Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj

Futás (maraton), duatlon, triatlon, stb.

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
176 hozzászólás a témában

#141
NVik

NVik

    vendég

  • fórumtag
  • 165 hozzászólás
Az nagyon frankó Master de húzzál bele mert fél év múlva már ott lehetek a nyomodban ;D. (vagy legyen inkább egy év?)

#142
vendég_Master_*

vendég_Master_*
  • vendég
Csak csatlaozni tudok az elõttem szólókhoz, ami a futásodat illeti Pinyó.
jojoba: valahogy, így van ez. Ha jól emlékszem...... :-[
Tennap futkároztam kicsit (2hónapja ez a leghosszabb) 10km-41:05 ;D Elég kafa egy magamfajta kocafutóhoz képest. ;D Ugyanis inkább oda sorolom magam. ???

#143
NVik

NVik

    vendég

  • fórumtag
  • 165 hozzászólás
Pinyo az a négy óra rengeteg, habár nem tudom, hogy pontosan mit ettél elõtte de a nehéz ételeket kerüld szerintem. Valami könnyü reggeli után 1-2 órán belül teljesen alkalmasnak kell lenned a futásra.
Bringán nem terheli a gyomrodat az a rázás ami futásnál.

#144
jojoba

jojoba

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 337 hozzászólás
A szúrás nem a kaja miatt van,a kaja miatt max.hányinger....sztem legalább is,én errõl olyasmit tanultam h ha az izmok nem jutnak elég tápanyaghoz akkor a szervezet a májhoz fordul,vagyis annak vésztartalékaihoz talán,és ekkor jön a szúrás....de ez tényleg nem biztos,utána nézni meg nem akarok,viszont a magyarázat vmi hasonló,ebben biztos vagyok 8)
Ha szúr oda kell figyelni h tényleg hosszabb,erõteljesebb legyen a kilégzés,mert belélegezni a hülye is tud.....nekem ettõl ált. leállt a szúrás.....

#145
Pinyo

Pinyo

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 585 hozzászólás
Nem akartam jó idõt futni, csak a végén derült ki az idõ. Viszont valamit csak segített a kondiban a bringázás. Tavaly ilyen erõbedobással 25 percen kívül mentem. Nyújtani nyújtottam, viszont hülyeség volt egy 4 km-es hazafutással levezetni.
A kajálást viszont elrontottam, mint utólag kiderült, nekem négy órával az evés után szabad csak futnom. Most két óra telt csak el. Végig feszült a hasam, utolsó két kilin szúráshatáron voltam és emiatt jócskán vissza kellett venni az iramból. Furcsa módon bringánál sosincs ilyen gond, rögtön ebéd után megyek, akkor sincs semmi baj.

#146
jojoba

jojoba

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 337 hozzászólás
Ez jó idõ,csak nem sok értelmét látom h havonta egyx elmész futni,és akkor nyomod mint a barom. :-\
sztem ez sérüléshez fog vezetni. :P
Persze nem tudom hány perceseket futsz alacsony pulzussal,de gondolom,itt nem volt alacsony,mert azt mondtad h a 2.legjobb idõd.
az izomlázról csak annyit h:mennyit nyújtottál a futás után?
Mert az elég sokat segít,ha a futás végeztével,ott, nyújtasz,majd amikor hazértél akkor is,akkor esetleg hosszabban....

#147
Pinyo

Pinyo

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 585 hozzászólás
Látván ezt a futásos beindulást, pénteken én is kimentem a Margitszigetre. Idén ugyan már futottam 3-4 alkalommal, de utoljára júliusban voltam, így lehetett megint újrakezdeni. Az eredmény egy olyan izomláz lett, amitõl még ma, 3 nap múlva sem tudok normálisan járni :). Viszont a szigetkör idõm életem 2. legjobbja lett (az eddigi hatból): 23:33.

#148
Prefi

Prefi

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 802 hozzászólás
olyan "duatlon" van, hogy úszás + biciklizés? (ill ezek tetszõleges kombinációja? :D )

#149
vendég_Master_*

vendég_Master_*
  • vendég
Na még 1* ;D ;D
http://www.bpsportir...rseny/nike.html
http://www.bpsportir...seny/terep.html

#150
vendég_Master_*

vendég_Master_*
  • vendég
:o :o :o
Érdekel valakit? Jön valaki??
http://www.bpsportir...seny/terep.html
[url]http://www.bpsportiroda.hu/bsi/bsi/verseny/nike.html[url]

#151
vendég_Master_*

vendég_Master_*
  • vendég
jojoba: Valóban!!?? ;)
Ismerek pár srácot onnan. 8) Esetleg priviben? :P

#152
jojoba

jojoba

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 337 hozzászólás
Master:régen triatlonoztam,Kistarcsán,fõleg azért mert édesapám volt a kerékpáros edzõ.
De ez már tényleg régen volt,6-7éve.

#153
NVik

NVik

    vendég

  • fórumtag
  • 165 hozzászólás
Köszi nekem még elég sok van hátra :P.

#154
vendég_Master_*

vendég_Master_*
  • vendég
Igazabol nem a miertekre kell keresni a valaszt, hanem többfele edzesmodszerrel kell felkeszulni. A pulzusodra azert voltam kivancsi, hogy milyen hatasfokkal edzzel. Folyamatos B-t asszem 160-180 közötti ertekekkel kell kocoraszni. Foly. A-t + 150-170 közötti ertekekkel. Tehat mig A-val tudsz futni szinte vegtelen sokat addig a C-vel mar aranyaiban kevesebbet mert itt a pulzusodnak atlagban 180 fölött kell lennie. Ha orad is van ugy meg konnyebb mert folyamatosan figyelemmel tudod kiserni a pulzusodat. Nekem marad a hagyomanyos modszer. ;D Intervall edzeseknel a pihenes-terheles kombinaciora kell figyelni. (pl. laktacid-alaktacid) Ha erdekel ez is akkor irosgatok majd rola.

Sajnos most mar mennem kell, :-\ mert most indulok haza. ;D ;D ;D

#155
NVik

NVik

    vendég

  • fórumtag
  • 165 hozzászólás
Egyszóval mire kellene koncentrálni?
A nyugalmi pulzusom nekem mindig nagyon alacsony volt, ha teljesen ki vagzok merülve akkor van 50 körül este ha alszom rövid idõre még 38 körüli értékre is lemegy. De az öcsém aki hetente 3-4* fut elég lassú tempóban szintén 50 körüli nyugalmival rendelkezik, ez valami családi vonás.

#156
vendég_Master_*

vendég_Master_*
  • vendég
A max. pulzusodat jol allapitottad meg mert ugy szamoljuk, hogy 220 az alap es abbol le kell vonni az eletkorodat. Ha 180 körul mocorog az atlagod akkor tenyleg beleadsz mindent. Viszont a nyugalmid nagyon alacsony. Az enyem 60 körul mozog, terheleskor +180 körul. Ha mersz megnyugvasit, akkor abbol + arra lehet kovetkeztetni hogy mennyire vagy edzett. Na mar most ezeket csak azert kerdeztem mert ugyebar az atletikaban tobbfele edzesmodszer letezik:(hosszutav) Folyamatos A,B,C-futäs, fartlek, aerob intervall (laktacid, alaktacid)
Ezek az adatok mind folyamatos futasra vonatkoznak. Az ertekek pedig a foly. C pulzusertekeinek felelnek meg. Tehat ez neked a jelenlegi csucsod. (foly. C: 180-as pulzus folott per perc tartozik, ill. "profiknal" 3:00-3:30 -as km-ek)

#157
NVik

NVik

    vendég

  • fórumtag
  • 165 hozzászólás
Na akkor készülj be lelkileg itt egy pár edzés:
Max pulzus 193 körül 27 év
Nyugalmi pulzus 40-42 körül

Szigeti Handicap: 5.35 km
22 : 44 max. pulzus 192, átlag 186

16.05 km-es edzés 1 óra 13 perc 2 mp
átlagpulzus 177

21.4 km-es edzés 1 óra 39 perc

Ezen a héten futottam 10.7 km-t teljesen kikészülve
kezdtem neki:
48 perc 44 mp AVG: 176 MAX: 187
Eredetileg 16 km-nek készült :(.

Most ezek vannak benne az órámban a többi otthon a gépemen.

#158
vendég_Master_*

vendég_Master_*
  • vendég
Biztatas keppen!!!http://index.hu/velv...letyka/maraton/

Jöhetnek az adatok! ;)

#159
NVik

NVik

    vendég

  • fórumtag
  • 165 hozzászólás
Én sem gondoltam komolyan :D. Nem is várhatok
igazán kiemelkedõt magamtól mert évekig altattam ezt a futás dolgot csak annyi ment hogy ne essek ki teljesen belõle ;D. Most viszont kezdem elhinni magamról, hogy képes leszek egyszer 4 perceseket futni egy félmaratonon (jó sokára) és ez hajt, korábban ezt teljesen kizártnak tartottam :-X.

#160
vendég_Master_*

vendég_Master_*
  • vendég
Ezt miert mondod? Ha megjavitod a legjobb eredmenyed az mar onmagaban nagy dolog! En is magammal versenyzem es az idovel. Ha kepes vagy mindig ujjitani, legyozni magad akkor, kepes vagy tobb mindenre. Szerintem az embernek a legnagyobb ellenfele sajat maga. ;)