Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Sérülések

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
232 hozzászólás a témában

#21
Balu1

Balu1

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.726 hozzászólás

sziasztok! gondoltam mint leendo szakmabeli, hozzaszolok a forumhoz, hatha tudok segiteni.
izom gorcs eseten, tenyleg a so-potlas a fontos, de nem csak a natrium meg a kalium. a legjobbak az izotonias sport italok erre a celra, bar azok jo dragak...:S :)

Kössz a hozzászólást.
A Két említett són kívül a kálcium, magnézium fontosságáról hallottam még.
Mi lehet még jó ilyenkor? Vegyek egy izotóniás italt és nézzem le onnan?
Hátha össze lehet azt olcsóbban is rakni..

Sohasem az a fontos mit hogy szoktak, mert az a múlt és a jelen.

Egy a lényeg: mi hogyan mûködhet még jól, még jobban mert az a jövõ !

A találmányok már csak ilyenek..


#22
07aszp

07aszp

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 638 hozzászólás
sziasztok! gondoltam mint leendo szakmabeli, hozzaszolok a forumhoz, hatha tudok segiteni.
izom gorcs eseten, tenyleg a so-potlas a fontos, de nem csak a natrium meg a kalium. a legjobbak az izotonias sport italok erre a celra, bar azok jo dragak...:S ha meghuztad az izmot, akkor melegites, pihentetes, masszirozas, es vmi helyi fajdalalom csillapitoval felszerelt kremmel kenegetes (diclofenac, ibuprofen, ketoprofen, etc....)
ha vki a porcokat sertette meg, az annyira nem jo... a porcok ugyani avaszkularisak, tehat nincs ver ellatasuk(van, egy minimalis, a porc kapszulabol) es nagyon nagyon lassan gyogyulnak. volt aki emlitette a porclevalast. na ezt pl. eleg nehez diagnosztizalni, tehat jo, ha egy szakember, nem pedig egy rezidens allitja fel a diagnozist.
a legfontosabb, hogy esszel kell csinalni mindent! minden keppen lassan kell bemelegiteni, es csak utana terhelni az izuleteket. Ha meg faj vmi, izom, izulet vagy vegkimerules kozeleben vagy, akkor nem kell tovabb nyomni, mert ha vmi baleset tortenik, a reflexek nem mukodnek ugyanugy, mint normalis esetben, es nagyon komoly serulesek lehetnek kis esesekbol is!
mindenkinek gyors felepulest kivanok!:)
Hull York Medical School
1st Year (Hull Campus)
Anaesthetist wannabe

#23
Balu1

Balu1

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.726 hozzászólás
Találtam némi fél infót az izomgörcsrõl
.az inforMeden >>ITT<< .

Feltöltött kép
Itt egyrészt a bõséges folyadék fogyasztást ajánlják,
viszont nálam a tiszta víz szokta kiváltani egyrészt a görcsöt.

A kálium-nátrium utánpótlást is említik, az nálam nagyon hatékonyan bevált.
Gondolom azért mert mindíg bõségesen izzadok, ami sóvesztéssel jár.
Ha ilyenkor tiszta sótlan folyadékot iszom, akkor elkerülhetetlen a görcs.
Viszont ha a nyári melegben kezdem érezni a görcshajlamot akkor csipetnyi tengeri sót fogyasztok vízzel,
ettõl rövidesen teljesen megszûnik a görcs érzés.

Sohasem az a fontos mit hogy szoktak, mert az a múlt és a jelen.

Egy a lényeg: mi hogyan mûködhet még jól, még jobban mert az a jövõ !

A találmányok már csak ilyenek..


#24
ggx

ggx

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.613 hozzászólás
Laza 4 éve alszik a topik??? az tök jó, akkor mindenki egészséges :)

Következõ gondom lenne: sportolás közben a jobb combomban hátul igencsak meghúzódott az izom, kérdésem lenne, hogy ilyenkor nyújtani érdemes, vagy lazítani és gyúrni krémmel? (igazából mindkettõ fájdalommal jár)
Egyébként pedig pihentetni kéne, vagy esetleg a mozgás még jót is tehet, hogy a meghúzódott (gondolom begörcsölt) izom jobban legyen?

Elõre is köszi a válaszokat!

#25
BrotheR

BrotheR

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 284 hozzászólás
Zúzódásra a legkirályabb a Fastum gel vagy a Flector EP gel... ezekkel kenegeted 3-4 óránként (vagy gyakrabban, de szárítja a bõrt ha túl gyakran küldöd) és nekem a legdurvább bokahúzódásom is 5 nap alatt meggyógyult használhatóra (ugrálni is tudtam vele 3-4 nap után)... ezeknél csak a Flector EP tapasz a zsírabb... ez kicsit drága, de EZERSZERJOBB BÁRMINÉL!!! Van belõle 2-es és 5-ös kiszerelés... Ilyen zselével átitatott nagy felületû tapasz, amit reggel felragasztasz ott ahol fáj, és este leveszed... és elhasználsz belõle kettõt (2 nap) és HÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚ!!! Tényleg nagyon király! Nekem most volt a lábfejemben ínszalaghúzódás, és anyám hazaállított ezzel, amikor már tudtam bottal járkálni, és 2 nap múlva már bicóztam (bunnyzgatni is ment többkevesebb fájdalommal)....
Szal ezeket tudom ajánlani saját TAPASZtalatra alapozva... na jó rehabilitálódást meg jó bicózást!

#26
Susnyás Ted

Susnyás Ted

    vendég

  • fórumtag
  • 162 hozzászólás
Én voltaren-t szoktam használni. Zúzódásnál, dúzzanatnál mûködik, de csodákra ne számíts. Az ín elég nehezen gyógyül...

#27
tomidny

tomidny

    maximus

  • fórumtag
  • 13.954 hozzászólás
Izé. Szóval múlt héten a kormány odapofátlankodott a combomhoz, és csinált ott minden rosszat. Lett nagy duzzanat, amit jegeléssel nagy kék és piros foltokká tudtam varázsolni. Viszont ahol megütötte a kormány ott az ín is megsérült és még mindig duzzadt. Erre kéne valami jó kenõcs, meg a zúzódás gyorsabb eltûntetésére.
Amiket találtam:
Algesal krém
Bayolin kenõcs
Dolobene gél
Mobilisin kenõcs
Ezek közül próbálta már valaki valamelyiket? És milyen sikerrel?
Köszi.


#28
Ras

Ras

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.021 hozzászólás
ggx: mindezeken túl javasolt odafigyelni a helyes pedálozási technikára! ez kíméli az izületeket,valamint megelõzi a további hasonló problémákat...

mert az izület jobb nemnagyon lesz sajna csak roszabb :(

#29
Jabbar

Jabbar

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 357 hozzászólás
hát nem tom, azért én megmûttetném magam... ;D

#30
nkarcsi

nkarcsi

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.380 hozzászólás
Nos úgynézki én is meg fogok gyógyulni mûtét nélkül. Visszamentünk ahoz az orvoshoz aki visszarakta a vállamat (mellesleg a fia triálozik) és azt mondta, ez így teljesen normálisan van, 2-3 hónapon belül 100%-os lesz. Újabb röntgen is volt, és látszik, hogy egyre jobban áll vissza az eredeti helyére az elmozdult csontvég. Azt is mondta, hogy ha egy laikus (én), vagy tapasztalatlan orvos ránéz a röntgenképre egybõl mûtétet javasolna, de mivel már egy (még nem csontosodott) kötés kialakult, ezért az tökéletes lesz. Suli kezdéstõl 2 hónapig kaptam felmentést tesi óra alól. Ja, és csak panasz esetén kell visszamennem. Nagyon magabiztosnak tûnt, nem én voltam az elsõ ilyen esete. Hiszek neki. Remélem ez már happy end. Ja és légyszi ne írjatok olyan dolgokat, hogy én megmûtettném magam, meg elmennék másik orvoshoz, mert az csak elrontaná a kedvem. Szóval most boldog vagyok. Bringázni bringázhatok, kormányt ne rángassam, ne durvuljak és akkor meg fogok gyógyulni. Ugye október tájékán lesz valami dh verseny, mert már nagyon ki akarom próbálni, magamat és a bicómat is.

#31
ggx

ggx

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.613 hozzászólás
ok, köszönöm a segítséget!

#32
savanyugabi

savanyugabi

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.707 hozzászólás
javulni biztos fog a dolog, de nagy csodára ne számíts.. anyámnak- egy baleset miatt már 3 szor mûtötték porszívózták woodoozták a térdét, hááát..az esõs idõt nem szereti.Az ilyen izület dolgot egyszer bassza el az ember, aztán késõbb ugyis érezni fogod, hogy néé, máá' olyan "lazább" a térdem, meg ilyesmi...
Azért én elmennék egy ultrahangos vizsgálatra---> kopás, porcleválás usww.. megállapítása végett, mer ha a porcdarabka elindul erre-arra furi dologkat tud mûvelni.. ::)

#33
MaTT

MaTT

    bentlakó

  • fórumtag
  • 8.649 hozzászólás
egyél ilyen porcépítõ dolgokat.
én valami olyan tablettát ettem amibe kagylópor vagy mi volt.. elég szar ize van de segít.

#34
ggx

ggx

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.613 hozzászólás
mostanában jött elõ nálam olyan gond, hogyha nagyobb intenzitással kell tekernem (emelkedõ), akkor a jobb térdem felsõ részén kattog a porc, és kellemetlen érzés is. Ha kiveszem a lábam az spd-bõl, és a talpam közepével hajtok, akkor nem kattog a térdem. Valaki tudna segíteni, hogy mit kéne csinálnom?

#35
PR

PR

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.651 hozzászólás
  • LocationRákosmente
MICSODA? :o

Még azt nem tudom, hogyan fog egyáltalán összeforrni, ugyanis már kialakult egy szilárd kötés (nem tudom mibõl van) és ez nem engedi közelebb egymáshoz a két csontvéget. Ha kihúzom magam látszik a kiálló vége.

Valami nálad nem lett nagyon elk*rva?

#36
Kolbee

Kolbee

    vendég

  • fórumtag
  • 163 hozzászólás
Én ilyen esetben letojnám az osztálykirándulást, meg, hogy mikor fogok újra bicóra ülni. Az elsõ az lenne, hogy tegyék helyére a vállamat, és utána jöhetne a többi.

#37
Lord_Leslie

Lord_Leslie

    Házigazda

  • globális moderátor
  • 17.297 hozzászólás
kivánom, hogy azis legyen !

#38
nkarcsi

nkarcsi

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.380 hozzászólás
Ismeretlen lejtõ, túl nagy sebesség, szemem bekönnyezik, és már jött is egy bukkanó. Akkor még merev vázam volt, túrázás miatt ki volt húzva a nyereg. Teló kirugózta a huplit, engem meg a nyereg szabályosan elõredobott. Nem tudom mennyit repültem, arra emlékszem hogy egyszer a földet egyszer az eget láttam. Semmi fájdalom, csak kómázás, haverok felsegítettek, látásom és hallásom elszállt egy pár másodpercre, aztán leültem. Elõször nem tudtam mi a baj, mivel nem fájt. Aztán mentem sorban mi az ami mozog, akkor már nem tudtam felemelni a bal karomat, végigtapogattam a vállam, ekkor vettem észre, hogy valami kiáll a vállamból (bõrt nyomta mint a fene). Aztán egyik oszt.társam anyja vitt be. Már csak a happy end hiányzik...

#39
Lord_Leslie

Lord_Leslie

    Házigazda

  • globális moderátor
  • 17.297 hozzászólás
Hát szerintem, ha ott "kilóg" a vége akkor az nem igen jó. Meg meséld el, hogy ebben-abban zavar, így nem jó úgy nemjó és akkor hacsak nem lehet kockázata, akkor... :-\

amúgy az esés, hogy sikerült? :(

#40
nkarcsi

nkarcsi

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.380 hozzászólás
Még azt nem tudom, hogyan fog egyáltalán összeforrni, ugyanis már kialakult egy szilárd kötés (nem tudom mibõl van) és ez nem engedi közelebb egymáshoz a két csontvéget. Ha kihúzom magam látszik a kiálló vége. Van olyan, hogy az orvos azt mondja nem kell mûtét, de én mégis akarom, akkor megmûtik? Már nagyon elegem van, csomó rémálom nem feküdhetek bal oldalamom, bringám elkészült és nem ülhetek rá.