Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Autógyártók kerékpárjai: Bmw, Audi, Porsche stb..

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
226 hozzászólás a témában

#141
rmx rider

rmx rider

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.790 hozzászólás
Ismerõsöm 100% hamann, bmw mániás és vett egy bmw bicót (amit lent linkeltem). 4000 euróért.. a pali szinte soha sem biciklizik és még a bringát se nézte meg azóta rendesen ugyanis még nem vette észre hogy egy kis imbusz legvégét beletörtem a dugattyúállító csavarba... :D

#142
thez

thez

    maximus

  • fórumtag
  • 26.354 hozzászólás

vegezhetem a tanulmanyaimat a te autodon?




na neeeeeeeeee...................

egy 10 -12 kilós bringa....

kenyeret a pékségbõl.

Ha majd ugyanolyan gárda áll az ilyen autógyárak mögött, mint egy egy nagy bringagyár mögött, akkor mint sporteszköz is felmerülhet az ilyen bringa.
Boltbajárni meg tökmind1, sõt egy bmw bringa egy normál másik civil szemében (nem bringás) sokkal sznobabb mint egy általa nem ismert spec, mer, giant, gt, kona etc....

és ide eljutva meg is érti az ember, hogy miért veszik meg a többmilliós autók mellé ezeket a förmedvényeket.
A forma odavonzza a szemet, a felirat meg vadít...


Amúgyis manapság, ha megnézitek az autókat, divat lett bringatárolót tenni rá.
Használva persze évente kétszer, akkor is max filléressel, de éjjel nappal BP belvárosában is ilyennel mennek körbe körbe a dugóban... Mint bringások.

#143
Lord_Leslie

Lord_Leslie

    Házigazda

  • globális moderátor
  • 17.297 hozzászólás

mar miert hulyitenenek barkit is? sehol nincsenek "letorolve" a Shimano, Rodi, Selle, Magura stb. feliratok, es a modellszamok sem. senki nem allitja, hogy ezek az autogyartok titkos foldalatti atombiztos bunkerjeiben talalhato laborokbol szarmazo szuperalkatreszek lennenek. foghatsz egy papirt ceruzat, felirhatod mi van a gepen, megnezheted, mashol mibe kerul, es donthetsz. senki nem tiltja meg.

akkor most konkretan mi is a problemad? mert en komolyan nem ertem.



nem úgy értette enté, hogy átnevezik az alkatrészeket. csupán a vázat és ezzel mintegy a kerékpár egészét alárendelik a dizájnnak, a (jobb) használhatóság/müködéssel szemben.

ahogy többször elhangzott. döntse el mindenki, mire költ.
Fekete Bárány........ Táltos Csacsi
.......+++Eladó "kacatok"+++...........:openarms: Lokálpatrióta Házigazda

#144
málna

málna

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.117 hozzászólás
mondjuk azt ne felejtsük el, hogy sok autógyár régen még bicikliket gyártott... ;)

más: miért baj, ha "nem éri meg az árát"? nem kötelezõ megvenni.. a büdös életben nem vennék bmw biciklit, akkor sem, ha bmwm lenne, de valószínûleg ugyanannyira lenne értelme, mint heti 1szeri használatra fenntartani a reignt... mindenkinek más szempontjai vannak biciklivásárlásnál, ha valakinek a bmw elégíti ki ezeket miért ne venné meg? azért mert szarabb alkatrészek vannak rajta, mint az ára indokolná, attól még nem lehet jó? nem az alkatrészektõl fûgg minden... csak addig drága valami, amíg nem tudod megfizetni

#145
andrew_m

andrew_m

    vendég

  • fórumtag
  • 198 hozzászólás

(gondolom a tobbi bicikli szazadmillimeterre pontosan beallitva erkezik, soha nem kell hozzajuk nyulni atadas elott.)

pont arról van szó hogy nem nyúltak hozzá átadás elõtt... ha valaki pont emiatt firkant egy szépet a betonon? és azért egy telót fordítva berakni hát hogyismondjam.... nem egy kategória egy rosszul beállított váltóval...
mindegy a téma részemrõl lezárva, mindenki vegyen olyan biciklit ami neki tetszik, és amennyiért tetszik.

#146
hozé

hozé

    bentlakó

  • fórumtag
  • 5.747 hozzászólás
Nekem tulajdonképpen nincs problémám velük.
Ezek a biciklik nem az ésszerûség metén tervezett, gyártott kerékpárok, hanem "kult" cikkek. Azok veszik, akik az adott márka fun-jai.
Pont úgy nem éri meg az árát, mint a 8000 forintos Ferrari sapka.
De akinek tetszik, vegye meg.

Egyébként meg, a fenn említett BMW-Super tech, vagy az elõzõ oldali Alfa Rómeo, (hogy csak az elõzõ oldaliakat idézzem) szerintem az ésszerûség elleni merénylet. De ettõl még persze lehet (?) szép.

A Renault gépe meg számomra a jó példa.

"Nem szeretném megmondani, hogy a függöny mögötti nõ jó-e.
De néha elhúzom a függönyt, hogy el tudd dönteni magad."


#147
enté

enté

    titanium freak

  • fórumtag
  • 7.605 hozzászólás
Többször vittem Magellan Crater bringákat a helyi BMW szalonba, hogy azt tegyék rá a "BMW Original Accessories" bringatartóra. A szalon tulajdonosa sokallta a gyári bringa árát, de a csomagtartót valahogy be kellett mutatni... És persze egyik értékesítõ sem vett saját márkás bringát privát használatra, hanem felkeresték a legközelebbi szakkereskedést. Így tettek más márkák értékesítõ is.

Az autógyárak évtizedes gyártási tapasztalatainak semmi köze sincs a kerékpárokhoz, azok ugyanis kivétel nélkül bérmunkában készülnek, maximum a formatervezõ részleg ad egy még éppen kivitelezhetõ alakot a gépnek. Mûszakilag a KTM kerékpárnak és a KTM motorkerékpárnak sincs sok köze egymáshoz. Igazából azokat a kerékpárokat lehet komolyan venni valaha szerepelt valamilyen versenyen, nem formatervezési versenyen. A Merida egyébként évekkel korábban alkalmazta a hydroforming eljárást mint a BMW.

"Some people say I'm a titanium freak - it's okay... I am."

"The titanium is the nicest way to reducing the carbon bikeprint."
[ˈeərəspeɪs tekˈnɒlədʒi]


#148
xtal

xtal

    vendég

  • fórumtag
  • 87 hozzászólás

a bmw-rõl jut eszembe:
nemrég láttam egy német autós mûsort ahol többekközt teszteltek egy bmw bringát is. a manitou villa fordítva(!!) volt belerakva, úgy száguldozott vele a mûsorvezetõ srác az utcán.... no comment


ne haragudj, de ez eleg izzadtsagszagunak tunik. (gondolom a tobbi bicikli szazadmillimeterre pontosan beallitva erkezik, soha nem kell hozzajuk nyulni atadas elott.)

technikai kifogas volt a bringaval kapcsolatban, vagy csak nincs egyeb epkezlab ellenerved?

#149
xtal

xtal

    vendég

  • fórumtag
  • 87 hozzászólás

Nem hülyíti a népet mindenféle torzszülöttel


mar miert hulyitenenek barkit is? sehol nincsenek "letorolve" a Shimano, Rodi, Selle, Magura stb. feliratok, es a modellszamok sem. senki nem allitja, hogy ezek az autogyartok titkos foldalatti atombiztos bunkerjeiben talalhato laborokbol szarmazo szuperalkatreszek lennenek. foghatsz egy papirt ceruzat, felirhatod mi van a gepen, megnezheted, mashol mibe kerul, es donthetsz. senki nem tiltja meg.

akkor most konkretan mi is a problemad? mert en komolyan nem ertem.

#150
andrew_m

andrew_m

    vendég

  • fórumtag
  • 198 hozzászólás
a bmw-rõl jut eszembe:
nemrég láttam egy német autós mûsort ahol többekközt teszteltek egy bmw bringát is. a manitou villa fordítva(!!) volt belerakva, úgy száguldozott vele a mûsorvezetõ srác az utcán.... no comment

#151
xtal

xtal

    vendég

  • fórumtag
  • 87 hozzászólás

1000 euro az 250ezer forint - ennyiért itthon egy full xt-s/x.9es magellan cruxot/pyxist kapsz egy rendes RS telóval, és ez a bringa a legtöbb hobbi CCs/maratonista bringás igényeit kielégíti. mercibõl 1000 euróért gyakorlatilag nem kapsz semmit...de ahogy elnézem, a te bmw biciklid felszereltsége vetekszik egy 80ezres alap merida/kellys/magellan felszereltségével.


az en igenyeimet kielegiti. mi ezzel a gond?

aki 4000 eurós gerboxos nicolai vázat vesz, az azért vesz olyat, mert tudja, hogy az bizony JÓ, és nem véletlen kerül annyiba, amibe (vagy szerinted a gearbox technológiai kivitelezése az égbõl potyog?)...és ha megengedheti magának, akkor megveszi. a nicolai mindenképp nagyobb név a bringák világában, mint a merci.


probalj meg leakadni egy pillanatra errol a sznob triprol. a "jo" az egy SZUBJEKTIV fogalom. nem mehetsz oda az orszaguti bingasokhoz osztani az eszt, hogy mekkora hulyek, mert miert nem mtb-t vettek. engem nem izgat fel a gearbox, downhill vilagbajnok sem szeretnek lenni, es a tour de france-t sem nezem a fotelba szogezve. izgat viszont a design, a formak, a szinek, a lakkozas, es termesztesen a praktikum, hogy egy kezbol kapok mindent a kereskedonel, es az adott autogyarto minden tartozeka es rogzitorendszere GARANTALTAN passzol a gepemhez. te tudsz nekem ilyen garanciat adni?

ettol fuggetlenul en nem hulyezem le a downhilleseket, ha nekik az a jo, akkor hasznaljak a gepuket egeszseggel! mindenki megkapta a penzeert azt, amit akart, es ami NEKI fontos volt.

itt kb arról van szó, hogy aki drága, de minõségi bringát vesz, az tudja, hogy amit vesz, az jó, mert tele van drága technológia megoldásokkal, alkatrészekkel és mert egy olyan cég gyártja, akinek a fõ profilja a kerékpár...(és persze egy kicsit a márkát is megfizeti)

ellenben aki egy bmw/merci bringát vesz, az elvakult, és azt hiszi, hogy azért, mert ott van a vázon az, hogy BMW/merci/audi, attól a a bringa jó - miközben az árárért sokkal jobbat is vehetne az ember, ha körüklnézne a piacon és utánaolvasna ennek annak. (itt pedig csak a márkát fizeti meg, mást nem)


tudataban vagyok annak, hogy minimum 100% felarral dolgoznak az autogyartok, ennek ellenere megvettem, mert nekem ez tetszett.

neked ez miert faj?

amúgy azt ne mondd, hogy egy gyönyörû specialized vagy egy grafitszürke merida (mondjuk pl. ez http://ebike.hu/imag...0004178_001.jpg) csúnyán mutatna a bmw tetején...


lehet hogy jol mutatna, de nekem speciel marhara nem tetszik.

mint azt mar mondtam volt: a "jo" az egy szubjektiv fogalom.

bringalift meg marhaság, egy jó Thule tartót kell venni (12-20e/db), az gyakorlatilag örök élet...


nekem tetszik a technikai megoldas, ezert hajlando vagyok aldozni ra, otletesnek tartom. a Thule viszont semmilyen szinten nem izgat. ez baj?

és meg kell tanulni felrakni a biciklit normálisan...


vegezhetem a tanulmanyaimat a te autodon?

ja és végül még valami: te komolyan nem érzed a követekzõ mondatban a lényeget: "autógyártók kerékpárokat gyártanak"...


miert lenne ellentmondasos ez a kijelentes? nem nagyon tudsz olyan autogyartot mutatni, amelyik mogott ne lenne 50-60-70 ev gepgyartasi tapasztalat.

persze megkozelithetjuk a dolgot az altalad sugallt tekintelyelvu modon is, de attol tartok, nem jarnal vele jol: amikor a BMW 1945ben legyartotta az elso bringajat, a Merida (1972) meg sehol nem volt.

#152
hozé

hozé

    bentlakó

  • fórumtag
  • 5.747 hozzászólás

miert, milyen remtetteket kovettek el az autogyartok a kerekparozas ellen?

te mirol beszelsz?


A fenn említett BMW-Super tech, vagy az elõzõ oldali Alfa Rómeo, hogy csak az elmúlt oldalt nézzem.

Ezek szerint a Renault nak van a legtöbb esze.
Nem hülyíti a népet mindenféle torzszülöttel, hanem megvesz jól bevált vázat, és ráfesti, hogy "rönó".
Legalább a k.sok pénzért a fun-ok jót kapnak.

"Nem szeretném megmondani, hogy a függöny mögötti nõ jó-e.
De néha elhúzom a függönyt, hogy el tudd dönteni magad."


#153
MaTT

MaTT

    bentlakó

  • fórumtag
  • 8.649 hozzászólás
azért azt az elsõváltót megigazíthatták volna ezen a rönón :P

#154
Kisherceg

Kisherceg

    fullamatőr kocabringás

  • fórumtag
  • 7.924 hozzászólás
apropó ez egy giant nrs. :D

egyébként DaveRider okosan szólt. ezzel talán le is zárható a vita, melynek mottója legyen mondjuk: "többet ésszel vagy pénzzel?!"

:D :D :D



apropo Renault:

Feltöltött kép


"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"


#155
Lord_Leslie

Lord_Leslie

    Házigazda

  • globális moderátor
  • 17.297 hozzászólás
és a rönyónál pont engem kellett idézni? :D

amúgy Dave: leírta a lényeget. nem-kicsit-vannak-túlárazva-a-tudásukhoz-képest.
Fekete Bárány........ Táltos Csacsi
.......+++Eladó "kacatok"+++...........:openarms: Lokálpatrióta Házigazda

#156
DaveRider

DaveRider

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.811 hozzászólás
xtal, te tulajdonképpen mit akarsz elérni ezzel?

LL szereti a reanult, de attól még rendes biciklije(i) van(nak), mert olvas fórumot, és tudja, hogy mi a jó és mi a nem...

#157
xtal

xtal

    vendég

  • fórumtag
  • 87 hozzászólás

xtal: te véletlenül nem vagy részese a kerékpár ipar ezen szegmensének?


apropo Renault:

Feltöltött kép

#158
DaveRider

DaveRider

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.811 hozzászólás

1000 eurotol kezdodnek a merci bringai, miert megfizethetetlenek?

es mit uzensz azoknak, akik vesznek egy gearboxos Nicolai vazat 4000 euroert?


1000 euro az 250ezer forint - ennyiért itthon egy full xt-s/x.9es magellan cruxot/pyxist kapsz egy rendes RS telóval, és ez a bringa a legtöbb hobbi CCs/maratonista bringás igényeit kielégíti. mercibõl 1000 euróért gyakorlatilag nem kapsz semmit...de ahogy elnézem, a te bmw biciklid felszereltsége vetekszik egy 80ezres alap merida/kellys/magellan felszereltségével.

aki 4000 eurós gerboxos nicolai vázat vesz, az azért vesz olyat, mert tudja, hogy az bizony JÓ, és nem véletlen kerül annyiba, amibe (vagy szerinted a gearbox technológiai kivitelezése az égbõl potyog?)...és ha megengedheti magának, akkor megveszi. a nicolai mindenképp nagyobb név a bringák világában, mint a merci.

itt kb arról van szó, hogy aki drága, de minõségi bringát vesz, az tudja, hogy amit vesz, az jó, mert tele van drága technológia megoldásokkal, alkatrészekkel és mert egy olyan cég gyártja, akinek a fõ profilja a kerékpár...(és persze egy kicsit a márkát is megfizeti)

ellenben aki egy bmw/merci bringát vesz, az elvakult, és azt hiszi, hogy azért, mert ott van a vázon az, hogy BMW/merci/audi, attól a a bringa jó - miközben az árárért sokkal jobbat is vehetne az ember, ha körüklnézne a piacon és utánaolvasna ennek annak. (itt pedig csak a márkát fizeti meg, mást nem)

amúgy azt ne mondd, hogy egy gyönyörû specialized vagy egy grafitszürke merida (mondjuk pl. ez http://ebike.hu/imag...0004178_001.jpg) csúnyán mutatna a bmw tetején...

bringalift meg marhaság, egy jó Thule tartót kell venni (12-20e/db), az gyakorlatilag örök élet...és meg kell tanulni felrakni a biciklit normálisan...

ja és végül még valami: te komolyan nem érzed a követekzõ mondatban a lényeget: "autógyártók kerékpárokat gyártanak"...

#159
xtal

xtal

    vendég

  • fórumtag
  • 87 hozzászólás

xtal: te véletlenül nem vagy részese a kerékpár ipar ezen szegmensének?


azt leszamitva, hogy vettem egy BMW bringat, nem.

mar miert kene annak lennem?

#160
Lord_Leslie

Lord_Leslie

    Házigazda

  • globális moderátor
  • 17.297 hozzászólás
xtal: te véletlenül nem vagy részese a kerékpár ipar ezen szegmensének?
Fekete Bárány........ Táltos Csacsi
.......+++Eladó "kacatok"+++...........:openarms: Lokálpatrióta Házigazda