Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Tubeless - a belsõ nélküli rendszer

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
1767 hozzászólás a témában

#1541
zeezoltano

zeezoltano

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.068 hozzászólás
Sziasztok! Van egy american classic 470-es kerék szettem azt írták róla hogy kompatibilis bizonyos UST-s gumikkal csak azt nem találom hogy melyik típussal segítsetek. Köszi.
Amíg van más aki idegeskedjen helyettem, tegye meg az !
Ha nem kergeted az álmaid akkor csak vegetálsz!

#1542
bacsesz

bacsesz

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 532 hozzászólás
akkor sima felni meg sima külsõ mehet, + tejecske:)....a lényeg h a szalag frankó legyen....(csak lightos xc-s vagyok tehát nem rettentõ nagy igénybevételrõl van szó, nem DH:))

#1543
bacsesz

bacsesz

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 532 hozzászólás
köszönöm mindkét választ:)!

#1544
apr

apr

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 567 hozzászólás

sziasztok! a furious fredem mennyire tartaná a levegõt belsõ nélkül?? (nem ust) éés az a szalag pl a joe's szalag az csak a küllõlyukaknál tömít? vagy hogyan van az pontosan?köszönöööm!


Tömítõ folyadék nélkül semennyire, folyadékkal tartja a levegõt.
A szalagnak két funkciója van:
- küllõlyuk tömítés
- "szimulálja" az ust felni belsõ árkát, ez segít a felrakásban

#1545
Paul Vitti

Paul Vitti

    fróumfggüõ

  • fórumtag
  • 2.025 hozzászólás

sziasztok! a furious fredem mennyire tartaná a levegõt belsõ nélkül?? (nem ust) éés az a szalag pl a joe's szalag az csak a küllõlyukaknál tömít? vagy hogyan van az pontosan?köszönöööm!

Igen, a szalag ott tomit, jar meg egy speci presta szelep es fel liter le is a cucchoz (ami a gumi es a felni kozott hivatott tomiteni).

Bar nem probaltam, olvastam rola valami tesztet kb 1 eve es ott istenitettek (MBR talan).
Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó.

#1546
bacsesz

bacsesz

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 532 hozzászólás
sziasztok! a furious fredem mennyire tartaná a levegõt belsõ nélkül?? (nem ust) éés az a szalag pl a joe's szalag az csak a küllõlyukaknál tömít? vagy hogyan van az pontosan?köszönöööm!

#1547
XC_Rider

XC_Rider

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.218 hozzászólás

3 havonta kell utannatölteni. Elparolog a viz belöle (valahova?!)
A szelepen kilehet engedni a maradekot ( kis disznolkodas).
A 20 ml szerintem keves lesz.

Igy müködik a dolog A tol ZS ig.

http://www.tubelessk...005/Videos.html


Ez nem ugyanaz a dolog, mint amit tamaska írt. Õ tubelesses gumihoz mondta a szmötyit, ami szúrás esetén tömít. Az Eclipse meg hasonló a NoTube szmötyihez, normál felni-normál külsõ, belsõ nélkül. A defektgátló (pl: Slime, stb.), és a tubeless kit teljesen más dolog!

:love: I Love Kolim!!!!!!!


Tüzes Paripám


#1548
Rebell-78

Rebell-78

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.977 hozzászólás

asszem 20ml cucc kell a 2.1-es gumiba. szal az ugy csordogal benne korbe :) es azt ugy ki is kell belole takaritani, ha arrol van szo. de vegulis egy resze idovel "megkot" ugy ize... szoval hozzavulkanizalodik [fizikusok!!!] a gumi feluletehez.


3 havonta kell utannatölteni. Elparolog a viz belöle (valahova?!)
A szelepen kilehet engedni a maradekot ( kis disznolkodas).
A 20 ml szerintem keves lesz.

Igy müködik a dolog A tol ZS ig.

http://www.tubelessk...005/Videos.html

#1549
tamaska

tamaska

    Beast of the East

  • globális moderátor
  • 19.996 hozzászólás
asszem 20ml cucc kell a 2.1-es gumiba. szal az ugy csordogal benne korbe :) es azt ugy ki is kell belole takaritani, ha arrol van szo. de vegulis egy resze idovel "megkot" ugy ize... szoval hozzavulkanizalodik [fizikusok!!!] a gumi feluletehez.
YETI CYCLES - RIDE DRIVEN SINCE 1985. BEFORE MOUNTAIN BIKING WAS EVEN CONSIDERED AN INDUSTRY.

RAUH-Welt
B E G R I F F


#1550
Gyalogkakukk

Gyalogkakukk

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.739 hozzászólás
beleöntöd, felpattintod és körbelötykölöd benne? Akkor ezek szerint a szelepbe belülrõl már nem megy bele... Mennyire taknyolja össze belülrõl? Egy esetleges gumicserénél mennyit kell "takarítani"?
Tudtam, hogy meg kellett volna fúrni ez a felnit is autószelepesre, mint a SUN-t... :D

#1551
tamaska

tamaska

    Beast of the East

  • globális moderátor
  • 19.996 hozzászólás
en leszedo nelkul fel es leveszem a gumimat. mondjuk nem is mavicot hasznalok, lehet hogy ez segit :)

a szmotyit csak akkor lehet beletenni szelepen keresztul, ha autoszelep. mert ugye annak ki lehet szedni a kozepet. en prestat hasznalok, es ugy kell, hogy felrakod a gumit, de nem teljesen, hanem amikor mar csak az erolkodos resz van hatra, akkor ontod bele. es utanna felpattinthatod teljesen.
YETI CYCLES - RIDE DRIVEN SINCE 1985. BEFORE MOUNTAIN BIKING WAS EVEN CONSIDERED AN INDUSTRY.

RAUH-Welt
B E G R I F F


#1552
Gyalogkakukk

Gyalogkakukk

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.739 hozzászólás
no akkor igyekszem vigyazni a min. nyomasra, de a <60 kilomhoz nem szivesen fujnam 4 barra, hacsak nem muszaj :) (ez volt az egyik ok, hogy UST-re valtottam, elegem lett a 3,5-4 baron a lelkemet kirazo kulsokbol)
tamaska: a smotyit osszeszereles utan nyomod bele a szelepen keresztul? nem tomiti el a szelepet ami bennemarad? mennyire sz.r utana szerelni a kulsot?

meg szerencse hogy nem vagtam szet. Csak megy ez... :D (nagy segitseg volt a muanyaggal bevont fem leszedom, miota beszereztem belole harmat megoldodtak a gondjaim. Akkor lett elegem, amikor a CR17-re slick gumi szereleskor 3 olcso muanyag leszedo tort el...)

#1553
zOrg

zOrg

    exgépész

  • fórumtag
  • 5.740 hozzászólás

pont ilyen párosítást próbálok én is összeszerelni (Crossmax SL + Michelin XCR), de lassan szétvágom flexxel az egészet...
[...]

Ismerõs, nagyon ismerõs helyzet. :D
"In idem flumen bis non descendimus"

#1554
tamaska

tamaska

    Beast of the East

  • globális moderátor
  • 19.996 hozzászólás
gratula a belsomentesiteshez! rakjal bele valami szmotyit. en bontrager Super juice-t hasznalok. szurasos defekt ellen
YETI CYCLES - RIDE DRIVEN SINCE 1985. BEFORE MOUNTAIN BIKING WAS EVEN CONSIDERED AN INDUSTRY.

RAUH-Welt
B E G R I F F


#1555
XC_Rider

XC_Rider

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.218 hozzászólás

Van valami köze a gumin megadott min. nyomásnak ahhoz (2,5bar), hogy annál kisebbel már nem tartja rendesen a levegõt?
Mindenkinek köszi a korábbi segítséget, úgy néz ki tubeless-es lettem. :)



A min. nyomás alá nem érdemes menni, mert akkor könnyen lefordulhat a gumi a felnirõl, egy kanyarban. de már az is elég, ha a gumiperem kicsit elmozdul a felnitõl, és máris elillant a levegõ. Úgyhogy a min. nyomással csinján bánni.

:love: I Love Kolim!!!!!!!


Tüzes Paripám


#1556
Lacika

Lacika

    vendég

  • fórumtag
  • 229 hozzászólás
Sztem érdemesebb a megadott max nyomáson használni, vagy ahhoz közel! Én CrossMax kerekeket használok, denem akarok belevágni a tubeless-be :) vagy inkább nem merek?! Én az esetek 80%-ban tüskét kapok (kopkopkop). +belsõvel könnyebben összerakom a kereket.

#1557
Gyalogkakukk

Gyalogkakukk

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 1.739 hozzászólás
na meglettek az UST külsõk (Racing Ralph 2.1), feltettem õket a Mavicre. Elsõ felrakásnál másnapra leeresztett mindkettõ. :) Második próbálkozásra már teljesen jók, 2,5 napja semmit nem eresztettek, remélem így marad. :)
Tapasztalalok:
- Racing Ralph kb 2,5 bar nyomáson nagyon király, jól mászik. Eddig csak döngölt úton volt alkalmam kipróbálni, ott is OK volt
- a Schwalbe-t sokkal könyebb volt felrakni, mint a Michelin-t (próbáltam régebben egy XCR-t) :)
- kis szappanos hab felfújás elõtt a gumi és perem közé csodákat tesz... látni hol szökik a levegõ, illetve sztem segít is a gumi-felniperem "tömítésnél"
- olcsóbb mûhelypumpa is tökéletes a felfújáshoz, nem kell kompresszor

Van valami köze a gumin megadott min. nyomásnak ahhoz (2,5bar), hogy annál kisebbel már nem tartja rendesen a levegõt?
Mindenkinek köszi a korábbi segítséget, úgy néz ki tubeless-es lettem. :)

#1558
tamaska

tamaska

    Beast of the East

  • globális moderátor
  • 19.996 hozzászólás
hat valami kell a dura ace kerekre, ha mar kompatibilis, nem? ;)
YETI CYCLES - RIDE DRIVEN SINCE 1985. BEFORE MOUNTAIN BIKING WAS EVEN CONSIDERED AN INDUSTRY.

RAUH-Welt
B E G R I F F


#1559
enté

enté

    titanium freak

  • fórumtag
  • 7.605 hozzászólás
http://www.cyclingne...chinsontubeless
Feltöltött kép

"Some people say I'm a titanium freak - it's okay... I am."

"The titanium is the nicest way to reducing the carbon bikeprint."
[ˈeərəspeɪs tekˈnɒlədʒi]


#1560
Rave_Ace

Rave_Ace

    Dömdödöm

  • globális moderátor
  • 3.201 hozzászólás
vagy mi lenne, hogy elvinnétek egy benzinkútra vagy gumishoz, ahol van kompresszor és valószionüleg nagyobb sebességgel jön a levegõ, mint a pumpátokból...És probléma megoldva..

Az autóvillamosság tök egyszerü:

-ha valami nem szikrázik pedig kellene, akkor kontaktspray

-ha valami szikrázik, pedig nem kellene, akkor szigetelõszalag