Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Bowden (a szamár fülétõl a farkáig)

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
544 hozzászólás a témában

#61
Kánya

Kánya

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 846 hozzászólás
  • LocationMecsek
Én a spirális fékbowdent mindig nyíl egyenesre köszörültem mikor V fékem volt, mivel bovdenvágóval soha nem tudtam szépen levágni! Érezhetõen finomabban mozgott a fékkar!

#62
löpapp

löpapp

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 406 hozzászólás

Én még egyszer sem köszörültem bovdenházat. próbáljátok ki ...


Én sem szoktam, lenyisszantom a bowdenvágóval, a csövecskét pedig tûvel megigazítom.

#63
MJani01

MJani01

    maximus

  • fórumtag
  • 15.907 hozzászólás
  • LocationSzékesfehérvár
Életemben nem köszörültem bovdenházat, szerintem nem is fogok. Fõleg, hogy a váltó hosszantiszálas, ezért azt így mindig jól vágom el. A féknél meg csak igazgatni kell egy kicsit és nincs vele semmi gond.


A sebesség mindent megold.

 


#64
Big30

Big30

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 522 hozzászólás
Én még egyszer sem köszörültem bovdenházat. próbáljátok ki ...

#65
bloke

bloke

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.821 hozzászólás
Szerintem hiába nincs deformáció, köszörülni mindenképpen kell.

#66
zeezoltano

zeezoltano

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.068 hozzászólás
Nálam 3mp
Amíg van más aki idegeskedjen helyettem, tegye meg az !
Ha nem kergeted az álmaid akkor csak vegetálsz!

#67
stp1

stp1

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.283 hozzászólás
én is így szoktam, de ez elég nagy macera ha a másik módszer mellett nincs deformáció.

#68
zeezoltano

zeezoltano

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.068 hozzászólás
Vagy méretre vágod akármivel és egy köszörült küllõvel vagy vastagabb tûvel megigazítod a belsõ csövet ill a végét még leszoktam köszörülni egyenesre.
Amíg van más aki idegeskedjen helyettem, tegye meg az !
Ha nem kergeted az álmaid akkor csak vegetálsz!

#69
stp1

stp1

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.283 hozzászólás

Egy kis bovden darabot beledugok a házba és igy vágom méretre, ezáltal nem lapul össze a ház.


ez nekem miért nem jutott eszembe? :D köszi az ötletet!

#70
Big30

Big30

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 522 hozzászólás
Ha shimano házat veszel a ház külsõ felén kb fél méterenként rajta van a shimano felirat, ha méretre szabják /term kupak nélkül/ egybõl látszik hogy van benne teflonszál vagy nincs. Lehet méretre vágott sh házat is venni, pl váltóhoz, olyat veszek amilyen épp van a boltban. Igaz ezen házak hosszúak ezért ezeket is méretre szabom. Egy kis bovden darabot beledugok a házba és igy vágom méretre, ezáltal nem lapul össze a ház.

#71
MJani01

MJani01

    maximus

  • fórumtag
  • 15.907 hozzászólás
  • LocationSzékesfehérvár

Ezt hogy tudod megállapítani? Én mindig bizalmatlan vagyok a gurigából levágott bowdenházakkal, meg a nagykiszerelésbõl adott bowdennel, igazából bármit rám tudnak sózni.


Amiben kis "mûanyag" csõ van az mind teflonos.
Szerintem az összes bovdenház max két-három helyen készül a világon. :)


A sebesség mindent megold.

 


#72
bloke

bloke

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.821 hozzászólás

Sok gyártó kínálatából lehet válogatni, ki erre ki arra esküszik.
Én bovdenháznak az alap shimano t használom ,ezt bármelyik bringaüzletben/szervízben meg lehet vásárolni, a nagy tekercsbõl a kívánt hosszt levágják neked. Amire figyelni kell, hogy a belsõ fele mindenképp teflonos legyen.
Bovdenbõl pedig alligator P.T.F.E. teflon bevonatosat használok hozzá. Azért ezt mert relatíve nem olyan drága /kb500huf/db /és a shimano házakban tökéletes a futása.
Persze lehet vásárolni drágábbakat is nokon, alligator i link, csak kérdés hogy megére e több 10e hufot.


Ezt hogy tudod megállapítani? Én mindig bizalmatlan vagyok a gurigából levágott bowdenházakkal, meg a nagykiszerelésbõl adott bowdennel, igazából bármit rám tudnak sózni.

#73
Big30

Big30

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 522 hozzászólás
Sok gyártó kínálatából lehet válogatni, ki erre ki arra esküszik.
Én bovdenháznak az alap shimano t használom ,ezt bármelyik bringaüzletben/szervízben meg lehet vásárolni, a nagy tekercsbõl a kívánt hosszt levágják neked. Amire figyelni kell, hogy a belsõ fele mindenképp teflonos legyen.
Bovdenbõl pedig alligator P.T.F.E. teflon bevonatosat használok hozzá. Azért ezt mert relatíve nem olyan drága /kb500huf/db /és a shimano házakban tökéletes a futása.
Persze lehet vásárolni drágábbakat is nokon, alligator i link, csak kérdés hogy megére e több 10e hufot.

#74
csiak

csiak

    vendég

  • fórumtag
  • 72 hozzászólás
Sziasztok! XT fékváltókarom van XT váltóval és V-fékekkel. Szeretném lecserélni a bowdeneket és a bowdenházakat. Tudnátok ajánlani valami megbízható jó minõséget nekem?

Köszi elõre is!

#75
bacsesz

bacsesz

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 532 hozzászólás

Nokon bowdenházba milyen bowdent érdemes tenni?


gyárilag nem teflont adnak hozzá, de én azt ajánlanám, nagyon szépen fut benne.

#76
koca

koca

    bentlakó

  • fórumtag
  • 5.107 hozzászólás
Nokon bowdenházba milyen bowdent érdemes tenni?

#77
MJani01

MJani01

    maximus

  • fórumtag
  • 15.907 hozzászólás
  • LocationSzékesfehérvár

Van másfajta is, azt hiszem Botrager-bõl is van fehér, de még talán van még1 márka, amirõl én tudok, ma megkérdezem neked melyik is az pontosan.


Utánakérdeztem, Sinz márkájú ház van a városi bringámon és jól gondoltad mert fékbowdenház, váltás teljesítményrõl ne kérdezz mert csak nagy ritkán használom de akkor mûködik.



jövõre a Shimanonak lesznek színes bowdenházai


Köszönöm.


A sebesség mindent megold.

 


#78
blueshark

blueshark

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.190 hozzászólás
Utánakérdeztem, Sinz márkájú ház van a városi bringámon és jól gondoltad mert fékbowdenház, váltás teljesítményrõl ne kérdezz mert csak nagy ritkán használom de akkor mûködik.

jövõre a Shimanonak lesznek színes bowdenházai
Team Heavy Pedal - Szeged

A tehetség az, amikor többet tudsz, mint amennyit tanultál.

#79
blueshark

blueshark

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.190 hozzászólás

De váltóbovdenház? Mert fékbõl én is láttam minden színben, de váltóból csak feketét és szürkét.


pedig van, a városi bringámon kék van, majd én is rákérdezek milyen gyártmány
Team Heavy Pedal - Szeged

A tehetség az, amikor többet tudsz, mint amennyit tanultál.

#80
labidani

labidani

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.124 hozzászólás

De váltóbovdenház? Mert fékbõl én is láttam minden színben, de váltóból csak feketét és szürkét.


Van másfajta is, azt hiszem Botrager-bõl is van fehér, de még talán van még1 márka, amirõl én tudok, ma megkérdezem neked melyik is az pontosan.