Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

spinning

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
104 hozzászólás a témában

#41
Valeria Victrix

Valeria Victrix

    Isten ostora

  • fórumtag
  • 9.274 hozzászólás
Ja, X-Bike apostol.:D
Már csak arra kéne rávenni, hogy ismét láthassuk terepen is.:) Mert jól megy.


#42
geoff

geoff

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 401 hozzászólás

Ez esetleg megfelelõ?
http://www.atsa.hu - hétfõ: 8:00-8:55; péntek: 8:00-8:55 és 20:00-20:55

http://www.goldcenter.hu - hétfõ: 17:00-18:00; szerda: 19:00-20:00

Keresd Ónody Vikit!


Ill. még az Oxygént tudom ajánlani, minden bringán van SPD (már pedálfordulatszámmérõ is) és egész normálisak.

Amúgy Vikit én is ajánlom, jó fej csaj :) (és szerintem pont x-bikekozik, de hogy hol és miként azt nem tudom)

#43
Valeria Victrix

Valeria Victrix

    Isten ostora

  • fórumtag
  • 9.274 hozzászólás

Hali!

Eljött a korai sötétedés, Hozé lámpák második generációja még nincs kész, spinningre szorulok nagy büdös fõvárosunkban... ;)

Az általatok eddig ajánlottak közül a World Class még mindig felújítás alatt, A1-bõl mindhárom megszûnt. Gilda Maxba jártam többször, de reggel már nincs órájuk, este is elég korán, pl. héttõl csak hetente kétszer. Ja és nincs spd a bicókon, de ez a legkevesebb.

Tudtok valahol hetes buszhoz közel :D jó spinning termet? Plusz még Budaörs is szóba jöhet. Ha tudtok, ne kíméljetek! :)

Ez esetleg megfelelõ?
http://www.atsa.hu - hétfõ: 8:00-8:55; péntek: 8:00-8:55 és 20:00-20:55

http://www.goldcenter.hu - hétfõ: 17:00-18:00; szerda: 19:00-20:00

Keresd Ónody Vikit!


#44
Ariadne

Ariadne

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 303 hozzászólás
Hali!

Eljött a korai sötétedés, Hozé lámpák második generációja még nincs kész, spinningre szorulok nagy büdös fõvárosunkban... ;)

Az általatok eddig ajánlottak közül a World Class még mindig felújítás alatt, A1-bõl mindhárom megszûnt. Gilda Maxba jártam többször, de reggel már nincs órájuk, este is elég korán, pl. héttõl csak hetente kétszer. Ja és nincs spd a bicókon, de ez a legkevesebb.

Tudtok valahol hetes buszhoz közel :D jó spinning termet? Plusz még Budaörs is szóba jöhet. Ha tudtok, ne kíméljetek! :)
"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective : Roam)

#45
swn

swn

    vendég

  • fórumtag
  • 116 hozzászólás
Eddig senkinek sem volt probléma, hogy pl. a (fix)görgõn nem mozog a bicikli, mégis edz rajta "néhány" profi. Kíváncsi vagyok egy ilyen X-Bike tartósságára, amiben ugye a Spinnerek verhetetlenek. Szerintem csak valaki ismét feltalálta a spanyol viaszt, mondhatni kitalálta ugyanazt - én bízom a bevált módszerben.

dolly: szerintem nem kell stoplis cipõben menni, csak az kényelmesebb. A fél év felkészülés az annyit jelent, hogy edzéseket tartasz és utána jöhet a vizsga. A párommal mi is megyünk az októberi tanfolyamra.

#46
dolly

dolly

    újonc

  • fórumtag
  • 1 hozzászólás
szia!
Tök jókat írtál le!
Tályékoztatást szeretnék tõled kérni!
Én jelentkeztem spinning oktatónak.Októberben a 2 napos tanfolyam!Az az igazság hogy én nem vagyok versenykerékpáros.Én 14 évig versenyszerûen sportoltam (judo).Az állóképesség,kitartás az megvan!egy térdsérülés miatt kezdtem el járni spinningre,mert az orvosok,és a gyógytornász ezt ajánlotta,hogy így gyorsabban megerõsödnek a szalagjaim!A lényeg a lényeg, hogy már 2 és fél éve járok tekerni,és úgy gondoltam mi lenne ha én is tartanák órákat!
A kérdés: hogy már a tanfolyamra úgy kell menni hogy spinning cipõ meg minden?és a 2 nap tanfoyam után van fél év felkészülési idõszak!Ez mit takar?
ha tudsz segíts kérlek!köszönöm!

#47
zoozoo

zoozoo

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 857 hozzászólás
Uhh, szenksz ö lát :D
"Nice boys don't play rock and roll"



#48
H.Zoli

H.Zoli

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.857 hozzászólás
"Kevésbé érvényesül a lentkerék hatás (valamennyi van)"

Zoozoo!
Ez egy olyan bringa, ahol lent van a kerék és van valamennyi hatása.:D

#49
Valeria Victrix

Valeria Victrix

    Isten ostora

  • fórumtag
  • 9.274 hozzászólás

Az miaz?

http://www.3x2s.hu/d...1260&Itemid=170
http://www.x-biking.com/


#50
zoozoo

zoozoo

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 857 hozzászólás

egy új módi van kialakulóban az x-bike


Az miaz?
"Nice boys don't play rock and roll"



#51
boca

boca

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.078 hozzászólás
Köszönjük, legalább halljuk egy bennfentes véleményét is, hasznos volt lvasnom!
A párom most vett egy ún fittes újságot (direkt nem írom ki a nevét), amiben azt írják egy új módi van kialakulóban az x-bike. Ki fogom próbálni.
" A Cube el van vetve! "

#52
KillerTom

KillerTom

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.570 hozzászólás
Kedves Fórumozók!

Szeretnék segíteni a Spinning téma-körben. Mielõtt belekezdek gyorsan bemutatkozom, annak ellenére, hogy talán páran ismertek! Boros Tamás vagyok, és Heves megye elsõ Spinning terem tulajdonosa! A fitnesz szakmában dolgozom 9 éve, melybõl 4 év az USA-ban történt. Hobbiként egyre ritkábban szerepel az MTB – USA-ban igazolt tag votam, indultam NORBA versenyeken, edzõhely: Plattekill Mountain, NY volt. -- Manapság az ultra hosszú távok motiválnak országúton. Állóképességi verseny ritkán, sajnos nem kezdtem elég hamar ahhoz, hogy "megérje" terhelnem magam verseny körülmények között, azért néha-néha elindulok! Évi 18000-22000km-ert tekerek, ehhez jönnek a vendégekért edzések heti 10-18 órában idõszaktól függõen! Jelenlegi a fõ cél az edzettség, állóképesség megtartása, és a tanítás, szem elõtt tartva a következõ mondást: “ igen sok olimpiai edzõ sohasem nyert aranyat”

Egy Spinning terem rengeteg olyan dologban segít az év 365 napján, amely hatékonyabbá teheti a kerékpározás hatékonyságát! Olyan képességek elsajátítását, gyakorlását lehet megoldani, amit kint kevésbé, vagy egyáltalán! Példának hoznám a pedál-forgatás hatékonyságának fokozását, vagy a pulzus alapú edzéseket:
A Spinner-en való edzés nagy elõnye hogy 20-25%-ban magasabb pedál-fordulaton képes a növendék edzeni, -- 20kg-os lendkerék-- ezzel javítva az edzés célhoz vezetõ utat, mely az energia takarékos pedál-forgatás. Kevesebb elvesztegetett energia, ebbõl következik hatékonyabb izomerõ felhasználás hosszabb távon!

Tapasztalataimra építve véleményem, egy jól szellõztetett teremben az edzések 80%-át végezhetjük el! Azonban "Top Peak" üzemmódhoz már az oxigén dús kinti levegõ nélkülözhetetlen! Ez a maradék 20% edzés idõ -- 20% maximum(!) de lehet kevesebb ha egy bizonyos cél távra szabjuk edzésünket--

Mindenkinél létezik egy komfortos pedál-fordulat, amely "automatikusan" mûködik. Azonban mindenki, képes edzeni izmait egy magasabb fordulaton a növelve az erõ felhasználást! Kutatások bizonyítják országúti tekerések leghatékonyabb a 80-100 pedál-fordulaton. MTB-nél ez 60-80RPM --igaz, kivételes sportolók képesek 60 alatti pedál-fordulatra, azonban ez, az esetek 10%-a, és megfelelõ felkészülés hiányában igen sérülés veszélyes lehet!

Spinner-en precíz ellenállás-állítás lehetséges, nincs fokozat így pulzus számról-pulzusszámra edzés is kivitelezhetõ, és a terepviszony megtervezése --sík, hegy-- is szabadon választható!

Jobb termek felszerelt SPD pedállal, és pulzusmérõ órával rendelkeznek, és az eredeti Spinner geometria megegyezik egy MTB 17"-os vázzal. A beállítás lehetséges 150cm-220cm-ig, testsúly maximum 130kg-ig.

Sajnos igazán jó edzõt aki kerékpárosoknak megfelelõ órát is meg tud tervezni tapasztalataim szerint kevés, hiszen annak ellenére hogy minden profil alkalmazható kinti kerékpározásnál, a felhasználók 80%-a a ducibb, illetve a "tünci dresszes" lányok, és 20% az sportos atléták, sajnos --helytelenül-- nagyon sok edzõ így egyszerûen fittyet hány az igazi bringásokra! Ne ragadjatok le az elsõ oktatónál, illetve ne hagyatkozzatok a saját képzelõ erõtökre -- ez nem egy görgõ-- sok múlik egy jó edzõn, meg kell találni azt, akinek kisugárzása, és szakmai felkészültsége meggyõzõ!

Szerény személyem ragaszkodik ahhoz, hogy az órán használt kommunikációs eszközökkel minden vendég motiválva érezze magát, és ne egy szürke személyként nézze azt, mikor szaladhat az öltözõ felé az óra végén :)

Spinning edzések végzése nem alapfeltétel a sportos atléték esetében --mint Ti is--, azonban igeny hatékonyan javítja a képességeket!

Azok akik úgy érzik szükség van további segítségre privátban állok rendelkezésre, ha tudok szívesen segítek!

A pár sorom lényege nem az önreklámozás, a cél a Spinning --mint védett edzésforma-- körüli köd eloszlatása!
( . ) ( . ) \l/ 8====O

#53
geoff

geoff

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 401 hozzászólás

Sziasztok!

Jobb helyet nem találtam a kérdésemnek ezért itt teszem fel!:chin:
Tervezem,hogy veszek egy görgõt télre,talán addígra már meggyógyulok.
Milyet érdemes venni? Ki milyet használ/t/? Néztem ezeket : http://www.bestbikes...l_kategoria=221

Köszi


Pedig van:

http://forum.bikemag...read.php?t=1095

#54
Bubuka

Bubuka

    vendég

  • fórumtag
  • 170 hozzászólás
Sziasztok!

Jobb helyet nem találtam a kérdésemnek ezért itt teszem fel!:chin:
Tervezem,hogy veszek egy görgõt télre,talán addígra már meggyógyulok.
Milyet érdemes venni? Ki milyet használ/t/? Néztem ezeket : http://www.bestbikes...l_kategoria=221

Köszi

#55
boca

boca

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.078 hozzászólás

Gondoltam felhozom ezt a témát. Lassan aktuálissá válik. (Persze ma pont nem az, novemberben ritkán van ilyen jó idõ.)
Mi a MOM parkot kóstolgatjuk. Nem olcsó - 9000 Ft 10 alkalom, de hetente kétszer van 1,5 órás edzés (így már kifizetõdõbb), naponta 4 edzés közül lehet választani, és az ár tartalmazza a szauna, pezsgõfürdõ, uszoda használatot is. És ami még a dolgozóknak nagyon fontos - este 10-ig van a terem nyitva.

Mi is oda járunk a párommal, most nyáron természetesen kinn voltunk, amúgy heti két alkalommal megyünk, csütörtökön és vasárnap. Igazság szerint használ-e vagy sem, de én idén januártól jártam április közepéig, heti 2x, és magamhoz képest a Buda marcin 6 helyet hoztam, és a Szilváson be mertem vállalni a közép távot.
Októbertól megint kezdek majd járni, de egyelõre vasárnap, mellette egy kis konditerem bejátszik. Februártól ismét heti 2x megyek és kb 1x, 2x kinti tekerést tervezek, mert így érzem jónak. Ennyi.
" A Cube el van vetve! "

#56
[Vili]

[Vili]

    újonc

  • fórumtag
  • 3 hozzászólás
Köszi, ez elég jónak néz ki.

#57
koszacica

koszacica

    vendég

  • fórumtag
  • 127 hozzászólás
A Lurdyt nem ismerem, de a 11. kerületben itt is van egy jó terem: http://kaveportal.hu/liget/

#58
[Vili]

[Vili]

    újonc

  • fórumtag
  • 3 hozzászólás
Sziasztok.
Elég régi ez a topic, remélem azért olvassa valaki :)
Tudtok ajánlani Bp. XI. ker. -hez legközelebb jó spinninget? Azt tudom, hogy pl. lurdy házban van, nem tudom ott jó-e, kik tartják, ha valaki ezen a környéken tud tapasztalatokkal szolgálni, kérem ossza meg velem :) Thx.

#59
KillerTom

KillerTom

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.570 hozzászólás
Fitness Companynak, ill. TF-nek semmi köze a spinninghez. Az eredeti Spin®, Spinner® és Spinning® a Mad Dogg Athletics, Inc. levédett tulajdona. Oktatását magyarországon a Fitness Trade-n keresztül az IWI végzi.

Spinning az jó, minden rétegnek szól. Amatõrtöl a profiig. Akinek nem tetszik ne csinálja :)
( . ) ( . ) \l/ 8====O

#60
Paul Vitti

Paul Vitti

    fróumfggüõ

  • fórumtag
  • 2.025 hozzászólás
[quote name='szepii']Ha tudna valaki segíteni megköszönném!
1.kérdésem: hogyan lehet valakibõl Spinning edzõ(milyen tanfolyam kell?)
néztem a spinning.hu-t de nem túl érthetõ!Spinningelõ válaszát várom,köszi elõre is!
Lenne más kérdésem is de majd késõbb,egyáltalán válaszol-e valaki?[/QUOT

http://www.fitnessco...anfolyamok.html
http://www.spinning....abbkepzesek.htm

Ezeket a gúgül köpte ki, a többit nem volt kedvem belinkelni.
Mellesleg elég gagyi tanfolyamoknak tûnnek, bár nem vagyok expert. Ha tényleg érdekel a téma, akkor sztem a TFen kérdezz utána
Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó.