Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Szemüveg, avagy védd a szemed világát

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
1228 hozzászólás a témában

#81
Vejne

Vejne

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 4.309 hozzászólás
Van itt még valaki, aki teljesen rövidlátó? : ) Olyan szinten, hogy -7 dioptria körül? Mert az tudja, miért is lenne kérdés, hogy merre hány méter lehet egy jó fajta sportszemüveg, ami azért véd a rovartól, széltõl, kényelmes, s még a látóteret is élessé teszi (sajnos sokszor van, hogy vakon csak a lencse fölött nézek ki, úgy meg kb. fényt-árnyékot érzékelek, mást nem nagyon..)

elgondolkodám, hogy nem lenne-e jó egy kontaktlencse, esetleg mûteni, vagy akár egy szemüveg csak külön bringa-sí-motor-sport célokra.

Ha van még nagyon gyengén látó errefelé, jó tapasztalattal ilyesmirõl, nyugodtan dobjon egy-két sort erre. ;)

#82
donciccio

donciccio

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 4.295 hozzászólás
ha vlki látna esetleg rudy project kerosene napszemcsit az legyen szíves szóljon nekem. itt 1 kis infó róla: Rudy Project Kerosene Carbon With Laser Black Lenses használtan is érdekelne,ha vlki meg szeretne válni tõle. köszi

#83
h_geri

h_geri

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 459 hozzászólás
Tudja valaki, hogy Buruczki milyen szemüveget hord? az is fotochromatikus?

#84
szabfila

szabfila

    vendég

  • fórumtag
  • 31 hozzászólás
Sziasztok! Dioptrizálható napszemüveget szeretnék, a következõ márkákban gondolkozom FISCHER, ARCTICA illetve BSG. Kinek milyen tapasztalatai vannak ezekrõl, vagy mit tudnátok ajánlani?

#85
mayor

mayor

    vendég

  • fórumtag
  • 212 hozzászólás
aki tegnap elhagyott egy SH+ szemüveget Sopron és Görbehalom között, az nálam jelentkezhet érte!

(adminok: ha van jobb helye az efajta kommeteknek, tegyétek át oda pls.)

ritchey p29er custom


#86
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs

nem tudom ti, hogy vagytok vele de engem például nagyon idegesít a pánt, folyton birizgálja a nyakamat :)


nem a nyakamon lenne, hanem mint egy uszoszemuvegnel az tartana a szemuveget a fejemen.

#87
blueshark

blueshark

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.190 hozzászólás
nem tudom ti, hogy vagytok vele de engem például nagyon idegesít a pánt, folyton birizgálja a nyakamat :)
Team Heavy Pedal - Szeged

A tehetség az, amikor többet tudsz, mint amennyit tanultál.

#88
tangens

tangens

    vendég

  • fórumtag
  • 120 hozzászólás
nyilván a modell meghatározó és nem a gyártó, (meg a fejforma) de ez pl: BSG-2971 kerékpáros szemüveg - Sportszemüveg - THULE herbály nekem (...) nagyon kényelmes. egész napos tekerés után este esett le, hogy nem nyom(ott) sehol. kár, hogy nem fotokrom.

#89
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs
Bbb a masik szemuvegem, es abban faj jobban. ill a sisak pantjan kivulre rakom.

#90
tangens

tangens

    vendég

  • fórumtag
  • 120 hozzászólás

Nekem is hasonló problémáim vannak a szemüvegekkel. Aminek lehajlik a szára és be a fül mögé, attól fél óra után fáj a fejem. Szintén nyom valami ideget, vagy nem tudom mit (nem vagyok orvos) és az õrületbe kerget elég hamar. 2 szemüveg van, ami nekem megfelelt és nincs ilyen gondom velük. Az egyik a Julbo Run, a másik az Endura Piranha. Ráadásul az Endura gumis része az lágy, nincs alatta mûanyag és egyenes a szára. Fotokromatikus, abszolút kényelmes és jó az ára is. A Julbo szára is puha gumis és inkább a tarkód felé nyúlik a szára. Ebbõl is a Zebra lencséjûek azok fotokromatikusak. Esetleg nézd meg valamelyiket, hátha...

sziasztok,
nekem van julbo szemüvegem fotokromatikus lencsével, nem ajánlom bringázni. estem egyszer egy bukfenceset, és csúnyán lehorzsolódott a bevonat a lencsérõl, de gondoltam nagyot estem. aztán rájöttem, hogy körömmel simán le lehet kapargatni róla a XXII. századi rocket science bevonatot. rudy fotokromatikusnál nincs ilyen probléma. meg a julbo nem igazán bringás szemüveg, emiatt több szelet kap a szemed, mint egy kimondottan bringás szemüvegben.
a fejfájáshoz: tavaly használtam bbb szemüveget vastag szárral, és a keskeny/vékony szárú szemüvegkhez képest (pl. rudy rydon) egy klasszissal kényelmesebb a szára. nem nagyon csinos, de olcsó, jó tokja van és baromi kényelmes. nekem is fájt a fejem a szártól, na a bbb-ben nem fáj, egyébként érdemes a sisak pántján kívülre tûzni a szemüveg szárát, akkor kevésbé nyom.
üdv, tg

#91
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs
fene, igy nem jo :( maga a szar nyom vmit. asszem szetberhelem a pulsafet, aztan raeszkabalok vmi gumit. ha masra nem, tesztelni jo lesz.

koszi a segitseget!

#92
DannyL81

DannyL81

    Dancó a hegyről...

  • fórumtag
  • 1.373 hozzászólás
  • LocationVeresegyház

o ez faszanak tunik... :) meg dioptriazhato betet is mehet bele? ez kell nekem!
a pant az hova csatlakozik? nem egyertelmu...

tukrozodesmentes a lencse? pulsafem van, meg betetet is vettem bele, de a pant kellene... ill meg az jott elo, hogy napsutessel szemben szart se latok a tukrozodes miatt.

Igen van hozzá lencse betét is, azt is lehet kapni ebay-en.

A pánt a szár végére csatlakozik, ha nem használod le is veheted bármikor. A szár hossza egyébként állítható. És a gumipántté is.
Képek:
1. http://kepfeltoltes....ltoltes.hu_.jpg
2. http://kepfeltoltes....ltoltes.hu_.jpg

Nekem nem voltak vele tükrözõdéses gondjaim sem.

"Olcsón, könnyűt, erõset. De csakis kettőt választhatsz!" - Keith Bontrager


#93
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs
o ez faszanak tunik... :) meg dioptriazhato betet is mehet bele? ez kell nekem!
a pant az hova csatlakozik? nem egyertelmu...

tukrozodesmentes a lencse? pulsafem van, meg betetet is vettem bele, de a pant kellene... ill meg az jott elo, hogy napsutessel szemben szart se latok a tukrozodes miatt.

#94
DannyL81

DannyL81

    Dancó a hegyről...

  • fórumtag
  • 1.373 hozzászólás
  • LocationVeresegyház

nincs olyan szemuveg, aminek nincs a ful moge behuzodo resze, hanem egy pant az egesz?

Nekem ESS Ice 2.4 van. Repeszálló és van hozzá gumipánt. Mégcsak nem is párásodik.
ESS Goggles - Protective Goggles - Ballistic Goggles - Eye Protection

Itt lehet kapni:
ESS Ice 2.4+ Mil-Spec ANSI Protective Eyeshield Kit | eBay

"Olcsón, könnyűt, erõset. De csakis kettőt választhatsz!" - Keith Bontrager


#95
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs
talaltam egy ilyet :) hidegben fasza lehet, de melegben belefolynanak a szemeim.

Feltöltött kép

#96
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs

Nekem is hasonló problémáim vannak a szemüvegekkel. Aminek lehajlik a szára és be a fül mögé, attól fél óra után fáj a fejem. Szintén nyom valami ideget, vagy nem tudom mit (nem vagyok orvos) és az õrületbe kerget elég hamar. 2 szemüveg van, ami nekem megfelelt és nincs ilyen gondom velük. Az egyik a Julbo Run, a másik az Endura Piranha. Ráadásul az Endura gumis része az lágy, nincs alatta mûanyag és egyenes a szára. Fotokromatikus, abszolút kényelmes és jó az ára is. A Julbo szára is puha gumis és inkább a tarkód felé nyúlik a szára. Ebbõl is a Zebra lencséjûek azok fotokromatikusak. Esetleg nézd meg valamelyiket, hátha...


igazabol nekem csak a szara lenne a lenyeg, lencsenel sima szintelent szoktam hasznalni. koszi a tippeket. telre majd lehet veszek egy uszoszemuveget :D parasodas ellen ugysincs jobb.

#97
daniel.jozsef

daniel.jozsef

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 348 hozzászólás
Nekem egyedül a legdrágább Shimano volt kényelmes, de azt meg drágállottam... Végül vettem 10k-ért a Decában egy vitorlás szemüveget, ami polárszûrõs.
A formája szuboptimális, nem véd olyan jól a széltõl mint egy rendes bicós szemcsi, de a semminél két nagyságrenddel jobb... A polárszûrés meg nagyon kellemes, sokkal kevésbé fárad a szemem benne.

#98
epyc

epyc

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.317 hozzászólás

nincs olyan szemuveg, aminek nincs a ful moge behuzodo resze, hanem egy pant az egesz?


Nekem is hasonló problémáim vannak a szemüvegekkel. Aminek lehajlik a szára és be a fül mögé, attól fél óra után fáj a fejem. Szintén nyom valami ideget, vagy nem tudom mit (nem vagyok orvos) és az õrületbe kerget elég hamar. 2 szemüveg van, ami nekem megfelelt és nincs ilyen gondom velük. Az egyik a Julbo Run, a másik az Endura Piranha. Ráadásul az Endura gumis része az lágy, nincs alatta mûanyag és egyenes a szára. Fotokromatikus, abszolút kényelmes és jó az ára is. A Julbo szára is puha gumis és inkább a tarkód felé nyúlik a szára. Ebbõl is a Zebra lencséjûek azok fotokromatikusak. Esetleg nézd meg valamelyiket, hátha...

"Télen nagyon hideg van, nyáron nagyon meleg van, soha sincs jó idõ, mindig esik az esõ!"


#99
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs

Lehet venni szemüvegtartó pántot az optikákban, a laza szárú szemüvegre ráhúzod azt, és annak jónak kellene lennie. vagy ne tekerj erõsen! ;)


inkabb egy olyat probalnek ki, amin nincs merev szár.

#100
kenguru

kenguru

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 472 hozzászólás

köszi, akkor le is mondtam róla. Relax szemüvegekrõl valaki hallott? kicsivel drágábban találtam jót belõle Veszprémben.


két éve használom, teljesen jó