Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Pumpa

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
491 hozzászólás a témában

#441
Scottos_Misi

Scottos_Misi

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 271 hozzászólás
Ja, de oda tökéletesek.
Egyébként a kérdés ez volt:

Van tökéletes pumpa, ami kicsi, könnyû, és nem szaródik el 2 héten belül és nem utolsó sorban 3 bar-ig bírja?

Szerintem ennek tökéletesen megfelel a Barbieri.

#442
country

country

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 927 hozzászólás
mindennapos használatra? viccelsz ugye? a patronos pumpák max versenyre valóak.


#443
Scottos_Misi

Scottos_Misi

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 271 hozzászólás
A legjobb CC-s pumpa, amit valaha is csináltak szerintem a patronos Barbieri. Kicsi és könnyû, valamint egy átlagos (1,9-es) gumit simán felnyom 4,5-5 Bar-ig kb. 3 másodperc alatt. Igaz, hogy a patron nem ingyér van, de legalább gyors, és könnyû.

#444
country

country

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 927 hozzászólás
azért nem csak a postal jár annyival én pölö 7,5 járok azért nem nyolccal mert a shell kompresszora csak ennyit bír.

a cc kerék pedig 4,5 alatt már olyan mintha ólmot cipelnék arról nem is beszélve hogy amúgy rohadt hamar elkopik a gumi a felütésrõl nem is beszélve.


#445
micike

micike

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 405 hozzászólás

én is a kettö és fél, három amit szeretek.
5 bár nyomás már lerug az ülésröl.

#446
yanee

yanee

    vendég

  • fórumtag
  • 203 hozzászólás
valószínu van, de legegyszerübb megoldas a benzinkut

#447
Ras

Ras

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.021 hozzászólás
na persze sz**, de megnézném milyen anyagból van...

#448
burce

burce

    bentlakó

  • fórumtag
  • 8.694 hozzászólás
Nemrég, a(zt hiszem, hogy a) Discovery Channelen volt egy film a bringásokról, fõleg az oútisokról, és a TdFról, vmint az USPS felkészülésérõl, de ez tök lényegtelen.
A lényeg, hogy az USPS azokat a kis sz.r félvirsli (már virslinek sem nevezhetõ) gumikat 9 bárra nyomatja...


módosítás: sz.r> úgy értem "sz.r"

#449
legszebbcsavo

legszebbcsavo

    bentlakó

  • fórumtag
  • 5.125 hozzászólás
Ez attól függ milyen széles és hogy dupla, vagy vékonyfalú meg hogy hány kiló vagy+stílus.
A 2.1 alatti vékonyfalú gumikat nem ajánlatos 2.7-3 bár alatt használni, mert könnyen felütöd és a felni is sérül.
Az e feletti méretû dupla oldalfalúakat már le lehet engedni terepen 2.3 alá is. Ez persze nagyban függ a pálya anyagától: profiknál minden verseny más gumi és guminyomás.
Egy két példa:
-Schwalbe Space 2.35" dupla: ajánlott nyomás: kb: 1.9-2.4
-Nokian Gazzaloddi 3.0": ajánlott nyomás: 0.8!!! bár.

#450
ruff

ruff

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 784 hozzászólás
rá van íva a belsõre illetve a külsõre, hogy mennyire ajánlatos, álltalában ez 3- 4 bar ,de ha ez  segít én 3 -ra fújom ...  ;)

#451
Steevee

Steevee

    újonc

  • fórumtag
  • 1 hozzászólás
Hi there!


Egy kérdés: Én állandóan 2 - 2,5 bar nyomast használok a gumimba akár terep akár nem és semmi kül. bajom nem volt vele.  Bontrager AC Jones a gumi, ha ez fontos. A kérdésem az lenne, hogy ajánlotabb lenne 3 ill. 3,5 bar v. nyugodtan hagyhatom ennyin?
Nemrég kezdtem a témát úgyhogy bocsi, ha kicsit amatõr dolgot kérdezek.

Köszi srácok!

Bye!

#452
tamaska

tamaska

    Beast of the East

  • globális moderátor
  • 19.996 hozzászólás
van a MOL-on is meg a Shell-en is. De most nem akarom sorolni, hogy milyen benzinkutak laknak kishazánkban, mert a végén valszeg arra jutnánk, hogy sok van, és mindegyiknél van guninyomás ellenõrzõ/felülíró stuff. De nem ez a lényeg ugye?  ;D Egyébiránt most itt az egyik kútin lecserélték a csövet, ami a gépbõl jön ki, mert a régi már nagyon töredezett, meg foszlányos volt. Felraktak egy zsírújat, ami viszont alapból el van repedve, így kimenve oda többet eresztett a kerekem, mint amennyit fújtam bele. Szal hazamehettem, és nyihikkelhettem fel saját láberõvel 3 bárra.  :(

#453
country

country

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 927 hozzászólás
no ilyet csak szervízpumpában találsz és azokat arról lehet felismerni hogy elég nagy hátizsák kell hozzá hogy elférjen benne


#454
Sekee

Sekee

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 309 hozzászólás
Sziasztok!

Nem tudtok olyan pumpát ami 7-8 bárt bír???? És kb. mennyibe kerül?

#455
ruff

ruff

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 784 hozzászólás
CSAVARD KI ÉS VISSZA !!!  ;D ;D ;) Tuti mûködni fog ! és legközelebb figyelj arra, hogy megfelelõ állásba tedd azt a kart, különben megint kijön !  ;)

#456
Dagobert_bacsi

Dagobert_bacsi

    vendég

  • fórumtag
  • 80 hozzászólás
SZiasztok ...

Nekem is egy SKS AWACS telós pumpám van és tegnap meghalt :'( az történt vele hogy pumpáltam szerencsére nem defekt után az erdõben ,és a pumpácskának a fém feje egyszerüen kiszakadt a menetbõl  :omost vissza akarom vinni az üzletbe hogy végülis most mit csináljak >:( ja én is nyár elején vettem . :-X

Lehet hogy mégsem az én hibám nem ??

#457
Tyito

Tyito

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.067 hozzászólás
BRUCE:bocs a közbeszólásért,de ha tûszelepes felnid van,bár biztosan tudod,lehet hozzá kapni direkte AEROs felnihez való szelepes belsõt!  ;)
pumpa:SKS fém,telós,kb .a 3adik pumpálásnál beadta a kulcsot!   >:(
A bótosnak köszönhetöen,kicserélték!  :-/
Most egy bike+ van,bár fele az ára,de JÓ!

Üdv.:Tyito

#458
Ras

Ras

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.021 hozzászólás
ezek szerint a 2 az azt jelenti version 2...

#459
legszebbcsavo

legszebbcsavo

    bentlakó

  • fórumtag
  • 5.125 hozzászólás
;D  és már megint ki kezdte, na ki?  ;D

#460
Ras

Ras

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.021 hozzászólás
van aki szereti...
pont veled nem akarok összebalhézni, de azért amikor valaki csak beszél bele a nagyvilágba arra szvsz illik felhívni a figyelmet...

amúgy meg PEACE