Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Tubeless - a belsõ nélküli rendszer

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
1767 hozzászólás a témában

#1461
manston91

manston91

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.013 hozzászólás
Okés.Akkor azért tesze bele vagy 60-70-et.
"Ride today, heal tomorrow"

#1462
bacsesz

bacsesz

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 532 hozzászólás

Vettem ilyen No flats tejet.Azt olvastam hogy tömlõnélküli kerékbe 60-120ml kell bele.Az lenne a kérdésem, hogy ha belsõvel használnám akkor nem elég kevesebbet tenni bele?


de elég bele úgy 40-60 ml a monti kerékbe (2.1 be inkább már 60 ml)

#1463
manston91

manston91

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.013 hozzászólás
Vettem ilyen No flats tejet.Azt olvastam hogy tömlõnélküli kerékbe 60-120ml kell bele.Az lenne a kérdésem, hogy ha belsõvel használnám akkor nem elég kevesebbet tenni bele?
"Ride today, heal tomorrow"

#1464
gaboca1

gaboca1

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 2.348 hozzászólás

Rendben.Akkor úgy döntöttem kipróbálom.Ti milyen külsõt használtok?Tudtok ajánlani nekem egy külsõt?Használnám aszfalton és földúton is, fõleg száraz idõben.


Dobj priviben egy emil címet.

#1465
manston91

manston91

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.013 hozzászólás
Rendben.Akkor úgy döntöttem kipróbálom.Ti milyen külsõt használtok?Tudtok ajánlani nekem egy külsõt?Használnám aszfalton és földúton is, fõleg száraz idõben.
"Ride today, heal tomorrow"

#1466
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.259 hozzászólás

Köszi
Azok a szalagok amiket adnak a szettekhez fontosak, vagy ajánlatos használni?


"igazi" ust-hez nem adnak szalagot és nem is kell
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#1467
manston91

manston91

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.013 hozzászólás
Köszi
Azok a szalagok amiket adnak a szettekhez fontosak, vagy ajánlatos használni?
"Ride today, heal tomorrow"

#1468
gaboca1

gaboca1

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 2.348 hozzászólás

Én is fontolgatom, hogy tubeless rendszerre váltok.Nemsokára megjön az XT kerékszettem és ki szeretném használni az UST adottságát.Nem nagyon értek hozzá de mi szükséges hozzá felni, és gumin kívül?
Nézegettem a No Flats Joe's Super Sealant nevû folyadékot, ezt csak bele kell tölteni és kész is?A leírásban írják, hogy akár fél centis lyukat is betömít, ez kicsit hihetetlen szerintem.
Hány ml kell belõle egy 2-2.2-es kerékbe?
Köszi a válaszokat!


Más nem kell hozzá, a defekt tömítõ sem az összeszereléséhez kell az UST-s felni, UST gumival anélkül is mûködik, de nem kell defektet javítani ha benne van. Hát a Joesnál én sem igen hiszem el, (én is ezt használom) de amit elõtte használtam a Slime márkájú az tudta csak sokkal sûrûbb és nehezebb volt. Szerelésnél még jól jöhet a síkosítás a gumi pereménél én a gumisomtól kértem azt a krémszerûséget amivel az autó gumikat rakják fel.

#1469
manston91

manston91

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.013 hozzászólás
Én is fontolgatom, hogy tubeless rendszerre váltok.Nemsokára megjön az XT kerékszettem és ki szeretném használni az UST adottságát.Nem nagyon értek hozzá de mi szükséges hozzá felni, és gumin kívül?
Nézegettem a No Flats Joe's Super Sealant nevû folyadékot, ezt csak bele kell tölteni és kész is?A leírásban írják, hogy akár fél centis lyukat is betömít, ez kicsit hihetetlen szerintem.
Hány ml kell belõle egy 2-2.2-es kerékbe?
Köszi a válaszokat!
"Ride today, heal tomorrow"

#1470
KandÚr

KandÚr

    vendég

  • fórumtag
  • 161 hozzászólás
Heh, nem semmi sprintbefutó nem volt(és sajnos nem is nyertem:-).
Meglepõ, hogy nem éreztem kényelmetlennek a 3,x bart(bár az hozzá tartozik a dolgokhoz, hogy 29er-rel versenyzek:-).
A gumi perem dologra visszatérve sztem a FF-nek nagyon jó a felnibe tökéletesen bepattanó pereme van(FRM felnivel használom aminek alacsony a pereme, szóval rendesen beül a gumma széle).

#1471
stellaz

stellaz

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 2.932 hozzászólás

jobb terepkovetes? guminal az mi?


Gondolom azt jelenti, hogy alacsonyabb nyomáson (és ráadásul futófelület vastagságát növelõ belsõ nélkül) a gumi jobban le tuja követni a terep kissebb-nagyobb egyenetlenségeit, ezért kisseb lesz a görülési ellenállása, de mégis jobban tart kanyarban és jobban fékezhetõ.

#1472
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs
jobb terepkovetes? guminal az mi?

Ez hibás felfogás. Ha nyersz a kényelmen és a jobb terepkövetésen jó pár másodpercet, szerinted mit számít +50 gramm perdületben?

Amúgy pl. Geax Barro MTN 620 gramm, Barro Race 500 gramm, bele kell még ~50-60 gramm latextej, de annak nincs perdülete, mert nem tehetetlen tömeg. Ja és felniszalagod sincs, az is 8-12 gramm.



#1473
Dante

Dante

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.199 hozzászólás

Ebike Kupára hátra feltettem lötyivel egy Furious Fredet, kb3-3,5 barra fújtam és tök jó volt.
Sztetek ezt így necces használni(kizárólag versenyen)?Ha igen mi okozhat gondot(kiszakad, elvágja vmi...?)
köszi


Csak hát mi értelme az UST-nek, ha így felfújod...

A necces relatív - szerintem igen, legalábbis nekem nem érne meg stabil 10%-ot a kiállás kockáztatása versenyenként. A kiszakadást nem bírja, s egy kisebb felületi vágás, ami nem vágja teljesen el az oldalfalat, pont elég lehet ahhoz, hogy belsõ nélkül már fröcsögve távozzon a levegõ, a belsõt pedig a szövet még bent tartaná. A másik hibája, hogy a túl nagy könnyítés miatt a perem nem ül fel tökéletesen a felnire, mint egy kifejezetten UST gumi, így hajlamosabb a felnirõl lefordulásra, bár ez a veszély 3.5 bar-on tény, hogy nem fenyeget. Egyedül súlyelõnyöd származik belõle, kérdés, hogy megéri-e. Sprintbefutóval nyertél? :)
With this bike you can traverse even the most technically difficult terrain and still maintain some semblance of control (obviously depending on your skill level).
GIANT ANTHEM-X hivatalos leírás :)

#1474
KandÚr

KandÚr

    vendég

  • fórumtag
  • 161 hozzászólás
Ebike Kupára hátra feltettem lötyivel egy Furious Fredet, kb3-3,5 barra fújtam és tök jó volt.
Sztetek ezt így necces használni(kizárólag versenyen)?Ha igen mi okozhat gondot(kiszakad, elvágja vmi...?)
köszi

#1475
Dante

Dante

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.199 hozzászólás

azt nem szeretnem, hogy nehezebb legyen - a mostani kulso+belso ~620g


Ez hibás felfogás. Ha nyersz a kényelmen és a jobb terepkövetésen jó pár másodpercet, szerinted mit számít +50 gramm perdületben?

Amúgy pl. Geax Barro MTN 620 gramm, Barro Race 500 gramm, bele kell még ~50-60 gramm latextej, de annak nincs perdülete, mert nem tehetetlen tömeg. Ja és felniszalagod sincs, az is 8-12 gramm.
With this bike you can traverse even the most technically difficult terrain and still maintain some semblance of control (obviously depending on your skill level).
GIANT ANTHEM-X hivatalos leírás :)

#1476
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs

Nem, de onnan kezdve, hogy nem UST, ugye minden a mázlin múlik. Egy 390 grammos külsõ még tejjel sem lesz megbízható, ahogy azt Parti Andris tavalyi "produkciója" is mutatja. Ha súlyra mész, vegyél könnyû-UST cuccot, sok ilyen gyártó van, ilyen pl a Maxxis LUST és a Geax TNT technológiája, ezek viszont tej nélkül nem is használhatóak (rá van írva, hogy UST-ként csak löttyel nem enged el).


azt nem szeretnem, hogy nehezebb legyen - a mostani kulso+belso ~620g

#1477
Dante

Dante

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.199 hozzászólás

Én idén váltottam tubeless-re, majd meglátjuk milyen lesz.
De azért kérdezd meg azokat a hazai maratonversenyzõket, akik valódi tubeless + lötyivel mennek, hogy mi a véleményük róla. Egyikük se fog rosszat mondani (talán néhányan a schwalbe külsõkkel szívtak az eldurranó perem miatt, de más semmi). Se szúrás, se felütés, se szakadás, jobb tapadás, kisebb gördülési ellenállás terepen, nagyobb kényelem.


Pontosan. Nekem is nagyon bejött.

egyebkent csak ust felnivel erdemes belevagni? ill az ust gumi mennyire ajanlott? meglatom, hogy mennyire valik be a latex, aztan a kov korben lehet en is valtok :)


Nem, de onnan kezdve, hogy nem UST, ugye minden a mázlin múlik. Egy 390 grammos külsõ még tejjel sem lesz megbízható, ahogy azt Parti Andris tavalyi "produkciója" is mutatja. Ha súlyra mész, vegyél könnyû-UST cuccot, sok ilyen gyártó van, ilyen pl a Maxxis LUST és a Geax TNT technológiája, ezek viszont tej nélkül nem is használhatóak (rá van írva, hogy UST-ként csak löttyel nem enged el).
With this bike you can traverse even the most technically difficult terrain and still maintain some semblance of control (obviously depending on your skill level).
GIANT ANTHEM-X hivatalos leírás :)

#1478
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs
egyebkent csak ust felnivel erdemes belevagni? ill az ust gumi mennyire ajanlott? meglatom, hogy mennyire valik be a latex, aztan a kov korben lehet en is valtok :)

#1479
sala

sala

    Telóguru

  • fórumtag
  • 13.232 hozzászólás
  • LocationSvájc

szoval sala elmondhatjuk hogy ebbe bizony csunyan belesultel :)


akkor azóta fejlõdött egy kicsit a rendszer, utolsó emlékem , h mindenki szidja....
fuck me, i'm famous!
-- Go ahead, Droids! --->

#1480
tamaska

tamaska

    Beast of the East

  • globális moderátor
  • 19.996 hozzászólás
szoval sala elmondhatjuk hogy ebbe bizony csunyan belesultel :)
YETI CYCLES - RIDE DRIVEN SINCE 1985. BEFORE MOUNTAIN BIKING WAS EVEN CONSIDERED AN INDUSTRY.

RAUH-Welt
B E G R I F F