Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Autógyártók kerékpárjai: Bmw, Audi, Porsche stb..

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
226 hozzászólás a témában

#101
hozé

hozé

    bentlakó

  • fórumtag
  • 5.747 hozzászólás
OFF
Nincs miért törölnie, amit képvisel azzal nincs baj.
Leírta hogy neki a design a fontosabb a mûszaki tartalomnál.
Én simán elfogadom ezt az érvelést.
Ennyi.
Ha majd komolyan biciklizik, évi min. 3-4000 km-t akkor majd másképp gondolja.

"Nem szeretném megmondani, hogy a függöny mögötti nõ jó-e.
De néha elhúzom a függönyt, hogy el tudd dönteni magad."


#102
rmx rider

rmx rider

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.790 hozzászólás
xtal.. szerintem ennek nincs sok értelme.. én megértelek, lehet hogy igazad van, de errõl nem fogod tudni meggyõzni a többieket..ezt garantálom. Én a helyedbe törölném a reg-emet, nyitnék egy újat és elõrõl kezdeném az egész fórumosdit tiszta lappal! Sok értelme nincs, csak mégis jobb érzés nem? Nekem már megfordul párszor a fejembe amikor fatális hülyeségekkel szénné égettem magam itt.. :)

#103
DaveRider

DaveRider

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.811 hozzászólás

latom meg mindig nem erted:

nekem NEM SZEMPONT a muszaki tartalom. masnak meg nem szempont a design.


gazából az volt a gondom az érveléseddel, hogy végig olyan dolgokat hoztál fel, amikben a mûszaki dolgokat fizeti meg (jó anyagú mez, gearboxos váz) az ember, de közben egy olyan biciklit védtél, ahol csak a design számít (ami igazából nem is design, hanem márkanév, de hagyjuk...)...senki nem venne demo vázat csak a designért, ha az nem lenne fényévekkel jobb, mint egy teszkós dhváz. na jóéjt

#104
xtal

xtal

    vendég

  • fórumtag
  • 87 hozzászólás

4000 eurós nicolai váz - a gearbox mûszakilag egy eléggé bonyolult szerkezet, jóram egcsinálni rohadt sok tervezés-prototípus-tesztelés-javítás. és egy gearboxos, viszonylag könnyû és esztétikus vázat sem egyszerû jól megtervezni (hát még legyártatni!). ha ehhez még hozzávesszük, hogy a Nicolai nem egy annyira közismert gyártó, és hogy német precizitás és minõség, akkor már kezd jó lenni az a 4000 eurós vázár, és bizony ebben a mérnöki kiviteelzéshez képest csak elenyészõ rész a márkanév...vehetünk trabantot/kispolákot 50-60ezerért, meg bmwt 10 millióért - és azért valljuk be, a BMW nem fõleg a márkanév, hanem a mérnöki (mûszaki) dolgok miatt drága..

(de ez amúgy a tipikusan rossz példa esete, mert 4000 euróért egy nagyon szûk réteg vesz vázat, ellenben 220ezer forintot egy jóval nagyobb réteg nem sajnál egy jó bringára...)

15 rugós mez - tekerj egy fél évig egy 2-3ezres mezben, aztán vegyél magadnak egy jóféle specialized/northwave mezt - érezni fogod a különbséget. sokkal szellõsebb anyag, jobb nedvátadó képesség, jobb szabás, a varrások nem dörzsölik ki a vállad/mellkasod...a 15rugóban tényleg bennevan a speci márkanév, de egy jó "nonaneme" mez kerül 8-10ezerbe..

ellenben a 220rugós bmw bringában se az innovációs szint, se a mérnöki megoldások, se az alkatrészek nem felelnek meg az elvártnak - gyakorlatilag csak a márkanevet fizeted meg...

de látom még mindig nem érzed a "márkanév miatt is kerül ennyibe" és a "csak a márkanév miatt kerül ennyibe" közötti különbséget...

na én befejeztem.


latom meg mindig nem erted:

nekem NEM SZEMPONT a muszaki tartalom. masnak meg nem szempont a design.

#105
DaveRider

DaveRider

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.811 hozzászólás

a specinek meg a gearboxnak annyi koze a dologhoz, hogy tokugyanarrol a jelensegrol beszelunk. szamomra felfoghatatlan, hogy miert adhat valaki 4000 eurot egy vazert (markanev) vagy 15 rugot egy mezert (markanev), szamotokra meg az felfoghatatlan, hogy miert ad valaki 220at egy joindulattal is csak kozepszintu bringaert (markanev).

a kulonbseg csak annyi, hogy en elfogadom es tisztelem masok heppjeit, es senkit nem probalok meggyozni arrol, hogy vegyen Thule tartot, Merida bringat, meg a tokom tudja mit.


4000 eurós nicolai váz - a gearbox mûszakilag egy eléggé bonyolult szerkezet, jóram egcsinálni rohadt sok tervezés-prototípus-tesztelés-javítás. és egy gearboxos, viszonylag könnyû és esztétikus vázat sem egyszerû jól megtervezni (hát még legyártatni!). ha ehhez még hozzávesszük, hogy a Nicolai nem egy annyira közismert gyártó, és hogy német precizitás és minõség, akkor már kezd jó lenni az a 4000 eurós vázár, és bizony ebben a mérnöki kiviteelzéshez képest csak elenyészõ rész a márkanév...vehetünk trabantot/kispolákot 50-60ezerért, meg bmwt 10 millióért - és azért valljuk be, a BMW nem fõleg a márkanév, hanem a mérnöki (mûszaki) dolgok miatt drága..

(de ez amúgy a tipikusan rossz példa esete, mert 4000 euróért egy nagyon szûk réteg vesz vázat, ellenben 220ezer forintot egy jóval nagyobb réteg nem sajnál egy jó bringára...)

15 rugós mez - tekerj egy fél évig egy 2-3ezres mezben, aztán vegyél magadnak egy jóféle specialized/northwave mezt - érezni fogod a különbséget. sokkal szellõsebb anyag, jobb nedvátadó képesség, jobb szabás, a varrások nem dörzsölik ki a vállad/mellkasod...a 15rugóban tényleg bennevan a speci márkanév, de egy jó "nonaneme" mez kerül 8-10ezerbe..

ellenben a 220rugós bmw bringában se az innovációs szint, se a mérnöki megoldások, se az alkatrészek nem felelnek meg az elvártnak - gyakorlatilag csak a márkanevet fizeted meg...

de látom még mindig nem érzed a "márkanév miatt is kerül ennyibe" és a "csak a márkanév miatt kerül ennyibe" közötti különbséget...

na én befejeztem.

#106
tamaska

tamaska

    Beast of the East

  • globális moderátor
  • 19.996 hozzászólás
Audi bringarol nem esett szo az utobbi egy oldalon.

kicsit parttalan a vita amugyis.

szukseges ez?
YETI CYCLES - RIDE DRIVEN SINCE 1985. BEFORE MOUNTAIN BIKING WAS EVEN CONSIDERED AN INDUSTRY.

RAUH-Welt
B E G R I F F


#107
xtal

xtal

    vendég

  • fórumtag
  • 87 hozzászólás

ez + kb olyan dolog hogy az átlag felhasználó (nem itthon) megveszi a hp számítógépet, hp notebookot, hp printert és akkor már hogy ne üssön el a fekirat megveszi hozzá jó drágán a közepesen szar (persze oem) hp monitort, a közepesen szar hp szkennert és a közepesen szar hp digit kamerát. az átlag felhasználónak ez jó is lesz, teljesen elégedett lesz vele úgy sem használná ki a profibbat.


errol van szo. en ezt nem is tagadtam soha.

le is irtam konkretan, hogy en nem akarok downhill bajnok lenni.

#108
Rave_Ace

Rave_Ace

    Dömdödöm

  • globális moderátor
  • 3.201 hozzászólás
Légyszi!
15 percig van egy ilyen gomb:Feltöltött kép
használd...
köszi

Az autóvillamosság tök egyszerü:

-ha valami nem szikrázik pedig kellene, akkor kontaktspray

-ha valami szikrázik, pedig nem kellene, akkor szigetelõszalag


#109
xtal

xtal

    vendég

  • fórumtag
  • 87 hozzászólás

sysspo: ha tisztában van vele, hogy túlárazott, akkor miért védi mégis annyira és miért jön itt a speci mezes dologgal meg a nicolai gearboxxal? azoknál is tisztában lehetne vele...


egyaltalan nem vedem. annyit mondtam, hogy tudom, hogy tularazott, tudom, hogy ennyi penzert mashol jobbat kaptam volna, de nekem ez tetszett. a szempontjaimat is leirtam reszletesen. erdemi valasz nem erkezett ra.

a specinek meg a gearboxnak annyi koze a dologhoz, hogy tokugyanarrol a jelensegrol beszelunk. szamomra felfoghatatlan, hogy miert adhat valaki 4000 eurot egy vazert (markanev) vagy 15 rugot egy mezert (markanev), szamotokra meg az felfoghatatlan, hogy miert ad valaki 220at egy joindulattal is csak kozepszintu bringaert (markanev).

a kulonbseg csak annyi, hogy en elfogadom es tisztelem masok heppjeit, es senkit nem probalok meggyozni arrol, hogy vegyen Thule tartot, Merida bringat, meg a tokom tudja mit.

1. tehát akkor ruhátt csak az adidas, a nike, a kristóf öltönyház, a h&m,etc gyárthat, míg mondjuk borotvát csak a gillette meg a wilkinson.


that's what you say! "kenyeret a pektol!"

your words!

#110
kalaius

kalaius

    maximus

  • fórumtag
  • 11.904 hozzászólás
OFF;
az a 12-es Specis cucc az termós hosszú, vagy rövid nyári?
ha az elsõ, akkor normális az ára
ha a második, akkor hmm... nem márkafAnoknak nem igazán éri meg :x

#111
DaveRider

DaveRider

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.811 hozzászólás

szerintem tokeletes a parhuzam.
1) a Specialized nem igazan ruhagyarto
2) erosen tularazott
3) semmivel nem tud tobbet, mint a 2-3 rugos Decathlon/Hervis/etc mez

...megis megveszik, es orommel hasznaljak. szerintem ezzel semmi gond nincs. ez tetszik sokaknak, kifizetik erte a plusz arrest, es kesz. ha egyszer valakinek ezt tetszik, akkor annak nincs alternativaja, mert csak egy ceg gyart olyan mezt, amire az van irva, hogy "Specialized".


1. tehát akkor ruhátt csak az adidas, a nike, a kristóf öltönyház, a h&m,etc gyárthat, míg mondjuk borotvát csak a gillette meg a wilkinson. de amint az adidas vagy a nike gyárt egy focilabdát, ami nem igazán az õ ruhagyártói profilja, (focilabdát az gyártson, aki focilabdagyártó!) vagy a wilkinson egy borotvahabot, ami nem igazán a borotvagyártói profilja, (borotvahabot gyártson az, aki kozmetikai termékeket gyárt!, pl nivea, vichy, l'oreal), és mindketten ezt azért teszik, hogy esetleg profitot növeljenek, akkor õk már mondjanak le? az a helyzet, hogy ma semmilyen piacon nincs olyan gyártó, aki csak egy adott típusú termékre állt rá - itt inkább gyûjtõfogalmakról beszélünk, mint pl. kerékpárok és kiegészítõik, borotvák és borotválkozási szerek, sportruházat és sportszerek...és mivel a speci az egyik leginnovatívabb cég, és talán nem véletlen teheti meg azt, hogy túlárazza a cuccait, ezért a bringásokban, akik speci mezt vesznek, a speci név egyfajta minõséggaranciát jelent. a bringáik lehet, hogy túl vannak árazva, de a vázakra adott élettartamgarancia talán sejtet egyfajta minõséget...ellenben egy normális not-noname mez kb ennyibe kerül..

3. ez egyáltalán nem igaz! nekem 2 évig volt egy egyszerûbb decathlonos nadrágom meg egy blacky mezem, de azokhoz képest a mostani Keit high-end csapatmez és csapatnadrág ég és föld...ahogy a decathlonosk esztyû és a northwave között is volt különbség.

#112
sysspo

sysspo

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 890 hozzászólás
Szerintem egyáltalán nem túlárazott. Kb. ennyi az ára egy nem noname meznek és vannak jóval drágábbak is. Ez egy jól belött ár.

#113
hozé

hozé

    bentlakó

  • fórumtag
  • 5.747 hozzászólás
Mondjuk a 2-3 eFt-s Decathlonos meznél vélhetõen többet tud, de nem tud többet sok 6eFt-s meznél.
Egyébként ebben nincs köztünk vita.

"Nem szeretném megmondani, hogy a függöny mögötti nõ jó-e.
De néha elhúzom a függönyt, hogy el tudd dönteni magad."


#114
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.259 hozzászólás
ez + kb olyan dolog hogy az átlag felhasználó (nem itthon) megveszi a hp számítógépet, hp notebookot, hp printert és akkor már hogy ne üssön el a fekirat megveszi hozzá jó drágán a közepesen szar (persze oem) hp monitort, a közepesen szar hp szkennert és a közepesen szar hp digit kamerát. az átlag felhasználónak ez jó is lesz, teljesen elégedett lesz vele úgy sem használná ki a profibbat. az ebbõl élõ szakember meg vesz eizo monitort, microtek vagy umax szkennert, meg canon kamerát. Õ ki fogja használni.

szvsz felesleges ezen ennyit rugózni, mind a 2 oldalról, meg sértegetni egymást.

többségünk itt rég nem mondhatja el magáról hogy jó ár/érték arányú bringa van a segge alatt, és kihasználná a hardverében rejlõ képességeket /tvisztelet a kivételnek/.
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#115
xtal

xtal

    vendég

  • fórumtag
  • 87 hozzászólás

xtal,

hogy konkrét kérdésedre válaszoljak, igen a Specialized 12eFt-s meze is túlárazott, mint minden Speci termék.


szerintem tokeletes a parhuzam.
1) a Specialized nem igazan ruhagyarto
2) erosen tularazott
3) semmivel nem tud tobbet, mint a 2-3 rugos Decathlon/Hervis/etc mez

...megis megveszik, es orommel hasznaljak. szerintem ezzel semmi gond nincs. ez tetszik sokaknak, kifizetik erte a plusz arrest, es kesz. ha egyszer valakinek ezt tetszik, akkor annak nincs alternativaja, mert csak egy ceg gyart olyan mezt, amire az van irva, hogy "Specialized".

#116
sysspo

sysspo

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 890 hozzászólás

sysspo: ha tisztában van vele, hogy túlárazott, akkor miért védi mégis annyira és miért jön itt a speci mezes dologgal meg a nicolai gearboxxal? azoknál is tisztában lehetne vele...

szerintem hagyjuk ezt a témát...


Szerintem ez érdekes téma. Igaza csak neki lehet, mert a saját szempontjai alapján vette a bike-ot és azok nem a Tieiddel egyeznek. Igazad van, ha azt mondod, hogy nem ésszerü vétel de hol van az elöírva, hogy annak elvei alapján kellene mindent vásárolnunk. Szerintem logikusan érvel. Mondjuk a Nicolai gerbox az tényleg más lapra tartozik.

#117
hozé

hozé

    bentlakó

  • fórumtag
  • 5.747 hozzászólás
xtal,

hogy konkrét kérdésedre válaszoljak, igen a Specialized 12eFt-s meze is túlárazott, mint minden Speci termék.

"Nem szeretném megmondani, hogy a függöny mögötti nõ jó-e.
De néha elhúzom a függönyt, hogy el tudd dönteni magad."


#118
Valeria Victrix

Valeria Victrix

    Isten ostora

  • fórumtag
  • 9.274 hozzászólás

tudod eleg nehez az embernek korrigalni a hibait ugy, hogy egyetlen konkretumot nem tudsz mondani, hogy hol sertettem/tamadtam meg barkit is, vagy viselkedtem illetlenul.

Ez a fixa ideálod? Mármint megsérteni, megtámadni, illetlenül viselkedni.
Nem kéne olyan dolgokat beleképzelni más hozzászólásába, amik nem szerepelnek ott, sõt utalás sincs rájuk.


#119
xtal

xtal

    vendég

  • fórumtag
  • 87 hozzászólás

Úgy látom, mi két "különbözõ malomban õrlünk."


tudod eleg nehez az embernek korrigalni a hibait ugy, hogy egyetlen konkretumot nem tudsz mondani, hogy hol sertettem/tamadtam meg barkit is, vagy viselkedtem illetlenul.

#120
sysspo

sysspo

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 890 hozzászólás

...ahogy az is egy alaptörvény, hogy ha belinklesz/beraksz valamit, akkor arról bizony véleményt mondunk, ami nem minden esetben pozítiv, fõleg, hogy ha olyan stílusban adod elõ, hogy "ennyi meg ennyi pénzbe került, és ezért überalles .."...


Nem tudom mi a gond az ö stílusával, mert csupán annyit állított, hogy tetszik neki a bicikli és tisztában van vele, hogy túlárazott. Stílusbeli gondok másnál voltak.