Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Tubeless - a belsõ nélküli rendszer

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
1767 hozzászólás a témában

#1641
thez

thez

    maximus

  • fórumtag
  • 26.354 hozzászólás
Kala: arra írtam hogy XCRider postjában írta hogy minek 1.2 KG-os cuccos, mikor lehetne 500 grammos külsõ meg 350es belsõ

szal kis keveredés történt.
mi eddig DH-ról beszéltünk, Kala meg CC-re vetítette ki magának. és azon gondolkodik.
a kettõt ne keverjük azért egybe;)

#1642
kalaius

kalaius

    maximus

  • fórumtag
  • 11.904 hozzászólás
Miben különbözik lényegében ez a Stans no Tube,azon túl,h Mo-n nem elérhetõ,és külföldrõl kell rendelni??

Közben látom,h módosítban megválaszoltad...És a Stans hogy éri el, h normál külsõvel is mûködjön? Vagy ezt inkább titokban szeretnéd tartani? :)

Thez,nem értem a HSZ-edet! Értelemszerûen számodra nem a CC-s cuccok lesznek fontosak, úgyhogy mind1, hányszor kötnél csomót rájuk :) Bár fejleszteni kell a technikán,ha a boltból kifelé reccsenne már ;)

#1643
Dig

Dig

    maximus

  • fórumtag
  • 10.884 hozzászólás
DH nem CC;)
Vedd be a piros kapszulát, és kitágul az univerzum.

#1644
thez

thez

    maximus

  • fórumtag
  • 26.354 hozzászólás
az elsõ amit felsoroltál kiváló CC-ra
a második meg egy DH kerék.
hol is a hiba? az elsõ 2 sorban.

ányszor írjam még be, Stan's NoTube. Hagyományos 350g felni, vagy tubelesses+ normál külsõ 450-600g és 60g szmötyi. + ha sima felni akkor még felniszallag (spéci a kittel jár), vagy félbevágott belsõ. és a szmötyi 1L kb 5000 Ft ami 16kerékre elég. És nem kõkereked lesz az 1200g-os tyúkbeles külsõtõl.
De járjatok nyugodtan csak nehéz kerekekkel, legalább erõsödtök


350 grammos felni:D a boltból kifelé csomó kötõdik rá.

#1645
XC_Rider

XC_Rider

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.218 hozzászólás
Hányszor írjam még be, Stan's NoTube. Hagyományos 350g felni, vagy tubelesses+ normál külsõ 450-600g és 60g szmötyi. + ha sima felni akkor még felniszallag (spéci a kittel jár), vagy félbevágott belsõ. és a szmötyi 1L kb 5000 Ft ami 16kerékre elég. És nem kõkereked lesz az 1200g-os tyúkbeles külsõtõl.
De járjatok nyugodtan csak nehéz kerekekkel, legalább erõsödtök:)

Slime-nak kell belsõ, vaghy UST-s gumi, mert az csak defektmentesítésre jó.

:love: I Love Kolim!!!!!!!


Tüzes Paripám


#1646
kalaius

kalaius

    maximus

  • fórumtag
  • 11.904 hozzászólás
Tam: te mint tanultabb ember inkább arról regélj nekem,h vajh a slime a HAGYOMÁNYOS külsõt is tudja tömíteni, vagy feltétel végülis vagy a belsõ,vagy az UST belsõ gumiborítása?

#1647
thez

thez

    maximus

  • fórumtag
  • 26.354 hozzászólás
ezt így vágom, értem is, szemezek énis ezzel, de csak rendes ust-vel. ez a súlyban semmi elõnnyel nem rendelekzõ dologgal nem igazán... jó külsõ kell, egy könnyû belsõ, és nem lesz defekt.
ha meg igen, akkor tökmind1 melyikkel kapom.

#1648
kalaius

kalaius

    maximus

  • fórumtag
  • 11.904 hozzászólás
Thez,az én esetemben a 24-es belsõs cucc kb azt jelentené,h
-az össz kiadásom a belsõ lenne és a slime,nem kéne venni k. drágán a nehezebb Mavic felnit és nehezebb UST gumit,maradhatnék az Lméletileg legkönnyebb tárcsás felninél
-ezekkel,és mondjuk 400grammos külsõvel számolva (ennél van könnyebb gumim és nehezebb is,csak el kell döntenem,h mivel szeretném megcsinni) kb 150 gramm elõnyben van ez a megoldás a bolti Tubelesshez, és majdnem ugyanennyivel a sima belsõshöz képest
-a slima miatt a kisebb tüskék nem jelenthetnek problémát (Nokiannal csináltuk meg meg a próbakereket,azt azóta sem szúrta ki semmi)
-ha mégis probléma van,a hagyományos külsõt sokkal könnyebb levenni,h belsõt rakj bele,mint az UST-set
-rendelkezik az UST yobb tapadásával és defektvédettségével
na,elég szimpatikus megoldásnak tûnik?:)

#1649
tamaska

tamaska

    Beast of the East

  • globális moderátor
  • 19.996 hozzászólás
azert, mert itt az iszonyat nagy szakadasokrol beszelunk.

Ami neked mikor volt utoljara? marmint akkora, hogy az ujjad befert rajta? Es mikor lesz egy UST gumin, ami sokkal erosebb?

szoval ha nem szaggatod ki a gumat, akkor igencsak elonyosebb. mert ha belemesz egy tovisbe akkor a nyomas kiloki a slimeot te meg eszre se veszed. Es mivel tubeless, felutni nem birod, kisebb nyomason lehet menni - tobb tapadas. Ezert.


meg Stans no tubes is van am...
YETI CYCLES - RIDE DRIVEN SINCE 1985. BEFORE MOUNTAIN BIKING WAS EVEN CONSIDERED AN INDUSTRY.

RAUH-Welt
B E G R I F F


#1650
thez

thez

    maximus

  • fórumtag
  • 26.354 hozzászólás
de ez a belsõs... egy fél belsõ súlyát spóroljátok meg milyen elõnyért is? ezt már totál nem látom át.

#1651
kalaius

kalaius

    maximus

  • fórumtag
  • 11.904 hozzászólás
az attól függ,h mitõl lóg!
én most kalkuláltam
h mondjuk lenne a tyúkbeles felni 400g, tyúkbeles külsõ 650,árban BAROMI SOK ( 20e és felette 1 keréknyi)
akkor sima felni 350g sima külsõ 350-450g belsõ 200 (ár random,külsõ és felnifüggõ)
akkor a 24-es módszer
sima felni 350g sima külsõ 350-450g slime+24-es vágott belsõ 100g (használhatsz nagyon könnyût is,itt nincs,ami felüsse,kiszúrja - az ár pedig itt is random,külsõ és felnifüggõ,csak kb 100 grammal könnyebb és a tapadása is jobb)


Tam: pont az lenne a pláne
ha nem UST külsõ kellene
mert az plusz súly

ráadásul
azért nem tuti,h azt könnyen fogod tudni szerelgetni pl. maratonon
tekintve h a szoros illeszkedés miatt egészen kellemes móka is tud lenni a külsõ fel és leerõszakolása
itt mind elõnyt élvezne a hagyományos gumi

#1652
tamaska

tamaska

    Beast of the East

  • globális moderátor
  • 19.996 hozzászólás
miert is nem jo az a megoldas, hogy UST plusz Slime? Szerintem az okos. Ha tul nagy a szakadas a kulson, akkor beledobod a belsot amit a hatizsakban ciplesz [nem mindegy, hogy a liter kola meg a pulover meg a lakaskulcs meg a mobil meg a kiskutyafule mellett meg 300g ott van?]. Ha meg akkora a szakadas, hogy a belso kifordul belole, akkor meg amugy is mindegy, hogy elvileg volt e benne, vagy nem, tolni kell.
YETI CYCLES - RIDE DRIVEN SINCE 1985. BEFORE MOUNTAIN BIKING WAS EVEN CONSIDERED AN INDUSTRY.

RAUH-Welt
B E G R I F F


#1653
thez

thez

    maximus

  • fórumtag
  • 26.354 hozzászólás
nekem vmi 7xx-es felni, egy 9xx-es gummer, és egy rubena lájtos 2.1-es belsõ van...
szóval akkor meg sem éri.
de ha kell venni egy felnit úgyis akkor már miért ne.

#1654
kalaius

kalaius

    maximus

  • fórumtag
  • 11.904 hozzászólás
Na de ha az a belsõ az,amit 1x a Parlamentnél foltoztunk,akkor no comment!!!
Amennyit beszéltünk róla nagyon megjött a kedvem,h a cécó gépen összedobjam ezt az edzõgummákkal (Panaracer)
csak én Slime-ot is dobok be mellé a biztonság kedvéért,ha yól dereng,a Nellában is árultak ilyet :)

#1655
Dig

Dig

    maximus

  • fórumtag
  • 10.884 hozzászólás
Nekem hátsókerék: 990 gramm a felni 2.8-as michelin és 480 valahány grammos belsõ:D
Elsõ kerék:870 grammos felni és 2.5-ös michi és ez is a 480-as belsõ, szóval nekem mindenképp durva könnyítés lesz;)
Vedd be a piros kapszulát, és kitágul az univerzum.

#1656
kalaius

kalaius

    maximus

  • fórumtag
  • 11.904 hozzászólás
Hát, körömnyi lyuk esetén tök mind1,h milyen külsõ,lehet kidobni,ill. néha yön a gányolás, ha nincs lé, MT beszuszakolt a lyuk helyére 1 fogasnál kidobott külsõbõl 1 darabot :)
Aztán szülinapjára szerváltam neki új külsõt :D
Belsõk asszem ~99 grammnál kezdõdnek (latex,1.8 superlight?),az átlag montis az 150-250gr., de van 500 grammos Vee Rubber DH 3.0 is 8-D
A Maxxis DH Lightom asszem 200,a 2.5-2.7-es mérethez való meg olyan 300gr.
Bár ezek így eléggé hasra ütés szerûen mennek,akit érdekel,annak lemérhetem.
a 2.2-es mérethez az 1200 gr. még mindig baromi sok sztem, de lehet,h én használok túl könnyû gumikat :)

#1657
thez

thez

    maximus

  • fórumtag
  • 26.354 hozzászólás
súlyban sztem jobban állok most mint te.
a tapadás meg a tekerés rovására megy:D:D
na majd kitaláljuk.

#1658
Dig

Dig

    maximus

  • fórumtag
  • 10.884 hozzászólás
Nekem félkilós belsõim voltak és geci nehéz felnijeim szóval én azthiszem megérzem:D
Mellesleg ha alapból könnyû felni és könnyû gumi belsõ összeállítással mentél akki érdemes lenne kipróbálni hogy tapad, mert a fõ elõnye ez a másik a súly.
Vedd be a piros kapszulát, és kitágul az univerzum.

#1659
thez

thez

    maximus

  • fórumtag
  • 26.354 hozzászólás
végülis ha ~200-300 grammos belsõm lenne(nemtom mekkora) akkor most ott vagyok UST
Kala: egy 100as szög átnyomja a külsõdet, akkor érdemes azt is foltozni, hogy utána ne csipje ki egy levélke is...
;)

#1660
Dig

Dig

    maximus

  • fórumtag
  • 10.884 hozzászólás
Elõnye a súly mert egy rendes DH gumi nem 800 gramm, ott a michelin 1200, belsõ nélkül 823-as felnivel ~1870 gramm, arra rájön egy könnyû elsõagy meg a küllõk nem lesz sok.
Hátsókerék esetén szintén durván megérzed, mert ugye azt tekered.
Vedd be a piros kapszulát, és kitágul az univerzum.