Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Tubeless - a belsõ nélküli rendszer

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
1767 hozzászólás a témában

#1421
gaboca1

gaboca1

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 2.348 hozzászólás

Azon is rajta a "2bliss" logo, tehát az ... külföldi fórumokon is ugyanez miatt szidják mint a bokrot, de csak az s-works verziót, a Control-al nincs baj ... akkor ez kuka.

A 2011-es NobbyNic/RacingRalph EVO-val van negativ tapasztalat? Elvileg ezek már hivatalosan is tubless-ready -k. Ahonnan rendelném õket, csak olyan lötty van hogy FRM. Jó ez?

Köszi!


Fúj bele defektmentesítõ habot az talán eltömíti az oldalfal hiányosságait, Corában jobb áron kapható autós verzióban, nagy kiszerelés.

#1422
tamaska

tamaska

    Beast of the East

  • globális moderátor
  • 19.996 hozzászólás
lehet ki kellene probalni a gyari Specialized lotyivel is biztos ami biztos

nalam is captain control 2bliss van amugy es mukodik. bontrager superjuice van benne
YETI CYCLES - RIDE DRIVEN SINCE 1985. BEFORE MOUNTAIN BIKING WAS EVEN CONSIDERED AN INDUSTRY.

RAUH-Welt
B E G R I F F


#1423
mayor

mayor

    vendég

  • fórumtag
  • 212 hozzászólás
Azon is rajta a "2bliss" logo, tehát az ... külföldi fórumokon is ugyanez miatt szidják mint a bokrot, de csak az s-works verziót, a Control-al nincs baj ... akkor ez kuka.

A 2011-es NobbyNic/RacingRalph EVO-val van negativ tapasztalat? Elvileg ezek már hivatalosan is tubless-ready -k. Ahonnan rendelném õket, csak olyan lötty van hogy FRM. Jó ez?

Köszi!

ritchey p29er custom


#1424
Dante

Dante

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.199 hozzászólás
Hülye kérdés, de az s-works az TL-ready? Ha igen, én visszavinném.
With this bike you can traverse even the most technically difficult terrain and still maintain some semblance of control (obviously depending on your skill level).
GIANT ANTHEM-X hivatalos leírás :)

#1425
mayor

mayor

    vendég

  • fórumtag
  • 212 hozzászólás

Na, délután beletöltöttem a lötyit is és 4 bárra pumpálva pihennek holnapig. Igy már kicsit más a helyzet: 3 óra alatt a FastTrak (control) szinte semmit, viszont a papír oldalfalú Captain (s-works) kb. 1 bar-t engedett. Remélem lesz ez még jobb is (vagy nem, sok rosszat lehet olvasni a s-works Captain-rõl tubeless-ként használva..)....


Eltelt két nap, végig 4 báron voltak ide oda forgatva, a 2x másfél órás tesztkört leszámítva.. a FastTrak (control) tökéletes lett, a Captain (s-works) viszont fél nap alatt min. 1 bar-t enged. Vízalá rakva látszik, hogy az oldalfalával van gebasz, renegeteg apró lyukon ereszti a levegõt, felninél ill a szelepnél nincs gond, lötyi (Joe's) van benne elég. Lehet ezzel kezdeni még valamit, vagy nézhetek új gumi után?

ritchey p29er custom


#1426
löpapp

löpapp

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 406 hozzászólás

elvileg mukodnie kell, gyakorlatilag senki nem garantalja. nem jobb v rosszabb mint a NN, de nem is ugyanarra a felhasznalasi teruletre van. a NN jobban tart, masszivabb AM gumi, a RRon jobban gordul, inkabb XC-re van.


Köszöntem!

#1427
tamaska

tamaska

    Beast of the East

  • globális moderátor
  • 19.996 hozzászólás
elvileg mukodnie kell, gyakorlatilag senki nem garantalja. nem jobb v rosszabb mint a NN, de nem is ugyanarra a felhasznalasi teruletre van. a NN jobban tart, masszivabb AM gumi, a RRon jobban gordul, inkabb XC-re van.
YETI CYCLES - RIDE DRIVEN SINCE 1985. BEFORE MOUNTAIN BIKING WAS EVEN CONSIDERED AN INDUSTRY.

RAUH-Welt
B E G R I F F


#1428
löpapp

löpapp

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 406 hozzászólás
Tehát akkor valszeg müxik a Rocket Ronnal is igaz?Azt még meg tudnátok mondani, h miben jobb az NN-nél?

#1429
tamaska

tamaska

    Beast of the East

  • globális moderátor
  • 19.996 hozzászólás
Az nem UST gumi hanem TL ready. De semmi baj nincs a normal gumi "atalakitassal" se, ha mukodik akkor mukodik. Vegulis ugyanazt csinalod mint a TL ready-nel.
YETI CYCLES - RIDE DRIVEN SINCE 1985. BEFORE MOUNTAIN BIKING WAS EVEN CONSIDERED AN INDUSTRY.

RAUH-Welt
B E G R I F F


#1430
joshua

joshua

    vendég

  • fórumtag
  • 225 hozzászólás

Sziasztok!
Nobby Nic Evo gumit használok elõl, tejjel, ust keréken.A kérdésem az lenne,h a Rocket Ron is mûködne így, vagy az már nagyon papírvékony?Tudom, h hivatalosan így nem ajánlják, de gond nélkül használom több ezer terepkilóméter óta.Mivel jobb a RR azon kívûl, h könnyebb?Sártûrés?Vagy kevésbé ideges?Nekem mondjuk bejön a NN, csak kíváncsi vagyok a véleményekre.Köszi!


Én rocket ron gumit használok elöl de ust, és ust felnin,ez erre van kitalálva!!!,nem szeretek rizikózni/normál gumi ust felnin/.Már az ust gumi is elég könnyünek mondható/saját mérés 665g/tényleg jó a sártürése is és igen jól is gurul,2.25-ös méret.

#1431
löpapp

löpapp

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 406 hozzászólás
Sziasztok!
Nobby Nic Evo gumit használok elõl, tejjel, ust keréken.A kérdésem az lenne,h a Rocket Ron is mûködne így, vagy az már nagyon papírvékony?Tudom, h hivatalosan így nem ajánlják, de gond nélkül használom több ezer terepkilóméter óta.Mivel jobb a RR azon kívûl, h könnyebb?Sártûrés?Vagy kevésbé ideges?Nekem mondjuk bejön a NN, csak kíváncsi vagyok a véleményekre.Köszi!

#1432
Dante

Dante

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.199 hozzászólás

A mountain kinget és valamelyik michelinemet simán kézzel rakom fel. Nincs velük gond, tartják a levegõt.


És hogyan fújod fel? Nekem orrán száján ereszt. Nagyon fura, mert az én kerekeimen problémamentesen, mûhelypumpával felficcen, ezzel a nyamvad Rigida felnivel meg iszonyatmód szenvedek.

Mayor; belsõvel nem tudom felfújni, mivel konvertált felállásról van szó. Igen, cserénél látszott, hogy sok volt még benne a lötyi.
With this bike you can traverse even the most technically difficult terrain and still maintain some semblance of control (obviously depending on your skill level).
GIANT ANTHEM-X hivatalos leírás :)

#1433
mayor

mayor

    vendég

  • fórumtag
  • 212 hozzászólás
Na, délután beletöltöttem a lötyit is és 4 bárra pumpálva pihennek holnapig. Igy már kicsit más a helyzet: 3 óra alatt a FastTrak (control) szinte semmit, viszont a papír oldalfalú Captain (s-works) kb. 1 bar-t engedett. Remélem lesz ez még jobb is (vagy nem, sok rosszat lehet olvasni a s-works Captain-rõl tubeless-ként használva..)

.... nekem például októbertõl áprilisig konkrétan semmi sem párolgott el.....


Ezt hogyan állpítottad meg? Gondolom gumi leszedéskor, vagy?

Én megpróbáltam UST-t felrakni egy felnire, de az annyira laza, hogy a gumit puszta kézzel fel sikerült rakni. Ebben az esetben mi a teendõ? Mert az nyilvánvaló, hogy orrán-száján eleresztette...


Én is kézzel raktam fel a fent említett gumikat, én no problem. Én elõször belsõvel fújom fel, majd csak az egyik oldalát "bontotom" meg. így a másik olalon a gumi végig a helyén marad, a megbontott oldalt pedig próbálom egy gumi leszedõvel a helyére "húzni" (nem szóltam, ha ez neked nyilvánvaló... :))

ritchey p29er custom


#1434
MJani01

MJani01

    maximus

  • fórumtag
  • 15.907 hozzászólás
  • LocationSzékesfehérvár

Én megpróbáltam UST-t felrakni egy felnire, de az annyira laza, hogy a gumit puszta kézzel fel sikerült rakni. Ebben az esetben mi a teendõ? Mert az nyilvánvaló, hogy orrán-száján eleresztette...


A mountain kinget és valamelyik michelinemet simán kézzel rakom fel. Nincs velük gond, tartják a levegõt.


A sebesség mindent megold.

 


#1435
Dante

Dante

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.199 hozzászólás
Én megpróbáltam UST-t felrakni egy felnire, de az annyira laza, hogy a gumit puszta kézzel fel sikerült rakni. Ebben az esetben mi a teendõ? Mert az nyilvánvaló, hogy orrán-száján eleresztette...
With this bike you can traverse even the most technically difficult terrain and still maintain some semblance of control (obviously depending on your skill level).
GIANT ANTHEM-X hivatalos leírás :)

#1436
Dante

Dante

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.199 hozzászólás

Nem akartam hogy kárba vesszen a drága lötyi, amennyiben sz*r a gumi... mondom, hogy még csak most barátkozom a tubelessel !!!

Még pár dolog:
-a felrakás elõtt nem tisztitottam meg a felni és a gumi azon részeit ahol érintkeznek, ennek ellenére fel tudtam fújni kompresszor nélkül. Érdemes leszednem és takarítani (a jobb szigetelés reményében), vagy ha már fennvan akkor biztos tuti
-60ml elég lesz kerekenként? (ennyi van itthon)
-olvastam korábbról hogy néha utána kell tölteni mert "párolog", ezt honnan látom?

Köszöntem!


A lötty a hézagok eltömítését célozza. Persze, kevesebb dolga van, ha minden vegytiszta, de azért nem kell túlzásba esni. Példa. Eldefektelsz, mert kivágja valami 2 centi hosszan. Leszeded, beleteszel egy öntapadó foltot mondjuk a Park Tools-tól, ez olyan 5x10 centis bazivastag izé. Majd a saras ótvaros gumiperemet visszapattintod, s egy Pit Stop latexpatront beletolsz. És már mész is tovább. :)

60 ml elég, s néha utána kell tölteni, de ez nagy melegben szempont csak, nekem például októbertõl áprilisig konkrétan semmi sem párolgott el. Ha cserélhetõ a szeleptû, akkor kitekered, s beletolsz onnan pár ml-t 2havonta, ennyi.
With this bike you can traverse even the most technically difficult terrain and still maintain some semblance of control (obviously depending on your skill level).
GIANT ANTHEM-X hivatalos leírás :)

#1437
mayor

mayor

    vendég

  • fórumtag
  • 212 hozzászólás
Életem elsõ tubeless installját csinálom, Mavic 819 felnikre Spec The Captain S-Works ill. FastTrak Control külsõkkel, mindkettõ "2bliss". Pár óra árán már megy a felfújás kompresszor nélkül is Szóval mindekettõ egyenlõre lötyi nélkül felfújva 2,5 bar-a és vár egy kicsit hogy mi történik: kb 20 perc múlva a FastTrak elengedett 1 bar-t, mig a Caption (a jóval vékonyabb oldalfal ellenére) pár tizedet. Gondoltam valahol ki van szúrva FastTrak, lecsekk szappanos vizzel, a meglepõ eredmény a képen:az egész oldalfal mentén, szabályos rézsútos vonalakban (szövésminta?) enged a gumi. Most selejtes a külsõm (=tubeless-re alkalmatlan), vagy ez nomális, és a lötyi majd megoldja a problémát? (60ml joe's tejet szándékozom tölteni kerekenként). Kössz!!

Feltöltött kép

ritchey p29er custom


#1438
porsapka

porsapka

    vendég

  • fórumtag
  • 14 hozzászólás
Köszi a választ.AM felhasználás mellett akkor inkább DD?Én is erre gondoltam,de azért megkérdezlek titeket is. :)

#1439
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.259 hozzászólás

Hello!
Azt szeretném megtudni,hogy ust külsõvel is lehet-e használni belsõ+lötyitt?Vastagabb egy ust verzió az adott tipusból?Defektmentesíteni akarok.:)
Elõre is köszi.


lehet. erõsebb. viszont nehezebb is. és felütni belsõvel azért fel lehet azt is. ha nem akarsz belsõnélkülit, akkor pl svábliból elég lehet a double defense verzió.
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#1440
porsapka

porsapka

    vendég

  • fórumtag
  • 14 hozzászólás
Hello!
Azt szeretném megtudni,hogy ust külsõvel is lehet-e használni belsõ+lötyitt?Vastagabb egy ust verzió az adott tipusból?Defektmentesíteni akarok.:)
Elõre is köszi.