Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

spinning

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
104 hozzászólás a témában

#61
thez

thez

    maximus

  • fórumtag
  • 26.354 hozzászólás
sok izzadó élõlényt nézni?
jó hobbi:-D

#62
szepii

szepii

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 457 hozzászólás
A bringázás az megy,nem hanyagolom!
Szeretném kipróbálni mint munkát!Nem rossz amikor a munkád egyben a hobbid is!

#63
thez

thez

    maximus

  • fórumtag
  • 26.354 hozzászólás
2 dolog kell hozzá: tudni mondani azt hogy "tekerj" illetve be kell tudni kapcsolni egy magnót, hogy a zene is meglegyen.
nyáron spinning? irány kerékpározni inkább.
de ezt mondhatja az ember:D

#64
szepii

szepii

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 457 hozzászólás
Ha tudna valaki segíteni megköszönném!
1.kérdésem: hogyan lehet valakibõl Spinning edzõ(milyen tanfolyam kell?)
néztem a spinning.hu-t de nem túl érthetõ!Spinningelõ válaszát várom,köszi elõre is!
Lenne más kérdésem is de majd késõbb,egyáltalán válaszol-e valaki?

#65
zfazek

zfazek

    vendég

  • fórumtag
  • 79 hozzászólás
En most voltam eletemben elosszor az A1-ben. 1200Ft. FEFE-nel.
Kb. 20-an voltunk, rajtam kivul meg ket srac, tobbiek csajok akik ranezesre fogyni jottek, nem LA-val valo paros TT-re keszulnek.
Ennek ellenere az oran szinte vegig felfele kellett menni, kiallni, ratekerni a fekre, hogy meg kemenyebb legyen

Szoval valoszinuleg tobbet nem megyek, hacsak nem nyerek a lotton.
De akkor is cseszni fogok az oktato instrukcioira es egyenletes tempoban vegigporgetem az orat

Egyebkent ma is a fiximmel jottem dolgozni, szoval megvan telen is a rendszeres biciklizes,
csak a kivancsisag miatt mentem el.

Uszni, squash-olni szerintem jobb, mint spinning-ezni
Biciklizni pedig sokkal jobb, mint uszni, squash-olni :)


#66
Mongoose_16

Mongoose_16

    vendég

  • fórumtag
  • 108 hozzászólás
Haliho!
Ez a téma engem is nagyon érdekel!
Henger, te a Moveland be jársz?
Azt néztem ki én is. A honlapjukon nem nagyon látok árakat.. Mennyiért adják a dolgot? Mesélj róla egy kicsit , érdemes megnézni? Juj, egyébként mindenkinek mondom hogy állítólag egy regisztrácio ellenében amit a http://www.moveland.hu oldalon kell elvégezni, ingyenesen bemehetsz és kiprobálhatsz mindent.

#67
Ras

Ras

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.021 hozzászólás
nálunk veszprémben egy hely van...
500Ft egy óra
5200Ft egy 12es bérlet ami két hónapon belül érvényes
de van 4-8 alkalmas is egyhónapra...
edit:igaz hogy itt nincsen semmi más hozzá, vioszont két-három hétre elõre kell elõjegyzést kérni annyian vannak :D)

edit:
amit az edzésrõl: nálunk teljesen normális a bemelegítés (és nem csak láb hanem kar/hát is), az intenzitás az nem volt erõs (igaz ami két edzésen votlam eddig az mindkettõ ilyen reggeli nõknek való zsírégetõ), de persze ha valaki akar meg lehet halni egy kis plussz ellenállástól...
levezetés is van...

szóval mindez szerintem edzõ kérdése...
én úgygondolom hogy nekem nem hiányzik az hogy 10 év múlva felkelni se bírjak annyira szétfagyasztom most az izületeim, ezek pedig téli szintentartásra tökéletesek..
kellõen megterhelem magam (pláne hogy most egy hónapot kihagytam :-X), társaság van meg zene, néhány jó popsi ;D
mi kell még ???



#68
lensver

lensver

    bentlakó

  • fórumtag
  • 5.944 hozzászólás
Te milyen kedvezménnyel vásároltad, mert mi 9620-ért vettük ugyanoda a bringás kedvezményût!

#69
henger

henger

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 576 hozzászólás
bors
Ahova én járok, ott kedvezményesen tudok bérletet venni, ez 9200ft havonta. Ez már kibírható, és mindent használhatsz, nem csak a spinning gépeket.
Úgy tudom, hogy ezzel a kedvezménnyel van napijegy is,aki nem megy túl rendszeresen.

World Class és Moveland

Érdekel?

Fruitfly
A spinning szobabicóra hasonlít, örökhajtós, és pofás fékezésû. Mindent magadra tudsz állítani, ahogy tetszik. Edzéshez ajánlanám, mert pulzusmérõ nélkül nincs sok értelme.
A görgõre bringát tesznek, és azt hajtják. Van, amelyiken mindkét kerék szabadon forog, másikon csak a hátsó kerék van állványon. Fékezés szempontjából van szalag- és mágnesfékes.


klar
World Classba járok, és sztem jó hely-igaz, hogy így is húzós, de jobbat nem ismerek.
Milyen céllal spinningelnél?

#70
klar

klar

    újonc

  • fórumtag
  • 1 hozzászólás
Sziasztok! Pesten tudtok olyan helyet javasolni, ami nem veszi el egy kezdõ kedvét :-\ és még megfizethetõ is? ::) :)

#71
vendég__*

vendég__*
  • vendég
miaz a spinning és miaz a görgõ? az egyik talán szobabicó? a másik ??? hogyismondjam, nem hioszem, hogy elragadna, de azért érdekel hogy miaz ;D thenx!

#72
lensver

lensver

    bentlakó

  • fórumtag
  • 5.944 hozzászólás
Nem 1700Ft? Ezek nagyon drága helyek. ::)

#73
bors

bors

    vendég

  • fórumtag
  • 202 hozzászólás
Henger: megnéztem/megkérdeztem mindkét helyen az árlistát, az árak a 700 Ft/naptól nagyon messze voltak. ???

#74
henger

henger

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 576 hozzászólás
Most, hogy kipróbáltam, egy hét tapasztalatából rájöttem, hogy megéri teremben edzeni, mint kint a hidegben. Csodát nem várok tõle, de azért elég jól lehet terhelni a pedált.

A World Class és Moveland nevû helyeken van kedvezményes bérlet, és napijegy is (700/nap).

#75
McClane

McClane

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.710 hozzászólás
ehh.... :-X

#76
Ano

Ano

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.653 hozzászólás
  • LocationCsömör
1szer én is szívesen kipróbálnám hogy milyen ez az edzés, csak kár hogy Tatabányán ill közvetlen közelében nincs ilyen semmi sem! :'(

#77
bors

bors

    vendég

  • fórumtag
  • 202 hozzászólás
Gondoltam felhozom ezt a témát. Lassan aktuálissá válik. (Persze ma pont nem az, novemberben ritkán van ilyen jó idõ.)
Mi a MOM parkot kóstolgatjuk. Nem olcsó - 9000 Ft 10 alkalom, de hetente kétszer van 1,5 órás edzés (így már kifizetõdõbb), naponta 4 edzés közül lehet választani, és az ár tartalmazza a szauna, pezsgõfürdõ, uszoda használatot is. És ami még a dolgozóknak nagyon fontos - este 10-ig van a terem nyitva.



#78
Lovas_Gabi

Lovas_Gabi

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.725 hozzászólás
Akkor mégegyszer megkérdezem: Miskolcon van ilyen? Mert én méág nem hallottam róla!
Görgõzni? Soha! Akkor inkább megyek szögessel a hóban Bánkútra! m(tavaly is ezt csináltam)

#79
lensver

lensver

    bentlakó

  • fórumtag
  • 5.944 hozzászólás

én eddig úgy tapasztaltam, hogy nem a pörgetésen van a hangsúly, persze több fajta eddzés van itt is,


Én errõl csak annyit tudok, amennyit az Olivér mondott nekem, amikor odajártam edzeni:

Õ azt mondta, hogy a téli hónapokban a pörgetésen van a hangsúly, mert most nem erõsödni kell a sportolónak, hanem szintentartani, edzésben maradni. Tehát pörgetni kell, sokat. Ezt csinálta az egész Corratec csapat is, pedig nekik Olivér nem edzõjük.
Olivér szerint az erõs tekerés majd csak februárban jöjjön, hogy a test elkezdjen felkészülni az intenzivebb mozgásra.

Közben viszont elmentem egy spinning oktató órájára (aki nem szokott bringázni), és ott majd kiköptem a tüdõmet, mert a tiz perc bemelegités után egybõl olyan erõs intenzitású tekerések jöttek, hogy alig birtam. A pulzusom, amit általában 155-165 közt tartottam, felugrott tartósan 170 fölé. Egy idõ után inkább visszaültem és lazán pörgettem, mert ez nekem egészségtelen volt.
Egyébként ez a lány az idén elkezdett versenyezni maratonon, és lám, egybõl helyezéseket ért el. Pl.:Duna marcin rövid távon a 3.! Tehát azért biztos sokat jelent a spinningelés télen-nyáron, csak tudni kell, mit mikor és hogyan!

#80
endorfin

endorfin

    vendég

  • fórumtag
  • 36 hozzászólás
igen, ahogy az eddigi edzések lezajlottak, tényleg inkább erõfejlesztés volt, de mondom, több fajta óra van, én pedig még nem csinálom annyira tudatosan ezt az egészet, ez nekem csak egy hobbi, amire sajnos egyre kevesebb idõm jut...
egyébként rájöttem, hogy egész nyáron úgy kerékpároztam, hogy eff. semmit sem fejõdtem vele
30-32 átlaggal 130-135 átlagpulzussal megtettem 4000 km-ert...
sokkal intenzívebben kellett volna mennem, tegnap rá is álltam egy jó 35 os tempóra, és azt pörgettem 1,5 órán át, szigorúan 90 feletti csapásszámmal, 155 átlagpulzussal... úgy érzem, ebbõl kellett volna rengeteg a nyáron, és akkor talán elõrébb tartanék

Coyote!
te hogy edzzel?