Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj

Futás (maraton), duatlon, triatlon, stb.

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
176 hozzászólás a témában

#21
Pitechus

Pitechus

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 660 hozzászólás
A Bükk az nagyon jó, fõleg februárban, amikor félméteres hó van a fennsíkon. Ha az ember ismeri a környéket és visz magával egy hálózsákot, akkor napokig lehet bóklászni egyik alvóhelytõl a másikig. Szerencsére tele van ilyenekkel.
Ha valami elromlik, félvállról kell venni!

#22
savanyugabi

savanyugabi

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.707 hozzászólás
höh.
Haver rá akar beszélni a sítúrázás örömeire, mert az jó, állítólag.
Azt mondja, a Bükk különösen jó, mert ha okosan nyomja az ember, egy nagy felfele, meg egy nagy lefele van...
Szal, rászánom magam úgy néz ki, s szeretnék venni egy használt cuccot.
amúgy "sima" lesiklásban se vagyok nagy, de szerinte ez nem gond.
Mondjuk, ezt meg tavasszal mondtam neki én a Mátrában, amikor másfél óra mulva indult a vonata....
szóval lehet, hogy bosszú.
komolyra véve: ezzel a sítúrás dologgal/cuccokkal/bevált útvonalakkal-fõleg Bükk érdekelne- szivesen vennék némi infot.

#23
savanyugabi

savanyugabi

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.707 hozzászólás
én idén tavasszal adtam be 0 felkésszüléssel /futást illetõen/ a szarvasûzõkön 2 szakaszt -valamivel több, mint 15km volt, s semmi extra. Csak másnap lábra sem tudtam állni.
állóképességileg birtam, de az izületeim nem voltak hozzászokva a futás okozta terheléshez, plussz a csuka is egy mezei nike vót, oszt' haccóljon.
Érdekes, eddigi életemben rühellettem futni, most heti 2-3 szor lezizzenek egy fél órára.
Meg cimbik rá-rá beszélnek egy-két rendezvényre, fõleg rövidebb távokat illetõen / pl. éjszakai K&H../
s jó.
egész jó.

#24
Ras

Ras

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.021 hozzászólás
egy félmaratont még felkészülés nélkül is teljesíteni lehet, olyan 2,5 óra alatt... (ha eddig azért rendszeresen sportoltál)

nekem mondjuk az elsõ félmaratonom 89 perces lett.. igaz addigra már majdnem 2000km-t futottam 10 hónap alatt... (és volt mellette duatlon meg vagy 1500km bringa is)

szóval lehet... a kérdés mi a cél...

van egy réges-régi futó mondás:
"Nem a táv öl, hanem a tempó"

Na azért a Spartathlonra még ne gondolj ;)
'Két dolog végtelen: a világegyetem és az emberi hülyeség. Az elsõben nem vagyok biztos.' A. Einstein

Live long FireFox!

#25
rollingwheels

rollingwheels

    vendég

  • fórumtag
  • 117 hozzászólás
HI

egy félmaraton azért nem olyan sok. ha nem akarsz élen végezni, hanem mondjuk olyan 5 perces ezrekkel végigmenni, az sztem meglesz. még az idén lesz kettõ alkalom :)
szabály, hogy nyugodtan nekimehetsz olyan távnak, aminek közel másfélszeresét nyomod hetente., szóval heti 30 teljesen jó alap lenne.

#26
Pitechus

Pitechus

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 660 hozzászólás
azt hittem, gyõzni akarsz :)
Ha valami elromlik, félvállról kell venni!

#27
rvilike_2

rvilike_2

    vendég

  • fórumtag
  • 181 hozzászólás
Hat mostanában olyan heti 3-4x futok fél-1 órákat, akkor ezt növelem kicsit télre aztán jó lesz. Amúgy nem az a cél hogy fullosan végigbírjak egy félmaratont, nem baj ha meghalok a végére kicsit, inkább a minimális szint érdekelne amivel már be merhetem vállalni :)

#28
Ras

Ras

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.021 hozzászólás

Egy-két év??Bazeg.Én arra gondoltam tavasszal bevállalok egyet.


van addig heti 6-8-10 órád futni? akkor nyugodtan vállalj...

a www.futanet.hu oldalon találsz edzésterveket is hozzá...

de a polar personal web trainer oldalon is ajánlanak neked edzéstervet... (ingyenes regisztráció kell hozzá csak)
'Két dolog végtelen: a világegyetem és az emberi hülyeség. Az elsõben nem vagyok biztos.' A. Einstein

Live long FireFox!

#29
rvilike_2

rvilike_2

    vendég

  • fórumtag
  • 181 hozzászólás
Egy-két év??Bazeg.Én arra gondoltam tavasszal bevállalok egyet.

#30
Pitechus

Pitechus

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 660 hozzászólás
Én futással kezdtem. Állítólag így ideálisabb, mert a futás elég nagy állóképességet ad. A legtöbb futó könnyen átáll bringára, fõleg az országútira. De fordítva már sokkal nehezebb.
Személy szerint 20-25km terepfutástól jobban kifáradok mint 250 km kerékpártól. Pedig nekem az elõbbi megy jobban.
Különben a félmaratonra készûlve érdemes elõszõr 5km-ekkel kezdeni egy hónapig. Aztán folyamatosan 10km majd egy fél évig, aztán lehet hetente egy vagy két 20km-eset futni (persze a többi napon is kell). Egy két év múlva már tudtam többet is egy héten (persze nem tudom, hogy ez jó).

Egy biztos könnyebben kijön az ember a formából, mint a kerékpárnál, ha egy idõre abbahagyja.

Addig is ..Jó futást!
Ha valami elromlik, félvállról kell venni!

#31
rvilike_2

rvilike_2

    vendég

  • fórumtag
  • 181 hozzászólás
Hahó!
Megtetszett a futás, és az érdekelne mennyi felkészülés kell egy félmaratonhoz?Ill a futás az mennyire hasonló a bicajozáshoz? Szóval ha bájkolok rendesen akkor az számít futásnál vagy tök különbözõ a kettõ?

#32
Ras

Ras

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.021 hozzászólás
www.szupermarathon.hu

vagy egy direkt a szinttérképre:
http://szupermaratho...epek/szint5.jpg
'Két dolog végtelen: a világegyetem és az emberi hülyeség. Az elsõben nem vagyok biztos.' A. Einstein

Live long FireFox!

#33
rollingwheels

rollingwheels

    vendég

  • fórumtag
  • 117 hozzászólás
Kösz, Ras. Esetleg egy hozzávetõleges szinttérkép? Vagy szöveges leírás? Már csak hogy hogyan osszam be az erõmet.
Én is megyek a Maratonra :-)

#34
Ras

Ras

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.021 hozzászólás

HI

Érdekelne, hogy volt-e már valamelyikõtök a Bécs-Budapest utolsó napján, a félmaratonon? Idén elmennék, ha jó vélemények vannak róla.


Tavaly végigmentem rajta bringás kisérõként idén futni fogom. Kicsit más az útvonal tavalyhoz képest, idén a Hõsök terén van a befutó, tavaly meg a Tabán környékén volt ha jól emlékszem.

De az útvonal egyébként ugyanaz, néhány ezer futó, ha jól emlékszem akkor 2 vagy 3 frissítés.

Érdemes indulni. Én ottleszek mint Bécs-Budapestes váltótag...

de elõtte maraton jövõ vasárnap...
'Két dolog végtelen: a világegyetem és az emberi hülyeség. Az elsõben nem vagyok biztos.' A. Einstein

Live long FireFox!

#35
rollingwheels

rollingwheels

    vendég

  • fórumtag
  • 117 hozzászólás
HI

Érdekelne, hogy volt-e már valamelyikõtök a Bécs-Budapest utolsó napján, a félmaratonon? Idén elmennék, ha jó vélemények vannak róla.

#36
en2002

en2002

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 273 hozzászólás
elég jól. kalappal
TREK 6500 DISC
Ez nem egy bicikli. ez egy Trek!
Képeim: http://kep.tar.hu/kerotura

#37
DaveRider

DaveRider

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.811 hozzászólás
Heló..köszi szépen, én is MTBozom, elég jól, futás az úgy ahogy megy, az úszásban meg nem vagyok elég technikás és emiatt lassú vagyok..de idén még lesz 2*1 hét edzõtáborom Agárdon, tavasszal 1 hét ugyanott és nyáron 2*12 nap Köszegen és Fadd-Domboriban!!nem rossz, mi?

#38
en2002

en2002

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 273 hozzászólás
ya igen., az utóbbi 2-3 évben mtb-s lette. ez most jobban vonz mint a triatlon.
TREK 6500 DISC
Ez nem egy bicikli. ez egy Trek!
Képeim: http://kep.tar.hu/kerotura

#39
en2002

en2002

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 273 hozzászólás

Én triatlonozom 1 éve, versenyen még nem indultam , a Budai XI SEbe járok, az edzõm Sáthy István..


hello
örülök h te is ezt a sporot választottad. igaz én a versenysporot 2002-ben abbahagytam. 1994tõl 2002ig csináltam versenyszerûen sok szép eredménynel. sok sikerthozzá!
TREK 6500 DISC
Ez nem egy bicikli. ez egy Trek!
Képeim: http://kep.tar.hu/kerotura

#40
vandorkecske

vandorkecske

    vendég

  • fórumtag
  • 79 hozzászólás

Örülök a mozgásnak :)

Én is épp a maratonra készülök. Ez lesz a második. Azon morfondírozok, hogy a bicajjal sokkal könnyebb 3-4 órás edzéseket összehozni, mint futva...
Csakhát ezt már megtanultam, hogy hiába leszel erõsebb, edzettebb a tekeréstõl, futni kell leginkább, ha futóversenyen akarsz indulni.
Azt veszem észre rémülten, hogy a kerékpározás iránti szenvedélyes vonzalmam kicsit kezd áttevõdni a futásra... már nem azt várom, hogy nyomjak egy kört a hegyekben, hanem hogy fussak végre. Igaz, futni is egyre inkább dimbes-dombos tájon szeretek. Erre mondjatok valamit.

Nekem ez változik egy év során, szerintem valami ritmusa is van.
Tavasz a futkosós, az õsz a tekergõs. Azért egyik felem szokott féltékeny lenni a másikra. Pl most szombat elkészül az új bringám és nem mehetek vele nagy kört mert vasárnam 32km-t kell futni. A két felem most tépi egymást. :)