Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Tubeless - a belsõ nélküli rendszer

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
1767 hozzászólás a témában

#1441
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.259 hozzászólás

Crostraill felni és NobbyNic nem UST külsõ párostól némi löttyivel szerintetek mit várhatok? Most lett meg a kerék, a gumi még bõven jó, és gondolkodok, hogy a nem UST köpeny okoz-e valami problémát, mert új gumit még nem vennék, de már nagyon belsõtlenítenék :)


azért vigyél magaddal jó sokat nyomó pumpát, vagy 2 belsõt(meg pumpát prsze)...
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#1442
Hotmaat

Hotmaat

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.150 hozzászólás
Crostraill felni és NobbyNic nem UST külsõ párostól némi löttyivel szerintetek mit várhatok? Most lett meg a kerék, a gumi még bõven jó, és gondolkodok, hogy a nem UST köpeny okoz-e valami problémát, mert új gumit még nem vennék, de már nagyon belsõtlenítenék :)

#1443
löpapp

löpapp

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 406 hozzászólás

Ha defektet kapsz tömít rendesen? Mert én attól félek, hogy ha kapok egy nagyobb defektet nem tömíti el. :S


Jó pár helyen látszott már a gumin, hogy jön ki a lötyi,vagyis defektem lett volna, de eddig mindig megvédett.Azért viszek magammal mindig egy tartalék belsõt, mert Murphy sosem alszik.:P

#1444
frankjana22

frankjana22

    újonc

  • fórumtag
  • 8 hozzászólás
Ha defektet kapsz tömít rendesen? Mert én attól félek, hogy ha kapok egy nagyobb defektet nem tömíti el. :S

#1445
löpapp

löpapp

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 406 hozzászólás

Szerintetek elég 125 ml Joe's mtb tej 2 kerékbe? 2.1 Racing Ralph és 2.1 Nobby Nic (26") gumikkal. a Felni nem tubelesses, hanem átalakítós és a gumik se.


Én is ennyit használok összesen, de így 3-4 havonta cserélem benne.

#1446
frankjana22

frankjana22

    újonc

  • fórumtag
  • 8 hozzászólás
Szerintetek elég 125 ml Joe's mtb tej 2 kerékbe? 2.1 Racing Ralph és 2.1 Nobby Nic (26") gumikkal. a Felni nem tubelesses, hanem átalakítós és a gumik se.

#1447
fabian cancellara

fabian cancellara

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 501 hozzászólás

Megcsináltam a belsõ nélküli elsõ kerekemet.Néhány percig jó volt,de miután forgatás közben eresztett még rányomtunk egy kis levegõt.Kár volt.Nem is figyeltem a nyomást egy durranással lejött a gumi a felnirõl és mindent beterített a zöld lé.Úgy néztem ki mind Shrek :) .A fülem még mindig cseng.Egy ideig nem próbálkozok,de én hibáztam elismerem.13bar volt a kompresszorba,pikk-pakk több mehetett a kelleténél a gumiba.


Zöld löty nekem is volt az nem tömitett rendesen.
Probáld meg a JOE'S lötyel az nekem bevál és 3-4 barnál ne nyomd tovább:)
igaz irgalnatlan szaga van de jó cuc:D

#1448
csajbokimre

csajbokimre

    vendég

  • fórumtag
  • 21 hozzászólás
Megcsináltam a belsõ nélküli elsõ kerekemet.Néhány percig jó volt,de miután forgatás közben eresztett még rányomtunk egy kis levegõt.Kár volt.Nem is figyeltem a nyomást egy durranással lejött a gumi a felnirõl és mindent beterített a zöld lé.Úgy néztem ki mind Shrek :) .A fülem még mindig cseng.Egy ideig nem próbálkozok,de én hibáztam elismerem.13bar volt a kompresszorba,pikk-pakk több mehetett a kelleténél a gumiba.

#1449
Dante

Dante

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.199 hozzászólás

Milyen tipusú tej?


Stan bácsi.
With this bike you can traverse even the most technically difficult terrain and still maintain some semblance of control (obviously depending on your skill level).
GIANT ANTHEM-X hivatalos leírás :)

#1450
bringavarázs

bringavarázs

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.029 hozzászólás

Kéthetente mindent pumpálni kell. :) De az extravékony és latexbelsõ után a tubeless egész tartósnak bizonyult. (latexet minden komolyabb menet elõtt ellenõrizni kellett)

Ami még érdekel: néha a tejben összeállnak gumicsomók, mint egy ragacslabda. Ugye ezeknek eloszolva kellene lenniük az oldatban, nem pedig egybetapadva, tehát ha ez megtörténik, akár lehet is a tejet lecserélni a gumiban. Az a kérdésem, hogy ezzel kinek mi a tapasztalata, illetve hogyan lehet elkerülni? Annyit vettem észre, hogy jellemzõen ez akkor alakul ki nagyon hamar, ha az elõírtnál több tejet használok fel.


Milyen tipusú tej?

Ne támadj, jót akarok! Tanulni nem szégyen...nekem se.


#1451
Dante

Dante

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.199 hozzászólás
Kéthetente mindent pumpálni kell. :) De az extravékony és latexbelsõ után a tubeless egész tartósnak bizonyult. (latexet minden komolyabb menet elõtt ellenõrizni kellett)

Ami még érdekel: néha a tejben összeállnak gumicsomók, mint egy ragacslabda. Ugye ezeknek eloszolva kellene lenniük az oldatban, nem pedig egybetapadva, tehát ha ez megtörténik, akár lehet is a tejet lecserélni a gumiban. Az a kérdésem, hogy ezzel kinek mi a tapasztalata, illetve hogyan lehet elkerülni? Annyit vettem észre, hogy jellemzõen ez akkor alakul ki nagyon hamar, ha az elõírtnál több tejet használok fel.
With this bike you can traverse even the most technically difficult terrain and still maintain some semblance of control (obviously depending on your skill level).
GIANT ANTHEM-X hivatalos leírás :)

#1452
tamaska

tamaska

    Beast of the East

  • globális moderátor
  • 19.996 hozzászólás
semmi. szepen fel lehet pumpalni kompresszor nelkul is, kevlaros szal tok konnyen felmegy a felnire, es csak minimalisan ereszt. de valamennyire minden ust rendszer ereszteni fog

kethetente egy pumpalas sztem belefer
YETI CYCLES - RIDE DRIVEN SINCE 1985. BEFORE MOUNTAIN BIKING WAS EVEN CONSIDERED AN INDUSTRY.

RAUH-Welt
B E G R I F F


#1453
mayor

mayor

    vendég

  • fórumtag
  • 212 hozzászólás

Olcsó megoldásnak jó a Specko Fast Trak vagy The Captain külsõje.
Van 2Bliss kialakítású is,de Joe's tejjel a sima is frankón megy.


éppen ma rendeltem pont ugyanezt ezt a kombót, és a 2bliss-es fajtából. Mavic 819 UST felnire megy majd Joe's tejjel. számíthatok valamilyen problémára felrakáskor ill majd használat közben?

#1454
bringavarázs

bringavarázs

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.029 hozzászólás

2bliss captain-oket hasznalok, bontrager superjuice-szal


mondom:)

Ne támadj, jót akarok! Tanulni nem szégyen...nekem se.


#1455
tamaska

tamaska

    Beast of the East

  • globális moderátor
  • 19.996 hozzászólás

Olcsó megoldásnak jó a Specko Fast Trak vagy The Captain külsõje.
Van 2Bliss kialakítású is,de Joe's tejjel a sima is frankón megy.


2bliss captain-oket hasznalok, bontrager superjuice-szal
YETI CYCLES - RIDE DRIVEN SINCE 1985. BEFORE MOUNTAIN BIKING WAS EVEN CONSIDERED AN INDUSTRY.

RAUH-Welt
B E G R I F F


#1456
zscs

zscs

    bringás

  • fórumtag
  • 3.301 hozzászólás
  • LocationBdapest - Wien - Mondsee
Csak egy sztori. Idén Ausztriában a Trophy utáni napokban egy norvég srác kérdezte, van-e nálam pumpa, mert laposnak érzi az elsõ kerekét. Nézem, érzésre úgy 1.3-1.4 bar ha lehetett benne, sokat mondok. Neccesnek is találtam ezek után, hogy mer lefelé így száguldani velünk szemben a sotteres, kisebb köves terepen. Na mindegy, elõszedtem a pumpát és amíg dumáltunk, kezdtem felfúlni a gumit. Nézem, a fullos karbon merevfarúban UST-s Crossmax ST kerekek, Racing Ralph külsõkkel. Igen ám, de sehol egy UST felirat a külsõn. Mondja, õ így használja, plusz egy kis lötyi (nem emlékszem, melyik). Mondtam neki, bátor vagy ecsém. :-] A Ralph-okból már nem egy kirepedt oldalfalút láttunk, ugye.
Szóval ha már Schwalbe, akkor valami SnakeSkin-es és/vagy ballonosabb verzió legyen legalább.

#1457
bringavarázs

bringavarázs

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.029 hozzászólás
Olcsó megoldásnak jó a Specko Fast Trak vagy The Captain külsõje.
Van 2Bliss kialakítású is,de Joe's tejjel a sima is frankón megy.

Ne támadj, jót akarok! Tanulni nem szégyen...nekem se.


#1458
tamaska

tamaska

    Beast of the East

  • globális moderátor
  • 19.996 hozzászólás
en az uj TL Ready Schwalbe gumikkal szemeznek
YETI CYCLES - RIDE DRIVEN SINCE 1985. BEFORE MOUNTAIN BIKING WAS EVEN CONSIDERED AN INDUSTRY.

RAUH-Welt
B E G R I F F


#1459
Dante

Dante

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.199 hozzászólás
Szerintem csak grammhuszár versenyzõk használják belsõ nélkül a belsõs külsõket, s ennek több oka is van. Az UST legfõbb elõnye, hogy kis nyomáson, felütés veszélye nélkül, tudod használni õket. Viszont a könnyû gumik oldalfala nem fogja a kis nyomást bírni, s több hibajelenséget is produkálhat. A leggyakoribb, az elfordulás, lefordulás a felnirõl, aminek az oka, hogy egyszerûen rugalmasabb, vékonyabb kevlarsodrony van az oldalában, ami esetleg nem is illeszkedik olyan feszesen. A másik, s sokkal veszélyesebb, amikor az oldalfalban lévõ szövet elnyíródik a fékerõ hatására, s egyszerûen ledurran a gumi a felnirõl. Ezt a szakirodalom SSF (Sudden Sidewall Failure) néven említi. Tehát ugye innentõl kezdve felejtõs az 1.8 bar nyomás, ha meg úgyis 3 barra fel kell fújni, akkor mi értelme az UST-nek?

Kivételt egyedül a masszív anyagmennyiséget tartalmazó gumik (Vredstein pl. ilyen) képeznek, mivel ezek oldalfala nincs túlkönnyítve. De a 400 grammos gumiknál ezt felejtsd el.
With this bike you can traverse even the most technically difficult terrain and still maintain some semblance of control (obviously depending on your skill level).
GIANT ANTHEM-X hivatalos leírás :)

#1460
csajbokimre

csajbokimre

    vendég

  • fórumtag
  • 21 hozzászólás
Végigolvastam a fórumot,azt hiszem belevágok a belsõ nélküli kerékszett összerakásába.Mavic 3.1 ust felnim van,és van Mavic szelepkészletem is.Csak egy probléma van a rendszerben,hagyományos külsõt fogok használni, van itthon jópár darab.0,5L Slime-ot vettem 3000 helyett 800ftért,ez nem nagy befektetés.Szerintetek a keváros(conti van itthon),vagy a drótperemes(panaracer,maxxis) jobb légzárósság miatt,hol szökhet ki könnyebben a levegõ?