Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Autógyártók kerékpárjai: Bmw, Audi, Porsche stb..

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
226 hozzászólás a témában

#161
xtal

xtal

    vendég

  • fórumtag
  • 87 hozzászólás

OFF
Leslie, ha jól vettem ki a topic lényegét, akkor ez a topic az autógyártók kerékpározás ellen elkövetett rémtetteit kívánja összefogni.
Sajnos nemcsak az AUDI próbálkozik.


miert, milyen remtetteket kovettek el az autogyartok a kerekparozas ellen?

te mirol beszelsz?

#162
xtal

xtal

    vendég

  • fórumtag
  • 87 hozzászólás

a merci viszi a primet... active bringa, kifizethetetlen áron.


1000 eurotol kezdodnek a merci bringai, miert megfizethetetlenek?

es mit uzensz azoknak, akik vesznek egy gearboxos Nicolai vazat 4000 euroert?

Feltöltött kép

#163
thez

thez

    maximus

  • fórumtag
  • 26.354 hozzászólás
a merci viszi a primet... active bringa, kifizethetetlen áron.

#164
hozé

hozé

    bentlakó

  • fórumtag
  • 5.747 hozzászólás
OFF
Leslie, ha jól vettem ki a topic lényegét, akkor ez a topic az autógyártók kerékpározás ellen elkövetett rémtetteit kívánja összefogni.
Sajnos nemcsak az AUDI próbálkozik.

"Nem szeretném megmondani, hogy a függöny mögötti nõ jó-e.
De néha elhúzom a függönyt, hogy el tudd dönteni magad."


#165
Lord_Leslie

Lord_Leslie

    Házigazda

  • globális moderátor
  • 17.297 hozzászólás
már csak azt árulja el nekem valaki, hogy mindez mit a fenét keres az audi topicban?
Fekete Bárány........ Táltos Csacsi
.......+++Eladó "kacatok"+++...........:openarms: Lokálpatrióta Házigazda

#166
xtal

xtal

    vendég

  • fórumtag
  • 87 hozzászólás
...ami viszont meg a liftnel is sokkal nagyobb otlet, az az Opel FlexFix rendszere:

Feltöltött kép

Feltöltött kép

Feltöltött kép

zsenialis.

#167
xtal

xtal

    vendég

  • fórumtag
  • 87 hozzászólás

Bocs, lehet indiszkrét leszek, de te ki is fizetted érte a listaárat?


igen. (csak euroban, ezert nem tudtam pontos arat irni forintban. de tuti barmelyik kereskedo megmondja.)

..és tényleg veszel liftes tartót?


persze. igy az ember garantaltan nem tudja osszebaszni az auto fenyezeset biciklipakolas kozben, szerintem otletes.

#168
xtal

xtal

    vendég

  • fórumtag
  • 87 hozzászólás

De a célközönséget vélhetõen nem zavarják a fenti problémák, õk egyszerûen "BMW-s fíling"-érzésre ( a kifejezés saját szabadalom ©) vágynak.


itt bevallottan errol van szo.

viszont igy elerik azokat is, akik maguktol talan sosem mennenek el egy bicikliboltba.

#169
xtal

xtal

    vendég

  • fórumtag
  • 87 hozzászólás

Én ilyet raktam össze és próbálgattam, elég jó! Az elsõ felfüggesztés nagyon érzékeny és puha(a végén felkeményedik) elsõ benyomás : Jó


azt en is probalgattam anno, csak a 4200 euros listaar rettentett el. 2005ben megszuntek amugy az UFO-kinezetu modellek, a mai fulltelosak igy neznek ki:

Feltöltött kép

Feltöltött kép

#170
Kisherceg

Kisherceg

    fullamatőr kocabringás

  • fórumtag
  • 7.924 hozzászólás
Bocs, lehet indiszkrét leszek, de te ki is fizetted érte a listaárat?

..és tényleg veszel liftes tartót?


:lol1:


persze, tessek:

Feltöltött kép

Feltöltött kép

220 a listaara asszem, ez a legolcsobb modell (a fulltelos valami 1 millio korul van, varosba nekem boven eleg a hardtail). alkatreszeket nem tudom, Shimano Alivio valto + hajtokar + fekek vannak rajta, + Suntour villa. elvileg sima szeriaalkatresz mind, viszont allitolag a valtok, hajtokarok, fekek szinre vannak fujva, ezert csak a BMWn keresztul rendelhetoek, a Shimano nem arulja ezt az arnyalatot (persze attol meg lehet ra rakni mast).

liftrol nincs kep, azt jovore veszek, az ilyen:
Feltöltött kép


"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"


#171
rmx rider

rmx rider

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.790 hozzászólás
Feltöltött kép

Én ilyet raktam össze és próbálgattam, elég jó! Az elsõ felfüggesztés nagyon érzékeny és puha(a végén felkeményedik) elsõ benyomás : Jó

#172
hozé

hozé

    bentlakó

  • fórumtag
  • 5.747 hozzászólás
Most, hogy felfedeztem ezt a topicot, olyan érzésem lett mintha...
És tényleg.
Megkerestem, ezt kb. 2 éve írtam egy másik fórumba a BMW Super Tech-rõl:

...
A fent említett kerékpár, nem csak baromi ronda, hanem mûszakilag teljesen idétlen konstrukció.
Bár a szemlélõt megnyugtathatja, hogy "A Super-Tech modell még jobban helyt tud állni szélsõséges terepen",
de azért a váztól ne várjunk se könnyû súlyt, se pogózásmentes hajtásélményt.
De a célközönséget vélhetõen nem zavarják a fenti problémák, õk egyszerûen
"BMW-s fíling"-érzésre ( a kifejezés saját szabadalom ©) vágynak.
A kényelmes hintaszékbõl kerékpárra pattanva közelíthetik meg a garázs félhomályában szunnyadó "vasat",
a legalább 5xx es "bömöst".
Az élet szép.

ui.:
"
- Tényleg?
- A f@szt...
"

"Nem szeretném megmondani, hogy a függöny mögötti nõ jó-e.
De néha elhúzom a függönyt, hogy el tudd dönteni magad."


#173
hozé

hozé

    bentlakó

  • fórumtag
  • 5.747 hozzászólás
Használd egészséggel!
És olvass bringás magazinokat.

"Nem szeretném megmondani, hogy a függöny mögötti nõ jó-e.
De néha elhúzom a függönyt, hogy el tudd dönteni magad."


#174
xtal

xtal

    vendég

  • fórumtag
  • 87 hozzászólás

Betennél róla egy képet és egy alkatrészlistát? Esetleg az árát is. Bár arra rá tudok kérdezni...


persze, tessek:

Feltöltött kép

Feltöltött kép

220 a listaara asszem, ez a legolcsobb modell (a fulltelos valami 1 millio korul van, varosba nekem boven eleg a hardtail). alkatreszeket nem tudom, Shimano Alivio valto + hajtokar + fekek vannak rajta, + Suntour villa. elvileg sima szeriaalkatresz mind, viszont allitolag a valtok, hajtokarok, fekek szinre vannak fujva, ezert csak a BMWn keresztul rendelhetoek, a Shimano nem arulja ezt az arnyalatot (persze attol meg lehet ra rakni mast).

liftrol nincs kep, azt jovore veszek, az ilyen:
Feltöltött kép

#175
enté

enté

    titanium freak

  • fórumtag
  • 7.605 hozzászólás

nem ertem ezt a kopkodest. mar miert lenne parasztvakitas? en pl vettem magamnak a kereskedonel egy BMW bringat. passzol a kocsimhoz, garantaltan jo hozza az osszes BMW tartozek (biciklilift, biciklitarto, kulacsok, taskak, tarolorendszerek, anyamkinja), es ugyanott szervizelik, ahol a kocsit, nem kell tobbfele rohangalni. nem utolsosorban kenyelmes, jo minosegu, orom vele tekerni, es ami a legfontosabb: nekem tetszik es elegedett vagyok vele. ezzel konkretan mi a gond?

Betennél róla egy képet és egy alkatrészlistát? Esetleg az árát is. Bár arra rá tudok kérdezni...

"Some people say I'm a titanium freak - it's okay... I am."

"The titanium is the nicest way to reducing the carbon bikeprint."
[ˈeərəspeɪs tekˈnɒlədʒi]


#176
xtal

xtal

    vendég

  • fórumtag
  • 87 hozzászólás

Újabb gyöngyszem:
Feltöltött kép

szerintem is gyonyoru az a hydroform vaz.

#177
xtal

xtal

    vendég

  • fórumtag
  • 87 hozzászólás

A BMW fúrcsa felfüggesztésést "telelever" rendszernek hívják, és nem azért van rajta, hogy összecsukható legyen... és a csoppereken se azért van hasonló, mert azokat is össze lehet hajtogatni :D
A motoros világban nagyon is elismert ez a felfüggesztési rendszer, mert sok olyan hibát kiküszöböl, amit a hagyományos villák nem... az más kérdés, hogy bringába átûltetni a rendszert oltári hülyeség, mert a két jármû közötti terhelés ég és föld...


mar miert lenne hulyeseg? ha a chopperban nem ment tonkre, akkor a bringaban aztan vegkepp orokeletu lesz.

Az pedig, hogy autós cégek bringákkal rukkolnak elõ, eléggé túlzás, mert jóformán mindegyik kerékpárt valamelyik neves cég gyártja le, és csak megveszik a nevet hozzá...


nem feltetlenul. a BMW pl a masodik vilaghaboru vege ota gyart bringat, jopar szabadalmuk is kotodik ehhez. arrol nem beszelve, hogy tekintettel arra, hogy autokat es motorokat is gyartanak, talan van rola nemi fogalmuk, hogy melyik felfuggesztes mit bir ki.

A BMW bringa is csak egy koncepció volt és nem is erõlködtek a sorozatgyártáson, sem a világmegváltáson.


tevedes. az osszes BMW bringa sorozatgyartott, es barmelyik BMW kereskedonel megvasarolhato (igen, meg az UFO-kinezetu Q6S-t is lehetett kapni anno).

Minden ilyen próbálkozás inkább egy jó marketing fogás, vagyis a "vakulj paraszt" elv...


nem ertem ezt a kopkodest. mar miert lenne parasztvakitas? en pl vettem magamnak a kereskedonel egy BMW bringat. passzol a kocsimhoz, garantaltan jo hozza az osszes BMW tartozek (biciklilift, biciklitarto, kulacsok, taskak, tarolorendszerek, anyamkinja), es ugyanott szervizelik, ahol a kocsit, nem kell tobbfele rohangalni. nem utolsosorban kenyelmes, jo minosegu, orom vele tekerni, es ami a legfontosabb: nekem tetszik es elegedett vagyok vele.

ezzel konkretan mi a gond?

#178
prof8

prof8

    vendég

  • fórumtag
  • 181 hozzászólás
Ott van az összecsukható Hummer bike is :D
Na az milyen vicces :)

http://www.adventure...ow.bike.700.jpg

#179
enté

enté

    titanium freak

  • fórumtag
  • 7.605 hozzászólás
Újabb gyöngyszem:
Feltöltött kép

"Some people say I'm a titanium freak - it's okay... I am."

"The titanium is the nicest way to reducing the carbon bikeprint."
[ˈeərəspeɪs tekˈnɒlədʒi]


#180
enté

enté

    titanium freak

  • fórumtag
  • 7.605 hozzászólás

Persze születnek jó dolgok is ilyen kapcsolatokból, mint pl Grag Minaar (nemtom jól irtam é) bringája, amit a Honda mérnökei fejlesztettek. Mondjuk nem hiszem, hogy marketing fogás lenne, mert nem éppen az eladható kategóriát célozták meg, és asszem nem is tervezik a sorozatgyártását...

Pedig az egész csak egy marketingfogás, persze egy jó gépet alkottak, de mégis az. A cél az USA, ahol a DH népszerû, és a szabadidõautók is, és a Honda új modelljeinek jó a reklám, no meg persze a motoroknak sem árt a dolog. Mindenesetre milliószor jobb ez a felfogás mint az 300 dolláros kínai sz*r amit a Jeep árul. http://us.st11.yimg....ep_1898_4595128

Aztán ott a giant... ha jól emlékszem a dh modell felfüggesztésén a renault mérnökei dolgoztak...

Ezért cserébe a Renault saját néven árulhatta a felmatricázott karbon NRS bringákat is.

"Some people say I'm a titanium freak - it's okay... I am."

"The titanium is the nicest way to reducing the carbon bikeprint."
[ˈeərəspeɪs tekˈnɒlədʒi]