Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Szemüveg, avagy védd a szemed világát

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
1228 hozzászólás a témában

#41
Psysoul

Psysoul

    vendég

  • fórumtag
  • 60 hozzászólás

köszi, az zsírul hangzik



jaja, az így van

nekem már csak 18 ropesz van az egészségpéntáron, de arra fizethetek magánszemélyként is bármennyit?


Igen, fizethetsz be bármennyit te is. Az adókedvezmény csak egy összeg felett érvényesíthetõ, lásd pl: Egyeni befizetések
Grand Canyon AL 29 | Eladó bringás cuccaim | BringaBanda

#42
stellaz

stellaz

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.932 hozzászólás

Az volt fura elõször, hogy tényleg olyan, mint kontaktlencsével és nem torzít.


köszi, az zsírul hangzik

Én az ImpactRX-es Rydon-omat egészségpénztáron keresztül fizettem. Az optika eleve 15%-ot engedett a listaárból, és az egészségpénztári befizetés 20%-át a következõ évben az APEH visszaadta. Így azért szépen lehet spórolni.


jaja, az így van

nekem már csak 18 ropesz van az egészségpéntáron, de arra fizethetek magánszemélyként is bármennyit?

#43
trek8k

trek8k

    vendég

  • fórumtag
  • 145 hozzászólás
Én az ImpactRX-es Rydon-omat egészségpénztáron keresztül fizettem. Az optika eleve 15%-ot engedett a listaárból, és az egészségpénztári befizetés 20%-át a következõ évben az APEH visszaadta. Így azért szépen lehet spórolni.

#44
madgab

madgab

    vendég

  • fórumtag
  • 127 hozzászólás

ok, köszi, ilyen kártyám nekem is van a hoya-tól

azért ilyen spéci a lencse, mert valahogy prizmákból rakják össze, hogy a szélein se torzítson

mondod, hogy meg kell szokni, de ez mire vonatkozik, hogy más benne a látás, vagy hogy nem torzít a szélein sem?

Az volt fura elõször, hogy tényleg olyan, mint kontaktlencsével és nem torzít.

#45
stellaz

stellaz

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.932 hozzászólás

A lencse a rudy project impact rx photochromic clear lencséje, eszméletlen jó, pont az a legnagyobb poénja, hogy nem torzít a szélein sem, mint a hagyományos szemüveglencse, kellett egy pár perc, mire ráállt az agyam, de utána észre sem veszed, hogy rajtad van annyira jó, és változó fényviszonyok között meg másodpercek alatt besötétedik/világosodik, pl. mikor napsütésbõl bemész a fák közé, ez a leguniverzálisabb lencséje a rudynak. A lencsekészítés meg úgy mûködik, hogy elmész szemészetre, beméreted a szemed, viszed a papírt az optikába (én a sportszemben csináltattam, -2,5-ös mindkét szemem), kiválasztasz egy szimpi keretet, beleteszik az elõbb említett plexit a skálával, és az adatokat a rendeléssel együtt kiküldik a digóknak, akik pár héten belül megcsinálják és küldik a kész szemüveget, mellé egy kis kártyával, amin a szemed adatai vannak.


ok, köszi, ilyen kártyám nekem is van a hoya-tól

azért ilyen spéci a lencse, mert valahogy prizmákból rakják össze, hogy a szélein se torzítson

mondod, hogy meg kell szokni, de ez mire vonatkozik, hogy más benne a látás, vagy hogy nem torzít a szélein sem?

#46
madgab

madgab

    vendég

  • fórumtag
  • 127 hozzászólás

ez tényleg elég zsír, bár az ára azért elég durva, kb. a fele lenne elfogadható

azért majd elgondolkodom rajta, mert a látás az tényleg elég fontos, meg valóban, kb. két év kontaktlencse ára

a lencséje amúgy milyen, nem torzít? a nagy görbület miatt elég spécin kell összerakni a lencsét az optikus szerint. a fotokromtaikus lencse mennyire gyorsan alkalmazkodik? mondjuk az zseniális, hogy teljesen kitisztul

a lencsét sima optikusnál csináltattad, vagy a szemüveg gyártója biztosítja a becsiszolást?

A lencse a rudy project impact rx photochromic clear lencséje, eszméletlen jó, pont az a legnagyobb poénja, hogy nem torzít a szélein sem, mint a hagyományos szemüveglencse, kellett egy pár perc, mire ráállt az agyam, de utána észre sem veszed, hogy rajtad van annyira jó, és változó fényviszonyok között meg másodpercek alatt besötétedik/világosodik, pl. mikor napsütésbõl bemész a fák közé, ez a leguniverzálisabb lencséje a rudynak. A lencsekészítés meg úgy mûködik, hogy elmész szemészetre, beméreted a szemed, viszed a papírt az optikába (én a sportszemben csináltattam, -2,5-ös mindkét szemem), kiválasztasz egy szimpi keretet, beleteszik az elõbb említett plexit a skálával, és az adatokat a rendeléssel együtt kiküldik a digóknak, akik pár héten belül megcsinálják és küldik a kész szemüveget, mellé egy kis kártyával, amin a szemed adatai vannak.

#47
stellaz

stellaz

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.932 hozzászólás

Bocs, félreérthetõen írtam, az egész volt 130, és photochromic clear lencsével még akár este is használható, ezért vettem én is ezzel, ha kiszámolgatod a kontaktlencsék árát egy évre már nem is annyira gáz az ára.
Képek:
Feltöltött képFeltöltött képFeltöltött képFeltöltött kép



ez tényleg elég zsír, bár az ára azért elég durva, kb. a fele lenne elfogadható

azért majd elgondolkodom rajta, mert a látás az tényleg elég fontos, meg valóban, kb. két év kontaktlencse ára

a lencséje amúgy milyen, nem torzít? a nagy görbület miatt elég spécin kell összerakni a lencsét az optikus szerint. a fotokromtaikus lencse mennyire gyorsan alkalmazkodik? mondjuk az zseniális, hogy teljesen kitisztul

a lencsét sima optikusnál csináltattad, vagy a szemüveg gyártója biztosítja a becsiszolást?

#48
madgab

madgab

    vendég

  • fórumtag
  • 127 hozzászólás

130 + 80 vagy összesen 130?

de közben rájöttem, hogy ez nem is lenne jó nekem, mert télen kellene a színtelen lencse is

Bocs, félreérthetõen írtam, az egész volt 130, és photochromic clear lencsével még akár este is használható, ezért vettem én is ezzel, ha kiszámolgatod a kontaktlencsék árát egy évre már nem is annyira gáz az ára.
Képek:
Feltöltött képFeltöltött képFeltöltött képFeltöltött kép

#49
stellaz

stellaz

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.932 hozzászólás

130 volt a szemüveg, a lencse olyan 80 körül. Ha kiválasztod a keretet, beletesznek egy plexi lencsét egy skálával és bejelölik rajta hol van a pupillád, érdekes volt, én most gondolkozom, hogy csináltatok egy piros lencséset is majd.
Délután felteszek képet a szemüvegrõl majd.


130 + 80 vagy összesen 130?

de közben rájöttem, hogy ez nem is lenne jó nekem, mert télen kellene a színtelen lencse is

#50
madgab

madgab

    vendég

  • fórumtag
  • 127 hozzászólás

a horror ár mit takar?

a kontaklencsét meg éppen a picsába kívánom, tegnap nem is volt türelmem berakni a szemembe :D

130 volt a szemüveg, a lencse olyan 80 körül. Ha kiválasztod a keretet, beletesznek egy plexi lencsét egy skálával és bejelölik rajta hol van a pupillád, érdekes volt, én most gondolkozom, hogy csináltatok egy piros lencséset is majd.
Délután felteszek képet a szemüvegrõl majd.

#51
stellaz

stellaz

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.932 hozzászólás

Nekem egy impactrx-es ekinox sx van, a horror áron kívül csak jót tudok mondani róla, és nem torzít, mint egy sima dioptriás szemüveg.


a horror ár mit takar?

a kontaklencsét meg éppen a picsába kívánom, tegnap nem is volt türelmem berakni a szemembe :D

#52
madgab

madgab

    vendég

  • fórumtag
  • 127 hozzászólás

tegnap voltam 1 rudy project termék bemutatón. igaz nekem már nem kell dioptria,de ez újdonság náluk: Miért impactRx?
pl a rydon-ba is csinálnak dioptriás lencsét. volt 1 a kezemben,és bazi könnyû volt a szemcsi.

Nekem egy impactrx-es ekinox sx van, a horror áron kívül csak jót tudok mondani róla, és nem torzít, mint egy sima dioptriás szemüveg.

#53
stellaz

stellaz

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.932 hozzászólás
nekem ma jött meg a szememre való kontaktlencse, és eddig egész jónak tûnik, persze majd pár nap múlve kiedeül, hogy mennyire jó hosszútávon, mindenesetre a perifériás látásom az ugye telejsen rendben van és tisztább is látni vele, mint a szemüveggel, mert itt ugye nincsen a lencsének reflexiója

a héten gyakorloltam a k és bevételt egy másik lencsével és hát elég babra dolog, de azért vannak sikerélményeim is :)

#54
Vejne

Vejne

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 4.309 hozzászólás
noh, találtam "szomszédban" bbb powerview szemcsit dioptrizálható betéttel 1 igazságossal meg az országalapítóért. Ha találok egy elvetemült optikust (pl. azt is szomszédban..) aki készít bele -7 és -6.5 lencséket, akkor nyert ügyem van.

Ha nem, akkor meg hunyorgok legfeljebb, attól maximum ráncosabb leszek.

#55
donciccio

donciccio

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 4.292 hozzászólás
tegnap voltam 1 rudy project termék bemutatón. igaz nekem már nem kell dioptria,de ez újdonság náluk: Miért impactRx?
pl a rydon-ba is csinálnak dioptriás lencsét. volt 1 a kezemben,és bazi könnyû volt a szemcsi.

#56
habda1

habda1

    vendég

  • fórumtag
  • 227 hozzászólás

a szemmûtéthez csak annyit még, hogy ma megint voltam az optikusnál kontaklencse ügyben és beszélgettünk a szemmûtétrõl

õ csak annyit mondott, hogy meg kell nézni, hogy vajon a szemklinikán hordanak-e szemüveget az orvosok, nõvérek, vagy nem látunk egyet sem, majd vonjuk le a megfelelõ következtetést


Ez viszonylag egyszerû.Az optikus szkeptikus:) , mert máshogy érdekelt a bizniszben.Amúgy meg a szemmûtétet azokon az embereken lehet elvégezni , akiknek elég vastag a retinájuk ahhoz , hogy simára csiszolják a lézerrel.Tehát elõfordulhat , hogy nem csak szemüveges az illetõ (azaz egyenetlen retinájú és ezért máshogy töri meg a fényt , szüksége van látáskorrekcióra , stb , stb.) , de még lehet , hogy túl vékony a retinája , amibõl már kockázatos lenne "lekapni".Nekem speciel olyan vastag (ezek asszem mikronok) , hogy még két-három mûtétet kibírnának.Azon a lézerklinikán , ahol én voltam csak a recepciósok közül volt pár szemüveges , meg a lézert kezelõ német mérnök.Elhiheted , rögtön azzal nyitottam , hogy megkérdeztem.("az igazat mond , ne a frankót").Szóval ebbõl messzemenõ következtetéseket nem lehet levonni.Nekem bejött a dolog , azóta sokkal jobban látok , könnyebb lett az életem , pl. strandon a vízben felismerem , aki 2 méternél messzebb van és még kevesebbet használom a féket:).Egy hátrány : nem gyõzök napszemüvegeket választani.:cool2:

#57
simon23

simon23

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 948 hozzászólás

a szemmûtéthez csak annyit még, hogy ma megint voltam az optikusnál kontaklencse ügyben és beszélgettünk a szemmûtétrõl

õ csak annyit mondott, hogy meg kell nézni, hogy vajon a szemklinikán hordanak-e szemüveget az orvosok, nõvérek, vagy nem látunk egyet sem, majd vonjuk le a megfelelõ következtetést

Ez jó gondolat, jövõhéten megyek vizsgálatra hozzájuk, majd beszámolok mennyi a szemüveges. :D

Ridley Noah Fast 


#58
stellaz

stellaz

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.932 hozzászólás
a szemmûtéthez csak annyit még, hogy ma megint voltam az optikusnál kontaklencse ügyben és beszélgettünk a szemmûtétrõl

õ csak annyit mondott, hogy meg kell nézni, hogy vajon a szemklinikán hordanak-e szemüveget az orvosok, nõvérek, vagy nem látunk egyet sem, majd vonjuk le a megfelelõ következtetést

#59
stellaz

stellaz

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.932 hozzászólás

Hol csinálták az ismerõseidnek?Nekem a -7.75-bõl csináltak királyságost , orvosi garanciával.Nagyon ritka , hogy nem sikerül, ha jól rémlik 3% , de erre nem esküszöm meg.Mindenesetre elég kicsi rá az esély , hogy pont beleesel.Ezért sem lottózom.:)


nem tudom, hogy hol csináltatták

én ezt a 3%-ot nagyon magasnak tartom, mivel a szememrõl van szó, persze a kockázatvállalási hajlandóság nyilván nem mindegy, hogy valaki a másfeles vagy 7 és feles dioptián akar javítani

#60
habda1

habda1

    vendég

  • fórumtag
  • 227 hozzászólás

én nem merem megmûtettni, többek között mert nekem sajnos két ismerõsnek is elrontották a szemmûtétjét, az egyik szemüveges maradt, a másiknak meg kettõs látása lett, de már nem merik újra megmûteni


Hol csinálták az ismerõseidnek?Nekem a -7.75-bõl csináltak királyságost , orvosi garanciával.Nagyon ritka , hogy nem sikerül, ha jól rémlik 3% , de erre nem esküszöm meg.Mindenesetre elég kicsi rá az esély , hogy pont beleesel.Ezért sem lottózom.:)