Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Bowden (a szamár fülétõl a farkáig)

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
544 hozzászólás a témában

#21
rothar

rothar

    vendég

  • fórumtag
  • 118 hozzászólás
Helló mindenkinek!

Jagwire Ripcord, Hyper, Racer típusok között mi a különbség, használat közben van érezhetõ különbség használat vagy tartósság tekintetében?

Köszi a válaszokat!

#22
koga

koga

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 583 hozzászólás
van

#23
silboy

silboy

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 428 hozzászólás
A Jagwire bowdenházakon van felírat?


#24
stellaz

stellaz

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.932 hozzászólás
szerintem ezen ne agyalj sokat, hanem csak menj be egy rendes kerékpárboltba és kérj a fékekhez bovdent és bovdenházat a hozzá való kupakokkal

esetleg viheted a régi bovdenházaidat és akkor egybõl méretre is vágják, ha ezzel otthon nem akarsz vacakolni

#25
silboy

silboy

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 428 hozzászólás
Lecseréltem cross bringám gyári v-fékeit Avid SD7-re.A hozzá tartozó fékpipán viszont már nem tudom átfûzni a régi bowdent,mert szét van lapulva a rögzítésnél,ezért gondoltam lecserélem.Milyen bowdent,bowdenházat ajánlanátok ehhez a fékhez?
Ez a Jagwire Hyper megfelelne?Ezeken a bowdeneken gyárilag rajta van az a rész amit a fékkarba kell beakasztani?Egyáltalán mekkora jelentõsége van a bowdennek,bowdenháznak?Van köztük észrevehetõ különbség?


#26
Aske

Aske

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.880 hozzászólás
Köszönöm, akkor az lesz, hogy beviszem bringaboltba nem bohóckodok ezzel meg a váltóállítással.

#27
imi72

imi72

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.541 hozzászólás
  • Locationa Pilis
Nekem a Goodridge bowdenházhoz 5 mm-es belsõ átmérõjû Jagwire alu kupakok vannak (van mûanyagom is, csak azt nem tudom, hogy milyen gyártótól). Amit te vettél az a kisebb átmérõjû Shimano házakhoz való.
...amúgy elég a normál oldalcsípõ, vagy harapófogó, csak legyen éles (a Goodridge egyébként is elég szívós szálakból áll). Én nem szoktam leköszörülni, de az alu kupakot úgysem tudja átszúrni).

Trance
"Attól még, hogy egyesek szerint kevés idõnk van hátra, nem kéne szét....ni mindent magunk körül, lásd szemetelés, erdõirtások, és a tévé maci megszüntetése..."


#28
Kisherceg

Kisherceg

    fullamatőr kocabringás

  • fórumtag
  • 7.873 hozzászólás
szerintem bemész egy bringaboltba a bovdenházzal és kérsz rá kupakot.

"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"


#29
Aske

Aske

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.880 hozzászólás
Sziasztok.
Évek óta nem volt váltós verdám, úgyhogy most gondban vagyok.

Vettem ilyen bowdenházat:
Goodridge Gear Cable Outer | Buy Online | ChainReactionCycles.com

Meg ilyen kupakokat:
Shimano SP40 Gear Cable Plastic Ferrules | Buy Online | ChainReactionCycles.com

A bowdent azt adták a váltókarokhoz.
Namost a helyzet az, hogy ezeket a kupakokat szerintem kb- lehetetlen ráhúzni a goodridge házra. Szóval úgy néz ki, elkúrtam a dolgot.

A kérdés az, hogy mire kell ügyelni a váltóbowdenezésnél. Tehát pl. az ilyen hosszanti szálas házat gondolom csak spéci vágóval lehet elvágni rendesen. Esetleg még síkba is kell köszörülni? Valami ilyenre is emlékszem régrõl.
Ha a Shimano kupak nem jó, akkor milyen lenne jó rá? Ezeknek nem kéne ugyanakkorának lenniük? Vagy valahogy meg kell dolgozni a ház végét, hogy rámanjen a kupak?

Régen az volt, hogy a legolcsóbb mindenbõl, aztán azt könnyen össze lehetett passzintani, de most egy fokkal igényesebbet akarok.

Ötlet?

#30
zeezoltano

zeezoltano

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.068 hozzászólás
Természetesen a külsõ is.
Amíg van más aki idegeskedjen helyettem, tegye meg az !
Ha nem kergeted az álmaid akkor csak vegetálsz!

#31
Big30

Big30

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 522 hozzászólás
lenne egy kérdésem talán megkapom rá a választ.
A modern vázaknál a bovdenek a váz belsejében futnak.
Csak a bovden vagy a "bovdenkülsõ" is?
thx

#32
ivancso.isti

ivancso.isti

    vendég

  • fórumtag
  • 268 hozzászólás

Kb. 50 cm széles és tekercsben árulják (de persze annyit veszel belõle, amennyi kell...egy arasznyi széles csík is nagyon sokáig elég).
Üvegtapétaként, vagy öntapadós tapétaként is ismert, van belõle mindenféle mintás és színezett, de neked akkor az átlátszó kell.


Köszi mindkettõtöknek, vettem tapétaboltban 55 ft-ért egy 10 cm széles csíkot, ez elég lesz hm... örökre? :D
Gondolkodtam, hogy virágmintásat vegyek-e, de végül maradt az átlátszó :P

#33
imi72

imi72

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.541 hozzászólás
  • Locationa Pilis
Kb. 50 cm széles és tekercsben árulják (de persze annyit veszel belõle, amennyi kell...egy arasznyi széles csík is nagyon sokáig elég).
Üvegtapétaként, vagy öntapadós tapétaként is ismert, van belõle mindenféle mintás és színezett, de neked akkor az átlátszó kell.

Trance
"Attól még, hogy egyesek szerint kevés idõnk van hátra, nem kéne szét....ni mindent magunk körül, lásd szemetelés, erdõirtások, és a tévé maci megszüntetése..."


#34
ivancso.isti

ivancso.isti

    vendég

  • fórumtag
  • 268 hozzászólás

Tankönyv fólia - papírbolt.


ez micsoda? Csak mert bementem papírboltba és az eladó nem tudta. Illetve aztán mutatott olyan fóliát, aminek a szélén van egy vékony öntapadós csík, de nagyon vékony sávban.

#35
zeezoltano

zeezoltano

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.068 hozzászólás
Tankönyv fólia - papírbolt.
Amíg van más aki idegeskedjen helyettem, tegye meg az !
Ha nem kergeted az álmaid akkor csak vegetálsz!

#36
ivancso.isti

ivancso.isti

    vendég

  • fórumtag
  • 268 hozzászólás

én szigszalagot használok, az is mûködik


Kösz a tippet, de átlátszó kéne a bringa színe miatt. Most celluxot használok több rétegben, de nem igazán vagyok vele elégedett. (Vagy van átlátszó szigszalag is?)
Amúgy amit belinkeltem azért sem jó, mert fel kell ragasztani, és a fejcsõn nyilván nem jó ha fixen van rögzítve...

#37
stellaz

stellaz

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.932 hozzászólás

Nem erre gondoltam, de lehet ez is jó lesz. Azért tetszene az a rugónak kinézõ cucc, mert az nem mozog a bowdenházzal együtt, mint ez a gumi, hanem egyhelyben marad elvileg, és a bowdenház mozdulhat el benne, így nem súrlódik. Bár ha belegondolok lehet az a mûanyag cucc is súrlódna a vázhoz, attól még, hogy a bowdenház tud benne mozogni, így lehet mégis az a legjobb amit az elõbb linkeltem, csak az meg olyan ronda és nagy...
Sajnos elég rosszul van a bowdenvezetés megcsinálva a bringámon, szerintem túl szorosan ráfeszül a fejcsõre, ráadásul az elsõ fékre is olyan szinten ráfeszült (arra a részére ami ferdén megy le), hogy mire észrevettem kikoptatta a fémet!! :( Azóta oda raktam egy ilyen gumi cuccot amit linkeltél.


én szigszalagot használok, az is mûködik

#38
ivancso.isti

ivancso.isti

    vendég

  • fórumtag
  • 268 hozzászólás

Erre gondolsz? BBB CABLEWRAP VÁZVÉDÕ FÉKHEZ (FEKETE) - Bringa Butik Webáruház


Nem erre gondoltam, de lehet ez is jó lesz. Azért tetszene az a rugónak kinézõ cucc, mert az nem mozog a bowdenházzal együtt, mint ez a gumi, hanem egyhelyben marad elvileg, és a bowdenház mozdulhat el benne, így nem súrlódik. Bár ha belegondolok lehet az a mûanyag cucc is súrlódna a vázhoz, attól még, hogy a bowdenház tud benne mozogni, így lehet mégis az a legjobb amit az elõbb linkeltem, csak az meg olyan ronda és nagy...
Sajnos elég rosszul van a bowdenvezetés megcsinálva a bringámon, szerintem túl szorosan ráfeszül a fejcsõre, ráadásul az elsõ fékre is olyan szinten ráfeszült (arra a részére ami ferdén megy le), hogy mire észrevettem kikoptatta a fémet!! :( Azóta oda raktam egy ilyen gumi cuccot amit linkeltél.

#39
verti

verti

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.064 hozzászólás

Tudja valaki, hol lehet szerezni olyan kis bowdent eltartó mûanyag cuccocskát, amit a fejcsõnél szoktak a bowdenre rakni (ha valaki nem a matricás módszert választja), hogy ne súrlódjon? Webboltokban csak ilyesmit találtam: Jagwire bowdenház vezetõ (Karbantartás | Kábelvezetõ) | Kerékpár Webshop de nem erre gondolok. Amit szeretnék úgy nézett ki, mint egy kis rugó, olyan spirál alakú (csak mûanyagból), és a bowdenre kell rakni.

És egyébként a cellux is ugyanolyan jó, mint az erre a célra kapható átlátszó matrica, vagy az valami spéci anyagból van?


Erre gondolsz? BBB CABLEWRAP VÁZVÉDÕ FÉKHEZ (FEKETE) - Bringa Butik Webáruház

#40
ivancso.isti

ivancso.isti

    vendég

  • fórumtag
  • 268 hozzászólás
Tudja valaki, hol lehet szerezni olyan kis bowdent eltartó mûanyag cuccocskát, amit a fejcsõnél szoktak a bowdenre rakni (ha valaki nem a matricás módszert választja), hogy ne súrlódjon? Webboltokban csak ilyesmit találtam: Jagwire bowdenház vezetõ (Karbantartás | Kábelvezetõ) | Kerékpár Webshop de nem erre gondolok. Amit szeretnék úgy nézett ki, mint egy kis rugó, olyan spirál alakú (csak mûanyagból), és a bowdenre kell rakni.

És egyébként a cellux is ugyanolyan jó, mint az erre a célra kapható átlátszó matrica, vagy az valami spéci anyagból van?