Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Bowden (a szamár fülétõl a farkáig)

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
544 hozzászólás a témában

#1
rothar

rothar

    vendég

  • fórumtag
  • 118 hozzászólás

Haló!

 

Teflonos bowden csak teflonos házban vezethető? 



#2
donciccio

donciccio

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 4.293 hozzászólás

Köszi, de míg a hátsó váltónál talán megoldható lenne, az elsőnél nem működik, mert a váltó előtt nincs semmi ami megfogná, megvezetné.

 

Amúgy épp most próbáltam ki valamit ami működhet. Egy rossz gumiról leszedtem a szelepet, és ez pont belefér, ennek lyukában levő szűkítésen, pedig tökéletesen megakad, felfekszik a bowden hüvely vége. Nem szép, elegáns megoldás, de úgy látszik a funkciót megfelelően ellátja. Még kapni fog egy kis szigszalagot körbe, hogy stabilan beszoruljon és így talán kevésbé feltűnő a kókányolás.

 

Komolyabb, eredeti megoldás továbbra is érdekelne. :)

létezik/létezett ilyen átalakító. be kell menni néhány bringás boltba,és érdeklődni. nem biztos,h új alkatrészként tudsz hozzájutni. nagyobb eséllyel találsz ott,ahol régóta működik szerviz. még a régi meridákon is volt ilyen átalakító. amikor még ike kiegészítők volta rajta.   


Columbus Genius: http://framebuilding.com/Genius.htm

D.S.B.=Differential Shape Butted: http://framebuilding.com/Butt.htm

Bianchi Genius: https://dl-web.dropb...jeyW8DLm0pEa_1A


#3
gbor

gbor

    újonc

  • fórumtag
  • 2 hozzászólás

Köszi, de míg a hátsó váltónál talán megoldható lenne, az elsőnél nem működik, mert a váltó előtt nincs semmi ami megfogná, megvezetné.

 

Amúgy épp most próbáltam ki valamit ami működhet. Egy rossz gumiról leszedtem a szelepet, és ez pont belefér, ennek lyukában levő szűkítésen, pedig tökéletesen megakad, felfekszik a bowden hüvely vége. Nem szép, elegáns megoldás, de úgy látszik a funkciót megfelelően ellátja. Még kapni fog egy kis szigszalagot körbe, hogy stabilan beszoruljon és így talán kevésbé feltűnő a kókányolás.

 

Komolyabb, eredeti megoldás továbbra is érdekelne. :)



#4
marton

marton

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.636 hozzászólás

Sziasztok!

Szereztem egy vázat, amin elég érdekesek a váltók kábelvezetői. konkrétan nem a szokásos 4-5 mm-es egyik oldalán beszűkített csőszerűség, hanem  kb 7 mm, és mindkét végén teljesen nyitott. Ezzel most mit kezdjek? Látott már ilyet valaki? Létezik bele valami betét, hogy meg tudja fogni a bowdent?

Ja, amúgy ez egy Cross Hybrid-nek nevezett Nishiki váz.

Semmi gond. Ha nem találsz más megoldást akkor végig bowdenházban fog futni mindenhol a bowden. Haverom mindig így csinálja, szerinte még védetteb is így a rendszer.


Marci

#5
ridelife

ridelife

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.636 hozzászólás
Lattam mar ilyet regi kettler turavazon.ott volt betet de hogy ezt lehet e manapsag kapni nem tudom.

regi/hibas agyvaltokat veszek.


#6
gbor

gbor

    újonc

  • fórumtag
  • 2 hozzászólás

Sziasztok!

Szereztem egy vázat, amin elég érdekesek a váltók kábelvezetői. konkrétan nem a szokásos 4-5 mm-es egyik oldalán beszűkített csőszerűség, hanem  kb 7 mm, és mindkét végén teljesen nyitott. Ezzel most mit kezdjek? Látott már ilyet valaki? Létezik bele valami betét, hogy meg tudja fogni a bowdent?

Ja, amúgy ez egy Cross Hybrid-nek nevezett Nishiki váz.


gbor módosította - 2014. július 25. - 22:04


#7
Richie

Richie

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 914 hozzászólás

Hello!

 

Nokon recsegés/ropogás/cicergés mentesítésére tippeket szeretnék...

 

Oké, hogy szuperül vált meg zárt rendszer(ami már a jagwire mountin pro is az), de lassan már az őrületbe kerget.

Már szétszedtem szemenként letisztítottam,beolajoztam vékonyan... de 4-5 nap után ugyanúgy elkezd ciceregni majd ropogni majd recsegni..

 

Ötleteket előre is köszi!

 


"õk nevetnek rajtam mert én más vagyok.én pedig azon vigyorgok mert tudom,hogy õk mind egyformák!"

#8
statik

statik

    fórumtag

  • fórumtag
  • 29 hozzászólás
Nem még nem azt gondoltam teszek közé valamit hátha jobb mint a szír!

#9
ridelife

ridelife

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.636 hozzászólás
zsirozni mar probaltad?

regi/hibas agyvaltokat veszek.


#10
statik

statik

    fórumtag

  • fórumtag
  • 29 hozzászólás
Sikerült megoldanom hogy ne súrlódjon a bowdenem !

Már csak azt kéne megoldanom hogy mikkor kormányt elforgatom ne kenjed el recsegni a váz, ahogy kicsit megmozdul a bowdenház egybõl recsegni kezd pontosan itt Feltöltött kép

#11
verti

verti

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.064 hozzászólás
A Jagwire bowdenházak gyárilag zsírozva vannak.

#12
zeezoltano

zeezoltano

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.068 hozzászólás
Az már eleve jó bár abban is van több lépcsõ, még ugyanolyan fontos a váltás minõségnél hogy köszörült legyen a bovden.
Amíg van más aki idegeskedjen helyettem, tegye meg az !
Ha nem kergeted az álmaid akkor csak vegetálsz!

#13
statik

statik

    fórumtag

  • fórumtag
  • 29 hozzászólás
Azt még nem néztem csak márkáját tudom a bowden háznak jagwire

#14
gaboca1

gaboca1

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 2.348 hozzászólás

Sziasztok lenne egy kérdésem, lehet e csökkenteni súrlódást a bovdenél valami olajjal ,vagy egyéb anyaggal ha lehet akkor mivel lehet!


Amennyiben normális teflon csöves a ház belülrõl akkor nem kell.

#15
statik

statik

    fórumtag

  • fórumtag
  • 29 hozzászólás
Sziasztok lenne egy kérdésem, lehet e csökkenteni súrlódást a bovdenél valami olajjal ,vagy egyéb anyaggal ha lehet akkor mivel lehet!

#16
Menyus72

Menyus72

    vendég

  • fórumtag
  • 31 hozzászólás
Országútira szeretnék JÓ MINÕSÉGÛ fehér fékbowden házat venni.
Amit általában lehet kapni a boltokban fehérben azok nagyon szar nyúlósak.
Valami jobb kellene, de azért megfizethetõ áron. 2-3-ezer ft-to még kifizetnék érte, de 8-10 ezret sokallom a Jagwire ripcordért.
Esetleg van valakinek tippje?

#17
Dante

Dante

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.199 hozzászólás
Köszönöm a tippeket!
With this bike you can traverse even the most technically difficult terrain and still maintain some semblance of control (obviously depending on your skill level).
GIANT ANTHEM-X hivatalos leírás :)

#18
gren_tamas

gren_tamas

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 696 hozzászólás

Ha egyszerûen és szépen bowdenházat szeretnék toldani (sima acélházas, pl. Shimano SIS), mondjuk 10 centivel, akkor erre van mûszakilag korrekt megoldás? Nincs kedvem mindent cserélni, bandázst lefejteni, stb. Igazából egy olyan elemet keresek, amelybe mindkét irányból bemegy egy bowdenház, s ha neadjisten feszíteni is tud, akkor duplán szuper.

Két huzalvéget szembefordítasz, ezek kb 5,5-5,75 mm külsõ átmérõjûek, és egy kettõjükkel kb egyezõ hosszú 6 mm-es átm. fémcsõbe beleteszed, utóbbit kissé lapítva ill. peremezve, hogy ott is maradjon. Kis olaj. Fém legyen a huzalvég is, de ha mûanyag, akkor a vége fémes betétû legyen (a jobbak ilyenek), hogy át ne szúrhassák a huzalház szálai. A befoglaló fémcsõ a kritikus, de pl. egy régi fém golyóstollat föláldozhatsz (egy Parker tollam pl. pont jó lenne - a betétje kb, 5,75 mm -, de azt nem adom szétfûrészelni :) ). bowdenház vég - Google Search

#19
sisqo

sisqo

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 884 hozzászólás

Sziasztok!

Ha egyszerûen és szépen bowdenházat szeretnék toldani (sima acélházas, pl. Shimano SIS), mondjuk 10 centivel, akkor erre van mûszakilag korrekt megoldás? Nincs kedvem mindent cserélni, bandázst lefejteni, stb. Igazából egy olyan elemet keresek, amelybe mindkét irányból bemegy egy bowdenház, s ha neadjisten feszíteni is tud, akkor duplán szuper.


BBB BCB-95 Line Adjuster | Karbantartás | Kábelvezetõ

#20
Dante

Dante

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.199 hozzászólás
Sziasztok!

Ha egyszerûen és szépen bowdenházat szeretnék toldani (sima acélházas, pl. Shimano SIS), mondjuk 10 centivel, akkor erre van mûszakilag korrekt megoldás? Nincs kedvem mindent cserélni, bandázst lefejteni, stb. Igazából egy olyan elemet keresek, amelybe mindkét irányból bemegy egy bowdenház, s ha neadjisten feszíteni is tud, akkor duplán szuper.
With this bike you can traverse even the most technically difficult terrain and still maintain some semblance of control (obviously depending on your skill level).
GIANT ANTHEM-X hivatalos leírás :)