Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Tubeless - a belsõ nélküli rendszer

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
1767 hozzászólás a témában

#1501
bacsesz

bacsesz

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 532 hozzászólás
énis no-flats-et ajánlok, a legjonn szerintem ami a piacon van, és 9 hónapig, azaz 1 szezonra levan a gond hacsak nemszakad el a külsõd!

#1502
apr

apr

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 567 hozzászólás

Most beszek Schwalbe lötyit, hátha azzal.Kösz még1x!



Értelmetlen pénzkidobás a schwalbe, mert az nem alkalmas belsõ nélküli rendszer tömítésére (akármit is állítanak).

Ilyen löttyöt vegyél (rendelj): No-Flats , ezzel nem lesz gond. A folyadékot a legegyszerûbben és leghatékonyabban úgy tudod eloszlatni, ha elmész tekerni. Ha az elsõ így sem mûködik, akkor nem is fog mert a külsõ pereme valószínûleg nem éri el egy ust-s külsõ perem minõségét.

Felni hiba nem lehet még?

#1503
KandÚr

KandÚr

    vendég

  • fórumtag
  • 161 hozzászólás
A Sch. külsõknek eléggé pórózus faluk van , de löttyel tényleg nem lenne szabad eresszen.

#1504
Dante

Dante

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.199 hozzászólás
Én 500 grammos Geax-ot használok, s lötyi nélkül sem ereszt el, lötyivel meg fõleg nem. Én NoTubes lötyit teszek bele, mivel olcsóbb és könnyebb mint a Defektstop. Tippem, hogy valami egyenetlen - felni oldalán esetleg van, ami belelóg a perembe, vagy esetleg mégsem pattan be pontosan (ugye szappanos vízzel rakod fel?). Az is lehet, hogy a szelepnél van bibi.
With this bike you can traverse even the most technically difficult terrain and still maintain some semblance of control (obviously depending on your skill level).
GIANT ANTHEM-X hivatalos leírás :)

#1505
KandÚr

KandÚr

    vendég

  • fórumtag
  • 161 hozzászólás
Szia!
Sztem a Schwalbe lötyi helyett a NoFlat-el próbálkozz, ezzel jó tapasztalataim vannak(A Sch.-t nem ismerem).

#1506
löpapp

löpapp

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 406 hozzászólás

Türelmesen forgasd a kerekeket minden irányba, nekem kellett több mint egy nap mire beállt a rendszer, de mûködik. Én a defektsop nevü lötyit használom .


Kösz a választ.A hátsó úgy néz ki, hogy beállt normálisan 20percenként forgattam kb 45fokokat és reggelre jó lett.Az elsõ leeresztett sajna, bár abban van a Dr Sludge, a hátsóban pedig a Hutchinson.Most beszek Schwalbe lötyit, hátha azzal.Kösz még1x!

#1507
Bigtibi

Bigtibi

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 392 hozzászólás
Türelmesen forgasd a kerekeket minden irányba, nekem kellett több mint egy nap mire beállt a rendszer, de mûködik. Én a defektsop nevü lötyit használom .

Sziasztok!
Eddig ust-s Nokian gumit használtam, ami majdnem 700g.Gondoltam könnyítek a bicón és vettem két nem ust-s Evo Nobby Nicket.Sikerült is felraknom õket, be is pattan a perembe, de a levegõt mégis elereszti.Olyan, mintha az oldalfalán eresztené, mivel nagyon vékony.Viszont láttam már bringát ezzel szerelve, mit csinálhattam rosszul?Elõször 60ml-rel kezdtem, de már 100körül járok, eredménytelenül.Hutchinson és Dr. Sludge folyadékkal próbálkoztam.



#1508
löpapp

löpapp

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 406 hozzászólás
Sziasztok!
Eddig ust-s Nokian gumit használtam, ami majdnem 700g.Gondoltam könnyítek a bicón és vettem két nem ust-s Evo Nobby Nicket.Sikerült is felraknom õket, be is pattan a perembe, de a levegõt mégis elereszti.Olyan, mintha az oldalfalán eresztené, mivel nagyon vékony.Viszont láttam már bringát ezzel szerelve, mit csinálhattam rosszul?Elõször 60ml-rel kezdtem, de már 100körül járok, eredménytelenül.Hutchinson és Dr. Sludge folyadékkal próbálkoztam.

#1509
tamaska

tamaska

    Beast of the East

  • globális moderátor
  • 19.996 hozzászólás
nekem nem kotott bele, de elfogy belole. ujra kell tolteni. most raktam bele a hetvegen, most par honapig fajin lesz. de ha "elparolog" akor elengedi a nyomast nekemis.

az mondjuk fura hogy a hatso jobban eresztett mint az elso pedig ugyanannyi cucc volt bennuk.

ja ez nem UST gumi hanem a Specialized fele 2Bliss rendszer.
YETI CYCLES - RIDE DRIVEN SINCE 1985. BEFORE MOUNTAIN BIKING WAS EVEN CONSIDERED AN INDUSTRY.

RAUH-Welt
B E G R I F F


#1510
Rebell-78

Rebell-78

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.977 hozzászólás
Bontrager tej megkötött 4 hónap használat után.
Most dobál a hátsóm (60ml, 2.25 külsö) és leereszt 1 bárat/nap.

Hozzáteszem, hogy a külsö nem eredeti UST (Fat Albert Evo)
Az eredeti USTs NN-be még jó, igaz csak 2 hónapja szereltem a löttyel.

Gondolom Tam is Bontrager tejet használja, nemtudom ö hogy van vele.

#1511
Rocko6

Rocko6

    vendég

  • fórumtag
  • 80 hozzászólás
köszi, lehet bepróbálom, csak még nem találtam szimpatikus oldalt ahonnan berendelhetném...
túrtam közbe külföldi fórumokat is. ott adtak egy érdekes tippet, a loctite 4850 rugalmas pillanatragasztót... egyetlen hibája, hogy itthon majd 8000ftba kerül... :S


#1512
Valeria Victrix

Valeria Victrix

    Isten ostora

  • fórumtag
  • 9.274 hozzászólás
Létezik kimondottan UST gumijavító készlet: Rema Tip Top UST repair kit
http://www.starbike....ang=en&pid=5339
Gondolom máshonnan is beszerezhetõ.


#1513
Rocko6

Rocko6

    vendég

  • fórumtag
  • 80 hozzászólás
dzsó bácsi tejébõl vettél? :D
mert itt azt írja, azzal mûködik.

valami biztos módszert/tippet tudna adni valaki ust-s gumi javításhoz?
van egy high roller-em és kezd meghalni... sikerült felütni a kevlár perem felett egybõl és ahogy hajlik a gumi engedi a levegõt... megpróbáltam megragasztani kívül-belül, de 1,8 bar felett engedte a levegõt. aztán került bele oko defekt gátló, most ismét felütöttem ugyanúgy csak másik helyen. a szmötyi semmit se tömített rajta... kidobni nem akarom 4szer voltam vele hegyen, szinte tökéletes állapotban van.
végig nyaltam a topikot, de nem találtam a megoldást... :(


#1514
carbon-dani

carbon-dani

    vendég

  • fórumtag
  • 186 hozzászólás
abban kérném a segítséget,hogy az ust felnimhez hogy kell használni a sima külsõt(belsõ nélkül!),mert felmenni felmegy,de felfúvódni nem akar.ezt a használati útmutatót követtem:http://www.no-flats.hu/tubeless.htm
kíváncsi vagyok a válaszotokra.
isostar akció!1000ft/db,citrom vagy narancs ízek,bontatlan,május végi lejárattal,siess mert a készlet véges!!!

#1515
tbence

tbence

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 257 hozzászólás
Tamáska!engem lehet érdelne az az ust szalag:P

Én is tubelessel szeretnék menni idén de nem lesz píz csak sima felnire:(
Lehet kipróbálom ezt a 24es módszert ha nem lesz más.

#1516
Rebell-78

Rebell-78

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.977 hozzászólás
Az ignitorrnak vékony a fala, ezért nem lehet majd alacsony nyomással tekerni. "uszik" majd a kanyarban.

Erösittet oldalfalú volna az ideális szerintem.

#1517
Paul Vitti

Paul Vitti

    fróumfggüõ

  • fórumtag
  • 2.025 hozzászólás

PV, milyen külsövel szerelted a 717 es felnit és hány ml löttyöt öntöttél bele?

maxxis ignitor xc 1.95 és 60ml

@tamaska: az úgy nem lett volna kihívás:)
Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó.

#1518
tamaska

tamaska

    Beast of the East

  • globális moderátor
  • 19.996 hozzászólás
vagy szolhattal volna es adok ket sorert bontrager ust szalagot szeleppel... ;)
YETI CYCLES - RIDE DRIVEN SINCE 1985. BEFORE MOUNTAIN BIKING WAS EVEN CONSIDERED AN INDUSTRY.

RAUH-Welt
B E G R I F F


#1519
Rebell-78

Rebell-78

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.977 hozzászólás
PV, milyen külsövel szerelted a 717 es felnit és hány ml löttyöt öntöttél bele?

#1520
madve

madve

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 537 hozzászólás

Nem bírtam ki és belevágtam a gumiba egy szöget...


pffff.....:D :D :D ez tetszik