Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Autógyártók kerékpárjai: Bmw, Audi, Porsche stb..

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
226 hozzászólás a témában

#121
DaveRider

DaveRider

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.811 hozzászólás

es a 12 rugos Specialized team mez, az megeri az arat?


amióta VV kiosztotta nekem a figyelmeztetést, megfogadtam, hogy nem írok ide, csak olvasok...de most már kikívánkozik belõlem egy mondat: ez annyira tipikus magyar hozzáállás, amit te itt csinálsz.

van valamim, ami szerintem jó, és ezt megmutatom másoknak - ha valakinek nem tetszik, akkor hozok olyan példát, ami meg nekem nem tetszik. ha sok embernek nem tetszik, akkor a többiek mind hülyék, csak én vagyok a sértõdött kisgyerek, aki nem gondolkozik el azon, hogy hátha a másiknak is igaza lehet néha, hanem inkább védi gyengébb és gyengébb érvekkel a saját igaznak vélt álláspontját. most fog majd az jönni, hogy "akkor ha az én biciklim szerintetek nemjó, akkor dögöljön meg a szomszéd tehene is."

a 12 rugos speci team mez részben megéri az árát, részben pedig a nevet fizeted meg - de bringás cucc egy bringagyártótól...

nem akartalak megsérteni semelyik hszemben sem, csak arra kérlek, hogy lásd be, hogy ezen a fórumon ez a mondat egyféle szlogen: "autót az autókereskedõtõl, kenyeret a péktõl, biciklit a bringaboltból"...ahogy az is egy alaptörvény, hogy ha belinklesz/beraksz valamit, akkor arról bizony véleményt mondunk, ami nem minden esetben pozítiv, fõleg, hogy ha olyan stílusban adod elõ, hogy "ennyi meg ennyi pénzbe került, és ezért überalles .."...(addig örülj, amig nincs itt lor ;))

nem akarta senki sem fikázni a bringád, pusztán arra a belátásra akartunk bírni, hogy ha tényleg komolyan akarod venni a bringázást, akkor annyi pénzért egy komolyabb masinát is vehettél volna. de igazából az a fontos, hogy neked megfelel a bicikli...:)


szóval nem kell itt a sértõdött értetlenkedõt játszani, és fikázni a többi cuccot. na peace. :)

sysspo: ha tisztában van vele, hogy túlárazott, akkor miért védi mégis annyira és miért jön itt a speci mezes dologgal meg a nicolai gearboxxal? azoknál is tisztában lehetne vele...

szerintem hagyjuk ezt a témát...

#122
Valeria Victrix

Valeria Victrix

    Isten ostora

  • fórumtag
  • 9.274 hozzászólás
Úgy látom, mi két "különbözõ malomban õrlünk."


#123
xtal

xtal

    vendég

  • fórumtag
  • 87 hozzászólás

Én aszondom, vegyen csak bringát minden Audis, BMWs, Mercis, terepjárós. És használgassa is.

Hát ha akkor naponta nem akarnak hasonló autók tulajdonosai elütni 5x (csak mondjuk 3x). Bringát minden Mercihez!

:D

X.


errol van szo. sose legyen ennel rosszabb divat. legalabb nem lesz annyi dugo, es nem lesz annyi dolga az orvosoknak 20-30 ev mulva.

Ha alaposan elolvasnád a postomat, figyelnél az alkalmazott írásjelekre (pld. idézõjel) és nem indulatból írnál, talán még értelmes diskurzust is tudnánk folytatni. De ez - fõleg az utolsó sorod alapján - úgy látom, nem lehetséges.


hol irtam en indulatbol, vagy sertegettem masokat?

hol probaltam raeroltetni a velemenyemet barkire is?

kerlek mutass ra. ha talalsz ilyet, szivesen elnezest kerek az illetotol.

#124
Valeria Victrix

Valeria Victrix

    Isten ostora

  • fórumtag
  • 9.274 hozzászólás
Ha alaposan elolvasnád a postomat, figyelnél az alkalmazott írásjelekre (pld. idézõjel) és nem indulatból írnál, talán még értelmes diskurzust is tudnánk folytatni. De ez - fõleg az utolsó sorod alapján - úgy látom, nem lehetséges.


#125
xtal

xtal

    vendég

  • fórumtag
  • 87 hozzászólás

Azzal, hogy feltetted ide az induló postot, elvileg elfogadtad, hogy pro és kontra véleményeket fogsz hallani. A hozzászólásaidból ítélve ez nem így van. Mindenáron be szeretnéd bizonyítani, hogy "neked van igazad." Azon még nem gondolkodtál el, hogy ez nem feltétlenül van így?


hol probaltam meggyozni barkit is? mutass ra, kerlek.
annyit irtam, hogy a "jo" az SZUBJEKTIV, es nekem EZ a gep tetszett, ergo megvettem. masnak meg mas tetszik, hasznaljak egeszseggel. ezt is leirtam. erre nekem esett kb mindenki, es en probaltam megtudakolni, hogy ugyan magyarazzak mar el, miert hulyeseg ilyen bringat venni, ha egyszer valakinek ez tetszik. erre ezidaig nem kaptam valaszt.

sot, en kerek elnezest, mert en hulyeztem le a tobbieket, amiert nem olyan tetocsomagtartot vettek, amilyet en elkepzeltem, ugye?

Ezek a biciklik nem az ésszerûség metén tervezett, gyártott kerékpárok, hanem "kult" cikkek.


...talan ezert is szerepelnek ezek a termekek a BMWnel a LIFESTYLE kategoria alatt. senki nem allitotta, hogy raulsz egy ilyen gepre, es te leszel az uj Lance Armstrong, vagy az Alpok kiralya.

Azok veszik, akik az adott márka fun-jai.
Pont úgy nem éri meg az árát, mint a 8000 forintos Ferrari sapka.
De akinek tetszik, vegye meg.


es a 12 rugos Specialized team mez, az megeri az arat?

#126
Valeria Victrix

Valeria Victrix

    Isten ostora

  • fórumtag
  • 9.274 hozzászólás
Azzal, hogy feltetted ide az induló postot, elvileg elfogadtad, hogy pro és kontra véleményeket fogsz hallani. A hozzászólásaidból ítélve ez nem így van. Mindenáron be szeretnéd bizonyítani, hogy "neked van igazad." Azon még nem gondolkodtál el, hogy ez nem feltétlenül van így?


#127
xtal

xtal

    vendég

  • fórumtag
  • 87 hozzászólás

pont arról van szó hogy nem nyúltak hozzá átadás elõtt...


ez szomoru, mert kotelesek lettek volna. anelkul nem adhatnak at bringat.

nem úgy értette enté, hogy átnevezik az alkatrészeket. csupán a vázat és ezzel mintegy a kerékpár egészét alárendelik a dizájnnak


bevallottan errol van szo.

a (jobb) használhatóság/müködéssel szemben.


ezzel bar nem ertek egyet, de mindig tanul(hat) az ember.

miben rosszabb egy ilyen bringa egy hagyomanyosnal?

Ez akár a te hozzászólásaidra is elmondható lenne. Nem kell ennyire túllihegni a dolgot.


mit lihegek tul?

azt, hogy kicsit csucskosnek tartom azt, hogy belinkeltem ide 2 kepet, senkihez nem volt egy rossz szavam, erre egy tucatnyi ember kezdett el fikazni?

#128
kalaius

kalaius

    maximus

  • fórumtag
  • 11.904 hozzászólás

azért egy peugeot bringa nem ugyanaz a kategória, mint egy bmw bringa.
:)


Ájnó.
De akkor már legyen ilyen is :)
Amúgy meg uazt gondolom, mint Xabi. És azt is aláírom, h ha a BMW bringa megy a BMW-hez, és ez a fõ szempont, akkor én sem vennék mást :)
(már, ha lenne zsozsóm BMW-re [kocsira, vagy bringára mind1])

#129
Xabi

Xabi

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 751 hozzászólás
Én aszondom, vegyen csak bringát minden Audis, BMWs, Mercis, terepjárós. És használgassa is.

Hát ha akkor naponta nem akarnak hasonló autók tulajdonosai elütni 5x (csak mondjuk 3x). Bringát minden Mercihez!

:D

X.

Merida Speeder__________________________Magellan Serpens --> Merida XC-Mission
Járt utat járdáért el ne hagyj!



#130
Kisherceg

Kisherceg

    fullamatőr kocabringás

  • fórumtag
  • 7.918 hozzászólás

http://www.blackbird...ges/peugeot.jpg

http://myhome.shinbi...ike/peugedh.jpg
http://all-truck.net...0825peugeot.jpg
http://katze-tastefu...25peugeot_1.jpg
http://s-dome.tea-ni...ed/peugeot2.jpg

:)


azért egy peugeot bringa nem ugyanaz a kategória, mint egy bmw bringa.
:)

"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"


#131
kalaius

kalaius

    maximus

  • fórumtag
  • 11.904 hozzászólás
http://www.blackbird...ges/peugeot.jpg

http://myhome.shinbi...ike/peugedh.jpg
http://all-truck.net...0825peugeot.jpg
http://katze-tastefu...25peugeot_1.jpg
http://s-dome.tea-ni...ed/peugeot2.jpg

:)

#132
rmx rider

rmx rider

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.790 hozzászólás

...sõt, még egy olyan réteget is képest biciklivásárlásra ösztönözni, aki amúgy rohadtul nem venne biciklit...

Ez eléggé nagyon igaz.
De az esetek nagyrészében megveszik a bringát, örülnek aztán egy hétre rá már rohad a garázsba.. ezt nem csak sznobságból megvett autómárkájú bringára értem hanem bármilyen sznobságból vett dologra..
Az esetek másik részébe meg megismeri a kerékpározás élményeit és örül. 4000euróért..

#133
Valeria Victrix

Valeria Victrix

    Isten ostora

  • fórumtag
  • 9.274 hozzászólás

ne haragudj, de ez eleg izzadtsagszagunak tunik.


Ez akár a te hozzászólásaidra is elmondható lenne. Nem kell ennyire túllihegni a dolgot.


#134
thez

thez

    maximus

  • fórumtag
  • 26.354 hozzászólás
Málna, ez túl szép hogy igaz legyen ;)

#135
málna

málna

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.117 hozzászólás
thez: miért akarod a saját értékrended másokra ráeröltetni?

nem hogy örülnétek annak, hogy (még ha csak divatbõl is) egy autógyártó ennyi mindent kinál biciklihez, sõt, még egy olyan réteget is képest biciklivásárlásra ösztönözni, aki amúgy rohadtul nem venne biciklit, hanem megy itt az észosztás arról, hogy mekkora hülyeség..

ez pont azoknak szól, akinek a bicikli bicikli, nem alszik együtt vele, csak praktikus, jó vee munkába jári, egészséges, stb. bár amilyen ritka nálunk ez az embertípus (fõleg aki olyan pénztárcával rewndelkezik, hogy egy ilyen bmw-t vegyen magának)... de azért van még egy pár ország rajtunk kívül ;)

#136
xtal

xtal

    vendég

  • fórumtag
  • 87 hozzászólás

Többször vittem Magellan Crater bringákat a helyi BMW szalonba, hogy azt tegyék rá a "BMW Original Accessories" bringatartóra. A szalon tulajdonosa sokallta a gyári bringa árát


es? ki allitotta, hogy ezek olcso, jo ar-ertek aranyu biciklik?

#137
thez

thez

    maximus

  • fórumtag
  • 26.354 hozzászólás
mindenki sznob a lehetõségein belül.
De ez nem arról szól hogy mivel a legelfogadottam státusszimbólum manapság az autó - bmw bringa, sapka, kabát óra, és egyéb...
okosan.

BMW autó, jónevü BRINGAGYÁRTÓTÓL bringa, ROLEX karóra, drága öltöny, Thule tartó, drága cipõ....


Sysspo: azért a túl autómatizált világtól én félek kicsit.. sõt, undorítónak tartom.
Elektromos fényérzékelõs lámpa, autómata ablaktörlõ, gombnyomásra nyíló ajtók, autómata váltó...
kicsit amerikát sejteti a dolog....
lényeg h semmihez ne kelljen kézzel hozzányúlni.

az ember kreatív.
és bringát sem öltönyben tesz fel az autó tetejére, így nyugodtan felállhat a küszöbre, és nekidõlhet, két kézzel felteszi a bringát, egyel megtartja, másikkal felemeli a kart, és rácsavarja....

#138
sysspo

sysspo

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 890 hozzászólás

Amúgyis manapság, ha megnézitek az autókat, divat lett bringatárolót tenni rá.
Használva persze évente kétszer, akkor is max filléressel, de éjjel nappal BP belvárosában is ilyennel mennek körbe körbe a dugóban... Mint bringások.


Lehet úgy vannak vele, mint én. Nincs kedvük szórakozni a fel és leszereléssel.

és +25ezret az, hogy nem mész el egy Thule márkaboltba, hanem veszed ezt a liftet, amivel csak a saját nyámnyilaságodról teszel tanulságot


Furcsa ez a hangnem. És, ha X5-je van? Nekem pl. a Jeep-re nem kényelmes felteni és jobb lenne egy liftes megoldás. De személyautónál is kényelmesebb ez gondolom nem lehet vita tárgya.

#139
DaveRider

DaveRider

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.811 hozzászólás

No de Dave,
hisz mi is valamennyien sznobok vagyunk, nem?
Nem a sznobsággal van a baj, hanem azzal, ha az ár nem társul valódi értékkel.


mindenkiben van valami sznobság - ez csak akkor gond, ha az illetõ nem tudja értelmesen megmagyarázni, hogy miért azt veszi, amit, miért azt használja, amit...haverom ilyen sony-buzi, és azt képzeli, hogy a sony fényképezõk az istenek, merthogy sonyk...aztán mutattam neki pár fuji 6500-al meg egy nikon d50el készült fotót, nekiállt dadogni, azt se tudta, mit mondjon...

de igazad van, ez a helyes kifejezés: "az ár nem társul valódi értékkel"...na persze ez is nézõpontfügõ, hisz míg nekünk, hozzáértõbb bringásoknak egy BMW bringa értéktelen, addig van, akinek maga a BMW felirat megér egy csomó pénzt...

sysspo: ha X5je van, akkor akár be is rakhatná a kocsiba a drága bringát.:chin: de ebben az esetben valóban jogos, hogy bringaliftet vesz - de akkor ezt írja le érvnek, ne pedig azt, hogy "mert így nem lesz karcos a kocsi". remélem érthetõ vagyok...

#140
hozé

hozé

    bentlakó

  • fórumtag
  • 5.747 hozzászólás
No de Dave,
hisz mi is valamennyien sznobok vagyunk, nem?
Nem a sznobsággal van a baj, hanem azzal, ha az ár nem társul valódi értékkel.

"Nem szeretném megmondani, hogy a függöny mögötti nõ jó-e.
De néha elhúzom a függönyt, hogy el tudd dönteni magad."