Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Tubeless - a belsõ nélküli rendszer

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
1767 hozzászólás a témában

#1601
Dig

Dig

    maximus

  • fórumtag
  • 10.884 hozzászólás
theznek nincs michelinje, nekem van és volenek is, ha ezek a gumik a legjobb dh gumik tapadás és erõsség szempontjából, a c16 2.2-es méretben a sáros/fagyott VK pályán soookat fékezve tökéletes volt egyszer csúsztam ki vele.
Itthon sem lehet zavarbahozni, hátul 2.8-as van most ez inkább extrém fr gumi de volt elöl is és szinte tökéletes de a c16 nekem jobban bejött elöl.
Kopás szempont, nem többéves gumi, hanem kéthónapos ha igényes vagy és nem semi slick gumival akarsz lejtõzni..
Vedd be a piros kapszulát, és kitágul az univerzum.

#1602
kalaius

kalaius

    maximus

  • fórumtag
  • 11.904 hozzászólás
tjah meg a régieknél a tapadással SEM volt gond
le7,h a HC DH gumiknál más a helyzet,majd ha Thez visszajön,megmondja

#1603
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.259 hozzászólás

vagy tapadást akarnak :D

de az 2,2es all mountain nem is tapad és kopik mint a szar......
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#1604
zolle

zolle

    bentlakó

  • fórumtag
  • 8.703 hozzászólás
vagy tapadást akarnak :D

#1605
kalaius

kalaius

    maximus

  • fórumtag
  • 11.904 hozzászólás
A Hot S ill. a Front S / XL mind zúzdára való gumma, legalábbis a CC kategóriából kiesnek már,más kérdés, h van olyan megközelítés is, h annál "déhásabb" egy külsõ,minél nagyobb a mérete :)
De a felhasználási terület igazából lényegtelen, a lényeg az lett volna, h sztem sokkal gyorsabban kopó gumikeveréket használnak mostanság a Misi háza táján,biztos megelégelték, h az emberek több évig használják a gumijaikat :)

#1606
nkarcsi

nkarcsi

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.380 hozzászólás
Na kipróbáltam 20"-os belsõvel is, de ezzel is ereszt, pedig ez nagyon durva gumi volt. Valszeg a felni a hibás, nem elég széles. Vole segíts, milyen felnin teszteltétek?

#1607
thez

thez

    maximus

  • fórumtag
  • 26.354 hozzászólás
jaham, lehet h a DH gumikkal kapcs nem sok tapasztalatod van Kala.
cc-ben mint ahogy az alkatrészek élettartama, a gumik viselkedése etc is tök más...

#1608
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.259 hozzászólás

Nekem 1 szett Comp S Light-om ill 1 régebbi Hot S-em van.
Barátom gépén van 2 jópár éves X-Comp (lényegében uaz,mint a Comp S)
ill. új Front S / XL vagy hogy hívják azt a szettet,szép zöld színnel :)
És a régiek uolyan,amúgy nagyon jó tapadás mellett sokkal kisebb mértékben kopnak,erre gondoltam.
Legalábbis én a sajátomat már csak verseny idejére merem feltenni,mert úgy tûnik el,mintha radír lenne,de a zöldek is kb ugyanígy jártak.

Huhh ez az oldal már teljesen OFF a topik címéhez képest.

Tjah,és h mi számít újnak? Az említett új gummák múlt év tavaszáról valók,a Hot S ~ 2 éves, az X-Compok meg... talán 4 évesek lassan? Nagyon yól bírják!!

ez tény hogy az a zöld széria az elpusztíthatatlan......az új szürke meg 5-600 kilómétert bír és még szar is.....
Vole és Dig viszont DH gumikról beszélt amirõl én nem nyilatkoznék....

viszont lehet mégis lesz tubeless cuccom az új gépen...erõsen gondolkodom egy crossmax XL-szetten....
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#1609
kalaius

kalaius

    maximus

  • fórumtag
  • 11.904 hozzászólás
Nekem 1 szett Comp S Light-om ill 1 régebbi Hot S-em van.
Barátom gépén van 2 jópár éves X-Comp (lényegében uaz,mint a Comp S)
ill. új Front S / XL vagy hogy hívják azt a szettet,szép zöld színnel :)
És a régiek uolyan,amúgy nagyon jó tapadás mellett sokkal kisebb mértékben kopnak,erre gondoltam.
Legalábbis én a sajátomat már csak verseny idejére merem feltenni,mert úgy tûnik el,mintha radír lenne,de a zöldek is kb ugyanígy jártak.

Huhh ez az oldal már teljesen OFF a topik címéhez képest.

Tjah,és h mi számít újnak? Az említett új gummák múlt év tavaszáról valók,a Hot S ~ 2 éves, az X-Compok meg... talán 4 évesek lassan? Nagyon yól bírják!!

#1610
Vole

Vole

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.561 hozzászólás
"de akármit mondtok,az új Misik nem olyanok,mint régen."

Mi szamit ujnak?
Melyiket probaltad, es mi a kulonbseg?
Ride fast or be last!
I`m as fast as nobody!

#1611
kalaius

kalaius

    maximus

  • fórumtag
  • 11.904 hozzászólás
van rendes (azaz drága?!? :D) gumim is!
de akármit mondtok,az új Misik nem olyanok,mint régen.
lehet nem menõ,mert se nem schwalbe,se nem misi, de a nagygépen IRC a kedvenc,kis gépen meg Panaracer
és verseny idején váltok a régi Comp S Light-ra,a súly miatt,meg annak a mintája is bejön
de Ricsitõl pl. csak az Excavader jött be icipicit is, a Continál a Twisteren kívüli mindkét endless edge igazi allround best buy (fõleg a ProTaction,meg meg a kinyírhatatlan 2.3 Tubeless)
Schwalbe... nem szeretem... ez elég szubjektív,mert nem volt vele konkrét porblémám,de összességében a többi jobban bejött
wtb-t meg nokian-t még nem próbáltam

#1612
thez

thez

    maximus

  • fórumtag
  • 26.354 hozzászólás
Kala: ja, olcsón jót.
aztán próbálj ki egy rendes(azaz drága) gumit is! itt nem a név kerül ált. megfizetésre hanem tényleg arányosan közel annyival jobb mint amennyivel több... meg fogsz lepõdni hogy mennyivel jobbak.
én most két schwalbival szemezek amugy. jól néz ki, lehet okos is.

#1613
Vole

Vole

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.561 hozzászólás
Maxxisom volt egy par, van is itthon meg.
A SuperTacki HighRoller viszonylag jol ment a gyokeres koves reszeken, de vizesen majdnem meghaltam vele ugy csuszkalt. A sima meg mindenhol szar :)
Persze a vitrinbe jol nez ki, foleg ha megy a piros csik vagy a sarga felirat a bringahoz, de soha tobbet nem veszek olyat. Ha jol emlekszem akkor nagyker aron volt 6500. A Michelin egy kicsit dragabb csak es sokkal jobb.
Csak egy pelda. Schladming, kicsit saros, vizes gyokerek. Polgar Akos es a Csiga jott mogottem. Volt egy fasza kis meredek gyokeres resz amin kanayordni kellett. Mindketten megfekudtek, en meg siman lementem. Pedig a Polgarra ( aki volt mar magyar bajnok DH -ban ) nem igazan lehet rafogni hogy bena, de legalabbis nem roszabb nalam. Utana o is feltette a C16 -ost es lass csodat... ;)

Egyetlen baja a Michelinnek, hogy a hatso 1,5 honap utan ( foleg ausztriai bringazas alatt ) bizony elegge elkopott. Mondjuk volt masik :)
Ride fast or be last!
I`m as fast as nobody!

#1614
Dig

Dig

    maximus

  • fórumtag
  • 10.884 hozzászólás
A gazzi nekem is tetszett mikor volt az is jó gumi de a michelinnél nem volt jobb.
De ugye nokian nincs itthon michelin meg van, szóval itt véget is ért a dolog, jó lenne ha lenne mindenféle:(
Vedd be a piros kapszulát, és kitágul az univerzum.

#1615
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.259 hozzászólás

Leborulok:)
Hehe a súlyt nemhiszem el az tuti!

ami nekem volt az annyi volt ami meg volt adva (igaz az nem dh gumi volt) de bár lenne még belõle, bár ha 1szer rámszakad az otp akkor még rendes forgalmazója is lesz itthon.......:)
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#1616
Dig

Dig

    maximus

  • fórumtag
  • 10.884 hozzászólás
Leborulok:)
Hehe a súlyt nemhiszem el az tuti!
Vedd be a piros kapszulát, és kitágul az univerzum.

#1617
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.259 hozzászólás

tudtommal csak az NBX van UST kivitelben és az azért nem dh..
Gazzi meg sima kivitelben nehezebb mint a 2.8-as michelin ust:D

gazzaloddi 2,6
http://www.suomityre...specs/index.htm
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#1618
rocsipeti

rocsipeti

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.770 hozzászólás
scwalbe. én azzal mentem idén. 0 defekt, jó tapadás. csak elég korlátozott körülmények között.

#1619
Dig

Dig

    maximus

  • fórumtag
  • 10.884 hozzászólás

Nokian ?


tudtommal csak az NBX van UST kivitelben és az azért nem dh..
Gazzi meg sima kivitelben nehezebb mint a 2.8-as michelin ust:D
Vedd be a piros kapszulát, és kitágul az univerzum.

#1620
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.259 hozzászólás

DH UST-re más nem igazán jöhet szóba.

Nokian ?
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való