Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Tubeless - a belsõ nélküli rendszer

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
1767 hozzászólás a témában

#1561
XC_Rider

XC_Rider

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.218 hozzászólás
Meg abban hogy a hab kicsit szigetel is, így kevésbé szökik a levegõ. És látod is hogy hol van probléma az illeszkedéssel. Kis trürelem és felmegy az. Ha végképp nem megy akkor próbáld ki azt, hogy felrakod a tubeless-es külsõt egy sima belsõvel, fújod, míg bepattan mindenhol a perem, majd leereszted, és egyik oldalon kipattintosd a külsõt és kiveszed óvatosan a belsõt, hogy a másik oldalon nehogy kipattanjon a már helyéretett gumiperem. Utána jöhet a habos, szappanos víz és a fújkálás. Sokkal könnyebben föl fog menni, mert csak egy oldalon szökhet a levegõ. nekem bevált!

A levételkor a közepébe egyszerûen kézzel kell belenyomkodnod mindkét oldalról a gumit és utána kézzel is le tudod szedni.

:love: I Love Kolim!!!!!!!


Tüzes Paripám


#1562
tamaska

tamaska

    Beast of the East

  • globális moderátor
  • 19.996 hozzászólás
mososzer, szappanos viz, vazelin, mindegy mi az, vegulis abban segit, hogy mikor fent van a gumi, es pumpalon, akko kipattanjon a szele a felni peremehez, es ne alljon osszevissza rajta. konnyebben nem megy fel, max meg kicsit nehezebben is, mert csuszik a kezed... ;)
YETI CYCLES - RIDE DRIVEN SINCE 1985. BEFORE MOUNTAIN BIKING WAS EVEN CONSIDERED AN INDUSTRY.

RAUH-Welt
B E G R I F F


#1563
Gyalogkakukk

Gyalogkakukk

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.739 hozzászólás

szappanos víz a gumiperemre, és akkor simán felmegy -crossmax sl vs. michelin all mountain és michelin xcr dry. így leszedni is könnyebb lesz.


pont ilyen párosítást próbálok én is összeszerelni (Crossmax SL + Michelin XCR), de lassan szétvágom flexxel az egészet...
az egyik külsõ defektes volt, azért nem ment (azt fél óra alatt leküszködtem, most sima külsõ+belsõ van rajta). a másik egész jó volt (2 nap alatt engedte csak el az összes nyomást..., de azt nem én raktam össze), úgyhogy megpróbáltam leszedni. Namost leszedni nem bírom (pedig szereltem már pár sz.r gumit), és mióta megpróbáltam leszedni felfújni sem. Két dolgot mondjatok el nekem: hogyan kell beleigazítani a középsõ vájatba (kézzel igazgattam, nyomogattam, nem jó), illetve mi a technikája a leszedésnek.
igazi bénának érzem magam, de ezzel sehogy nem boldogulok...
tamaska: felrakásnál a mosogatószer miben segít? jobban "csúszik?" :)

#1564
xle

xle

    vendég

  • fórumtag
  • 155 hozzászólás
szappanos víz a gumiperemre, és akkor simán felmegy -crossmax sl vs. michelin all mountain és michelin xcr dry. így leszedni is könnyebb lesz.
"Nem felejtem soha el, hogy ki volt mindig velem, azt is mindig tudni fogom, ki fordult ellenem."

#1565
tamaska

tamaska

    Beast of the East

  • globális moderátor
  • 19.996 hozzászólás
azokkal a szurke allmountainokkal en is megszenvedtem anno.

hat na ez ilyen. ki kell fogni a jot :)
YETI CYCLES - RIDE DRIVEN SINCE 1985. BEFORE MOUNTAIN BIKING WAS EVEN CONSIDERED AN INDUSTRY.

RAUH-Welt
B E G R I F F


#1566
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.258 hozzászólás

volt olyan kerek, amit egyszeruen nem birtam felpumpalni. bontrager race lite, bontrager tubeless gumival. akkora volt a hezag a felni es a gumi kozt, hogy siman jott orran-szajan, akarhogy pumpaltam. a kompresszor meg persze nem mukodott...

a contim a sajat race lite-omra sokkal egyszerubben felment, kicsit szenvedosen, de nem ultrauberbrutal modon kellett nyomni neki. meg mosogatoszerrel csinaltuk. aztan bepattant kozepre, adtam neki a levegot, es kijott szepen oldalra, azota is muxik. most egy ideje nem volt hasznalatban [hideg van!] es elengedett nemi luftot, de nem veszes mennyisegben. mondjuk ugy egy bart.

meg most tettem fel egy x819-re egy nobby nic-et, az se volt tul harcos.

a nobby nicet /meg általába n a sváblikat/ elég könnyû a crossmax xl-re felrakni.......amit feladtam negyed óra próbálkozás és 3 törött gumileszedõ után az a mislen all mountain tömlõvel, az nem ment.....ha nem lenne olyan szar gumi akkor felszenvedtem volna de igy +untam...
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#1567
tamaska

tamaska

    Beast of the East

  • globális moderátor
  • 19.996 hozzászólás
volt olyan kerek, amit egyszeruen nem birtam felpumpalni. bontrager race lite, bontrager tubeless gumival. akkora volt a hezag a felni es a gumi kozt, hogy siman jott orran-szajan, akarhogy pumpaltam. a kompresszor meg persze nem mukodott...

a contim a sajat race lite-omra sokkal egyszerubben felment, kicsit szenvedosen, de nem ultrauberbrutal modon kellett nyomni neki. meg mosogatoszerrel csinaltuk. aztan bepattant kozepre, adtam neki a levegot, es kijott szepen oldalra, azota is muxik. most egy ideje nem volt hasznalatban [hideg van!] es elengedett nemi luftot, de nem veszes mennyisegben. mondjuk ugy egy bart.

meg most tettem fel egy x819-re egy nobby nic-et, az se volt tul harcos.
YETI CYCLES - RIDE DRIVEN SINCE 1985. BEFORE MOUNTAIN BIKING WAS EVEN CONSIDERED AN INDUSTRY.

RAUH-Welt
B E G R I F F


#1568
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.258 hozzászólás

Kis segítséget szeretnék kérni, most szeretném megszeretni a Tubeless kerekeket, de nagyon nem megy... :)

Van egy UST-s felni, Tubeless gumival (Michelin). Ha felteszem a külsõt a felnire (tényleg nem egy egyszerû szülés...), akkor elvileg csak el kellene kezdenem pumpálni egy normálméretû mûhelypumpával, és felfújódik, vagy van még valami trükk mielõtt fel lehetne fújni?
Az a gondom, hogy semmi nyomást nem tart meg, valahol egybõl ki is jön a levegõ (ekkora lyuk tuti nincs a külsõn)... Kell valahogy kézzel igazgatni a peremét, vagy tekergetni, nyomogatni, fogalmam sincs mit csinálni?
Nagyon új ez még nekem...

szépen igazgasd be a külsõ peremeit a középsõ vájatba /ha mavic, a többit nem ismerem - felszerelni is egyszerûb úgy ha szerelésnél rögtön igazgatod a külsõt/ aztán nyomd meg rendesen a pumpával, és tartania kell......
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#1569
Gyalogkakukk

Gyalogkakukk

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.739 hozzászólás
Kis segítséget szeretnék kérni, most szeretném megszeretni a Tubeless kerekeket, de nagyon nem megy... :)

Van egy UST-s felni, Tubeless gumival (Michelin). Ha felteszem a külsõt a felnire (tényleg nem egy egyszerû szülés...), akkor elvileg csak el kellene kezdenem pumpálni egy normálméretû mûhelypumpával, és felfújódik, vagy van még valami trükk mielõtt fel lehetne fújni?
Az a gondom, hogy semmi nyomást nem tart meg, valahol egybõl ki is jön a levegõ (ekkora lyuk tuti nincs a külsõn)... Kell valahogy kézzel igazgatni a peremét, vagy tekergetni, nyomogatni, fogalmam sincs mit csinálni?
Nagyon új ez még nekem...

#1570
pcycle

pcycle

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.247 hozzászólás
A Tufonak vannak normál szingói is, nemcsak peremes szingók. Sõt övék a legnagyobb és legjobb szingóválaszték. A szingó igazából versenyzõknek való, akiket kísérnek, és ha defekt akkor kerékcsere. Amatõröknél hosszadalmas folyamat útszélén. Minél többet futott egy szingó, annál könnyebben kaphat defektet -- akár a peremes. A ragasztófolttal: vigyázat!: száraz idõben tökéletes nagyon sokáig (1000km fölött is) is, de egy kiadás esõben kiázik és lassú defekt lesz. A ragasztófolyadék viselkedését nem ismerem esõs idõben, az bírja, akkor is tömíti a lyukat?

#1571
rob

rob

    This is the way

  • globális moderátor
  • 16.879 hozzászólás

megvan a belsonelkuli gumim :)

conti explorer pro 2.1 UST.

tehat a kerekek igy

elso 714g, hatso 1035g, gumik 650g, xt kazi 260 gramm. 3300 gramm mindenestul :)

majd egy egész képet lõjjél már a géprõl :)
egy szép tisztát.

"A man always has two reasons for doing anything: a good reason and the real reason." J.P. Morgan

"Science is not a democracy that can be voted on with the popular opinion." Earl R. Geddes P.h.D.


#1572
tamaska

tamaska

    Beast of the East

  • globális moderátor
  • 19.996 hozzászólás
megvan a belsonelkuli gumim :)

conti explorer pro 2.1 UST.

tehat a kerekek igy

elso 714g, hatso 1035g, gumik 650g, xt kazi 260 gramm. 3300 gramm mindenestul :)
YETI CYCLES - RIDE DRIVEN SINCE 1985. BEFORE MOUNTAIN BIKING WAS EVEN CONSIDERED AN INDUSTRY.

RAUH-Welt
B E G R I F F


#1573
gyurri87

gyurri87

    vendég

  • fórumtag
  • 239 hozzászólás
utánna néztem és wtb azon gummák közé tartozik amivel nem ajánlják..a sun felni az ok...mind1 lassan úgyis cserére érettek a külsõk..kinéztem a racing ralph-ot csak az sajna gyorsan kopik és ahhoz képest túl drága...én meg edzésre is szeretek ugyanolyan gumit használni mint versenyen...

#1574
rob

rob

    This is the way

  • globális moderátor
  • 16.879 hozzászólás
az mtb-news.de linkekhez regisztrálva kell lenni (én vagyok, de más nem hiszem) szóval azzal csak óvatosan :)

"A man always has two reasons for doing anything: a good reason and the real reason." J.P. Morgan

"Science is not a democracy that can be voted on with the popular opinion." Earl R. Geddes P.h.D.


#1575
Rebell-78

Rebell-78

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.977 hozzászólás
Scott is akat valami tubbot a piacra dobni. Leghet talaltok valami hasonlosagot az elözö rovatomban lathato tubusal:)

http://www.mtb-news....75&d=1155571070

Erdekel valakit ? privi...

#1576
Rebell-78

Rebell-78

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.977 hozzászólás
Szerintem erdemes megnezni.
Majdnem minden "mai" felnire felvihetö es sujba is tökeletes.
Ha valakit bövebben erdekel, priv. üz. PLZ
http://www.tubelessk...05/Video's.html

#1577
gyurri87

gyurri87

    vendég

  • fórumtag
  • 239 hozzászólás
a stan's no tube rendszert mindenféle felnivel lehet használni? nekem sun ds1xc és wtb epicwolf hoz kéne...csak nemakarok feleslegesenkiadni ére pézt ha esetleg nemmûködne..aza "felniszalag" az mien súlyban van?

#1578
Olee

Olee

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 4.364 hozzászólás
A Tufonak peremes szingói vannak. Nekem pedig tubeless kéne.

#1579
singlspdzinga

singlspdzinga

    vendég

  • fórumtag
  • 99 hozzászólás

országúti tubelessrõl valaki?

Tufo s 33-1 hete van igaz de szilánkosban is voltam.
remek,van lötyi is benne.kiváncsi leszek medddig birja.
12 bar benne marad.

#1580
lor

lor

    phorumus maximus

  • globális moderátor
  • 24.199 hozzászólás
ezert szoktak a lotyit beleonteni.

amugy siman mint belsot ugy foltozol tubelles kulsot
lehet/kell erdesiteni is

NE ÍGY! NE ÍGY!

borzasztus falánkusz
lor-inc g-boxx designer
. . .sár. . .nem haldoklom, így élek. . .k.rva 3mm...