Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Bowden (a szamár fülétõl a farkáig)

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
544 hozzászólás a témában

#81
MJani01

MJani01

    maximus

  • fórumtag
  • 15.907 hozzászólás
  • LocationSzékesfehérvár

Biztosan, Gyuriéknál is van még rózsaszín is:)


De váltóbovdenház? Mert fékbõl én is láttam minden színben, de váltóból csak feketét és szürkét.


A sebesség mindent megold.

 


#82
zeezoltano

zeezoltano

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.068 hozzászólás
Biztosan, Gyuriéknál is van még rózsaszín is:)
Amíg van más aki idegeskedjen helyettem, tegye meg az !
Ha nem kergeted az álmaid akkor csak vegetálsz!

#83
MJani01

MJani01

    maximus

  • fórumtag
  • 15.907 hozzászólás
  • LocationSzékesfehérvár
Fehér váltóbovdenházat méterre lehet itthon kapni vagy csak jagwire szettben kapható?


A sebesség mindent megold.

 


#84
matej84

matej84

    vendég

  • fórumtag
  • 58 hozzászólás
Sziasztok!

Van valakinek tapasztalata a GOODRIDGE fékvezetékekkel kapcsolatban? Tényleg összehasonlíthatatlan a fékerõ?

köszi

#85
tangens

tangens

    vendég

  • fórumtag
  • 120 hozzászólás
sziasztok,
hátha érdekes: októberi tour-ban van bovdenteszt, 3 erõkifejtési értéket (bocs) mértek, nyugalmi helyzetbõl megindítást, hátul eggyel kisebbre ill. nagyobbra váltást, géppel szimulálták a nyúlást és szempont volt a konstans erõ. Nyert a gore, nagyon jó volt a shimano, elég gyenge a jagwire, a nokon közepes, a többi tesztelt típust nem ismerem, össz. 12 típus volt, gyártónként 2.
üdv, tg

#86
bloke

bloke

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.821 hozzászólás

autósbolt.


És ott milyen néven van, mire használják?

#87
Dózer

Dózer

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.361 hozzászólás

Csinálnék házilag szigetelt váltóbowdent. Hol keressek olyan vastagságú mûanyag csövet, ami alkalmas lenne a feladatra?


autósbolt.

#88
bloke

bloke

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.821 hozzászólás
Csinálnék házilag szigetelt váltóbowdent. Hol keressek olyan vastagságú mûanyag csövet, ami alkalmas lenne a feladatra?

#89
izomhod

izomhod

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.538 hozzászólás
tegnap éjjel kinn volt a városi bicajom a határban

azt vettem észre, hogy az egyébként nehezen behúzható fékkarok reggel sokkal könnyebben húzhatóak. pára , vagy víz juthatott be, fogalmam sincs. nem lehet a bovdeneket bekenni láncolajjal, vagy valamivel, hogy jobban csússzanak? azt hiszem hogy teflonos a bovden, a ház sima régi. mondjuk az is megérne egy cserét lassan.

#90
Camping Joe

Camping Joe

    bentlakó

  • fórumtag
  • 5.592 hozzászólás
Tedd olyan állásba esetleg, ahol több bowdent húz, hátha akkor jobban nekifeszül.
Vagy, vannak már nem drága országúti fékkarok, vehetsz akár Saccont is, nekem is volt, nem volt sz*r.

Vagy kátrány / felniflex + plazmatik pofa... :D :D

'A gépjármûvezetõ nem ellenség, a közúti közlekedés nem háború, ebbõl következõen a helyváltoztatás nem túlélési gyakorlat!'

ELADÓ! http://forum.bikemag.../hirdetes-12960

#91
Flakonkutya

Flakonkutya

    újonc

  • fórumtag
  • 4 hozzászólás
Teljesen új a fékbetét...
Nem most kezdett el nem fogni :)

#92
adamszeged

adamszeged

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 274 hozzászólás
Elkopott a fékbetét...

#93
Flakonkutya

Flakonkutya

    újonc

  • fórumtag
  • 4 hozzászólás
Sziasztok!
Kicsit összetettnek tûnik a kérdésem, remélem jó topikban teszem fel.
Adott egy SS saját építésû bringa. Minden kivállóan mûködik rajta, kivéve a fékekekt. A váz egy régi Favorit, elöl és hátul is Saccon két forgáspontos patkófék van rajta (új príma állapotban). A kormányom egy lefûrészelt országúti, a vázzal párhuzamosan van rajta 2 ACOR fékkar. Szerintem a fékkarok sem ideálisak a patkóhoz, de két állásba tehetõ, canti állásban van most a bowdenhúzó része. A bowdenek teflonos ACOR (az a sárgászöldes színû, ha jól láttam, sokat fikázták itt...), a bowdenház egyelõre praktikeres Saconn (szintén teflonos - elvileg). A hátsó fékhez végig bowdenház vezet, a vázra van rögzítve 3 helyen bepattintós módszerrel.
A probléma az, hogy ha izomból meghúzom a fékkart, akkor is csak lassítja a bicót, blokkoló kerekekrõl nem is álmodhatok...
Fehér fékbowdeneket szeretnék, és normális fékhatást :)
Mennyire befolyásolhatja a jelenlegi bowdenem-bowdenházam-fékkarom a problémámat? Mit tudnátok ajánlani a jelenlegi cucc helyett, amivel elhárulna a hiba?
Elõre is köszi a segítséget.

#94
vyger

vyger

    vendég

  • fórumtag
  • 50 hozzászólás
Sziasztok!!

Tudtok nekem ajánlani olyan boltot ahol lehet kapni nokon béléscsövet?

Köszi

#95
kalaius

kalaius

    maximus

  • fórumtag
  • 11.904 hozzászólás

bowden szakadassal kapcsolatban kinek van tapasztalata? hol a legvaloszinubb a szakadas, mai jobb minosegu bowdeneknel (fek) elofordulhat e egyaltalan ilyesmi?


Nekem van egy, elég kellemetlen. Egy barátom perecelt egy hatalmasat, mert nagy sebességnél leszakadt a váltóbowden feje a váltóban, és a lánc hirtelen leesett kistányérra, ill. még tovább, õ meg ugye hajtott ezerrel, és azzal a lendülettel beletérdelt a kormányba, ill. átrepült felette. Az egész gyerek tetõtõl-talpig egy óriási horzsolás volt...
De azért nem egy jellemzõ dolog.

#96
imi72

imi72

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.541 hozzászólás
  • Locationa Pilis
Maximum annyira, hogy ne érjen hozzá a küllõkhöz (2-3 cm).
Az elterjedt bowdenházak belsejében mindig van egy mûanyag (teflon) csõ. Ha a bowden is azzal van bevonva az csak jó, de nem feltétlenül szükséges...lehet sima galvanizált, rozsdamentes, köszörült, szinte mindegy (de persze mindenki esküszik valamelyikre).

Trance
"Attól még, hogy egyesek szerint kevés idõnk van hátra, nem kéne szét....ni mindent magunk körül, lásd szemetelés, erdõirtások, és a tévé maci megszüntetése..."


#97
izomhod

izomhod

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.538 hozzászólás
sziasztok!

milyen hosszúságúra érdemes hagyni a bovdenházat a hátsóváltónál?

ha teflonos cuccokat akar az ember, akkor a váz+drót teflonos legyen, vagy csak az egyik?

#98
LR-AT

LR-AT

    vendég

  • fórumtag
  • 16 hozzászólás
Sziasztok!

Van valakinek _konkrét_ ötlete, hol kaphatnék öntapadó, bepattintós bowdentartó szemet?
(5mm átmérõhöz, és persze normális áron (~50-100 huf/db-ig), kiskerben)

Kösz:PLaC

#99
LR-AT

LR-AT

    vendég

  • fórumtag
  • 16 hozzászólás
2x.

#100
Röfike

Röfike

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.950 hozzászólás
Ha nagyon nem törik meg sehol akkor nem szokott szakadni. Régena canti fékemmel volt utoljára szakadás.