivalo minosegu termekeket, ott a kalloy, velo, etc rengeteg helyre beszallitok, nagyoknak is.

De ne legyenek illuzioid, hogy nemeteknel nem arulnak kinabol behozott es bedobozolt, sajat markazott termekeket, egy egesz iparag epul erre, es a canyon is tuti innen veszi a kiegeszitoi nagy reszet, jo esellyel potyognak le ugyanarrol a gyartosorrol x bringagyarto sajatmarkas termekei.

Lehet a procraft maga a gyarto, de lehet az is, hogy csak innenonnan osszeszedegetik es aruljak sajat nev alatt. En ez utobbira tippelnek.

arn módosította - 2017. szeptember 02. - 10:05


#95
marton

marton

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.633 hozzászólás

a jelek szerint te is olyat vettél használtan. :)

 

 

az a procraft milyen? kinai csonek tunik, matricazva (mint az osszes procraft cucc), es a ket ar koze belove. ki a gyartoja?

Ti bármit is szedtek, szálljatok le a cuccról. Avagy a tudatlanság nem erény.  :wacko:   Ezt tudom mondani.

A PRC az nem hamis kínai fos. Vagy nem ugyan arról beszélünk, mentségetekre talán még ez szólhatna. Vagy még a gúgliról biztosan nem hallottatok - ezt is el tudom hinni....

Pontosan annyira kínai matricázott, mint a te Canyon vázad. :P

A németek azért nevenincs matricázott hamis kínai gagyit nem szoktak árulni.

Én erről beszélek:

https://www.bike-com...tuetze-p31531/

És ennek különböző változatairól.

Ha meg a sok év alatt nem tünt föl nektek, hogy a sok százezres/milliós csúcs Meridákat is szerelték ilyen cuccokkal,...az sem baj de akkor nem kell észt osztani ha nem ismersz valamit.

Ha meg ennek a kezdő nyomorult ismeretlen bringásnak jó az én "gagyi" nyeregcsövem, akkor nyugodtan merem használtan is megvenni:

http://www.bikeradar...big-nine-41209/


marton módosította - 2017. augusztus 31. - 16:23

Marci

#96
blash

blash

    vendég

  • jóváhagyásra váró
  • 875 hozzászólás

mostanában átment több kínai karbon cső a kezem alatt. 27,2-nek írt darabok 26,8 és 27,0 közt szórnak, lóg-lötyög mind. Katasztrófa qc (nincs!)

Ennyit az olcsó-kicsi qc-hiányról. Kedvenc eset: megreklamálom a vásárlást, hogy ez használhatatlan, tolerálhatatlanul eltér az átmérő. Erre a refund helyett küld egy másikat, ugyanolyan katasztrófa minőségben. :D

Kb hatszor írtam le, hogy refund vagy részleges kárpótlás is elég, de annyira akart egy másikat küldeni, hogy küldött.


azt a 27,0-at atvennem, ha nem dobtad ki, illetve ha nincs hatrahajlasa (:

#97
Kisherceg

Kisherceg

    fullamatőr kocabringás

  • fórumtag
  • 7.836 hozzászólás

aha! ez tetszik, bár a hagyományos kétcsavarosak szvsz szebbek/jobbak. pár hete vettem egy "bikebone" elnevezésű csövet a bikefun-tól (elvileg charge nemtudommi néven is fut ugyanez a nyeregcső), annak is ilyen feje van, csak bordázott. mondjuk szerencsém van vele, mert pont jó a nyeregpozíció, nem két rovátka közé esik. :)

 

kormányt/stucnit/bringaalkatrészt csak (netes-bike24, bikecomponents, etc) boltból szoktam venni.


Kisherceg módosította - 2017. augusztus 30. - 12:01

"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"


#98
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs

a speci cső feje fokozatmentesen állítható?

 

arn, volt most egy procraft kormányom kb egy hétig (megvettem, de változott a terv mire ideért, ezért elpasszoltam) kidolgozásra teljesen jónak tűnt, semmi problémásat nem láttam rajta. a szélességéhez (720mm) és árához (19euro)  képest viszonylag könnyű (225gr) is volt.

 

a giant igen... ha kihuzod a csavart, ket kupos oldala van, ami beleszorul.

IMG_20170513_1538350201_zpszqrazlbg.jpg

 

1729-contac-408%20zoom.jpg

 

az ebayes kormanyok is pont ilyenek :D csak kerdes, hogy neked vmi szerencsesebb db jutott, vagy nem.


arn módosította - 2017. augusztus 30. - 11:55


#99
Kisherceg

Kisherceg

    fullamatőr kocabringás

  • fórumtag
  • 7.836 hozzászólás

a speci cső feje fokozatmentesen állítható?

 

arn, volt most egy procraft kormányom kb egy hétig (megvettem, de változott a terv mire ideért, ezért elpasszoltam) kidolgozásra teljesen jónak tűnt, semmi problémásat nem láttam rajta. a szélességéhez (720mm) és árához (19euro)  képest viszonylag könnyű (225gr) is volt.


"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"


#100
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs

a giant karbon is hasonlo rogzitesu, ajanlott nyomatekkal (asszem 15nm), semmi gond vele.

az a procraft milyen? kinai csonek tunik, matricazva (mint az osszes procraft cucc), es a ket ar koze belove. ki a gyartoja?


arn módosította - 2017. augusztus 30. - 10:30