Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Tubeless - a belsõ nélküli rendszer

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
1767 hozzászólás a témában

#1621
kalaius

kalaius

    maximus

  • fórumtag
  • 11.904 hozzászólás
királydinnye?
nemtom... mindenesetre mi dinnyék voltunk,vasútállomások közelébe így vagy úgy de az ember mindig kap defektet, erre gondolhattunk volna
azon röhögtünk,h ha csak áttoltuk a kerót,akkor is beleállt vagy 50, amiket aztán óvatosan lehetett kihuzigálni,reménykedve,h a belsõt nem szúrták át :)

a Conti Endless Edge-es gumái is kimerítik az olcsón jót kategóriát sztem

#1622
thez

thez

    maximus

  • fórumtag
  • 26.354 hozzászólás

szeretem ezt hogy a maxxist nem csipazza szenki, kozbe meg iden minden vilagkupat meg vilagbajnoksagot azzal nyertek. csak divat nem szeretni mert kommersz. de attol meg meg lehet hogy tokjo. :P

a mislen meg jo mert jo draga

jo ez altalanositas, de egy csomo kezdo meg majd azt hiszi hogy csak az a jo, es nem a maxxis.

a mislen, igen,jó mert drága:) autónál nem így van? a maxxis meg olcsó, és akad köztük jó is. de keresni kell...
mellesleg ezt a defektszámot énis csak megerõsíteni tudom, amióta nem azzal megyek, azóta nincs is gondom vele.

lehet hogy hirtelen látom a felütések lehetõségét messzirõl, és nem megyek rá, de az is lehet hogy...

királydinnye a neve annak a dolognak kala;)

#1623
iljicS

iljicS

    zsonglõr

  • fórumtag
  • 6.613 hozzászólás
Felütésest, nem volt ami kiszúrta volna.

Mer' egy állat vagyok !

Three attributes of a good mountaineer are high pain threshold, bad memory, and ... I forget the third.


#1624
kalaius

kalaius

    maximus

  • fórumtag
  • 11.904 hozzászólás

Maxxis-szal kaptam 1 nap 3 defektet. Nokiannal és Misivel egyet se, pedig az kizárt hogy én mennék sztájlosabban.


Milyen fajta defektet?:)
Anno Lorkával 1 túrán Selypen kaptunk 2-3 méteren annyi tüskét,h dobhattunk ki 4 belsõt... Vagy 10-15 icipici kis lyuk volt kerekenként.
Pedig a gummafelhozatal is szép volt, Ritchey, Conti, Panaracer.Mindet átütötték a kis sunyik :)

#1625
Dig

Dig

    maximus

  • fórumtag
  • 10.884 hozzászólás
Nem kommersz, gyengébb mint a michelin:)
A michelin meg jobb és nem sokkal drágább 8-10 ezerig vannak a c16-c24-ek..
A Comp32 ami csak 2.8-as méretben létezik na az 16:)
Vedd be a piros kapszulát, és kitágul az univerzum.

#1626
iljicS

iljicS

    zsonglõr

  • fórumtag
  • 6.613 hozzászólás
Maxxis-szal kaptam 1 nap 3 defektet. Nokiannal és Misivel egyet se, pedig az kizárt hogy én mennék sztájlosabban.

Mer' egy állat vagyok !

Three attributes of a good mountaineer are high pain threshold, bad memory, and ... I forget the third.


#1627
tamaska

tamaska

    Beast of the East

  • globális moderátor
  • 19.996 hozzászólás
szeretem ezt hogy a maxxist nem csipazza szenki, kozbe meg iden minden vilagkupat meg vilagbajnoksagot azzal nyertek. csak divat nem szeretni mert kommersz. de attol meg meg lehet hogy tokjo. :P

a mislen meg jo mert jo draga

jo ez altalanositas, de egy csomo kezdo meg majd azt hiszi hogy csak az a jo, es nem a maxxis.
YETI CYCLES - RIDE DRIVEN SINCE 1985. BEFORE MOUNTAIN BIKING WAS EVEN CONSIDERED AN INDUSTRY.

RAUH-Welt
B E G R I F F


#1628
Vole

Vole

    bentlakó

  • fórumtag
  • 7.561 hozzászólás
Mint mar mondtam DH -ra a legjobb a Michelin. Kiprobaltam mar sokmindent enis, de a C16 es a C24 verhetetlen. Miel alapbol UST -sek ezert nem jelent plusz sulyt az ust -s kulso.
Nem tudom ti mit neztetek el, de a Michelinnek vekony oldalfala van. Lehet hogy meg nem lattatok rendes oldalfalu DH kulsot ;)

UST elonyok megegyszer: lenyegeben nem lehet felutni, nehezen kapsz defektet, jobb tapadas az alacsony nyomas miatt.

Hatranya: nehezebb szerelhetoseg, talan dragabb mint egy sima rendszer.
Ride fast or be last!
I`m as fast as nobody!

#1629
Dig

Dig

    maximus

  • fórumtag
  • 10.884 hozzászólás
Most nem kell felkapni a vizet, nekem csak a Michelin a jó, lenne még maxxis meg kenda.
Namost a maxxist nem szeretem, nem jött be, kendát meg nem vadászok.
Az összes eddigi gumim közül a michelin dh comp32 és a c16 váltak be a legjobban, egyszerûen sokkal jobbak!És ugye azért ilyen "nehezek" mert csak ust-s van.
Vedd be a piros kapszulát, és kitágul az univerzum.

#1630
iljicS

iljicS

    zsonglõr

  • fórumtag
  • 6.613 hozzászólás
DH UST-re más nem igazán jöhet szóba.

Mer' egy állat vagyok !

Three attributes of a good mountaineer are high pain threshold, bad memory, and ... I forget the third.


#1631
XC_Rider

XC_Rider

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.218 hozzászólás
Jaaa bocs! és csak a Michelin a jó. értem.

:love: I Love Kolim!!!!!!!


Tüzes Paripám


#1632
Dig

Dig

    maximus

  • fórumtag
  • 10.884 hozzászólás

És nem UST-ben?


Nincs nem ust-s, mert minden dh michelin ust!
Vedd be a piros kapszulát, és kitágul az univerzum.

#1633
XC_Rider

XC_Rider

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.218 hozzászólás
+ a stan tömít is. És megspórolod az UST-s külsõ többletsúlyát. Az egy DH külsõnél azért jelentõs lehet, szerintem.

:love: I Love Kolim!!!!!!!


Tüzes Paripám


#1634
tamaska

tamaska

    Beast of the East

  • globális moderátor
  • 19.996 hozzászólás
ooo

a stans notubes atalakitja a kulsodet hagyomanyosrol ust-re. A slime meg ha defekted lesz, eltomiti a lukat. Ez ket igen kulonbozo dolog.

a kedvencem mikor Slime linert rakunk a belsobe... jejj. Szenvedes betenni, a sutak meg azt hiszik, hogy mostmar nem kapnak defektet sose.

meg a legjobban fogyo kulsonk a Schwalbe Marathon plus. ajve

on
YETI CYCLES - RIDE DRIVEN SINCE 1985. BEFORE MOUNTAIN BIKING WAS EVEN CONSIDERED AN INDUSTRY.

RAUH-Welt
B E G R I F F


#1635
XC_Rider

XC_Rider

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.218 hozzászólás

De a 2.2-es C16 UST 1200 körül van.


És nem UST-ben?

:love: I Love Kolim!!!!!!!


Tüzes Paripám


#1636
Dig

Dig

    maximus

  • fórumtag
  • 10.884 hozzászólás

értem!
biztos neki is leesett az álla az 2.2 1200 grammos cuccon :)
Itt
http://www.weightwee...p?type=usttyres
a 2.2-esek inkább olyan 800 g körül mozognak

értem 2.0!
tehát gyakorlatilag úgy néznek ki az alternatíváim,h Stans vagy UST külsõ,mert a Slime nem tudja ugyanezt :( (bár próbát azért szívesen tennék vele)


De a 2.2-es C16 UST 1200 körül van.
Vedd be a piros kapszulát, és kitágul az univerzum.

#1637
XC_Rider

XC_Rider

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.218 hozzászólás
kala: te keztél grammozni és számolgatni! arra írtam amit írtam.

:love: I Love Kolim!!!!!!!


Tüzes Paripám


#1638
kalaius

kalaius

    maximus

  • fórumtag
  • 11.904 hozzászólás
értem!
biztos neki is leesett az álla az 2.2 1200 grammos cuccon :)
Itt
http://www.weightwee...p?type=usttyres
a 2.2-esek inkább olyan 800 g körül mozognak

értem 2.0!
tehát gyakorlatilag úgy néznek ki az alternatíváim,h Stans vagy UST külsõ,mert a Slime nem tudja ugyanezt :( (bár próbát azért szívesen tennék vele)

#1639
thez

thez

    maximus

  • fórumtag
  • 26.354 hozzászólás
csak egy mondandó: hagyományos DH gumi 1 kiló körül kezdõdik.
maxxisok rendes gumijai 1.2 kg, ez a lájtos speci gumi ami nekem van szintén valahol 900 és 1000 gramm között van...
tehát sokat DH-n nem érnénk vele.
egy fél belsõ súlyát lehet vele megspórolni, illetve ezzel a defektdologgal lehet idõt nyerni.

#1640
XC_Rider

XC_Rider

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.218 hozzászólás
Az hogy dh kerék vagy CC a rendszer mûködése szempontjából tök mindegy. Dh felnivel is mûködik, hagyományos DH gumival és nem kõnehéz dh thubelessel. csak max nem 60g kell belõle hanem 120, de nem 300g mint egy DH belsõ.

Kala: Abban hogy ez a lötyi helyettesíti a belsõt. Vékony hártyát képez a hagyományos külsõ, belsõ felületén és nem engedi el a levegõt, és ha szúrásos defekt van azonnal tömít mivel folyékony és ezt úgy, hogy forogás közben jár a gumiban. És sokkal kevesebb kell belõle súlyra mint egy belsõ!

:love: I Love Kolim!!!!!!!


Tüzes Paripám