Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

spinning

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
104 hozzászólás a témában

#81
Coyote

Coyote

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 294 hozzászólás
A fixes bringán nincs vészleállító gomb mégsem gyûrt be még soha maga alá. ???

különben lehe 120-as pedálfordulattal 60%-on tekerni sõt még alatta is !

Nem teljesen értem ezt a hegyi dolgot! 70-90 lf akkor ez valami erõfejlesztés lesz.. ezt szerintem télen kinn is meg lehet csinálni én max amiért bemennék télen egy terembe az az, hogy kipörgessem a lábam kicsit kinn ezt sajna nem lehet mert nagyon megizzad tõle az ember és megfázik.
OK azért kipróbálom.

#82
endorfin

endorfin

    vendég

  • fórumtag
  • 36 hozzászólás
én eddig úgy tapasztaltam, hogy nem a pörgetésen van a hangsúly, persze több fajta eddzés van itt is, és eddig inkább kiállva "hegyek" voltak, nekem kb 70-90 fordulaton, kiállva itt nem nagyon bírok többet, persze ilyenkor van áttétel rendesen
és innen jön a sérülésveszély is
ezek örökhajtós gépek, 120 felett már iszonyatos a lendülete a keréknek, ami talán 25 kg, nem tudom pontosan
ha elfáradsz, kihagysz egy ütemet szerintem magaálá gyûrne a gép... van is rajt vészleállító gomb, szóval figyelni kell, az elején én is meglepõdtem, mikor ülve 110 felett kiálltam egy kicsit :)
sprintnél természetes a magas fordulat, nekem is volt már kinn 140 bulihajráknál, de te mintha azt írtad volna, hogy 120-140 fordulattal 60-70% -on...
szóval, lehet hogy neked megy, de teremben nehéz 110 felett tekerni, persze ez elsõdlegesen az edzés jellegétõl függ

szerintem azért most télen majd próbáld ki, vagy akár elõtte is, most még talán bõven van hely....


#83
Coyote

Coyote

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 294 hozzászólás

bár ezért a 120-140 pedálfordulat egy kicsit érdekes... ezek örökhajtós gépek, szerintem igen komoly a sérülésveszély illyenkor.. más kérdés, hogy tekertél már egyáltalán 140-et? meddig bírod azt tartani?


Ez sok ? szerintem a spining lényege a pörgetés és egy egy nagyobb intenzitású résznnél belefér a 140. Szerinted a pályások milyen lábfordulatokkal tekernek a sprintnél ?
Ezt a sérülés dolgot meg nem teljesen értem hiszen ha szépen körkörösen hajtasz és nem rugdosod a pedált akkor nem tudom milyen sérülés érhet azon kívül, hogy bevered a rosszul beállított kormányba a térded ;D (természetesen sérülés lehet, de csak ha nem megfelelõen melegítesz be).

Egyébként én jónak tartom a spininget, van ismerõs is aki tart órát és ha jól tudom a pálya válogatott a télen járt spiningre. Szóval nem lehet olyan rossz. Pl Lengyel Tamás is járt aki idén szakaszt nyert a magyar körversenyen és még sorolhatnám az idei helyezéseit.

A télen nekem is lett volna lehetõségem de inkább Hóbor Lajossal bringáztam végig a telet és nem bántam meg, mert úgy érzem sokat tanultam tõle...


#84
endorfin

endorfin

    vendég

  • fórumtag
  • 36 hozzászólás
Coyote!

itt normális bemelegítés van, az, hogy én 10 perc után már magasabb intenzitáson nyomtam, teljes mértékben rám van bízva, én így éreztem jónak
(és megúsztam izomláz nélkül)
egyenlõre úgy érzem, hogy nekem ez kell, hogy tényleg nyélen menjek egy ilyen órán, és kb heti 1x így intervallumozni ez pont jó lesz novemberig... egyébként onnantól lesznek nálunk is kerékpáros edzések, amik kb 2 órásak, és pont az lesz, amit Te írtál..
bár ezért a 120-140 pedálfordulat egy kicsit érdekes... ezek örökhajtós gépek, szerintem igen komoly a sérülésveszély illyenkor.. más kérdés, hogy tekertél már egyáltalán 140-et? meddig bírod azt tartani?
ami a lányokat illeti, meglepõen jól bírták szerintem, bár bele kell, hogy jöjjenek
a testvérem pl tavasszal 10 percig bírt csak a gépen maradni, de õ teljes mértékben edzetlen volt, egy barátnõjével ment el
a lány becsülettel jár már fél éve, és nagyon jó alakja lett... és nagyon megszerette a mozgást, tavasszal pl elsõ dolga lesz, hogy vesz egy igazi kerékpárt...
hát, errõl szól szerintem....

Prefi: görgõzz csak! :)

#85
Prefi

Prefi

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 802 hozzászólás
Sztem akkor már inkább görgõzzél

#86
Lovas_Gabi

Lovas_Gabi

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.725 hozzászólás
Miskolcon van ilyen? Én még nem hallottam róla, viszont szívesen kipróbálnám és ha bejön, szerintem téli alapozásnak jó lehet.

#87
Coyote

Coyote

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 294 hozzászólás
Sziasztok ! Én még nem voltam spining-nek résztevõje, de egyszer már végignéztem két darab órát belõle és ami nem tetszett:
-szinte minimális bemelegítéssel elkezdik nyomni mint az ökör ész nélkül, mintha az egész arról szólna, hogy utánna elmesélhessék, hogy huh mostaztán végig 200 volt a pulzusom és olyan savas lett a lábam, hogy járni se tudok... mer ez olyan menõ dolog...
-a spining oktatók (tisztelet a kivételnek) szerintem direkt arra mennek, hogy a véletlenül betévedt háziasszonyok leessenek a bringáról...

Szóval az egésszel nem lenne baj de inkább személyre szabottan kéne kiadni a feladatokat pl.
120-140-es lábfordulattal tekerj 60-70%-on és kb mondjuk az ór 40. percében beiktatni egy erõsebb rész mondjuk 80-90%-ot és az elején könyebb gyakorlatok alacsonyabb pulzustartományban és a végén 10-15perc levezetés. ugyan lehet, hogy így nem fáradnának el az emberek annyira, hogy leessenek a bringáról és lehet, hogy többet nem menne senki mert még az óra után tudnának járni (nem lehet másnap elmondani a melóhelyen, hogy hogy megfingattak a spiningen) de aki lelkiismeretesen végigcsinálná az tuti, hogy jobban fejlõdne mint akinek 177-t az átlagpulzusa egy edzésen...



#88
endorfin

endorfin

    vendég

  • fórumtag
  • 36 hozzászólás
...
na most McClane!!! :)

szerintem menj el, és próbáld ki majd egyszer, mert megéri, ez nem a kerékpár helyett van, ez egy teljesen más sport
én sem ismerem, tegnap voltam 2.szor és most leírom, milyen volt
(és még csak annyit, hogy nálam nem nagyon lehetsz amatõrebb, hiszen bõ egy éve kerékpározom, nem energianövelõzöm különbözõ szerekkel, nem krémezem az izamimat, mert nincs mit, sõt, a lábamat sem borotválom! :) )
de kerékpározni valószínüleg ugyanúgy szeretek, mint Te!
és lehet, hogy Neked is hamarosan úgy bejön majd ez a dolog, mint nekem eddig :)
.
akkor az óra:
4 en voltunk, +az oktató
rendes srác, egybõl adott egy polar pulzusmérõt, amit elmenti az eddzés adatait, a gépen pedálfordulat mérõ is van...
az elsõ 20 perc annyira nem jött be, éreztem, hogy kevesett ettem egész nap, és alapból rossz kedvvel mentem el, de ez nem tartozik ide..
25 perc körül jöttem bele, és kiváncsi voltam, hogy ha max mindent beleadok, milyen max. pulzust tudok kihozni magamból... hegymenet kiállva,4 perc, nagy áttétel, és mindent bele.. 180 ról 204 ig vittem fel, kint is ennyi volt a max eddig 2 szer... kb 30 mp ig birtam ezen a szinten maradni, jó volt mentálisan, éreztem ,hogy egyenlõre nincs több bennem
2-3 perc lazább tekerés alatt regeneráódtam, és az óra hátralévõ részén kellemesen kb 80% erõbedobással dolgoztam, jól esett..
a végén kinyomtatva kiértékeltük az adatokat, miszerint látszik, hogy totál nincs állóképességem
177 átlagpulzus, 446 kkcal , 204 max, 45 perc alatt
a piheno szakaszok alatt sem nem 150 alá a pluzusom
namost
a srác 150 körüli átlagpulzussal éget el több mint 600kcalát, és pillanatok alatt 110 en van a pluzusa..
persze, az áttételek erõsségét nem tudjuk mérni, de a különbség egyértelmû..
nincs állóképességem, ha úgy folytatnám az edzéseimet tovább mint eddig, már nem fejlõdnék, amint én is így érzek
azt javasolta, hogy sokat menjek 150 körüli pulzussal egyhuzamban, és majd télen , ha hideg van, folytassam az alapozást a spinningteremben.. :)
mert tényleg, ma lenyomtam több mint 100 kilit kint, és persze bejött egy defekt kb 55km/h nál, de azért jobb volt, és lehet hogy csak fejben, de mintha több erõm lett volna, mindenesetre a kiállás jobban ment, csak arra figyeltem, h nem menjek 160 fölé..

biztos, hogy azért heti 1 szer elmegyek azért, mert intervallumozni szerintem tökéletes, és tényleg kitisztítja az ember fejét, lelkét stb... :)

#89
McClane

McClane

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.710 hozzászólás
még valami...
én teljes mértékben szarok a különbözõ energia növelõ módszerekre, meg a statisztikákra, amik majd megmondják nekem, hogy mikor, hogyan és mivel edzek
nekem nem célom az olimpia :) oda menjenek a profik, én meg nem fogom õket utánozni, mert hogy õk is azt csinálják, akkor ugyan már én is



éljen a mountizás, tekerjünk ezerrel, oszt kész

na meg peace :) :-*

#90
McClane

McClane

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.710 hozzászólás


ehe

nézd el nekem kérlek, hogy én teljesen tök amatõr vagyok, eccerûen csak szeretek bicajozni

látom itt nagyon menõk vannak, akik folyamatosan mérik reggelenként a pulzusukat, meg mindenféle sportkrémeket használnak, meg tömik magukba a különbözõ fajta energia cuccokat...
én csak egy eccerû kis bringás vagyok, de én így érzem jól magam

jajj-jajj, meg mertem szólalni a nagyok között, bocsika, el is pirultam, meg a könnyeim is kijöttek, meg minden....hüpp-hüpp

#91
bifo

bifo

    újonc

  • fórumtag
  • 1 hozzászólás

1-szobaban 'sportolni'????!!!!
2-fejlodni????!!!!----->menj fel bankutra! attol lehet fejlodni
3-beepiteni a kerekparos edzesbe????!!!! ezt?
4-busszal fogsz jarni szeptembertol?



#92
lcs

lcs

    vendég

  • fórumtag
  • 160 hozzászólás
Hi

Lor, alapvetõen egyetértek veled, én is nyomom télen-nyáron, hóban-fagyban-esõben, nó cicó, de:
-5 alatt bizony már nem esik jól, és orvosilag is ilyenkor már többet árt mint használ.
Lõrincz Olivér, aki azért nem kispályás, komolyan spinningel, folyamatosan, egy interjúban olvastam.
Habár szerintem sincs párja a hegyvidéki bicajozásnak (Bükk rulez!), de el tudom fogadni, hogy az edzõtermi közös idétlenkedés (bocs!) jelent olyan élményt, ami másképp visszaadhatatlan.
Én a magam részérõl a pluralitás híve vagyok, úgyhogy azt gondolom, hogy pluszt jelenthet, és kiegészítésképpen (!), a téli folyamatosságot biztosítva jó dolog lehet a spinning. Akinek kedve van, csinálja. De azért nehogy azt gondoljátok, hogy partiban van a Bükk- fennsíkra való feltekeréssel, vagy éppen a lezúgással.
Ja, még annyit, hogy a tudatos sportolásra azért jó lehet a spinning, mert abszolút kontrolláltan mozogsz, nem csábulsz el egy-egy kipróbálatlan lejtõtõl, mászástól...
Béke veletek, peace, mir, pace, salom

#93
burce

burce

    bentlakó

  • fórumtag
  • 8.694 hozzászólás

egyébként ha 3 éve ugyanannyi idõt biciklizett volna, nem lennének akkora lábai?

#94
endorfin

endorfin

    vendég

  • fórumtag
  • 36 hozzászólás
"na akkor majd próbálj letekerni 3 hét alatt 1500 km-t öcsém, el nem hiszem, hogy jobb lenne a szpinning, mint a szabadban való tekerés...."

hát öcsém, megpróbáltam, és tényleg jól esett, mert több mint egy éve elõször volt 4 napnál több szabim egyszerre, és igyekeztem kihasználni minden percét a 3 hétnek
a vértes a bakony és a balaton dimbes dombos vidékein simán összejött ez a táv, és én is érzem, hogy nagyon jó a formám most (mellette kondi és futás, egy hete pedig reggelente úszás)
de a spinning más
itt sokkal intenzívebb volt a terhelés, másnap reggel 70 es pulzussal ébredtem (alapban 45 az átlag, egy kiemelkedõ kerékpáros nap után max. 60)
azért ez jelent valamit
és a 176 os átlag pulzus is, szinte végig az anaerob zónámban mozogtam, persze tudom, nem ajánlott ezt túlzásba vinni, de kint az országúton valahogy a sok egyedüli tekerés folytán nagyon ritkán jutok el csak ennek a közelébe is
(a max. pulzus viszont kint egy dombtetõért vívott harcban simán 203 lett, itt most 195 nél megállt, akárhogy noymtam)
tehát nagy elõny, hogy gyorsan nagy terhelést tudsz elérni, legalábbis az én esetemben, és pl tegnap sokkal lazábban pörgettem 100 felett 16 km-ert.. mert a 45 perctõl nagyon bedurrant a vádlim ( de csak kicsi kellemes és egyneletes izomláz) és megint írtó jól esett a tekerés kint
még egy nagy elõny, én sokat és néha sokáig dolgozom, és hamarosan sötétedik... a teremben világos van, jó az idõ, sok új arcot lehet megismerni..
érdekes adalék az edzõ, 3 éve spinningel, hihetlen lábai vannak, és csak most tavasszal vett egy olimpia országúti bringát, elõtte nem is kerékpározott
ritkán megy ki vele, de akkor álltólag nagyon tolja neki..
van egy emelkedõ, ahol (bár egy kicsit sokallom) 1km en 25 km/h felnyomja állítólag, nekem 20km/h a rekordom, és igazán többet el sem tudok képzelni magamtól
de a srác múlthéten simán nyerte volna a salgó kupát, féltávnál elég komoly elõnye volt, de kilyukadt... (csak a gumija :))

persze McClane, én is inkább franciaországot választanám, talán majd jövõre :)


#95
Ras

Ras

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.021 hozzászólás
azért ha megnézzük 20 év múlva az izületeidet nem biztos hogy nem örültek volna jobban néhány kinti tekerés helyett a spinningnek ::)

nem hiszem hogy helyettesítheti a kintit tekerést de én pl nem tudom amgamnak megengedni hogy télen kint toljak annyit mind akár csak õsszel is...
egy kis formábantartás meg kell..
nem mellesleg talán nem amortizálod le a bicót a sós lében hazafelé (persze az is kell néha ;D)

szóval van értelme de nem edzés helyett (és max télen)
de akinek meg teccik csinálja ;)

#96
McClane

McClane

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.710 hozzászólás

tudom még tart a nyár, de én már jövõhéten megveszem a bérletem szeptemberre, kiváncsi vagyok, mennyit jelent majd a tornaterem.. :)
(szerintem többet mint 3 hét alatt 1500km..)


na akkor majd próbálj letekerni 3 hét alatt 1500 km-t öcsém, el nem hiszem, hogy jobb lenne a szpinning, mint a szabadban való tekerés....
mi voltunk Franciaországban edzõtáborozni 2 hetet, senki ne próbálja bemagyarázni nekem, hogy a szpinningel többre mentem volna, mint a kinti edzéssel
lensvernek pici igaza van, hogy télen, de max csak télen talán jó lehet, de mi télen is edzünk kint, de ennek majd késõbb biztos káros következményei lesznek...
lor kivételesen egyetértünk, mert én is hülyeségnek tartom a szpinningelést
el nem tudnám képzelni magam, amint egy "szobabicili-szerûségen" edzek, nem bírom az olyat, ami nem mozog alattam ;)


#97
lor

lor

    phorumus maximus

  • globális moderátor
  • 24.199 hozzászólás
n.o.s.
1-tudom mirol van szo mert ket-harom haverom is edzokent dogozik.
2-engem is beakartak fuzni egyszer a kezdetekkor edzonek
3-telen bringazom tehat nem ertem meg ezeket a dolgokat
:-/

#98
lensver

lensver

    bentlakó

  • fórumtag
  • 5.944 hozzászólás
Nem szép dolog leszólni valami olyasmit, amit nem ismerünk. Információk hiányában könnyen nagy lehet a szánk.

A spinning igenis hasznos és fontos egy versenyzõ életében. Amolyan alapozásnak számit, de aki pl. egész télen ezt csinálja, az tavaszra kirobbanó erõben és csodás kondiban lesz. Arról nincs tapasztalatom, hogy nyáron ill. õsszel van-e ennek értelme, de akkor, amikor mély hó vagy jég fedi a vidékeket és bringára ülni lehetetlen, akkor bizony igenis javasolt annak, aki nem akarja tavasszal izmai nyikorgó tiltakozását hallgatni.
Jómagam decembertõl márciusig csináltam és valóban sokkal jobb kondiban voltam.
Mikor arra terelõdött a szó, hogy utána hogyan lenne érdemes a konditermet beleszõni a bringázásba, jól menõ versenyzõk erre csak azt mondták, hogy heti egyszer, de az ember úgyis kint fogja tölteni inkább még azt az idõt is, annyira telitõdik a tél alatt a sok kondizással, spinninggel.
És valóban, még most sem vágyom vissza, mert hiv az erdõ és az út. Hisz a bringának ez is a lényege, nemde?
Bár nincs benne tapasztalatom, én úgy képzelem el, hogy õsszel érdemes heti egy vagy két spinninget beleszõni terveinkbe, a többit viszont odakint tölteni, mert bár a spinning klassz alapozás, de sosem helyettesitheti a kerékpározás örömeit, sem az igazi megpróbáltatásokból fakadó fizikai és technikai fejlõdést!

#99
nyissz

nyissz

    vendég

  • fórumtag
  • 187 hozzászólás
Szépen leszóltuk ezt a spinning dolgot! :o

Pedig szerintem se lehet rossz poén, de én télire gondolkodtam rajta. Ennek ellenére engem is érdekelnének a tapasztalatok?
A Camponában levõ termet ismeri valaki?

#100
lor

lor

    phorumus maximus

  • globális moderátor
  • 24.199 hozzászólás
hehe!
hat ilyen vagyok!
ez az en hibam! ;-)