Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Pumpa

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
491 hozzászólás a témában

#381
kit23tian

kit23tian

    vendég

  • fórumtag
  • 55 hozzászólás
Az életben és használatban való bemutatáshoz csináltam egy blogot:
http://evobike.blogspot.com/
Itt igyekszem a legjobban bemutatni azokat a termékeket amiket meg tudok venni az Evobike tól!
A cyclaire pumpát is befogtam, az látszik, hogy kevesebb mint fele idõ kell neki egy kerékhez mint egy normál kicsi teleszkópos pumpának!
Gyors pumpálást mindenkinek! :)

#382
kit23tian

kit23tian

    vendég

  • fórumtag
  • 55 hozzászólás

Köszi mindenkinek :prosze:

Ez az evobike-os elég érdekesnek tûnik. A húzó szalag milyen anyagból van? Magamat ismerve képes vagyok elszakítani, hacsak nem valami atombiztos cucc :)

A Cyclair pumpa szalagja kevlár szállal van erõsítve!Én is küldöm neki de nem bírtam még elszakítani. :)
http://www.evobike.hu/products/accessories/cyclaire-1.php

#383
epinefrin

epinefrin

    vendég

  • fórumtag
  • 224 hozzászólás
Köszi mindenkinek :prosze:

Ez az evobike-os elég érdekesnek tûnik. A húzó szalag milyen anyagból van? Magamat ismerve képes vagyok elszakítani, hacsak nem valami atombiztos cucc :)

"Embernek lenni nagy betegség. És gyógyíthatatlan is" (Rejtõ Jenõ)

- - -> LOVAK <- - -


#384
ZolkoW

ZolkoW

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.685 hozzászólás

Kérdés: melyik az a legmegbízhatóbb minipumpa, aminek olyan feje van, ami nem vacak ragasztott mûanyag megoldással rendelkezik? Crank Bros power pump pro vagy BBB windgun, esetleg más?



nemhiszem hogy "leg", de nagyon elégedett vagyok a B+ kétirányú, nyomásmérõs kis pumpámmal, a tartója is stabil, szerintem nem esne ki belõle soha, de még biztosító tépõzár is van hozzá...
masszív, megbízhatónak tûnik.. sajnálom is, hogy elsõre nem ilyet vettem.
meg nagyobb nyomásokhoz se gond (6-7 bar, fölötte már kicsit erõlködni kell, gondolom)

http://ebike.hu/term...pumpa/mini/2382

#385
Albert András

Albert András

    vendég

  • fórumtag
  • 13 hozzászólás
Az EVOBIKE (ld. kettõvel lentebb) Cyclair pumpája szerintem a legjobb, kicsi, könnyû, univerzális, nyomásmérõs, meg amit akarsz, és nem kell besz...nod, vmint összekoszolnod magad a pumpáláskor, sõt még lehajolni sem! Csak húzogatni ;-)
Én kb. egy hónapja használom, az öttagú család minden bringájára és mindernki megelégedésére!

#386
epinefrin

epinefrin

    vendég

  • fórumtag
  • 224 hozzászólás
Posted Image

Tegnap elsõ használat alkalmával sikerült meggyilkolnom az SKS Rookie XL pumpámat :mad: Persze utólag már okos az ember, mert én is csak most olvasgatom róla, hogy ez nem egy embernél fordult már elõ... naívan azt gondoltam, hogy ez mégsem egy teszkós szar és mondjuk arra alkalmas, hogy neadjisten felfújjak vele egy kereket. Oké, tévedtem.

Kérdés: melyik az a legmegbízhatóbb minipumpa, aminek olyan feje van, ami nem vacak ragasztott mûanyag megoldással rendelkezik? Crank Bros power pump pro vagy BBB windgun, esetleg más?

Nyissz, ha még mindig szükséged van olyan pumparögzítõre, amit augusztusban kerestél, írj egy privit, az enyém fölöslegessé vált... (egyszer sem használtam õket, mert a pumpát mindig a motyómban hurcolásztam)

"Embernek lenni nagy betegség. És gyógyíthatatlan is" (Rejtõ Jenõ)

- - -> LOVAK <- - -


#387
kit23tian

kit23tian

    vendég

  • fórumtag
  • 55 hozzászólás
Amennyiben nem akarsz koszos kézzel a kerék melett görnyedve fajtalankodni a kerékpározásod során akkor megvan a megoldás az egyenes hátú pumpáláshoz: http://www.evobike.h...es/cyclaire.php sok más érdekesség mellett a Cyclair pumpákat terjesztjük országszerte!2 tipus van az eggyik több levegõt pumpál a tömlõbe egy húzásra ezért az áttételezése más így 5.5 bar-t tud a másik pedig nyomásra van kihegyezve ezért 8.5 bar-t tud pumpálni!Mind a 3 szelep típusra átalakítható a feje!

#388
ZolkoW

ZolkoW

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.685 hozzászólás

köszi, megnézem ezt a Decathlonos megoldást. Ez is SKS?


a tépõzáras Zefal, talán a másik is, de nem biztos.

#389
nyissz

nyissz

    vendég

  • fórumtag
  • 187 hozzászólás
köszi, megnézem ezt a Decathlonos megoldást. Ez is SKS?


#390
ZolkoW

ZolkoW

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.685 hozzászólás

Nem tudjátok, lehet-e itthon kapni valahol ilyet: http://www.sks-germa...roduct&i=592430
A régi gumis rögzítõmnek elfáradt a négyszögletû védõgumija (ami körbefogta a pumpát a bilincsben), és így a Bükk maratonon 3szor sikerült elhagyni a pumpámat, aztán beraktam a zsákomba. A linkelt szerkezet elég masszívnak tûnik.


Decathlonban láttam kétféle megoldást is, az egyik a tiedre hajaz, kis beakasztós gumi bizbasszal.
a másik, amit megvettem, az két tépõzár+gumibak, elég stabilan tartja a pumpát, és könnyû átrakni másik bicóra, vagy levenni.
én is egyszer elhagytam a pumpámat a gyári tartóból, ezért kellett..

#391
Def Jam

Def Jam

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 658 hozzászólás
Tud vki ajánlani egy telópumpát ami viszonylag olcsó és jó?

#392
nyissz

nyissz

    vendég

  • fórumtag
  • 187 hozzászólás
Nem tudjátok, lehet-e itthon kapni valahol ilyet: http://www.sks-germa...roduct&i=592430
A régi gumis rögzítõmnek elfáradt a négyszögletû védõgumija (ami körbefogta a pumpát a bilincsben), és így a Bükk maratonon 3szor sikerült elhagyni a pumpámat, aztán beraktam a zsákomba. A linkelt szerkezet elég masszívnak tûnik.


#393
MaTT

MaTT

    bentlakó

  • fórumtag
  • 8.649 hozzászólás
elsõ körben ha garis, akkor mindenképp vidd vissza mielõtt bármit babrálsz vele. szerintem.

#394
retizotyo

retizotyo

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.760 hozzászólás
Kicsit döglött ez a topic, de azért megpróbálom...

Van nekem egy BBB "mûhelypumpám", aminek univerzális a feje. Namost a fej elvileg ugye úgy mûködik, hogy egy kis elválasztó bigyó benne "eldönti", hogy melyik lyukon kell neki fújni.
Az én szerkezetem viszont nem teszi meg ezt a hálás feladatot! Levettem a fejet, szétszedni persze nem lehet, de ha belefújok, akkor lehet érezni/hallani, hogy "átváltott", attól a pillanattól kezdve a következõ belefújásig azt a lyukat használja.

Más is szívott már az ilyen univerzálsi pumpafejekkel? Lehet ilyet külön venni, vagy vigyem vissza a bótba?
Csak nem kell kikukázni az egészet?

(Pedig úgy igyekeztem: fém házas, fém "becsúszós", nyomásmérõs, annyira olcsó sem volt:()



#395
gsuveg

gsuveg

    vendég

  • fórumtag
  • 244 hozzászólás
tud valaki olyan patronos pumpát amihez jó a 'sima' boltban kapható patron (is)?

#396
en2002

en2002

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 273 hozzászólás
én most vette egy bike positive kis pumpát. rögtön az elsõ alkalommal utána defektet is kaptam. arra a célra pont meghfelel, h a kerón elférjen. a vázra van felszerelve, semmi helyet nem foglal.
TREK 6500 DISC
Ez nem egy bicikli. ez egy Trek!
Képeim: http://kep.tar.hu/kerotura

#397
savanyugabi

savanyugabi

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.707 hozzászólás
nekem egy "airboy" van, s müxik.
Volt régen egy német kukás SKS mini akármi, jó volt az is, két évet ment még nálam, imádtam.
Most egy B+ használódik épp' odavisszafujós, ráfeszítõs aluházas, csak olyan kis bumszli.kicsit télleg gyengécskéne tûnik a kulacs alatti rögzítés lehetõsége, fõleg azután a negatív tapasztalat után, hogy hagytam már így el pumpát, tehát az esetek 80%-ban hátizsákba vele, meg amugy utálom, ha saras lesz, fellép nálam a "elkoptassa a retek" félelem...

#398
RobesPierre

RobesPierre

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 276 hozzászólás
Megosztanám eddigi tapasztalataimat pumpák terén: az elsõ egy vázra rögzíthetõ SKS Rookie XL volt. Gondoldoltam ez megbízható lesz, jó márka és rögzítés, példás sárvédelemmel. De egyik pumpálás alkalmával a menetes rész tõbõl eltört és haverom is ugyanígy járt az övével. Sokan ajánlották a B+ pumpát (kb.800 Ft) amibõl nem sok jót néztem ki, de eddig nagyon bevált és tetszik, ahogy egy kis karral a szelepre lehet rögzíteni. Ami hátrány: a vázhoz való rögzítés nem túl biztos, már párszor majdnem elhagytam. Szervízpumpám pedig egy olcsó (kb.1000 Ft) zöldszínû, fémházas, fa fogantyús SKS, ami már kisebb javításokra szorult: a gumi dugattyú elvált a tolórúdtól, a tömlõ tövénél pedig eresztette a levegõt. Nagyjából ennyi...

#399
Paul Vitti

Paul Vitti

    fróumfggüõ

  • fórumtag
  • 2.025 hozzászólás

...
feltétlenül airboy kéne?

Nem, csak megbíz6ót szeretnék, ezért néztem SKS-t.
Azóta 1-2 BBB is képbe került, de megnézem a B+ is.

van olyan kézipumpa,ami tud nagy nyomást?
gondban vagyok
20-as köpeny...
11 bár kéne bele kb

Specialized airforce2 (bár nyomásmérõ nincs rajta, de 160PSI-t tud állítólag)
Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó.

#400
kalaius

kalaius

    maximus

  • fórumtag
  • 11.904 hozzászólás
tényleg,telópumpa,köcce az 5letet!!!:)
amúgy ami számomra az isten pumpa;B+ kétutas-nyomásmérõs-aluházas-nemteleszkópos-kicsike