Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Tubeless - a belsõ nélküli rendszer

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
1767 hozzászólás a témában

#1521
Paul Vitti

Paul Vitti

    fróumfggüõ

  • fórumtag
  • 2.025 hozzászólás

Érdekes, kíváncsi vagyok hogyan mûködik. Fõleg alacsony nyomáson. Melyik módszert választottad az összerakáshoz? Nem látszik a "belsõ" a felni és a külsõ között?

Elõször vágtam le a belsõt, utána kompresszor, aztán leenged, végül lötty és felfújtam. 1-2 helyen látszik a belsõ, mert gondoltam inkább hosszabbra hagyom nehogy orrán-száján fröcsköljön a lötty.

Tubeless gumikkal se lett volna egyszerûbb mert a felni nem az.

Nem bírtam ki és belevágtam a gumiba egy szöget...tényleg pár mp alatt tömít:D
Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó.

#1522
Moratizo

Moratizo

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 516 hozzászólás
Szerintem inkább az UST felni hiánya miatt választják ezt a megoldást.
" Szárnyak nélkül nem könnyû repülni." Horatius

#1523
tamaska

tamaska

    Beast of the East

  • globális moderátor
  • 19.996 hozzászólás
bontrager tubeless ready gumijait potom penzert meg lehet venni. de a panaracerek es a Geax-ok se dragak.

en nem szivtam volna ezzel a 24"-belsos megoldassal. amugy ez nem uj technika, asszem Kala ugyanenzt mar valamikor 5 evvel ezelott megcsinalta.
YETI CYCLES - RIDE DRIVEN SINCE 1985. BEFORE MOUNTAIN BIKING WAS EVEN CONSIDERED AN INDUSTRY.

RAUH-Welt
B E G R I F F


#1524
Moratizo

Moratizo

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 516 hozzászólás

Ez alapján összebarkácsoltam magamnak egy "tubeless" rendszert... csak erõs idegzetûeknek merem ajánlani, elég sokat szívtam vele. Terepen még nem voltam vele, majd talán holnap. (ha addig le nem eresztenek a gumik:D)


Érdekes, kíváncsi vagyok hogyan mûködik. Fõleg alacsony nyomáson. Melyik módszert választottad az összerakáshoz? Nem látszik a "belsõ" a felni és a külsõ között?
" Szárnyak nélkül nem könnyû repülni." Horatius

#1525
Paul Vitti

Paul Vitti

    fróumfggüõ

  • fórumtag
  • 2.025 hozzászólás

J...
http://www.idobartan...tkb/no_flat.htm

Ez alapján összebarkácsoltam magamnak egy "tubeless" rendszert... csak erõs idegzetûeknek merem ajánlani, elég sokat szívtam vele. Terepen még nem voltam vele, majd talán holnap. (ha addig le nem eresztenek a gumik:D)
Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó.

#1526
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.259 hozzászólás
más kérdés ha ust, full luft nélküli lesz (szúrt defekt pl) akkor kenheted a hajra a patronos pumpát is meg a kompresszort is....

adagolós patron amúgy azért jó mert nekem volt olyan (nem ust) hogy szarul ileszkedett rá arra a köcsög preszta szelepre és szépen mellé ment az összes...
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#1527
tamaska

tamaska

    Beast of the East

  • globális moderátor
  • 19.996 hozzászólás
azert jo a patron az UST gumihoz, mert ha teljesen le van eresztve, akkor hirtelen kell bele sok levego. ha csak szep lassan tolod bele, akkor ki is jon a felni mellett es soha sem marad meg.

meg muhelypumpaval is tud szivas lenni neha, kompresszoral az igazi.

ha csak ra kell tolteni egy picit akkor viszont siman jo a minipumpa, az meg ugyis mindenkinel szokott lenni altalaban
YETI CYCLES - RIDE DRIVEN SINCE 1985. BEFORE MOUNTAIN BIKING WAS EVEN CONSIDERED AN INDUSTRY.

RAUH-Welt
B E G R I F F


#1528
joshua

joshua

    vendég

  • fórumtag
  • 225 hozzászólás
Adagolni minek, hát azért mert ha csak lassu defekt van minek belelõni az egészet a tubeless gumiba hogy 3bar legyen és jól pattogjon a köveken,nem ez az elõnye a tubeless gumiknak.Mibõl gondolod hogy a pumpa könnyebb mint egy sks patron belövõ.Azért azt megnézném hogy ha már van vagy 3bar a gumiba hogyan birod tovább fujni kis pumpával.

#1529
Röfike

Röfike

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.950 hozzászólás

Fujtatáshoz szerintem patron a legtutibb,5másodperc alatt belefuj a kerékbe 2.1-2.3 bart,és ha ügyes vagy még tudod adagolni is ha nem akarod az összest belelõni.


Adagolni?! Minek? Csatt bele az egész. És mit kezdel egy félig elhasznált lyukas patronnal?
Én már kinõttem a patronosdiból. Élversenyzõknek oké, de halandóknak csak nyûg. Pumpát ígyis-úgyis vinni kell (könnyebb is), és nekem már fagyott bele patron a kezembe, hát nem volt kellemes.


#1530
Paul Vitti

Paul Vitti

    fróumfggüõ

  • fórumtag
  • 2.025 hozzászólás
Joe's no-flats rendszert használ valaki? Mennyire tartja a levegõt hosszú távon? (úgy értem kell e 2 naponta pumpálni vagy ilyesmi)
xc717 felnivel és viszonylag könnyû gumikkal neki merjek vágni?

mod: közben találtam egy kis DIY-anyagot:
http://www.idobartan...tkb/no_flat.htm
Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó.

#1531
Rocko6

Rocko6

    vendég

  • fórumtag
  • 80 hozzászólás
a patronra nem is gondoltam, jó ötlet, kösz


#1532
joshua

joshua

    vendég

  • fórumtag
  • 225 hozzászólás
Pótbelsõ jó ha van de nekem 4év alatt 1* kellett volna,szerintem elég bele slime ha az sem fogja meg a defektet,akkor a defektjavitó hab sem fogja megoldani a problémádat.Fujtatáshoz szerintem patron a legtutibb,5másodperc alatt belefuj a kerékbe 2.1-2.3 bart,és ha ügyes vagy még tudod adagolni is ha nem akarod az összest belelõni.

#1533
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.259 hozzászólás

hmm, értem, kösz
lötyibõl jó az, amit autósboltban(?) lehet kapni?

nem tudom
ami bringaboltban lehet kapni az jó
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#1534
Rocko6

Rocko6

    vendég

  • fórumtag
  • 80 hozzászólás
hmm, értem, kösz
lötyibõl jó az, amit autósboltban(?) lehet kapni?


#1535
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.259 hozzászólás

hosszas gyûjtögetés után hozzájutottam egy mavic 823mal fûzött kerékszetthez. arra lennék kíváncsi, hogy a gyakorlatban mennyire egyszerû használni az ust-s rendszer, értem ez alatt, pl ha pályán van valami gebasz, akkor orvosolható-e a dolog, mertugye nem mindig van mûhelypumpa az embernél. ha valaki gyakorlati tapasztaltot tudna adni megköszönném. :)

viszel magaddal egy pótbelsõt meg egy kis pumpát.elsõ összeszerelésnél meg teszel bele defektgátló lötyit.

bár nem jellemzõ hogy gond lenne vele
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#1536
Rocko6

Rocko6

    vendég

  • fórumtag
  • 80 hozzászólás
hosszas gyûjtögetés után hozzájutottam egy mavic 823mal fûzött kerékszetthez. arra lennék kíváncsi, hogy a gyakorlatban mennyire egyszerû használni az ust-s rendszer, értem ez alatt, pl ha pályán van valami gebasz, akkor orvosolható-e a dolog, mertugye nem mindig van mûhelypumpa az embernél. ha valaki gyakorlati tapasztaltot tudna adni megköszönném. :)


#1537
bacsesz

bacsesz

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 532 hozzászólás
nah megvannak a cuccok (lötty +minden) a tubelleshez sztetek megpróbálhatom a furious fredemmel, vagy legyen másik gumival?...jobb lenne azzal az biztos, csak h tart-e annyit:S

#1538
zeezoltano

zeezoltano

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.068 hozzászólás
Köszi apr bacsesz.
Amíg van más aki idegeskedjen helyettem, tegye meg az !
Ha nem kergeted az álmaid akkor csak vegetálsz!

#1539
apr

apr

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 567 hozzászólás

Sziasztok! Van egy american classic 470-es kerék szettem azt írták róla hogy kompatibilis bizonyos UST-s gumikkal csak azt nem találom hogy melyik típussal segítsetek. Köszi.


Ránéztem az angol nyelvû katalógusra: http://www.amclassic...Catalog2009.pdf

És a katalógus szerint nincs ust-s kerekük, hanem ez a szöveg szerepel az mtb kerekeknél:
"Compatible with many tubeless conversion kits"

Vagyis kell hozzá a gumi szalag is (nem tud semmivel sem többet mint egy normál felni)

De lehet, hogy ettõl még a te kereked ust-s, de ez könnyen kideríthetõ:
- van rajta fixen egy szelep, vagy adtak hozzá
- felniszalag helyett belül körben a felni teljesen tömített és egy további keskeny árok fut a tömítésben

#1540
bacsesz

bacsesz

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 532 hozzászólás
az ust, az ust......ha ilyen felnid van akkor arra minden ilyen típusú köpenynek mennie kell! szerintem legalábbis, azért még várd meg más vélemyényét i:) de szerintem tuti így van:)