Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj

Futás (maraton), duatlon, triatlon, stb.

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
176 hozzászólás a témában

#161
NVik

NVik

    vendég

  • fórumtag
  • 165 hozzászólás
Csak én azzal a trágya tervezett idõvel tudod ;).
Tényleg akkor irjak egy pár edzéseredményt amirõl beszéltünk pulzus idõ táv ilyesmik. Megvan a teljes pulzusgörbe minden edzésrõl Polar S720 8).

#162
vendég_Master_*

vendég_Master_*
  • vendég
Majd elfelejtettem! NIKE felmaraton valaki? ;)

#163
vendég_Master_*

vendég_Master_*
  • vendég
Jojoba, te triatlonozol? Hol? Szeptember 7. Gatorade Terepduatlon Voroskovaraljan. Indul valaki?


#164
Prefi

Prefi

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 802 hozzászólás
de eccer amikor egy jót bringáztam, és vmim fájt, akkor elmentem úszkálni, csak ide a falu végébe a tóra, és az tényleg nagyon jó volt :)
meg egyszer, amikor mentem edzésre, a buszt jól lekéstem, és mehettem bringával.
na akkor jól esett a hûs vízben az úszás :)

#165
Prefi

Prefi

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 802 hozzászólás
nekem egy vízilabás srác mondta. és én is hülyeségnek tartottam. De nem tom. Lehet h van benne valami.
Ja, és nekem az úszás a gerincferdülésemen se segített (pedig úszok már vagy 8 éve). mondjuk a bringa, az meg pláne nem segít :-X

#166
lcs

lcs

    vendég

  • fórumtag
  • 160 hozzászólás
Na, szerintem azúszás az, ami mindennel összefér. Pl. Gunn Rita-Dahle is sokat úszik. Alapvetõe az a jó benne, hogy laza izomzatot "gyárt", míg a keró vagy fõként a futás kötöttet.
Sokáig akarjátok még ezt a busz-vonat után futásos dumát folytatni?
Én még annyit tennék hozzá, hogy szeritem intervallozni is futva jobb vagy praktikusabb, kézbentarthatóbb.

#167
jojoba

jojoba

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 337 hozzászólás
Az úszás különösen jót tesz a hátizmok kilazitásában,persze csak akkor ha gyorsban,vagy háton úszol.Mivel indokolták h nem fér össze a két sport?

#168
thez

thez

    maximus

  • fórumtag
  • 26.354 hozzászólás
szintén:D amúgy szeretek futni, csak emberek között nem feltétlen teszem, mert nem akarom h hülyének nézzenek. persze, tudom, én fogom fel rosszúl, de akkorsem ;D csak itt érden teszem, de ha van lehetõség, akkor inkább bicóval sietek a vonat után... és nem futok ;D

#169
Prefi

Prefi

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 802 hozzászólás
na ezzel néha én is vagyok így
megyek haza suliból. 10 p a buszmegálló sétálva, de én legszívesebben elkezdenék futni, mert idegesít h milyen lassú a gyaloglás. Busz után meg különösen úúútálok futni (pedig sokat szoktam :-\)

#170
thez

thez

    maximus

  • fórumtag
  • 26.354 hozzászólás
futni jóóó:) föleg, az a másfél kilométer, ami mindig hiányzik a vonathoz.. és van rá alig 10 percem, mert nem vagyok képes suliidõben felkelni....JAJJ! no ez hülyeség volt:D amugy néha jólesik, pl amikor vhova megyek. egyszerüen gyülölöm h nem haladok sehova,(hozzászoktam a bicó sebességéhez...) ezért inkább elkezdek kocogni...

#171
Prefi

Prefi

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 802 hozzászólás
úúúútálok futni :( (néha azért tényleg muszáj lenyomni néhány km-t)
immmádok úszni, bár azt monják, hogy nem túl jó a bringa meg az úszás együtt ??? :'(

#172
era

era

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.531 hozzászólás
Megfigyeltem, hogy a futás a tüdõt, szívet edzésben tartja. Viszont a bicajozás nagyon jó edzés a futáshoz. Magyarul, ha sokat bicajozom, jobban megy a futás, ::) de ez visszafelé nem igaz.

Egyébként szeretem mind a kettõt. :D

#173
McClane

McClane

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.710 hozzászólás
futás is rlz, csak rá kellene ismét szánnom magam....
Kánban rendeznek jó kis terepduatlon versenyt, de az idei sajnos elmaradt, pedig a tavalyi nagyon király volt :)

#174
lcs

lcs

    vendég

  • fórumtag
  • 160 hozzászólás
Hi

Én is odavagyok a futásért, mondjuk most az elúlt két hétben semennyit sem sikerült futnom. Éppen nem vagyok gyors, de valahogy mégis más élmény, mint a tekerés: sokkal intenzívebb, azaz idõegység alatt többet égetsz/edzel/fáradsz/örülsz. Van egy olyan varázsa a futásnak, amit máshol még nem kaptam meg: ha beállok egy állandó és nem megerõltetõ tempóra, futok folyamatosan, akkor egy szinte hipnotikus állapotba lehet kerülni... nagyon jó. A másik, hogy én eddig leginkább most nyáron éreztem az endorfinok euforikus hatását, amikor lefutottam egy félmaratont. Tekeréstõl ez még nem jött össze.

#175
jojoba

jojoba

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 337 hozzászólás
Volt egy idõ,amikor a 6 edzésbõl kettõ futás volt,de jobban mentem,amikor mind a 6 bringán telt.Szerintem télen az alapozáshoz mindenképp kell,fõleg h pl. amikor nagy hideg van,futás közben kisebb az esélye megfázásnak,mint ha helyette tekernénk.
És ha télen rendesen gyûjtjük a km-eket akkor nyáron csak szinten kell tartani és ott vannak a nagyszerû terep duatlon versenyek,ahol kipróbálhatjuk mit fejlõdtünk.
Futni kell,mert pl. egy kiadós kerékpáros megméredtetés után,a másnapi laza kocogás elõsegiti regenerálódásunkat.
Amúgy meg ha csak simán formába akarjuk hozni testünk,akkor is a legjobb módszer....gondoljatok csak a nagy harcosos filmekre,ahol a fõ fighter lesérül/visszavonul/etc.,majd vmi probléma folytán úgy dönt újra szembeszál a rosszakkal,és a felkészülést mindig futással kezdi...

#176
kalaius

kalaius

    maximus

  • fórumtag
  • 11.904 hozzászólás
Csak mint laikus szólok hozzá,h futni EZER jó!
Mondjuk BPn nem szoktam,itt inkább bicó,futni vidéken szeretek,nagy erdõkbe,tök 1edül,ahol nincs semmi trail,csak random elindulsz az avarban---JÁJ 8)

#177
vendég_Master_*

vendég_Master_*
  • vendég
Igazából nem néztem utánna, hogy valaki nyitott-é már ilyen oldalt, de mivel volt érdeklõdõ a téma iránt, így gondoltam nyitok neki egy külön oldalt. Tehát akinek van véleménye ezekrõl a dolgokról, megosztaná élményeit, mesélne az edzésmódszereirõl, vagy kérdezne az irogasson csak bátran!!!!! ;D ;D ;)