Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Nyeregcsövek

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
3018 hozzászólás a témában

#101
kiarob

kiarob

    vendég

  • fórumtag
  • 51 hozzászólás

Én 85kg felett vagyok kicsivel, használtam vettem PRC Procraft karbon nyeregcsövet, gond nélkül kibír a 180grammjával.

Előtte Ritchey carbon volt, az még könnyebb volt és évekig használtam.

Tesztekben a Ritchey, Syntace, FSA, RaceFace,... csövek a legerősebbek. Csak valami neve legyen ! Nevenincs eBay-es kínait nem vennék - bár többen is örömmel használnak ilyeneket itt a fórumon.

Syntace kilőve, a P6 alu belefér abba, amit gondoltam. Biztosan szuper és tartós. Ritchey Trail zero carbon még, ami tetszik, illetve Speci S-works carbont tudnék venni jó áron. A Speci hengeres, egycsavaros megoldása mennyire bevált dolog. Eddig mindig 2 csavaros csöveim voltak, beváltak.  https://www.speciali...seatpost/116882



#102
Kisherceg

Kisherceg

    fullamatőr kocabringás

  • fórumtag
  • 7.878 hozzászólás

A "nem ajánlott" kategória mindegyik neves márkánál a kínai replika. Miért lennének a Ritchey kormányok nem ajánlottak?

 

linkeltek itt párszor valami német tesztet, ahol gyengén szerepelt. nem emlékszem pontosan, sajnos. mivel amúgy sem veszek ritchey cuccokat, nem igazán ragadt meg. de nem volt az olyan vészes, nem a kínai gagyi szintjét hozta. martonnál emiatt volt furcsa egy mondatban látni a syntace-szel a ritcheyt.


Kisherceg módosította - 2017. augusztus 30. - 09:03

"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"


#103
950sm07

950sm07

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 416 hozzászólás

a Ritchey tényleg jó csöveket gyárt? nem úgy van, hogy az a neve ellenére pont a "nem ajánlott" kategória? vagy az a kormányaira igaz csak?

A "nem ajánlott" kategória mindegyik neves márkánál a kínai replika. Miért lennének a Ritchey kormányok nem ajánlottak?



#104
Kisherceg

Kisherceg

    fullamatőr kocabringás

  • fórumtag
  • 7.878 hozzászólás

Én 85kg felett vagyok kicsivel, használtam vettem PRC Procraft karbon nyeregcsövet, gond nélkül kibír a 180grammjával.

Előtte Ritchey carbon volt, az még könnyebb volt és évekig használtam.

Tesztekben a Ritchey, Syntace, FSA, RaceFace,... csövek a legerősebbek. Csak valami neve legyen ! Nevenincs eBay-es kínait nem vennék - bár többen is örömmel használnak ilyeneket itt a fórumon.

 

a Ritchey tényleg jó csöveket gyárt? nem úgy van, hogy az a neve ellenére pont a "nem ajánlott" kategória? vagy az a kormányaira igaz csak?


"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"


#105
Vejne

Vejne

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 4.309 hozzászólás

használtam vettem PRC Procraft karbon nyeregcsövet, gond nélkül kibír a 180grammjával.

 Csak valami neve legyen ! Nevenincs eBay-es kínait nem vennék - bár többen is örömmel használnak ilyeneket itt a fórumon.

a jelek szerint te is olyat vettél használtan. :)



#106
marton

marton

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.637 hozzászólás

Sziasztok!
Szeretnék venni 27.2-es nyeregcsövet hátrahajlás nélkül karbon vázba. Elsôsorban karbonra csőre gondoltam, lehetőleg 400-as hosszban. Tudnátok 1-2 megbízható típust ajánlani, ami megbírkózik 85 kg-val, úgy gondolom a nagyon grammozós fajták kiesnek. Vagy maradjak az alu-nál ilyen súlyhoz?

Én 85kg felett vagyok kicsivel, használtam vettem PRC Procraft karbon nyeregcsövet, gond nélkül kibír a 180grammjával.

Előtte Ritchey carbon volt, az még könnyebb volt és évekig használtam.

Tesztekben a Ritchey, Syntace, FSA, RaceFace,... csövek a legerősebbek. Csak valami neve legyen ! Nevenincs eBay-es kínait nem vennék - bár többen is örömmel használnak ilyeneket itt a fórumon.


marton módosította - 2017. augusztus 30. - 00:05

Marci

#107
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs

Merida weboldal szerint 30.9

ebből lehet már tudni milyen bilincs kellhet?

 

akkor 34.9 valoszinuleg.


  • Alex007 kedveli ezt

#108
Kisherceg

Kisherceg

    fullamatőr kocabringás

  • fórumtag
  • 7.878 hozzászólás

Én is a Thomson mellett vagyok, ne engedd el azt olyan könnyen!

Barázdált a felülete, nekem még nem csúszott be soha. Törtem már el WCS csövet, nagyon éles tud lenni. Ha abba belehajtottam volna akkor ott is maradok ez erdőben. Szerintem is örök darab a Thomson, vagy legalább nem lesz szükséged másikra míg az adott bringa a tulajdonodban van. 

 

A bilincset nem tudom miért így van. Én a nyílással átellenes oldalon használtam alu vázban is, úgy logikusabbnak tűnik. Vajon mit csinál az akinek oldalt van a vágás? :)

 

szerintem itt valami félreértődött, vagy nemtom'. :) a thomson csövem valamiért nem működött együtt a unit vázzal, ezért kerestem másikat. végül meg is vettem a linkelt bikebone csövet, eddig teljesen jó. a thomsont meg eladtam, mivel elkelt az inbred is, így már nem volt rá szükségem. legközelebb amúgy is ezüst színben B)  szeretném, olyanom sosem volt. 

 

a nyeregcsőbilincset végülis úgy használom, hogy nem a slottal átellenes oldalon, hanem kicsit offset jelleggel, a két nyílás között van kb fél centi, nincsenek fedésben. mivel a bilincsen "ferde" a nyílás, nem is néz ki bután. ilyen szép a színe, az inbredről örökölte a unit:

 

700IMG_20170722_111403.jpg


Kisherceg módosította - 2017. augusztus 29. - 10:09

"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"


#109
kiarob

kiarob

    vendég

  • fórumtag
  • 51 hozzászólás

Syntace P6 Carbon

Esetleg valami kicsit szűkebb költségvetéshez :), ennek az ára nekem nagyon fáj. Thomson Masterpiece van most, ami 330-as és szeretnék egy picit hosszabbat, nincs max-ra kíhúzva, kb a 3cm van még bent a jel felett. Thomson-nál drágább csőben nem gondolkozom



#110
karakoram

karakoram

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.542 hozzászólás

jó, erről ennyit. :)

 

másik: a nyeregcső bilincs hogyan álljon? nyílással a "slot" felé, vagy az átellenes oldalon? néztem a thomson oldalát, de nem értem, miért eltérő, ha a váz vagy a cső karbon, mintha "hagyományos" anyagokról van szó??

 

https://www.bikethom.../CollarInst.pdf

 

Én is a Thomson mellett vagyok, ne engedd el azt olyan könnyen!

Barázdált a felülete, nekem még nem csúszott be soha. Törtem már el WCS csövet, nagyon éles tud lenni. Ha abba belehajtottam volna akkor ott is maradok ez erdőben. Szerintem is örök darab a Thomson, vagy legalább nem lesz szükséged másikra míg az adott bringa a tulajdonodban van. 

 

A bilincset nem tudom miért így van. Én a nyílással átellenes oldalon használtam alu vázban is, úgy logikusabbnak tűnik. Vajon mit csinál az akinek oldalt van a vágás? :)


karakoram módosította - 2017. augusztus 29. - 09:39


#111
Vejne

Vejne

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 4.309 hozzászólás

Rá kell szitázni, hogy kona és NOS-ként hirdetni. Problem solved. :D

:) bár kicsit hazudtam, mert nem próbáltam vázban egyiket sem. Csak rádobtam a tolómérőt, vágtam egy "demiért?" arcot, aztán ment a reklamáció.

 

Egy ismerőst figyelmeztettem, hogy úgyis 26.9-es lesz, amit küldenek, ne vegyen. Aztán hallgattam, ahogy panaszkodik, hogy lötyög-lóg, csúszik.

 

#don'tsayididn'twarnya
#itoldyouso


Vejne módosította - 2017. augusztus 29. - 08:11


#112
Vejne

Vejne

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 4.309 hozzászólás

85kg az semmi..



#113
dzsonhee

dzsonhee

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 687 hozzászólás
  • LocationBad Goisern

Sziasztok!
Szeretnék venni 27.2-es nyeregcsövet hátrahajlás nélkül karbon vázba. Elsôsorban karbonra csőre gondoltam, lehetőleg 400-as hosszban. Tudnátok 1-2 megbízható típust ajánlani, ami megbírkózik 85 kg-val, úgy gondolom a nagyon grammozós fajták kiesnek. Vagy maradjak az alu-nál ilyen súlyhoz?


Syntace P6 Carbon

#114
kiarob

kiarob

    vendég

  • fórumtag
  • 51 hozzászólás
Sziasztok!
Szeretnék venni 27.2-es nyeregcsövet hátrahajlás nélkül karbon vázba. Elsôsorban karbonra csőre gondoltam, lehetőleg 400-as hosszban. Tudnátok 1-2 megbízható típust ajánlani, ami megbírkózik 85 kg-val, úgy gondolom a nagyon grammozós fajták kiesnek. Vagy maradjak az alu-nál ilyen súlyhoz?

kiarob módosította - 2017. augusztus 29. - 07:31


#115
Kisherceg

Kisherceg

    fullamatőr kocabringás

  • fórumtag
  • 7.878 hozzászólás

egy kis kitérő:

mostanában átment több kínai karbon cső a kezem alatt. 27.2-nek írt darabok 26.8 és 27.0 közt szórnak, lóg-lötyög mind. Katasztrófa qc (nincs!)


Rá kell szitázni, hogy kona és NOS-ként hirdetni. Problem solved. :D
  • Vejne kedveli ezt

"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"


#116
Vejne

Vejne

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 4.309 hozzászólás

egy kis kitérő:

mostanában átment több kínai karbon cső a kezem alatt. 27.2-nek írt darabok 26.8 és 27.0 közt szórnak, lóg-lötyög mind. Katasztrófa qc (nincs!)

ellenben szereztem kíváncsiságból egy specialized OEM nyeregcsövet is, ami. 27.20 és 27.18 közt szór több helyen mérve.

 

Ennyit az olcsó-kicsi qc-hiányról. Kedvenc eset: megreklamálom a vásárlást, hogy ez használhatatlan, tolerálhatatlanul eltér az átmérő. Erre a refund helyett küld egy másikat, ugyanolyan katasztrófa minőségben. :D

 

Kb hatszor írtam le, hogy refund vagy részleges kárpótlás is elég, de annyira akart egy másikat küldeni, hogy.. küldött.


Vejne módosította - 2017. augusztus 28. - 18:24


#117
Alex007

Alex007

    vendég

  • fórumtag
  • 114 hozzászólás

nyeregcsomeret sincs?

 

Merida weboldal szerint 30.9

ebből lehet már tudni milyen bilincs kellhet?



#118
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs

nyeregcsomeret sincs?



#119
Alex007

Alex007

    vendég

  • fórumtag
  • 114 hozzászólás

ami most van a vázon, arra nincs ráírva a méret? (oké, banális, de én se mindig látom, ami épp az orrom előtt van. :) )

 

egyszer szétszedtem, de sajnos nem láttam rajta méretet.



#120
Kisherceg

Kisherceg

    fullamatőr kocabringás

  • fórumtag
  • 7.878 hozzászólás

2017-es Merida Team Issue (19") alu vázhoz keresek valami jóminőségű nyeregcső bilincset, amit kézzel lehet nyitni-csukni.

Tudnátok ajánlani valamit? Neten nem találtam meg a szükséges bilincs méretet és nincsen sajnos tolómérőm. Nem tudja valaki mi lehet a helyes méret?

Köszi

 

ami most van a vázon, arra nincs ráírva a méret? (oké, banális, de én se mindig látom, ami épp az orrom előtt van. :) )


  • Alex007 kedveli ezt

"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"