Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Pumpa

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
491 hozzászólás a témában

#461
burce

burce

    bentlakó

  • fórumtag
  • 8.694 hozzászólás
srácok... nyugi már... nem igaz, hogy megint egymást kell b.szni...  >:(

amúgy a helyzet egyszerû: ras kicsit kioktató stílusban beszélt és arra próbálta rávenni fityiszt, hogy noha nem szereti õ (fityisz) a sárgadinnyét, mégis szeretnie kéne, mert olvasott errõl valahol, hogy van aki szereti, erre meg fityisz megmondta a véleményét, kicsit "frappánsan"...

na a témához:
nekem nyár eleje óta van egy mûanyag sks awacsom vagy mi a rák. csak szívtam vele eddig. bár pontosan nem a pumpa volt az ok, közvetve igen. a helyzet az, hogy a felnim elég magas, a belsõ szelepe kicsi, ergo 0ról nem tudom felfújni. pl. a szilvás maratonon egy felütéses defekt kb. 1 óra pihenõt okozott emiatt, holott több kölcsönkért pumpát próbáltam. tehát valószínûleg nem ez a pumpa a bibis, no de akkor is... ha már ennyibe került (mert szerintem sokba), akkor miért nem jó bármilyen felni-belsõ párosításhoz??

#462
tamaska

tamaska

    Beast of the East

  • globális moderátor
  • 19.996 hozzászólás
most tényleg nem értem, hogy min duzzogsz. Nem lettél lehülyézve, el lehetett volna normális hangnemben is mondani a véleményedet. Vagy neked tényleg ez az alaphang? Úgy mész be a cukrászdába, hogy: aggyatok fagyit b*sszátok meg? Oké, hogy néha elmegy ez a stílus is, de itt most egyáltalán nem volt indokolt. És a csodás kötõszavakat se annyira fontos használni szerintem.

#463
vendég__*

vendég__*
  • vendég
Nem kaptam fel a vizet csak ennyi a véleményem és így fejeztem ki, viszont az sem érdekel, hogy neked ez nem tetszik (látod kihagytam az általad sérelmezett jelzõt).

A kiváncsiság meg egy jó dolog, legalábbis én így gondolom. Tarsd meg ezt a szokásodat.............

#464
rob

rob

    This is the way

  • globális moderátor
  • 16.879 hozzászólás
fityisz2!

Nem kell itt mindjárt megsértõdni! :)

Amúgy szerintem is kicsit sok az 5 bar, mivel az én Maxxisomra is az van írva, max 4.5 bar. És én ennek megfelelõen 2-2.5-tel használom. Ha nem akarsz felütést, vegyél latex belsõt! Kisebb lesz a gördülési ellenállás, és nehezebben kapsz becsípõdéses defektet (snakebite).
(vagy tehetsz be a külsõ alá még egy belsõt/külsõt) <- mondjuk ez nem épp súlytakarékosmegoldás...

#465
Ras

Ras

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.021 hozzászólás
haver nem kell úgy felkapni a vizet...
káromkodni meg pláne nem...
lehet noooooooormálisan (© by Berenyõ Pista bácsi) is...

amúgy meg érdekelne hogy milyen bringád van és milyen külsõbe/belsõbe nyomatod ezt a sok levegõt...

#466
vendég__*

vendég__*
  • vendég
Az igazság, hogy kurvára nem érdekel a Mavic ajánlata, sõõt senkié sem. Nem azért hoztam föl, hogy a pofámba kapjam azt, hogy ki szerint marhaság vagy épp nem marhaság 5báros gumival közlekedni, csak azért említettem, mert én a kis pöcsköszörû Acor ezeréves vackommal föl tudom pumpálni ennyire a gumimat.
És mer azt mondják, hogy a piros nagyon szép szín azért nem kell mindent pirosra mázolni..........

#467
Ras

Ras

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.021 hozzászólás
speciel nagy sebességnél nagy nyomáson igencsak extrém terhelést kap a gumi

nem mellékesen ajánlom figyelmedbe:
http://www.mavic.com...t/pres_free.htm
http://www.mavic.com.../pres_cross.htm
ajánlott nyomásértékek a Mavic szerint... talán egy kicsit értenek hozzá... 2collos gumira az ajánlott max nyomás 3.8bar DHnál ill 4.3bar CCnél...

NO COMMENT!!!

#468
vendég__*

vendég__*
  • vendég
Persze kissebb a tapadás, de kompromisszumot kell kötni, vagy kissebb tapadás és kissebb lehetõség egy defekt beszedésére, vagy nagyobb tapadás és ezzel együtt növekvõ esély a defektre.........
De ez már OFF egy kicsit

#469
Andix

Andix

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.380 hozzászólás
Nyilván elbír 5bart, de szerintem ez dhra hülyeség, sokkal kisebb így a tapadás.

#470
vendég__*

vendég__*
  • vendég
pedig így van. Miért durrant volna el??

#471
Ras

Ras

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.021 hozzászólás
DH bringán 5 bár... sztem kissé durva
oszt még soha nem durrant el a gumi... na ezt nem hiszem el

#472
vendég__*

vendég__*
  • vendég
Nekem az 5bár egy teljesen megszokott nyomás, mindig ennyit használtam, a CC és a DH bringán is. És az SS bringát is ennyire fújom. Egy biztos, felütést sosem kaptam.


#473
tamaska

tamaska

    Beast of the East

  • globális moderátor
  • 19.996 hozzászólás
múltkor észrevettem, hogy kanyarodáskor hangos surrogó hangot ad a gumim. Lapos volt, mint mindig, de most egy kicsit mégjobban. Kimentem a MOL-kútra, és mennyi volt benne? 0.8 elöl, 1.2 hátul.  :o De kényelmes volt...  ;D

#474
ruff

ruff

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 784 hozzászólás
Ras, lehet hogy szar pumpánk van , vagy csak mi vagyunk a hülyék ?  ::) nekem is csak 2 barig megy ...  Fityisz , 5 bar ? országútiba ? hegyikerekezéshez ha jól tudom 3 - 4 ajánlott, vagy rosszul tudom ? én 3 bárig szoktam nyomni .., mármint benzinkúti keréklégnyomásbeállítókon.

#475
Ras

Ras

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.021 hozzászólás
ha csak a városban tekerek akkor kb 4,3ra szoktam fújni...
kb kétszer próbáltam kézzel, azóta a MOL kútra járok :)

#476
GerMan

GerMan

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 445 hozzászólás
montin ekkora nyomást használsz ?

ezek szerint lehetne gumipumpáló versenyt rendezni! ki tudja a legkeményebbre fújni  ;D

#477
Ras

Ras

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.021 hozzászólás
hát a 3,5 bár körülre én is fel tudom lazán fújni vele a kerót, de mondjuk az 5 bárt én már kissé soknak találom, 4,5 fölé ha megszakadok sem bírom...

#478
GerMan

GerMan

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 445 hozzászólás
hmm, nekem is simán megy a "kõkemény" szintre felpumpálás, ami már 3-4 bar körül van és nem kell erõlködni. nem hiszem, hogy a kézi pumpákat 2 bar-ra terveznék, elég furcsa ez a probléma  ::)


#479
Ras

Ras

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.021 hozzászólás
58as bicepszel???

#480
vendég__*

vendég__*
  • vendég
2 bár? 3 bár? nem tudom, hogy ti milyen pumpákat használtok és hogyan, de én 5 bárig simán fölpumpálom a kis vacakkal...........