Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj

Futás (maraton), duatlon, triatlon, stb.

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
176 hozzászólás a témában

#41
rollingwheels

rollingwheels

    vendég

  • fórumtag
  • 117 hozzászólás
Örülök a mozgásnak :)

Én is épp a maratonra készülök. Ez lesz a második. Azon morfondírozok, hogy a bicajjal sokkal könnyebb 3-4 órás edzéseket összehozni, mint futva...
Csakhát ezt már megtanultam, hogy hiába leszel erõsebb, edzettebb a tekeréstõl, futni kell leginkább, ha futóversenyen akarsz indulni.
Azt veszem észre rémülten, hogy a kerékpározás iránti szenvedélyes vonzalmam kicsit kezd áttevõdni a futásra... már nem azt várom, hogy nyomjak egy kört a hegyekben, hanem hogy fussak végre. Igaz, futni is egyre inkább dimbes-dombos tájon szeretek. Erre mondjatok valamit.

#42
vandorkecske

vandorkecske

    vendég

  • fórumtag
  • 79 hozzászólás

Nagy a csend, figurák... hát már senki sem fut? nemrég volt Nike félmaraton... hamarosan maraton... aztán a Bécs-Budapest zárónapja újabb félmaraton...
Indultok?
Kicsit érdekelne, hogyan hangoljátok össze a tekerést a futással. Írjatok, aztán folytatjuk...


Jelentem futok! Hogy a bringával hogy tudom összehangolni? Sehogy. :( Most készülök életem elsõ maratonjára, heti négy edzés már nem csak az idõt viszi, hanem az erõmet is. Még ugye dolgozni is kell mellette. Ha sikerül tekernem egy 100-ast hétvégén és még a kijelölt távot is le tudom futni, akkor marha boldog vagyok, csak a boldogság perceit is alvással töltöm.
Kérdés:
Vasárnap a Margit szigeten futottam, a 25. kilóméter környékén megfájdult a bal térdem a külsõ oldalon. fõleg kiegyenesítés közben fáj, akkor amikor már majdnem egyenes a lábam. Nincs bedagadva, semmi nyom kívülrõl, szóval fogalmam sincs mi lehet ez. Valakinek van valami tippje?

#43
DaveRider

DaveRider

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.811 hozzászólás
Én triatlonozom 1 éve, versenyen még nem indultam , a Budai XI SEbe járok, az edzõm Sáthy István..

#44
en2002

en2002

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 273 hozzászólás
van itt triatlonos?
TREK 6500 DISC
Ez nem egy bicikli. ez egy Trek!
Képeim: http://kep.tar.hu/kerotura

#45
lukiboy

lukiboy

    vendég

  • fórumtag
  • 86 hozzászólás
Szia!

Évek óta futok a Sportiroda versenyein, a Gellérthegyi Csúcsfutástól kezdve a Maratonig szinte mindent. (Maratont 4óra körül)

Amikor épp nincs futóverseny, akkor edzek a futásokra, futok a Városligetben vagy tekerek a városban de leginkább a környezõ hegyekben. Hétköznapokon pedig két nap kosárlabda edzésem van munka után este.

Nagyon szerettem a Canada Dry (Gatorade) Terepduatlont és a normál duatlont is, kár, hogy már egyiket sem rendezik meg.

Luki

Nagy a csend, figurák... hát már senki sem fut? nemrég volt Nike félmaraton... hamarosan maraton... aztán a Bécs-Budapest zárónapja újabb félmaraton...
Indultok?
Kicsit érdekelne, hogyan hangoljátok össze a tekerést a futással. Írjatok, aztán folytatjuk...


I'll Be 6 If U'll Be 9!
http://picasaweb.google.com/lukiboy

#46
rollingwheels

rollingwheels

    vendég

  • fórumtag
  • 117 hozzászólás
Nagy a csend, figurák... hát már senki sem fut? nemrég volt Nike félmaraton... hamarosan maraton... aztán a Bécs-Budapest zárónapja újabb félmaraton...
Indultok?
Kicsit érdekelne, hogyan hangoljátok össze a tekerést a futással. Írjatok, aztán folytatjuk...

#47
en2002

en2002

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 273 hozzászólás
fónyódi verseny nagyon jó volt, fõleg h debreceni gyõzelem született Lipi nevében :bananadan
TREK 6500 DISC
Ez nem egy bicikli. ez egy Trek!
Képeim: http://kep.tar.hu/kerotura

#48
Pitechus

Pitechus

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 660 hozzászólás
A montisok közül senki sem volt Fonyódon a hétvégén?
Jó volt pedig.
Annyira készültem rá, hogy már nem is tudom, milyen a terep.
Ha valami elromlik, félvállról kell venni!

#49
szmöre

szmöre

    vendég

  • fórumtag
  • 44 hozzászólás

Hello,

Szertnék segítséget kérni tõletek. Hol lehet ebben az országban triatlon ruhákat kapni? Fõleg egy egybeszabott (sort és felsõ egyben) ruah érdekelne. Csak a proathlonról tudok, de a honlapjuk nagyon hiányos.

Köszi.
Zot

Hello
Az olympikusnak vannak egyberészes úszócuccai egészen baráti áron.A debreceni triatlon csapat is ilyet használ.Általában minden nagyobb triatlonos versenyen ott van a standjuk. Ja és olymikus.hu

#50
en2002

en2002

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 273 hozzászólás

Hello,

Szertnék segítséget kérni tõletek. Hol lehet ebben az országban triatlon ruhákat kapni? Fõleg egy egybeszabott (sort és felsõ egyben) ruah érdekelne. Csak a proathlonról tudok, de a honlapjuk nagyon hiányos.

Köszi.
Zot


hello
az aréna csinál nagyon jókat, ill szerintem a speedo is. régebben nekem saucony volt, most az olymposz a támogatónk. a debreceni sportcentrum versenyzek most.
TREK 6500 DISC
Ez nem egy bicikli. ez egy Trek!
Képeim: http://kep.tar.hu/kerotura

#51
Zot

Zot

    újonc

  • fórumtag
  • 2 hozzászólás
Hello,

Szertnék segítséget kérni tõletek. Hol lehet ebben az országban triatlon ruhákat kapni? Fõleg egy egybeszabott (sort és felsõ egyben) ruah érdekelne. Csak a proathlonról tudok, de a honlapjuk nagyon hiányos.

Köszi.
Zot

#52
budaybela

budaybela

    vendég

  • fórumtag
  • 32 hozzászólás
Master!

A versenyek amiket írtál, azok tényleg olyanok, amikre érdemes amatõröknek ellátogatni, mert nagyon jók!
A probléma csak az, hogy 2001-ben voltak.
Idén már más a versnynaptár.
Ahogy átfutottam az általad írtakat, hirtelen megörültem, hogy talán nem tudok valamilyen változásról, és megint Kecskeméten lesz az amatõr OB, ami tényleg az egyik legjobb pálya.
Aztán mikor a linken megnéztem a versenynaptárt, láttam meg, hogy 2001-es.
Kár. A kecskeméti helyszínt tényleg nagyon sajnálom és hiányzik.

#53
NVik

NVik

    vendég

  • fórumtag
  • 165 hozzászólás
Mester uram itt volnék én is :-).
Szomorúan hallom ezt a sok térdproblémát egyszerûen nem értem miért jön ez elõ ilyen hamar. Én gyerekkoromban nagyon sokat futottam, aztán hosszú szünet után megint elkezdtem. Lassan 7 éve futok folyamatosan de fájdalmat még sosem tapasztaltam pedig vagyok 82 kiló, lehet, hogy a fokozatossággal van probléma.
Master teljesen szétfutom magam mostanában heti 80-88 kilométer, gyorsulok de még mindig kevés vagyok :-). Futottam egy félmaratont (1:34:54) és a Vivicittát (52 perc) és május 16-án indulok a bécsi maratonon :-), aztán Apenta hegyi félmaraton, 10 km-es versenyek, Kékes csúcsfutás stb... :-). Elég sûrû a program 8).

#54
vendég_Master_*

vendég_Master_*
  • vendég
:D
Akkor lássunk néhány versenyt amire érdemes kilátogatni nekünk "amatõröknek":

Április 29. Duatlon sprint ranglista + Amatõr sprint OB Zalaegerszeg
Június 9. Triatlon Amatõr OB Kecskemét
Június 23-24. Tereptriatlon Amatõr OB Kétbodony
Július 21. Triatlon Fõiskolás OB + ORV Nyíregyháza
Július 22. Tereptriatlon OB Eger
Augusztus 25. Canada Dry Duatlon Budapest

Részletesen lásd:http://www.zalaszam....tlon/ver2k1.htm

Hajrá emberek, ne haggyátok "aludni" a topicot!!! ;)

#55
burce

burce

    bentlakó

  • fórumtag
  • 8.694 hozzászólás

Bruce:
Akkor együtt fogunk megrokkanni :o
Ma is szarakodott a térdkalácsom, most tényleg hanyagolom futás egy-két hétig!!!
Marad a bringa (õ még nem hagyott cserben) :-*
Szammer


és majd akkor rendezünk tolókocsis bajnokságot kizárólag kettõnk részvételével ;-)

na, ez igazán nem ilyen vicces :X

ma végre jó idõnek nézett ki, kimentem hát biciklizni... olyan háromnegyed óra múlva (igazi megerõltetés nélkül, aszfalt, vízszint, pörgetés) megint éreztem a térdemet... illetve azt, hogy az fáj. Futásnál is kb ennyi idõ után jön ki...
(aztán még kosaraztam is, szóval most méginkább érzem)

Asszem megyek dokibácsihoz (bár ha néni lenne jobb lenne :P)... sportorvos megfelelõ erre a célre?

#56
Gab#

Gab#

    vendég

  • fórumtag
  • 81 hozzászólás
Hát csak azt,hogy te egy ilyen "állat" lehetsz ;)
Én részemrõl maradok egyenlõre a két óra megcélzásánál.
Ma inkább futás lesz mint tekerés.. vagy mindkettõ..a végén meg beugrok a Dunába :)

#57
vendég_Master_*

vendég_Master_*
  • vendég
Figyelj csak! Az elsõ félmarcimra 6hetet készültem és 1h 37percre futottam!!! :o
Na ez milyen?
A második már másfél órán belül volt!!!
Idén lesz a 3. ;D ;D ;D

#58
Gab#

Gab#

    vendég

  • fórumtag
  • 81 hozzászólás
Igen az volt. Jó ügy érdekében. ;D

De érhet meglepetés: Mondjuk lefutom 2 óra alatt :)
Azt hiszem az én futó múltammal kb ezt reális megcéloznom.

#59
vendég_Master_*

vendég_Master_*
  • vendég
Ez a városvédõ futás volt. Ugye? :P
Ha megfelelõen edzzel, akkor nem érhet meglepetés! ;D

#60
Gab#

Gab#

    vendég

  • fórumtag
  • 81 hozzászólás
SZóval lefutottam életem elsõ versenyét tegnap.
Nem egy hatalmas teljesítmény de én azért örülök hogy órán belül bírtam lefutni a 12 km-t és nem is voltam különösebben fáradt utána mert még egész délután bringáztam. Viszont azt is éreztem,hogy a félmaraton azért kemény lesz. Tehát az a még plusz majdenem 10 km "betehet" nekem. Jó volt a hangulat is, volt mindenféle buzdító ki dobbal ki fuvolával ki kereplõvel és a tapsvihar az alagútban is hangulatos volt.
Szummaszummárum pozitív élmény volt és folytatom az edzést a félmaratonira :)