Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Tubeless - a belsõ nélküli rendszer

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
1767 hozzászólás a témában

#1401
löpapp

löpapp

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 406 hozzászólás

Ha versenyzel, s tényleg vereted, a TL-ready gumik túl könnyûek ahhoz, hogy oldalfal-szakadásos hiba (sudden sidewall failure") ne történhessen meg kis nyomáson. Ez azt jelenti, hogy csavarás (például fékezés miatt) megszakítja az oldalfalat varrásirányban, s nagy badabumm lesz a vége, te meg tolhatod a célig. Ami miatt a tubeless jó, hogy mondjuk 1.8 baron közlekedsz vele, nem fogsz tudni 400 grammos gumit használni.


Szerencsére eddig nem volt ilyen gondom, remélem nem is lesz.:)Egy belsõ midig van nálam azért a biztonság kedvéért.Szvsz ha az oldala kiszakad, akkor az belsõvel is kiszakadt volna.Lehet 1x nagyon megszívom és cserben hagy, akkor majd gondolok rátok.:P
Schladmingot és Livignot is megjártam már ezzel a kombóval, hát ha ott sz.rt volna be, akkor én is besz.rok!
Kb. 2,1-2,3 barral küldöm, tudom, h ha tubeless lenne, menne ez lejjebb is.

#1402
Dante

Dante

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.199 hozzászólás
Ha versenyzel, s tényleg vereted, a TL-ready gumik túl könnyûek ahhoz, hogy oldalfal-szakadásos hiba (sudden sidewall failure") ne történhessen meg kis nyomáson. Ez azt jelenti, hogy csavarás (például fékezés miatt) megszakítja az oldalfalat varrásirányban, s nagy badabumm lesz a vége, te meg tolhatod a célig. Ami miatt a tubeless jó, hogy mondjuk 1.8 baron közlekedsz vele, nem fogsz tudni 400 grammos gumit használni.
With this bike you can traverse even the most technically difficult terrain and still maintain some semblance of control (obviously depending on your skill level).
GIANT ANTHEM-X hivatalos leírás :)

#1403
löpapp

löpapp

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 406 hozzászólás

a falvastagsagban szerintem nincs nagyon differencia, inkabb csak a butykok mereteben es szamaban. jobban gurul, tisztul es konnyebb :) de nem tapad ugy, alacsonyabb profilu. defektben nem nagyon vettem eszre differenciat - a boszme tuske, amit bekaptam, az a nnicen is atment volna.

a tubeless resze passz


Köszi!Asszem akkor marad a NN, szeretem ha jól fog az eleje, 50g-ot biztos megér.;)

#1404
MJani01

MJani01

    maximus

  • fórumtag
  • 15.907 hozzászólás
  • LocationSzékesfehérvár

és ha szétütöd a felnit, az már szerintem nem fog tökéletesen tömíteni

Az az érdekes, hogy de igen, jól tömít. Több embert ismerek akinek kicsit hajlott az ust felnije és nincs vele gondja, sõt az egyiknek elrepedt a felni és lötty azt is megfogta.


A sebesség mindent megold.

 


#1405
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs

Sziasztok!
Nobby Nic Evo gumit használok elõl, tejjel, ust keréken.A kérdésem az lenne,h a Rocket Ron is mûködne így, vagy az már nagyon papírvékony?Tudom, h hivatalosan így nem ajánlják, de gond nélkül használom több ezer terepkilóméter óta.Mivel jobb a RR azon kívûl, h könnyebb?Sártûrés?Vagy kevésbé ideges?Nekem mondjuk bejön a NN, csak kíváncsi vagyok a véleményekre.Köszi!


a falvastagsagban szerintem nincs nagyon differencia, inkabb csak a butykok mereteben es szamaban. jobban gurul, tisztul es konnyebb :) de nem tapad ugy, alacsonyabb profilu. defektben nem nagyon vettem eszre differenciat - a boszme tuske, amit bekaptam, az a nnicen is atment volna.

a tubeless resze passz

#1406
tamaska

tamaska

    Beast of the East

  • globális moderátor
  • 19.996 hozzászólás
jo kereket kell venni... :P vagy okosan menni. vagy mindketto. jo mondjuk en nem versenyzek szal nekem nem sietos sehol. de nem is utottem meg szet felnit soha eletemben.
YETI CYCLES - RIDE DRIVEN SINCE 1985. BEFORE MOUNTAIN BIKING WAS EVEN CONSIDERED AN INDUSTRY.

RAUH-Welt
B E G R I F F


#1407
sala

sala

    Telóguru

  • fórumtag
  • 13.225 hozzászólás
  • LocationSvájc
és ha szétütöd a felnit, az már szerintem nem fog tökéletesen tömíteni
fuck me, i'm famous!
-- Go ahead, Droids! --->

#1408
MJani01

MJani01

    maximus

  • fórumtag
  • 15.907 hozzászólás
  • LocationSzékesfehérvár

belso nelkuli rendszerrol beszelunk, minek bele a nagy nyomas? felutni nem lehet...


A belsõt nem is, de a felnit simán... Egy-két tized barral tud csak kevesebbet a TL ready, mint a belsõs rendszer. A TL ready-nél pedig 0,5-1barral kell kevesebb egy jó UST-be.


A sebesség mindent megold.

 


#1409
tamaska

tamaska

    Beast of the East

  • globális moderátor
  • 19.996 hozzászólás
belso nelkuli rendszerrol beszelunk, minek bele a nagy nyomas? felutni nem lehet...
YETI CYCLES - RIDE DRIVEN SINCE 1985. BEFORE MOUNTAIN BIKING WAS EVEN CONSIDERED AN INDUSTRY.

RAUH-Welt
B E G R I F F


#1410
MJani01

MJani01

    maximus

  • fórumtag
  • 15.907 hozzászólás
  • LocationSzékesfehérvár

de ha a TL ready is mukodik akkor mi elonye van az UST-nek?

oke nektek nem szamit az a kerekenkent rugozatlan 200gramm [ itt mindenki superman? :o ] de azt ne mondja nekem senki hogy azonos tapadas/gordules/defekttures mellett a nehezebb gumi jobb mert homlokonharapom magam.


Egyik sem igaz. Vékonyabb oldalfal ezért (sokkal) nagyobb nyomás kell bele, ami miatt csökken a tapadás és a gördülés terepen, + könnyebben kiszakad.
200g-ként= kb 50méter szintenként 1mp.


A sebesség mindent megold.

 


#1411
tamaska

tamaska

    Beast of the East

  • globális moderátor
  • 19.996 hozzászólás
de ha a TL ready is mukodik akkor mi elonye van az UST-nek?

oke nektek nem szamit az a kerekenkent rugozatlan 200gramm [ itt mindenki superman? :o ] de azt ne mondja nekem senki hogy azonos tapadas/gordules/defekttures mellett a nehezebb gumi jobb mert homlokonharapom magam.
YETI CYCLES - RIDE DRIVEN SINCE 1985. BEFORE MOUNTAIN BIKING WAS EVEN CONSIDERED AN INDUSTRY.

RAUH-Welt
B E G R I F F


#1412
joshua

joshua

    vendég

  • fórumtag
  • 225 hozzászólás
Én is az ust gumikra esküszöm még ha 700g is, Air king és Race king nagyon király mind a kettõ,ja és még haladok is velük rendesen.

#1413
Dante

Dante

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.199 hozzászólás
A súlyt én is leszarom. Jól guruló 650-700 grammos gumikkal megyek, s sokkal gyorsabb vagyok, mint tavaly. Igaz én a Geax TNT-re esküszöm, ami a TL-ready és az UST között van valahol félúton.
With this bike you can traverse even the most technically difficult terrain and still maintain some semblance of control (obviously depending on your skill level).
GIANT ANTHEM-X hivatalos leírás :)

#1414
MJani01

MJani01

    maximus

  • fórumtag
  • 15.907 hozzászólás
  • LocationSzékesfehérvár

nem tom
én a mintázat különbséget, gördülési ellenállást sokkal jobban megérzem mint +- 150 - 200 grammot


Ezzel én is ugyanígy vagyok.


A sebesség mindent megold.

 


#1415
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.258 hozzászólás
nem tom
én a mintázat különbséget, gördülési ellenállást sokkal jobban megérzem mint +- 150 - 200 grammot
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#1416
tamaska

tamaska

    Beast of the East

  • globális moderátor
  • 19.996 hozzászólás
volt UST NN gumim, hat nekem nem kell 700grammos kulso megint... masszon azzal akinek ket anyja van. es a lotyit ugyis belerakod abba is, szurt defekt ellen kell valami vedelem.

Ezeket az uj TL Ready schwalbekat meg nem probaltam de szerintem iden fogom. Csak dontsem el hogy milyen mintaval.
YETI CYCLES - RIDE DRIVEN SINCE 1985. BEFORE MOUNTAIN BIKING WAS EVEN CONSIDERED AN INDUSTRY.

RAUH-Welt
B E G R I F F


#1417
MJani01

MJani01

    maximus

  • fórumtag
  • 15.907 hozzászólás
  • LocationSzékesfehérvár
Én is az igazi UST pártján vagyok. A normál gumi belsõ nélkül az UST elõnyeinek nagy részét messze nem tudja.


A sebesség mindent megold.

 


#1418
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.258 hozzászólás

TIg: Régi UST Ralph milyen volt?


jó. nem is volt borzasztóan nehéz.
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#1419
kela

kela

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.622 hozzászólás

mikor olyan helyen dolgoztam, kb az összes 2bliss speci visszajött. igaz zölddel voltak meg józsi bácsis cucccal, de hát illett volna azzal is mûködni.

én magamnak biztos nem próbálkoznék, még tl ready cuccal sem, csak "igazi" ust matricással.


TIg: Régi UST Ralph milyen volt?

#1420
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.258 hozzászólás

Hülye kérdés, de az s-works az TL-ready? Ha igen, én visszavinném.


mikor olyan helyen dolgoztam, kb az összes 2bliss speci visszajött. igaz zölddel voltak meg józsi bácsis cucccal, de hát illett volna azzal is mûködni.

én magamnak biztos nem próbálkoznék, még tl ready cuccal sem, csak "igazi" ust matricással.
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való