Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Szemüveg, avagy védd a szemed világát

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
1228 hozzászólás a témában

#61
donciccio

donciccio

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 4.295 hozzászólás

én nem merem megmûtettni, többek között mert nekem sajnos két ismerõsnek is elrontották a szemmûtétjét, az egyik szemüveges maradt, a másiknak meg kettõs látása lett, de már nem merik újra megmûteni


én is tartottam egy kicsit tõle,de nekem több komolyabb mûtétem is volt. mindig jól jöttem ki belõlük,ezért gondoltam,h ez is sikerülni fog. nálam inkább pénz kérdés volt. a kontaktlencse is nagy elõre lépés lesz. ebben a sportban nagyon fontos a térlátás,és ezt elõsegíti a lencse.

#62
stellaz

stellaz

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.932 hozzászólás

nekem is volt szemüvegem,kontaktlencsém. a végén mûtét. :) én rudy project kerosine szemcsit használtam,egy dioptriás betéttel. aztán a kontaktlencse sokat dobott a dolgokon,mert lett térlátásom. szemüvegben ez nem nagyon játszik.


én nem merem megmûtettni, többek között mert nekem sajnos két ismerõsnek is elrontották a szemmûtétjét, az egyik szemüveges maradt, a másiknak meg kettõs látása lett, de már nem merik újra megmûteni

#63
donciccio

donciccio

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 4.295 hozzászólás

ha klipes szemüveget választasz, akkor csak olyat, amiben relatíve gyenesen áll a klip, mert amúgy torzítani fog (sajnos tapasztalatból mondom), vagy olyan is van, amire felfúrják egy belsõ tartóra a lencsét és akkor nem korlátozza úgy a perifériás látást

ellenben tegnapõ voltam kontaklencse betanításon, sajnos elsõre nem sikerült kivennem, így mennem kell még gyakorolni, de alapvetõen nagyon jónak tûnt, fél órát mászkáltam vele és ugyanennyit szerencsétlenkedtem még a kivételével, de nagyon jól láttam vele, jobban mint a szemüveggel és egyáltalán nem éreztem, hogy szememben van a cucc

ha sikerül bele jönni, hogy a szemembe ki-be rakok egy idegen tárgyat, akkor nagyon jó lesz szerintem

mondjuk nekem meg +-os és cilinderes lencse kell, amire több okból nem nagyon mozdultak rá a lencse gyártók, és ez nem teszi egyszerûbbé a dolgot nekem sem


nekem is volt szemüvegem,kontaktlencsém. a végén mûtét. :) én rudy project kerosine szemcsit használtam,egy dioptriás betéttel. aztán a kontaktlencse sokat dobott a dolgokon,mert lett térlátásom. szemüvegben ez nem nagyon játszik.

#64
stellaz

stellaz

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.932 hozzászólás

Viszont van több vállalhatónak tûnõ klipes keret is, ami megengedi, hogy dioptriás lencsét használj vele.

Ezekhez gondolom dioptriás lencsét jobb optikai boltokban készítenek? Mondjuk, az optimarktban utánajárok. : ) Mert így végül is elég lenne csak a szemüveget klippel megvenni, a lencséket meg optikusbácsi-néni legyártják.

Aztán problem solved.


ha klipes szemüveget választasz, akkor csak olyat, amiben relatíve gyenesen áll a klip, mert amúgy torzítani fog (sajnos tapasztalatból mondom), vagy olyan is van, amire felfúrják egy belsõ tartóra a lencsét és akkor nem korlátozza úgy a perifériás látást

ellenben tegnapõ voltam kontaklencse betanításon, sajnos elsõre nem sikerült kivennem, így mennem kell még gyakorolni, de alapvetõen nagyon jónak tûnt, fél órát mászkáltam vele és ugyanennyit szerencsétlenkedtem még a kivételével, de nagyon jól láttam vele, jobban mint a szemüveggel és egyáltalán nem éreztem, hogy szememben van a cucc

ha sikerül bele jönni, hogy a szemembe ki-be rakok egy idegen tárgyat, akkor nagyon jó lesz szerintem

mondjuk nekem meg +-os és cilinderes lencse kell, amire több okból nem nagyon mozdultak rá a lencse gyártók, és ez nem teszi egyszerûbbé a dolgot nekem sem

#65
Vejne

Vejne

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 4.309 hozzászólás
Viszont van több vállalhatónak tûnõ klipes keret is, ami megengedi, hogy dioptriás lencsét használj vele.

Ezekhez gondolom dioptriás lencsét jobb optikai boltokban készítenek? Mondjuk, az optimarktban utánajárok. : ) Mert így végül is elég lenne csak a szemüveget klippel megvenni, a lencséket meg optikusbácsi-néni legyártják.

Aztán problem solved.

#66
Vejne

Vejne

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 4.309 hozzászólás
hmm a lencsés dologra lehet rákérdezek, bár nekem esszenciális a szemüveg, mert anélkül olyan az arcom, hogy az a veszély fenyegetne hogy azt gondolnák, állatkertbõl szökött majom vagyok, s megpróbálnának visszavinni.

-7 és -6,5 a két szem, asztigmatizmus miatt kell egy kis "csavar" vagyis cilinder is, szóval nem lenne rutin a vékony és flexibilis kontaktlencse legyártása, de segond..

#67
ridelife

ridelife

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.636 hozzászólás
hat az en esetem nem volt egyszeru.
a szemembe valami ritka tipus valo de az persze nem volt raktaron a havi lencsebol.
ezert adtak egy marek napit ami nagyon kenyelmes volt mivel ezek vekonyabbak a havinal.

aztan kiprobaltam a havit es oda az orom.sokkal nehezebb betenni mert nem olyan flexibilis mint a napi.
(masik hatranya a havinak hogy amikor mar majdnem 4 hetet volt bent erezni hogy oregszik a lencse es kellemetlen mar hordani bar en ezt mar nem vartam meg:D csak ismeros mondta)
valamivel kenyelmetlenebb is a napival osszehasonlitva de ehhez hozza lehet szokni.

igazabol ha turelmesebb lettem volna lehet most is lencseznek.

regi/hibas agyvaltokat veszek.


#68
stellaz

stellaz

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.932 hozzászólás

par honapja volt az optic world-nel egy ingyenes kontaklencse program.
bemertek a szemed majd adtak hozza egy par havi lencset meg elmondtak a tudnivalokat.

nekem eleg volt masfel hetet hordani hogy rajojjek sokkal egyszerubb fel-levenni a szemuveget.
hosszu tavon meg olcsobb is foleg ha berakasnal elveszted a lencset ahogy en csinaltam.

bar a napi lencse eleg olcso ahhoz hogy bringazasnal betegyel egy parat es este kukazd.


az elmúlt 20 évben én is ezért nem akartam kipróbálni sem, mert fosok a ki-be vételtõl, de 2 kolléganõm hordja tizenéve már és azt mondják, hogy a kezdeti nehézségek után már nem okoz problémát, ellenben nagyon kényelmes a napi használatban

legfeljebb én is azt mondom, hogy többet soha :)

amúgy hordani milyen volt?

#69
ridelife

ridelife

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.636 hozzászólás

amúgy közben megálmodtam, hogy kipróbálom a kontaktlencsét, mert az megoldaná egy csapásra a napszemüveg ügyet és a perifériás látást sem csökkentené, mint a klippes


par honapja volt az optic world-nel egy ingyenes kontaklencse program.
bemertek a szemed majd adtak hozza egy par havi lencset meg elmondtak a tudnivalokat.

nekem eleg volt masfel hetet hordani hogy rajojjek sokkal egyszerubb fel-levenni a szemuveget.
hosszu tavon meg olcsobb is foleg ha berakasnal elveszted a lencset ahogy en csinaltam.

bar a napi lencse eleg olcso ahhoz hogy bringazasnal betegyel egy parat es este kukazd.

regi/hibas agyvaltokat veszek.


#70
blueshark

blueshark

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.190 hozzászólás

melyik? :)


Azért nem írtam pontos típust mert már én sem emlékszem rá melyik is volt de azt tudom, hogy egymás mellé raktuk és ugyanaz volt a kettõ.
Team Heavy Pedal - Szeged

A tehetség az, amikor többet tudsz, mint amennyit tanultál.

#71
stellaz

stellaz

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.932 hozzászólás

ez a szemüveg pl 8000 Forint és egyes modelljei teljesen ugyanaz mint a BBB szemüvegjei


melyik? :)

egy dioptriázható bbb volt a fejemen, de nekem nem jött be, nem volt kényelmes és nehéz is volt, ahhoz képest meg nem olcsó

amúgy közben megálmodtam, hogy kipróbálom a kontaktlencsét, mert az megoldaná egy csapásra a napszemüveg ügyet és a perifériás látást sem csökkentené, mint a klippes

#72
blueshark

blueshark

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.190 hozzászólás
ez a szemüveg pl 8000 Forint és egyes modelljei teljesen ugyanaz mint a BBB szemüvegjei
Team Heavy Pedal - Szeged

A tehetség az, amikor többet tudsz, mint amennyit tanultál.

#73
xian

xian

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.280 hozzászólás
  • LocationTahitótfalu (ritkán Ózd)
Volt ismerõsöm aki BBB-t használt. Amennyire tudom nem volt gondja vele.

Vegyipari Technikus, Biológia Tanár, Specialized Epic Marathon, Lumix G80, Golden retrievers


#74
stellaz

stellaz

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.932 hozzászólás
a decathlonos optic800 szemüveg sajnos nem mûködik dioptriás szemüvegként, mert rosszul van megtervezve hozzá a clip, tehát mind az optikai lencsét, mind a keretet visszafizették

az optikus viszont mutatott adidas napszemüvegeket, amibe mûködõképesen bele lehetne tenni optikai lencsét, de az a gondom, hogy 41 rugó csak a keret, ami fájdalmasan sok

szóval, nekem korábbról sajnos csak rossz tapasztalatom van az adidas (nap)szemüvegekrõl (torzított a lencséje, kifakult 2 év alatt a színe és el is tört, magyarán nem volt UV álló, ami vicces), mikoözben az oakley-m már 7 éve bírja nyúzást, még karc sincsen az lencséjén.

A kérdésem tehát, hogy az újabb adidas napszemüvegekrõl esetleg van valakinek tapasztalata? 41 ezer forint van bármilyen köszönõviszonyban a minõségével?

A másik, hogy tud valaki minõségi napszemüveget clip-in rendszerrel, ami kb egy huszasból, de maximum 30-ból megállna?

#75
Vejne

Vejne

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 4.309 hozzászólás
:) Köszönöm mindenkinek a segítséget.

No, hát lehet, türelmes leszek és szemmûtétre megyek, egy mûtét így is esedékes volt, csak más (szoknyabõr egy "szebb idõbõl") de legföljebb azt halasztom, ez meg jöhet majd helyette.. Bár az impact RX nagyon szimpatikus így elsõ blinkre.

#76
stellaz

stellaz

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.932 hozzászólás

Csatlakozom az elõttem szólókhoz.Rudy Projeckt.Viszont ilyen dipotriaszámmal nem lesz egyszerû.Nekem -7.75-ös volt a szemem és mire végigzongoráztam a megoldásokat egy következtetés maradt.Vagy k. drágán valami , amit úgy féltenék , hogy arra menne el a tekerésre fordítható energia egy része , vagy szemmûtét.Elmentem a Sasszem klinikára megvizsgáltattam magam , hogy egyáltalán alkalmas vagyok -e rá és mivel igen belevágtam.Ez rutinmûtét orvosi garanciával , ráadásul már mindenféle részletfizetés is van , ha esetleg sok egyben.Két éve és egy hónapja volt a "mûtét" , azóta csak ajánlani tudom mindenkinek.Ja , a féket most már nem csak vakmerõségbõl nem használom , hanem mert látok.:cool2:


én is elmentem, hogy megmûtettem a szemem, de akkor álltam fel, mikor a doki azt mondta, a kockézata kb. a fogorvoséval egyenértékû és eszembe jutott a fogorvosom által tönkretett két metszõfogam....

amúgy egy ismerõsömnek konkrétan elcseszték a szemmûtétjét, eléggé hazavágták a szemét

#77
habda1

habda1

    vendég

  • fórumtag
  • 227 hozzászólás

Van itt még valaki, aki teljesen rövidlátó? : ) Olyan szinten, hogy -7 dioptria körül? Mert az tudja, miért is lenne kérdés, hogy merre hány méter lehet egy jó fajta sportszemüveg, ami azért véd a rovartól, széltõl, kényelmes, s még a látóteret is élessé teszi (sajnos sokszor van, hogy vakon csak a lencse fölött nézek ki, úgy meg kb. fényt-árnyékot érzékelek, mást nem nagyon..)

elgondolkodám, hogy nem lenne-e jó egy kontaktlencse, esetleg mûteni, vagy akár egy szemüveg csak külön bringa-sí-motor-sport célokra.

Ha van még nagyon gyengén látó errefelé, jó tapasztalattal ilyesmirõl, nyugodtan dobjon egy-két sort erre. ;)


Csatlakozom az elõttem szólókhoz.Rudy Projeckt.Viszont ilyen dipotriaszámmal nem lesz egyszerû.Nekem -7.75-ös volt a szemem és mire végigzongoráztam a megoldásokat egy következtetés maradt.Vagy k. drágán valami , amit úgy féltenék , hogy arra menne el a tekerésre fordítható energia egy része , vagy szemmûtét.Elmentem a Sasszem klinikára megvizsgáltattam magam , hogy egyáltalán alkalmas vagyok -e rá és mivel igen belevágtam.Ez rutinmûtét orvosi garanciával , ráadásul már mindenféle részletfizetés is van , ha esetleg sok egyben.Két éve és egy hónapja volt a "mûtét" , azóta csak ajánlani tudom mindenkinek.Ja , a féket most már nem csak vakmerõségbõl nem használom , hanem mert látok.:cool2:

#78
trek8k

trek8k

    vendég

  • fórumtag
  • 145 hozzászólás

Van itt még valaki, aki teljesen rövidlátó? : ) Olyan szinten, hogy -7 dioptria körül? Mert az tudja, miért is lenne kérdés, hogy merre hány méter lehet egy jó fajta sportszemüveg, ami azért véd a rovartól, széltõl, kényelmes, s még a látóteret is élessé teszi (sajnos sokszor van, hogy vakon csak a lencse fölött nézek ki, úgy meg kb. fényt-árnyékot érzékelek, mást nem nagyon..)

elgondolkodám, hogy nem lenne-e jó egy kontaktlencse, esetleg mûteni, vagy akár egy szemüveg csak külön bringa-sí-motor-sport célokra.

Ha van még nagyon gyengén látó errefelé, jó tapasztalattal ilyesmirõl, nyugodtan dobjon egy-két sort erre. ;)


Nekem -4 körül vannak a szemeim. Egy ImpactRX lencsés Rudy Project Rydon-t használok már 2 éve, és nagyon meg vagyok vele elégedve. Optikailag szuper, oldalra is tökéletesen lehet vele látni. De mivel ebben az esetben egy teljesen egyedien csiszolt lencsérõl van, elég drágán mérték.

-4-es dioptria értékben már viszonylag vastag a görbített lencsék széle, szerintem a -7-et már nem nagyon lehet megcsinálni ebbõl a fénytörésû anyagból (trivex) ebbe a félig nyílt keretbe. Egy magasabb fénytörésû anyag viszont lehet, hogy mûködhet. Max egy fokkal kevéssé lesz törhetetlen ;)

A becsíptethetõ lencsés verzió nekem nem jött be. Jóval kisebb volt a látómezõ, és a szempilláim is hozzáértek.

#79
Psysoul

Psysoul

    vendég

  • fórumtag
  • 60 hozzászólás

Van itt még valaki, aki teljesen rövidlátó? : ) Olyan szinten, hogy -7 dioptria körül? Mert az tudja, miért is lenne kérdés, hogy merre hány méter lehet egy jó fajta sportszemüveg, ami azért véd a rovartól, széltõl, kényelmes, s még a látóteret is élessé teszi (sajnos sokszor van, hogy vakon csak a lencse fölött nézek ki, úgy meg kb. fényt-árnyékot érzékelek, mást nem nagyon..)

elgondolkodám, hogy nem lenne-e jó egy kontaktlencse, esetleg mûteni, vagy akár egy szemüveg csak külön bringa-sí-motor-sport célokra.

Ha van még nagyon gyengén látó errefelé, jó tapasztalattal ilyesmirõl, nyugodtan dobjon egy-két sort erre. ;)



Rudy projectnek többféle típusa van, ami tud ilyet, kétféle megoldásuk van, nézz szét az oldalukon: rudyproject
Grand Canyon AL 29 | Eladó bringás cuccaim | BringaBanda

#80
stellaz

stellaz

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.932 hozzászólás

Van itt még valaki, aki teljesen rövidlátó? : ) Olyan szinten, hogy -7 dioptria körül? Mert az tudja, miért is lenne kérdés, hogy merre hány méter lehet egy jó fajta sportszemüveg, ami azért véd a rovartól, széltõl, kényelmes, s még a látóteret is élessé teszi (sajnos sokszor van, hogy vakon csak a lencse fölött nézek ki, úgy meg kb. fényt-árnyékot érzékelek, mást nem nagyon..)

elgondolkodám, hogy nem lenne-e jó egy kontaktlencse, esetleg mûteni, vagy akár egy szemüveg csak külön bringa-sí-motor-sport célokra.

Ha van még nagyon gyengén látó errefelé, jó tapasztalattal ilyesmirõl, nyugodtan dobjon egy-két sort erre. ;)


én most vettem egy decathlonos napszemüveget 12 ezerért, amihez jár dioptrizálható betét is, maga a szemüveg elég jónak tûnik

viszont a clipbe csináltatott lencse perpillanat nem jó, mert kivéve belõle más a hajési szöge, mint amikor be van pattintva, és az optikus erre nem figyelt és így torzít, szóval hétfõn viszem vissza, hogy valahogy megoldják a dolgot, szóval jövõhéten majd tudok nyilatkozni, hogy igazából mûködik-e a dolog vagy csak kidobtam egy valag pénzt az ablakon

viszont ezekbe a dioptrizálható napszemüvegekre van diopotria korlátozás, esetleg olyat is lehet venni, ami csak keret, és rendes színezett lencsét is lehet bele csináltatni, de nem tudom, hogy azok mennyire sportos stílusúak