Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Cyclo-cross

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
441 hozzászólás a témában

#41
Vejne

Vejne

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 4.309 hozzászólás

forgasd azt a kormányt kicsit.

 

ezek úgy kényelmesek, ha a fékváltókar teteje vízszintes, v kicsit előre lejt... mondjuk így sem kényelmetlen, mert úgy lezsibbad a kézfejed, hogy azt se veszed észre, ha átmegy rajta egy mozdony. :(


  • eddie1978 kedveli ezt

#42
eddie1978

eddie1978

    vendég

  • fórumtag
  • 492 hozzászólás

Megérkezett tegnap délután a Giant TCX SLR 2 (Tiagrás verzió) Cyclestore-tól. Kipróbálni még nem tudom pár hétig. Jó lesz ez. Az látszik, hogy az összerakásba nem tettek sok energiát. Csavarok egy része nem volt meghúzva. Első fék rögzítő, hátsó fék flat mount adapter csavarja laza volt. Mozogtak a féktestek. Első kerékagy kónusz lazára volt hagyva stb. Ebből a fék azért durva. Mindent lehúztam nyomatékkal.

 

A fentiektől eltekintve jó gép. Váltás finoman működik. Ami cserés lesz hamar szerintem az a kerékszett. Első agy rágós, ha jól beállítom nem rágósra akkor lötyögős. Még játszok me vele majd. DT R23 vagy R24 lesz bele majd.

 

Az L méret kellet a 191cm magasságomhoz úgy érzem, mert nekem mindenhol a kormánymagassággal van bajom. Kihúzom a nyerget amennyire kell, akkor a kormány alacsonyan van. Itt is van 25mm hézagoló alatta és éppen jó. Kb 100mm drop van így is. Stucnit megfordítva kb 80mm. Sőt megvan még a BBB villanyak hosszabítóm is. Van még egy XL méretük, de az meg már hosszú. A Ninernek van gravel bringája vasból, aminek magasabb az eleje, de az drága nekem. Szeretem a klasszikusnak mondható vázkialakítást.


  • Vejne kedveli ezt

#43
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs

kar, hogy 3000 eur csak a frameset

 


arn módosította - 2016. szeptember 27. - 15:31


#44
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.259 hozzászólás

Konkrétan?

nehéz (ami nem baj) csak nem tartós.


"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#45
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs

ennel szerintem nem is kell tobb... https://www.rosebike...3000/aid:885211

 

de a szovegen azert behaltam kicsit.

 

 

Our sporty entry-level carbon crossover! It comes with a modern, stylish CDX CROSS frame made from T30/40 High Modulus Aerospace cabon fibre that ...

 

2500 eur vazze... ok, hogy ar/ertek meg miegymas, de lassan 3000-3500 lesz egy kozepkategorias bringa?



#46
karakoram

karakoram

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.540 hozzászólás

DT Swiss R24 disc, nekem nagyon bejött.

Még a nem disc-es Fulcrum Racing 5 CX volt ha jól emlékszem 3-4 évvel ezelőtt. Agyakkal nem volt gondom, de nem szerettem. Állandóan nyolcas volt benne amiről én is tehetnék, de a mérgemben utána vásárolt Ksyrium Elite kerekekben sose volt nyolcasom ugyan azokon a terepeken használva (terepen nyúztam mindkettőt). Az R24 is bírja a strapát.    

 

Edit: talán még annyi, hogy elég hangos az R24 racsni ügyileg, a kutyák nem szeretik :)


karakoram módosította - 2016. szeptember 15. - 09:25


#47
Vejne

Vejne

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 4.309 hozzászólás

racing5 db vagy zonda disc 



#48
sisqo

sisqo

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 884 hozzászólás
Súlyban max. 100g a különbség. Hobbit vagyok, eddig aksium race-t használtam az országútimon, semmi bajom nem volt vele. De szívesen várok javaslatokat. 700c vagy 29er, 6 csavaros, elöl 15 mm, hátul qr.

#49
sisqo

sisqo

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 884 hozzászólás

a crossride egy fos, aksium passz.


Konkrétan?

#50
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs

Kerékben mit javasoltok? Mavic aksium disc, vagy crossride disc? Árban ugyanannyi, az egyetlen különbség a felni belső szélessége (17 vs 21 mm).


Az aksium az outis, es szoktak is cxbe tenni. Szerintem konnyebb is...

#51
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.259 hozzászólás

Kerékben mit javasoltok? Mavic aksium disc, vagy crossride disc? Árban ugyanannyi, az egyetlen különbség a felni belső szélessége (17 vs 21 mm).

a crossride egy fos, aksium passz.


"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#52
sisqo

sisqo

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 884 hozzászólás
Kerékben mit javasoltok? Mavic aksium disc, vagy crossride disc? Árban ugyanannyi, az egyetlen különbség a felni belső szélessége (17 vs 21 mm).

#53
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs
Mindegyiknek megvan a maga szepsege, csak terepen tortenik kozben vmi :D

#54
eddie1978

eddie1978

    vendég

  • fórumtag
  • 492 hozzászólás
Nemrégen elment a Cannondale R1000 '01. Megrendeltem a Giant TCX SLR 2-t UK-ból. Kíváncsi leszek majd. Valószínű már csak az októberi műtétem után fogom majd kipróbálni.
Átmentem felfedező bringázásba. Olyan helyek vannak egy köpésre a 1x éve tekert országútis köreimtől hogy csak ámulok. Picit beleuntam bámulni az 1.5m-re előtem lévő aszfaltot.

eddie1978 módosította - 2016. szeptember 13. - 17:55

  • Vejne kedveli ezt

#55
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs

Cx váz lesz. Nem versenyzek, szar a gerincem. Gyengébb minőségű töredezett aszfalton, földúton szeretném használni. Az elsődleges a kényelem, az alacsony gördülési ellenállás bónusz.

 

akkor elsosorban ossztelost :) ez a jellegu csillapitas szerintem inkabb a gumi anyagan, magas tpin es a megfelelo nyomason mulik, kevesbe a szelessegen. pl aszfalton kenyelmesebb volt a 25os gp2, mint a 35 kojak. tubelessel vagy latexszel is beljebb leszel. de en meg mindig a 35osre szavaznek, ott nagyobb a valasztek.



#56
sisqo

sisqo

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 884 hozzászólás
Cx váz lesz. Nem versenyzek, szar a gerincem. Gyengébb minőségű töredezett aszfalton, földúton szeretném használni. Az elsődleges a kényelem, az alacsony gördülési ellenállás bónusz.

#57
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs

35 (vagy irom 33-38) :) azaz igazsag - hogy a cx mindenkepp kompromisszum minden oldalrol, igy igazabol nem is ertem ezeket a telos cross, monstercross, etc trendeket. akinek keves, vegyen montit.



#58
sisqo

sisqo

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 884 hozzászólás

Kedves crosserek, gravel bikerek!

 

Szerintetek 650b x 42 mm, vagy 700c x 35 mm?

 

A leendő vázba valószínűleg mindkettő befér. 


sisqo módosította - 2016. szeptember 13. - 13:21


#59
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs


Erről a gépről mit gondoltok? Tárcsafékek hiányától eltekintve.

 

http://bolha.testbik...php?clid=259037

 

nekem szimpi, bar az elozo gazdaja nemtom mire hasznalta, ilyen kormanybeallitassal :D mongy en 250ert adtam el az ennel sokkal ujabb giantet, ennyit en nem adnek erte.

 

20160720_DSCF1836.jpg


arn módosította - 2016. szeptember 06. - 10:17


#60
akerenyi

akerenyi

    újonc

  • fórumtag
  • 4 hozzászólás

Erről a gépről mit gondoltok? Tárcsafékek hiányától eltekintve.

 

http://bolha.testbik...php?clid=259037