Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Sérülések

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
232 hozzászólás a témában

#1
Maggi

Maggi

    maximus

  • fórumtag
  • 13.648 hozzászólás
Igyekszem akkor a hétvégén pihentetni. Köszi.

#2
MJani01

MJani01

    maximus

  • fórumtag
  • 15.907 hozzászólás
  • LocationSzékesfehérvár

Ilyen nagyon durva izomhúzódásra (legalábbis erre tippelek) mit ajánlotok?
Tegnap kosaraztam, és a vádlim nagyon meghúzódhatott. Elõször olyan volt mintha folyamatosan görcsölne, feszültek az izmaim, ma meg nem nagyon tudom terhelni és duzzadt.

Jég, fájdalomcsillapító, pihentetés. A kórházban is ezt fogják mondani.


A sebesség mindent megold.

 


#3
dualos

dualos

    vendég

  • fórumtag
  • 126 hozzászólás
Én egyszer elmentem vmi hasonlóval kórházba a combom húzódott meg nekem egy maraton után és eléggé fájt még másnap is, a kórházban megultrahangozták, de szerencsére nem volt semmi szakadás, úgyhogy hazaküldtek, hogy pihentessem. Rá két napra már futottam. Ha esetleg van otthon bioptron lámpa, használd, nekem sokat segített.

#4
zeezoltano

zeezoltano

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.068 hozzászólás
Ha nagyon durva akkor mindenképp ORVOST!!
Amíg van más aki idegeskedjen helyettem, tegye meg az !
Ha nem kergeted az álmaid akkor csak vegetálsz!

#5
Maggi

Maggi

    maximus

  • fórumtag
  • 13.648 hozzászólás
Ilyen nagyon durva izomhúzódásra (legalábbis erre tippelek) mit ajánlotok?
Tegnap kosaraztam, és a vádlim nagyon meghúzódhatott. Elõször olyan volt mintha folyamatosan görcsölne, feszültek az izmaim, ma meg nem nagyon tudom terhelni és duzzadt.

#6
Röfike

Röfike

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.950 hozzászólás
Látod hiába tetted volna rá a pántot. Jobbulást neked.;)


#7
DannyL81

DannyL81

    Dancó a hegyről...

  • fórumtag
  • 1.373 hozzászólás
  • LocationVeresegyház

Menj el orvoshoz...

Elmentem. Haránt emelõ cipõbetét kell a jobb lábam alá, mert rosszul ér földet. Emiatt fáj hosszú futás után.

"Olcsón, könnyűt, erõset. De csakis kettőt választhatsz!" - Keith Bontrager


#8
Röfike

Röfike

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.950 hozzászólás
Menj el orvoshoz...


#9
DannyL81

DannyL81

    Dancó a hegyről...

  • fórumtag
  • 1.373 hozzászólás
  • LocationVeresegyház
Hali!

Az mitõl lehet, hogy futás közben kattog a jobb bokám? És 8-10km végére eléggé meg is fájdul.
A cipõm az futócipõ és még nincs benne 500km sem, úgyhogy az nem lehet a gond szerintem.

Ilyen boka tartó pánt megoldás lehet? Vagy menjek el orvoshoz?

"Olcsón, könnyűt, erõset. De csakis kettőt választhatsz!" - Keith Bontrager


#10
gren_tamas

gren_tamas

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 696 hozzászólás
Egy hete volt egy szerencsés sérülésem (Üzenõfal, post=1100784), már jobban vagyok :).
A patikus hölgy az eset másnapján azt ajánlotta, hogy a kiterjedt (egy tenyérnyi és pár érményi) hámsérülésekre tegyek tiszta vazelint és steril gézt, majd kössem le. Ennek gyakorlati értelme az volt, hogy hosszúnadrágot húzva is tudjak biciklizni. A seb viszont így nem, hogy nem gyógyult túl jól, de még pirosabb is lett (a környezõ ép bõr széle) és helyenként gennyes is. A kötést eltávolítván láthatólag jobban gyógyult, a pirosság visszahúzódott és a var egészségesebb képet öltött. Orvos (de nem sebész) családtagjaim a vazelines módszerrõl nem hallottak és a seb (fertõtlenítés utáni) szabad levegõn tartásáért kardoskodtak.
Ha van sebész a vonalban, érdekelne a véleménye: szabad-e, érdemes-e, kell-e vazelinnel fedni egy ilyen sebet, és ha igen, milyen esetben? Egyszerû, nem mély, hanem felületi sebrõl van szó (s mivel ez már félig gyógyult, a kérdés inkább a jövõre vonatkozik...).

#11
savanyugabi

savanyugabi

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.706 hozzászólás
hu, töki, az a fogkitörõs kemény
nekem egyszer volt egy járdaszegélyre harapós, de olcsóbban megúsztam, csak egy metszõfogamat kellett újrafalazni

#12
kispapp87

kispapp87

    vendég

  • fórumtag
  • 123 hozzászólás
Az durva...

2-3éve mentem le egy nagyon meredek lejtõn, a végefelé kiengedtem a féket, mondom itt már nemlesz semmi. Akkor vettem észre hogy van elõttem egy dupla "bukkanó". Mindezt úgy hogy 50km/h-val gurultam :)
Leérkezés elsõkerékre sikerült. Semmit nemtudtam csinálni, úgyhogy nekimentem egy V alakú fának. A vállaimat találták el kétoldalt. Habár inkább azt mondom h azzal akadtam fel :)
Napszemcsim 3méterrel továbbrepült. Én meg 15másodpercig nemtudam mivan... Fájt a vállam nemtudtam mozgatni. 10perc után már semmi bajom nemvolt, csak a vállam vérzett kicsit.
Anyám mindig is mondta, fiam Neked erõsek a csontjaid. Ekkor bebizonyosodott. Igaza volt

#13
Snec

Snec

    újonc

  • fórumtag
  • 6 hozzászólás
volt pár esésem, de a legnagyobb az volt, mikor a görzenálnál mentem a bringásúton (máig nem tudjuk, mitõl estem el lehet rosszullét) kiterültem a járdán, és a mögöttem jövõ meg nem tudott megállni. Az elsõ tárcsaféktartója a fejemet találta el. Ezzel a lendülettel pedig lefejeltem valamit, amitõl 3 fogam tört le-ki. a fejem hátul 2 helyen kellett összevarrni. 3 nap kórház, 6hét sín a fogamon. Aztán egy hat számjegyû összeg amit buktam az esésen.

#14
Márkó76

Márkó76

    vendég

  • fórumtag
  • 89 hozzászólás
Köszi, most egy kicsit megnyugodtam, már olyasmik jártak a fejemben, hogy lekerül a gipsz és utánna meg lábra sem tudok állni, meg több hónap táppénz, mozgás meg csak a gyógytorna.

#15
MaTT

MaTT

    bentlakó

  • fórumtag
  • 8.649 hozzászólás
csavarozás hamarabb gyógyul, mivel hamarabb lekerül a gipsz ;)
miután leveszik annyi lesz, hogy nem fog mozogni a lábad. be kell újra szépen lassan járatni az izmokat, szalagokat kinyújtani és minden nap egyre jobb lesz. csavarkiszedéskor meg hasonló lesz csak nem lesz gipsz, szóval gyorsabban meggyógyul

#16
Márkó76

Márkó76

    vendég

  • fórumtag
  • 89 hozzászólás
Csak sima bokatörés volt, egy csont, semmi elmozdulás. Beleraktak 6 csavart meg egy lemezt, már járógipsz van fenn, azt mondja az orvos ezzel már egy hét múlva tekerhetek finoman ha tudok. Igazándiból attól félek, hogy mi lesz ha öt hét múlva leveszik...

#17
Csuporka

Csuporka

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 608 hozzászólás

Sziasztok! Kilenc napja egy rossz lépéssel sikeresen eltörtem a bokám, most jöttem ki a kórházból. Ha valakivel történt mostanában hasonló, akkor szivesen venném, ha megosztaná velem a tapasztalatait! Különösen az érdekelne, hogy mennyi idõ után tudott nyeregre ülni és tudta e viszonylag hamar rendesen terhelni vagy sokáig elhúzódott a teljes gyógyulas.



Nekem bokaszallag szakadásom volt (kézi rulz) és ilyen könnyitett gipszet kaptam, azzal pár hét után képes voltam tekerni gond nélkül, jo persze nem DH versenyre jártam de jol esett kimozdulni bringával még ha csak a boltig meg fordászig mentem el...Good luck have fun
By Sala:

"foxot ürlények tervezték és csak ánuszkulcsal javitható..."

#18
MaTT

MaTT

    bentlakó

  • fórumtag
  • 8.649 hozzászólás
szia!
mindenképp függ attól, hogy mennyire súlyos törés, érintette-e a baleset az izületeket stb.
csonttörés kb 4hét mire összeforr, aztán lehet kezdeni tornásztatni és fokozatosan terhelni. teljes gyógyulás szerintem másfél-két hónap, de lehet lábtörésnél kicsit több
kitartás! fogadj szót az orvosoknak meg a gyógytornásznak és minden rendbe lesz .)

#19
Márkó76

Márkó76

    vendég

  • fórumtag
  • 89 hozzászólás
Sziasztok! Kilenc napja egy rossz lépéssel sikeresen eltörtem a bokám, most jöttem ki a kórházból. Ha valakivel történt mostanában hasonló, akkor szivesen venném, ha megosztaná velem a tapasztalatait! Különösen az érdekelne, hogy mennyi idõ után tudott nyeregre ülni és tudta e viszonylag hamar rendesen terhelni vagy sokáig elhúzódott a teljes gyógyulas.

#20
Maggi

Maggi

    maximus

  • fórumtag
  • 13.648 hozzászólás
egy Powerade vagy egy Gatorade nem olyan drága :)