Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Cyclo-cross

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
441 hozzászólás a témában

#61
eddie1978

eddie1978

    vendég

  • fórumtag
  • 492 hozzászólás

Itthon mikor szoktak megjelenni a Giant bringák? UK-ból már rendelhető. Ez a TCX SLR 2 a Tiagrával nekem jó lesz. Érdemes várni a hazai megjelenésre gari vagy bármi miatt?



#62
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs

Giant TCX SLR 2 Ez lesz az EU verzió?


Allat... Budget hidraulikus fek vegre...

#63
eddie1978

eddie1978

    vendég

  • fórumtag
  • 492 hozzászólás

Giant TCX SLR 2 Ez lesz az EU verzió?



#64
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs

jo is az, bar inkabb feluton van a cx es az outi kozott. azon pl a lenti terepeket mar nem biztos, hogy bevallalnam.

 

en nem vennek olcso kinai vazat, nem tudod mit kapsz.


arn módosította - 2016. augusztus 30. - 12:20


#65
akerenyi

akerenyi

    újonc

  • fórumtag
  • 4 hozzászólás

Sziasztok,

 

Köszi a sok tippet, egy Speci DIverge mellett landoltam, mert ki tudtam boltban is próbálni és nagyon kényeles volt.

 

Most egy kicsit még elgondolkoztam ezen az aprón:

 

http://goo.gl/Pd4dod (Google Translate link, Stockholmban lakom)

 

Mit gondoltok?

 

Köszi,

Áron



#66
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs

nalam cx bringaval...

 

franko:

IMG_20160826_185030.jpg

 

hatareset:

IMG_20160826_182712.jpg



#67
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs
Kint vannak az uj canyon crossbicok... Megint 10%al dragabb ugyanaz (sot nehezebb is a bringa). Ket eve 1600, aztan 1800, most meg 2000 eur :(

#68
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs

Igaz-igaz, én most az öklömnyi kövekre gondoltam :)

Van az aproban egy 2016-os caadx: http://apro.bikemag....16-l356595.html
A jelenlegi Tiagra állítólag jó (nem próbáltam, csak olvastam), a fék kuka szerintem. Hajlított az első villa, talán kényelmes is. Biztosan van engedmény is belőle, 54-es.

Hat azon egy merev bringa sem nagy elmeny :)

arn módosította - 2016. augusztus 28. - 16:34


#69
karakoram

karakoram

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.542 hozzászólás

En baromi koves helyeken szoktam jarni az alu cx bringaval, es se a 29er, se az ossztelos utan nem kenyelmetlen... Tiszteletben tartva persze a 35os gumi hatarait, de 80℅ban siman elmegyek ott, ahol egy xc geppel szoktak.

 

Igaz-igaz, én most az öklömnyi kövekre gondoltam :)

 

Van az aproban egy 2016-os caadx: http://apro.bikemag....16-l356595.html

A jelenlegi Tiagra állítólag jó (nem próbáltam, csak olvastam), a fék kuka szerintem. Hajlított az első villa, talán kényelmes is. Biztosan van engedmény is belőle, 54-es. 



#70
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.259 hozzászólás

Sziasztok,

 

Köszi a tippeket, nézelődtem kicsit, ebben a webshopban találtam egy pár vonzóbb darabot:

 

https://www.evanscyc...locross-bikes_c

 

A Speci Diverge, a Canondale Caadx és a Genesis CdA gondolkoztatott el, mind inkább a 200-250e közti kategóriában vannak, de lehet megéri a kis pluszt. Mit gondoltok?

 

Köszi,

Áron

hát a genesis nem egy liga a másik kettővel.

a kancsón meg igazából csak a fék hulladék, amúgy inkább az, bár vázra meg még mindig lehet a speci a jobb.


"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#71
aradebil

aradebil

    újonc

  • fórumtag
  • 5 hozzászólás

Gt Grade? Nagyon durván le vannak árazva, Tiagrával megkapod 280 körül szálltva. Vagy ha PlanetX akkor London Road, főleg ha ingázásra lesz elsősorban használva



#72
akerenyi

akerenyi

    újonc

  • fórumtag
  • 4 hozzászólás

Sziasztok,

 

Köszi a tippeket, nézelődtem kicsit, ebben a webshopban találtam egy pár vonzóbb darabot:

 

https://www.evanscyc...locross-bikes_c

 

A Speci Diverge, a Canondale Caadx és a Genesis CdA gondolkoztatott el, mind inkább a 200-250e közti kategóriában vannak, de lehet megéri a kis pluszt. Mit gondoltok?

 

Köszi,

Áron

 

 



#73
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs
En baromi koves helyeken szoktam jarni az alu cx bringaval, es se a 29er, se az ossztelos utan nem kenyelmetlen... Tiszteletben tartva persze a 35os gumi hatarait, de 80℅ban siman elmegyek ott, ahol egy xc geppel szoktak.

#74
karakoram

karakoram

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.542 hozzászólás

Sziasztok,

 

Kis segítséget szeretnék kérni. Jó pár éve bringázom, eddig főleg használt, régebbi országútiakkal Budapesten, most viszont elköltöztem és hosszabb is lett a táv, plusz van benne földutas rész is. Lényeg a lényeg, arra gondoltam, hogy egy entry-level CX bringa lenne a legoptimálisabb. Versenyezni nem tervezek, viszont olyan napi 20-at biztos mennék vele és jó lenne, ha pár évig nem kéne nagyobb szervíz neki. A budget olyan max 200e ft lenne.

 

Hosszabb kutakodás után arrra jutottam, hogy a legjobb lenne egy pár évvel ezelőtti modell, 2010-13 között mondjuk, újonnan vagy alig használtan, amin megbízható alkatrészek vannak (Shimano 105 vagy hasonló).

 

A kérdésem az lenne egyrészt, hogy ez megvalósítható tervnek tűnik-e, másrészt pedig, hogy van-e itthon olyan bolt, ahol van esélye az embernek ilyen bringát találni, vagy inkább európai net-shopokban érdemes nézelődni? Néhány konkrét tippet is nagyon nagyra értékelnék.

 

Előre is köszi,

Áron

 

Azt hittem a PlanetX oldalán találok valamit, de lényegesen drágábbak mint amit megadtál. 

A gravel/adventure meg a cx nem teljesen ugyan az, azért ne felejtsük el. 2012 környékén volt cx bringám (Gravel még nem létezett nagyon) amit mtb terepen nyúztam a hegyen (egy csúcs Speci Crux ráadásul, nem gagyi) és kényelmetlen volt. Kényelmesebb kell legyen a gravel, más villa, vázszögek, esetleg jobb kerékrögzítés, stb. Most gravel van, gravel villával és sokkal kényelmesebb. 2010-12 környékéről még csak cx bringákat fogsz találni használtan. Véleményem szerint masszív gépek (simán elmegy terepen) de ennek megfelelően kényelmetlenek lesznek, minden kis követ érezni fogsz. Nagyobb külső nem biztos, hogy el fog férni benne, azzal talán lehet csillapítani meg TL használattal. 

Az árak nem alacsonyak, de ezekkel tényleg ki lehet váltani 2 bringát ha valaki nem ugrat sokat, nem megy tökön/paszulyon és öklömnyi köveken.

 

http://www.planetx.c...e---gravel-bike

https://www.canyon.c...ite-al-8-0.html

 

Biztosan találni olcsóbbakat is, de mivel a cx/gravel keveredik ezeknek most jön a szezonja. 

Nagyon klassz dolog ezekkel terepen menni, ajánlom nagyon!

Persze jó dolog azért a 29-es MTB-re átülni és menni mindenen át (kb. felváltva használom őket). 



#75
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs
Jah, sajna cxnal minden sokkal tobbe kerul... Egy jobb cx aran vehetsz egy tisztesseges montit es outit.

#76
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.259 hozzászólás

nem sok esélyt látok rá

 

nem volt itthon túl nagy divat, töredéke fogyott mint outi, s így sztem nem is pörög túl sok a használt piacon.

 

 


"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#77
Kisherceg

Kisherceg

    fullamatőr kocabringás

  • fórumtag
  • 7.882 hozzászólás

Ezek a belepo cx bringak (105os szettel), olyan 1300 eurotol szoktak tipikusan kezdodni, de hasznaltan is 250etol kezdodik kb.

Viszont vannak mindenfele oszverebb bringak... Pl az author ronin.

 

ami szintén "olcsó" kb. 350eFt és már nem is kapható itthon. használtan talán egyet láttam hirdetve, talán az is egy "WANTED" hirdetés volt. :)


"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"


#78
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs

Sziasztok,

Kis segítséget szeretnék kérni. Jó pár éve bringázom, eddig főleg használt, régebbi országútiakkal Budapesten, most viszont elköltöztem és hosszabb is lett a táv, plusz van benne földutas rész is. Lényeg a lényeg, arra gondoltam, hogy egy entry-level CX bringa lenne a legoptimálisabb. Versenyezni nem tervezek, viszont olyan napi 20-at biztos mennék vele és jó lenne, ha pár évig nem kéne nagyobb szervíz neki. A budget olyan max 200e ft lenne.

Hosszabb kutakodás után arrra jutottam, hogy a legjobb lenne egy pár évvel ezelőtti modell, 2010-13 között mondjuk, újonnan vagy alig használtan, amin megbízható alkatrészek vannak (Shimano 105 vagy hasonló).

A kérdésem az lenne egyrészt, hogy ez megvalósítható tervnek tűnik-e, másrészt pedig, hogy van-e itthon olyan bolt, ahol van esélye az embernek ilyen bringát találni, vagy inkább európai net-shopokban érdemes nézelődni? Néhány konkrét tippet is nagyon nagyra értékelnék.

Előre is köszi,
Áron


Ezek a belepo cx bringak (105os szettel), olyan 1300 eurotol szoktak tipikusan kezdodni, de hasznaltan is 250etol kezdodik kb.

Viszont vannak mindenfele oszverebb bringak... Pl az author ronin.

#79
akerenyi

akerenyi

    újonc

  • fórumtag
  • 4 hozzászólás

Sziasztok,

 

Kis segítséget szeretnék kérni. Jó pár éve bringázom, eddig főleg használt, régebbi országútiakkal Budapesten, most viszont elköltöztem és hosszabb is lett a táv, plusz van benne földutas rész is. Lényeg a lényeg, arra gondoltam, hogy egy entry-level CX bringa lenne a legoptimálisabb. Versenyezni nem tervezek, viszont olyan napi 20-at biztos mennék vele és jó lenne, ha pár évig nem kéne nagyobb szervíz neki. A budget olyan max 200e ft lenne.

 

Hosszabb kutakodás után arrra jutottam, hogy a legjobb lenne egy pár évvel ezelőtti modell, 2010-13 között mondjuk, újonnan vagy alig használtan, amin megbízható alkatrészek vannak (Shimano 105 vagy hasonló).

 

A kérdésem az lenne egyrészt, hogy ez megvalósítható tervnek tűnik-e, másrészt pedig, hogy van-e itthon olyan bolt, ahol van esélye az embernek ilyen bringát találni, vagy inkább európai net-shopokban érdemes nézelődni? Néhány konkrét tippet is nagyon nagyra értékelnék.

 

Előre is köszi,

Áron



#80
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs
Sok bringan nem olyan van, mert csak az ev eleji listan szerepelt, es nem frissitettek az alkatreszeket. Valszeg mast talalsz rajta. Az elso tcxen is elvileg shimano lett volna, de szerencsere kapott egy trp spyret.