Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Szemüveg, avagy védd a szemed világát

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
1228 hozzászólás a témában

#1
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.258 hozzászólás

Köszi; szólsz majd, ha meg tudtad nézni melyik modell van, s mennyiért? Uvex kilőve, Speci, Shimano nemvan, Eddig Rudy a befutó, de ha jó áron van a BBB azt sem zárom ki.

bsg-52 impulse

bsg-58 impress

bsg-61 commander

 

mind fekete

 

de ha nem ég a ház tudok majd rudy-t is.


"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#2
xian

xian

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.280 hozzászólás
  • LocationTahitótfalu (ritkán Ózd)

készlet szerint egy Impress van , de emlékeim szerint rendeltem mást is, csak nem annyira felhasználóbarát ez a program amit használunk.

Köszi; szólsz majd, ha meg tudtad nézni melyik modell van, s mennyiért? Uvex kilőve, Speci, Shimano nemvan, Eddig Rudy a befutó, de ha jó áron van a BBB azt sem zárom ki.


Vegyipari Technikus, Biológia Tanár, Specialized Epic Marathon, Lumix G80, Golden retrievers


#3
MJani01

MJani01

    maximus

  • fórumtag
  • 15.907 hozzászólás
  • LocationSzékesfehérvár

Őszintén szólva ég és föld különbség van egy rudy impactx 2 lencséi meg a matrciagyártók termékei között. A rudy sokkal jobban reagál a fényre és nem csak UV-ra sötétedik, nehezebben karcolódik, gyorsabban adoptálódik a fényviszonyokhoz stb. Meg anyagában fényre sötétedő, nem pedig csak egy fólia van rajta. Egyébként a speci sem fóliás volt.


  • karakoram és zscs kedveli ezt


A sebesség mindent megold.

 


#4
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.258 hozzászólás

Hali,

 

M0-n járok, de szívesen bemegyek, ha megmondod melyik modell (rá tudok nézni a neten) s az ára is kedvező. Nem baj, most nincs kapacitásod.

 

Edit: na, meg is néztem: Impress, Summit, Impulse és Select mind photochromic, men és MTB-re ok.

készlet szerint egy Impress van , de emlékeim szerint rendeltem mást is, csak nem annyira felhasználóbarát ez a program amit használunk.


"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#5
xian

xian

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.280 hozzászólás
  • LocationTahitótfalu (ritkán Ózd)

most nincs kapacításom megnézni de nekem itt az állványon van bbb ből photocrom, azt jársz a borároson meg tudod nézni

Hali,

 

M0-n járok, de szívesen bemegyek, ha megmondod melyik modell (rá tudok nézni a neten) s az ára is kedvező. Nem baj, most nincs kapacitásod.

 

Edit: na, meg is néztem: Impress, Summit, Impulse és Select mind photochromic, men és MTB-re ok.


xian módosította - 2019. április 16. - 15:57

Vegyipari Technikus, Biológia Tanár, Specialized Epic Marathon, Lumix G80, Golden retrievers


#6
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.258 hozzászólás

Csupa jó hír. :)

 

Decathlonnál vannak fényre sötétedő szemcsik 10-13k közt. Uvex-et leltem még, vagy 4-5 modell-t de drágább, mint a Rudy, amin meglepődtem.

 

Nem vagyunk elkényeztetve...

most nincs kapacításom megnézni de nekem itt az állványon van bbb ből photocrom, azt jársz a borároson meg tudod nézni


"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#7
xian

xian

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.280 hozzászólás
  • LocationTahitótfalu (ritkán Ózd)

Nem-nem, erre gondoltam:

http://www.shplus.co...nu-eyewear.html

De ezt sem forgalmazzák már Magyarországon nagyon, úgy látom. Nekem azt hiszem ilyenem van, kettő, sima cserélgetős lencsés: http://greenzonekesz...bow_white_10040

 Vannak (voltak,) fényre sötétedő lencséik is, úgy emlékszem. Kategóriában a bbb/merida stb. fölé tenném egy polccal, de semmiképp nem rudy árképzéssel: az ár tükrözi a minőséget, hogy elcsépelt legyek.

Csupa jó hír. :)

 

Decathlonnál vannak fényre sötétedő szemcsik 10-13k közt. Uvex-et leltem még, vagy 4-5 modell-t de drágább, mint a Rudy, amin meglepődtem.

 

Nem vagyunk elkényeztetve...


Vegyipari Technikus, Biológia Tanár, Specialized Epic Marathon, Lumix G80, Golden retrievers


#8
Rabbit

Rabbit

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 992 hozzászólás
  • LocationKelenföld

Mint Shimano?

 

CE-SPHX1 szimpatikus is lenne, ha mondjuk egyetlen találat is lenne valami magyar bolttal, ahol meg lehet tapizni.ű

 

Mi van a kerékpár-piacon??? Senki nem akar már eladni-venni semmit?

Nem-nem, erre gondoltam:

http://www.shplus.co...nu-eyewear.html

De ezt sem forgalmazzák már Magyarországon nagyon, úgy látom. Nekem azt hiszem ilyenem van, kettő, sima cserélgetős lencsés: http://greenzonekesz...bow_white_10040

 Vannak (voltak,) fényre sötétedő lencséik is, úgy emlékszem. Kategóriában a bbb/merida stb. fölé tenném egy polccal, de semmiképp nem rudy árképzéssel: az ár tükrözi a minőséget, hogy elcsépelt legyek.



#9
xian

xian

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.280 hozzászólás
  • LocationTahitótfalu (ritkán Ózd)

SH+

Mint Shimano?

 

CE-SPHX1 szimpatikus is lenne, ha mondjuk egyetlen találat is lenne valami magyar bolttal, ahol meg lehet tapizni.ű

 

Mi van a kerékpár-piacon??? Senki nem akar már eladni-venni semmit?


Vegyipari Technikus, Biológia Tanár, Specialized Epic Marathon, Lumix G80, Golden retrievers


#10
Rabbit

Rabbit

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 992 hozzászólás
  • LocationKelenföld

Sajnos én is erre jöttem rá közben...sehol sem kapni.

 

Akkor maradt egyetlen márka kb. egyetlen (számomra megfizethető) modellje..?

 

Mi lett a Specivel..? Más gyártót tudtok ajánlani esetleg?

SH+



#11
xian

xian

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.280 hozzászólás
  • LocationTahitótfalu (ritkán Ózd)

Ezt már nem igen fogsz kapni, csak példának hoztam fel, egy kimondottan  montira szánt lencse jobb tud lenni, az Oakly-nak is külön van prizm road és prizm trail lencséje, mozgás világ teszt napon ki tudod próbálni a Rudy mindkét lencséjét.

Sajnos én is erre jöttem rá közben...sehol sem kapni.

 

Akkor maradt egyetlen márka kb. egyetlen (számomra megfizethető) modellje..?

 

Mi lett a Specivel..? Más gyártót tudtok ajánlani esetleg?


Vegyipari Technikus, Biológia Tanár, Specialized Epic Marathon, Lumix G80, Golden retrievers


#12
gaboca1

gaboca1

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 2.348 hozzászólás

Wow, köszi, ez kevesebb, mint fele annyiba kerül, s ha jól értelmezem ez is fotokromatikus! :) Elég nagy fejem van...egyféle szélességben kapható vajon?

 

Utánanézek alaposan! Speci termékben még nem csalódtam.

 

Mindeki másnak is köszönöm a segítséget, a beszámolókat!

Ezt már nem igen fogsz kapni, csak példának hoztam fel, egy kimondottan  montira szánt lencse jobb tud lenni, az Oakly-nak is külön van prizm road és prizm trail lencséje, mozgás világ teszt napon ki tudod próbálni a Rudy mindkét lencséjét.



#13
xian

xian

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.280 hozzászólás
  • LocationTahitótfalu (ritkán Ózd)

Nem olyan jó a kontrasztja  mint a speci sárgásabb lencséjének, ez a montis szemcsim, erdőben jobb, jobban látni vele.

 

https://www.evanscyc...lasses-00121057

Wow, köszi, ez kevesebb, mint fele annyiba kerül, s ha jól értelmezem ez is fotokromatikus! :) Elég nagy fejem van...egyféle szélességben kapható vajon?

 

Utánanézek alaposan! Speci termékben még nem csalódtam.

 

Mindeki másnak is köszönöm a segítséget, a beszámolókat!


Vegyipari Technikus, Biológia Tanár, Specialized Epic Marathon, Lumix G80, Golden retrievers


#14
Feri84

Feri84

    újonc

  • fórumtag
  • 19 hozzászólás

Sziasztok,

 

A háromezer forintos Decathlon-os után szeretnék valami normális napszemüveget venni.

 

Van olyan márka ami különösen ajánlott?

 

Van olyan szemüveg-tulajdonság, amire szükségem van, ill. ami kerülendő?

 

Eddig ez tűnik befutónak:

 

https://www.rudyproj...rd=photochromic

 

Mit gondoltok?

 

Nekem Rudy Tralyx van ezzel az ImpactX2 lencsével. Igaz én országúton használom de nagyon jó szemüveg maximálisan elégedett vagyok vele.


Canyon Ultimate CF SL DISC 8.0 - 2018

Ex: Focus Culebro SL 2.0  - 2014


#15
gaboca1

gaboca1

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 2.348 hozzászólás

Mit jelent az, hogy nem jött be? 

Nem olyan jó a kontrasztja  mint a speci sárgásabb lencséjének, ez a montis szemcsim, erdőben jobb, jobban látni vele.

 

https://www.evanscyc...lasses-00121057



#16
karakoram

karakoram

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.540 hozzászólás

Nekem a Rudy Zyon van (csak olyan jöhet nálam szóba amin körbe ér a keret), MTB-re használom a fényre sötétedő lencsével amit linkeltél. 

Egyszerűen imádom, ha hosszabb útra megyek autóval akkor vezetni is abban szoktam mert nem fárasztja a szemem. Mikor még kicsit sötétebbek a reggelek és borúsak is, simán lehet már hordani. Gyakorlatilag nem tekerek nélküle és mindig az a lencse van használatban.   

 

Sziasztok,

 

A háromezer forintos Decathlon-os után szeretnék valami normális napszemüveget venni.

 

Van olyan márka ami különösen ajánlott?

 

Van olyan szemüveg-tulajdonság, amire szükségem van, ill. ami kerülendő?

 

Eddig ez tűnik befutónak:

 

https://www.rudyproj...rd=photochromic

 

Mit gondoltok?



#17
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.258 hozzászólás

Köszi...milyen tesztnap..?

mozgásvilág 

https://tesztnap.moz...lag.hu/kerekpar


"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#18
xian

xian

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.280 hozzászólás
  • LocationTahitótfalu (ritkán Ózd)

rudyk jók

menj el próbáld fel, amelyik kényelmes

vagy tesztnapon is lesznek ha boltjuk nem esik útba

Köszi...milyen tesztnap..?


Vegyipari Technikus, Biológia Tanár, Specialized Epic Marathon, Lumix G80, Golden retrievers


#19
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.258 hozzászólás

Sziasztok,

 

A háromezer forintos Decathlon-os után szeretnék valami normális napszemüveget venni.

 

Van olyan márka ami különösen ajánlott?

 

Van olyan szemüveg-tulajdonság, amire szükségem van, ill. ami kerülendő?

 

Eddig ez tűnik befutónak:

 

https://www.rudyproj...rd=photochromic

 

Mit gondoltok?

rudyk jók

menj el próbáld fel, amelyik kényelmes

vagy tesztnapon is lesznek ha boltjuk nem esik útba


"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#20
xian

xian

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.280 hozzászólás
  • LocationTahitótfalu (ritkán Ózd)

Bergusonban van 3-4 féle színű kerettel StratoFly. Próbáld fel szerintem.

 

Több évig használtam StratoFly-t, nekem montin is jó volt. A lencséje kb. 2 év után kezdett enyhén karcos lenni, de még akkor sem vészesen. Ez nem volt elmondható a hasonló árú Shimano szemüvegeim lencséiről...

Ha kényelmesnek, stabilnak találod magadon, jó vétel lehet! ;)

Köszi a tippet, mindenképp felptóbálom, eléég nagy fejem van s a jelek szerint egyféle szélességben kapható.


Vegyipari Technikus, Biológia Tanár, Specialized Epic Marathon, Lumix G80, Golden retrievers