Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Tubeless - a belsõ nélküli rendszer

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
1767 hozzászólás a témában

#121
MJani01

MJani01

    maximus

  • fórumtag
  • 15.907 hozzászólás
  • LocationSzékesfehérvár

Érdekes kérdés a folyadék mennyiség. Én anno pl a montiba 30ml-t raktam a stan's-ből, most meg 40ml a cx kerékbe is kevés, bele kellett tennem a 60ml-t, hogy ne eresszen állandóan. Az egész kicsit káoszos, mert 40ml-nél is hallom hogy lötyög, de mégis leereszt, míg a többel nem ereszt. De pl a 4 kerékből egynél elég volt a 40ml, a többinél kellett a 60ml. Plusz azt is megfigyeltem, hogy a külső típusa sem mindegy, mert nem mindegyiken tapad meg rendesen a folyadék, amelyikben sok a gumi, vastag a butil réteg azt sokkal könnyebben megfogja.

Sokkal jobb lenne, ha nem grammoznának a gyártók és rendes gumikat gyártanának. Nem tudom, hogy milyen minőségi előírásoknak kell megfelelni a gumiknak, de a szint elég alacsonyan lehet.


  • ultio és zscs kedveli ezt


A sebesség mindent megold.

 


#122
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs

Tudnom kellene? :)

Mármint azt, mikor kaptam volna defektet, ha nem Stan's és Stan's Race keverékkel tolom? :P

 

Idén 1x volt szükség gumihernyóra az egyik Thunder Burthöz. Abba a külsőbe pont nem tettem a Race-ből, mert install előtt fogyott el 4 év után a közel 1 liter.

 

nem csak az erdekelt volna, hogy milyen esetben nem mukodott a tubeless... mert az en eseteimben total mindegy lett volna, hogy mi van benne.



#123
zscs

zscs

    bringás

  • fórumtag
  • 3.302 hozzászólás
  • LocationBdapest - Wien - Mondsee

volt, ahol ez segitett?

...

Tudnom kellene? :)

Mármint azt, mikor kaptam volna defektet, ha nem Stan's és Stan's Race keverékkel tolom? :P

 

Idén 1x volt szükség gumihernyóra az egyik Thunder Burthöz. Abba a külsőbe pont nem tettem a Race-ből, mert install előtt fogyott el 4 év után a közel 1 liter.



#124
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs

No ha már a mennyiségek és Stan's és versenyeztek, vagy csak biztosra mennétek a nagyobb sérüléseket megelőzendő, akkor:

 - a Stan's Race sealant az igazi, benne apró, finom selyemszál-darabokkal. Cserébe sajnos elég drága és hajlamosabb csomóba összeállni (ún. alien)

 - viszont a sima Stan's jóval olcsóbb

 

Megoldás: vásárolj 1x Stan's Race-t, önts eleve csak 20-30 ml-t a külsőbe és önts hozzá a sima Stan's-ból ízlés szerint. A Race 4-5 évig elég lesz így, akár tovább, csak a simából "kell" vásárolnod később. ;)

volt, ahol ez segitett?

 

Ha en visszagondolok az elmult kb 8 eves tubeless hasznalatra, haromszor szivtam meg. Egyszer az cx gumi oldalfala szakadt ki egy fem racstol, ezt egy gumi se birta volna, a nyomasvesztestol kiugrott a perembol. Booster nelkul keptelenseg visszarakni, sakkmatt.

 

Szakadas futofeluleten montinal. Meg haza tudtam tekerni mindket esetben.

 

a gumit egyiknel sem tudtam kijavitani, tubeless folttal sem.

 

milyen esetek fordulnak meg elo?


arn módosította - 2019. november 14. - 23:34


#125
ZolkoW

ZolkoW

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.681 hozzászólás

Én hittem Joe-ék használatijának, és beletoltam a gumikba 1-1 kis flakonnal, ami 125 ml.. (de már vettem nagy kiszerelésűt, meg adagolót, és tök jól működik, végül nem bántam meg a 600 Ft-ot :) )



#126
zscs

zscs

    bringás

  • fórumtag
  • 3.302 hozzászólás
  • LocationBdapest - Wien - Mondsee

No ha már a mennyiségek és Stan's és versenyeztek, vagy csak biztosra mennétek a nagyobb sérüléseket megelőzendő, akkor:

 - a Stan's Race sealant az igazi, benne apró, finom selyemszál-darabokkal. Cserébe sajnos elég drága és hajlamosabb csomóba összeállni (ún. alien)

 - viszont a sima Stan's jóval olcsóbb

 

Megoldás: vásárolj 1x Stan's Race-t, önts eleve csak 20-30 ml-t a külsőbe és önts hozzá a sima Stan's-ból ízlés szerint. A Race 4-5 évig elég lesz így, akár tovább, csak a simából "kell" vásárolnod később. ;)


  • dzsonhee és ZolkoW kedveli ezt

#127
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs

Regen a stans is 60mlt ajanlott, akkora utontoltoket is arultak, szvsz innen az info a schwalbenal.



#128
rob

rob

    This is the way

  • globális moderátor
  • 16.879 hozzászólás

Viszont érdekes, hogy a Stans 90 ml-t, a Schwalbe pedig csak 60 ml-t ajánl ugyanabba a kerékbe.

Ezt a hígítást nem hallottam még. Milyen arányban?

a Schwalbe a saját gumijához adja meg a mennyiséget (ahova ugye tudja mennyi kell) a Stans meg gondolom biztos-ami-biztos alapon bármihez, ami a piacon van? fene tudja.

majd rákérdezek egyszer


"A man always has two reasons for doing anything: a good reason and the real reason." J.P. Morgan

"Science is not a democracy that can be voted on with the popular opinion." Earl R. Geddes P.h.D.


#129
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs

Viszont érdekes, hogy a Stans 90 ml-t, a Schwalbe pedig csak 60 ml-t ajánl ugyanabba a kerékbe.

Ezt a hígítást nem hallottam még. Milyen arányban?

 

az a 60ml meg regen volt, kb a 26os gumik korabol, azota jottek plusos etc kerekek. szvsz amiatt irtak egy biztonsagos mennyiseget. en 60at szoktam mindenbe tenni (monti, outi), nem kitoltenie kell a kereket, hanem a lyuknall lennie a folyadeknak a kritikus pillanatban.

 

higitani? sose probaltam, de nem is tennem.



#130
ZolkoW

ZolkoW

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.681 hozzászólás

Viszont érdekes, hogy a Stans 90 ml-t, a Schwalbe pedig csak 60 ml-t ajánl ugyanabba a kerékbe.

Ezt a hígítást nem hallottam még. Milyen arányban?

 

a fentiek fényében - max 50%  B)


  • ultio kedveli ezt

#131
ultio

ultio

    TARC

  • fórumtag
  • 1.167 hozzászólás

a Schwalbe tej = a Stans tejjel, a Schwalbe nem is titkolja, hogy a Stans gyártja nekik a cuccot

vízzel hígítható, érdemes néha utántölteni, és akkor tovább bírja.

 

Viszont érdekes, hogy a Stans 90 ml-t, a Schwalbe pedig csak 60 ml-t ajánl ugyanabba a kerékbe.

Ezt a hígítást nem hallottam még. Milyen arányban?


Canyon Spectral 29 AL 5
 
rasti rusti


#132
rob

rob

    This is the way

  • globális moderátor
  • 16.879 hozzászólás

a Schwalbe tej = a Stans tejjel, a Schwalbe nem is titkolja, hogy a Stans gyártja nekik a cuccot

vízzel hígítható, érdemes néha utántölteni, és akkor tovább bírja.


"A man always has two reasons for doing anything: a good reason and the real reason." J.P. Morgan

"Science is not a democracy that can be voted on with the popular opinion." Earl R. Geddes P.h.D.


#133
Kisherceg

Kisherceg

    fullamatőr kocabringás

  • fórumtag
  • 7.877 hozzászólás

 

 

***

 

nem ismerek meg egy embert, aki ilyen messzirol szaladt neki a temanak :D

 

hát ja, nekiszaladásból lehet igazán nagyot arcra esni. :D köszi a tippeket! :)


  • karakoram és arn kedveli ezt

"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"


#134
ultio

ultio

    TARC

  • fórumtag
  • 1.167 hozzászólás

 

nem ismerek meg egy embert, aki ilyen messzirol szaladt neki a temanak :D

 

Évek óta olvasgatok róla  :) .

Pár hete tértem át.

De maximálisan elégedett vagyok, semmilyen szívás nem volt. Az első kerékben kínai sűrűbb lötyit használok, semennyit nem ereszt.

Hátul Stans tejet, az ereszt kicsit, de a hátsó felnim sérült korábban, lehet emiatt.


Canyon Spectral 29 AL 5
 
rasti rusti


#135
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs

kérdeznék a nagyérdemű, belső nélküli tapasztaltaktól. :) a megoldás előnyeit és a hátrányokat leszűrtem nagyjából, amit nem tudok, vagy nem teljesen egyértelmű számomra:

a szmötyi/fogy/párolog/szárad/öregszik? tehát x havonta kötelező cserélni vagy pótolni kell? ha nem használom a bringát pár hétig-hónapig (mert mondjuk télen másikkal tekerek), akkor el fogja engedni a levegőt?

télen is használható, vagy azt nem szereti?

 

en kb felevente szoktam kimosni, vagy csak utantolteni - csak egy trukk... merd le feltoltes utan a bringat, majd honapokkal kesobb is. kb megkapod, hogy mennyi tunt el belole. de lottye is valogatja, az utantoltogetestol nekem vmelyik rondan beleszaradt (asszem joes volt, azota csak stanst hasznalok), foleg, amikor tobbet allt a bringa, szepen az aljaba beleszaradt egy gumireteg eltavolithatatlanul (alapvetoen melegvizzel ki lehet mosni).

 

ha sokat all, meg azzal kell szamolni, hogy lehet ateszi magat a lotty a gumin, es foltos lesz kivulrol. hasznalatot nem befolyasolja.

 

a levego... ez meg a kulsotol, felnitol, felniszalagtol, szeleptol, stb fugg. vmelyik ugy tartotta a levegot, mint a belsos, de a mostani contikon lyukak vannak, ahol folyamatosan ereszt, akar egyket tizedet is naponta. de olyan bringanal, amit nem naponta hasznalok en minden tekeres elott nyomast beallitok, igy nalam nem tema. a komfortot legjobban befolyasolo tenyezo. ha nem hasznalod, inkabb ellenorizd neha, es fujj ra, mert montinal nem gond, de pl egy outinal kiugrik a perembol a gumi, ha nincs belso nyomas. ez csak extrem esetben tortenik meg (par tized bar), es egyre lassabban is ereszt, ahogy csokken a nyomas.

 

telen, no prob.

 

***

 

nem ismerek meg egy embert, aki ilyen messzirol szaladt neki a temanak :D


  • karakoram, ultio és Kisherceg kedveli ezt

#136
Mars

Mars

    vendég

  • fórumtag
  • 519 hozzászólás

köfike! :) még egy kérdés, bár ez nyilván típusspecifikus: a skinwall* gumik falán, ahol a két szín összeér, nem szokott gond lenni? mintha valakitől ilyesmit olvastam volna itt korábban (Mars?)

 

*Maxxis Ikon a kiszemelt próba-alany

Igen, nekem is ikon van, és az illesztéssel nem vagyok maradéktalanul elégedett. 

Azt tudni kell, hogy a krémszínű oldalfalú gumiknál, de az ikonnál biztosan, úgy van megoldva a dolog, hogy a legkülső, fekete gumirétek az oldalán egyszerűen nincs rajta. Nekem itt ott már kezd rojtosodni az illesztés fekete széle, de ez gondot eddig nem okozott. 

A héten megjön a löttyöm, és akkor felöntöm, kipróbálom, mert eddig még csak belsővel használtam. 

Az enyém egyébként nem is a 3c exxo, hanem a legalapabb. (mondjuk, legalább könnyű... :D) a hét végére lesznek konkrét teszteredmények! 


  • Kisherceg kedveli ezt

#137
Kisherceg

Kisherceg

    fullamatőr kocabringás

  • fórumtag
  • 7.877 hozzászólás

köfike! :) még egy kérdés, bár ez nyilván típusspecifikus: a skinwall* gumik falán, ahol a két szín összeér, nem szokott gond lenni? mintha valakitől ilyesmit olvastam volna itt korábban (Mars?)

 

*Maxxis Ikon a kiszemelt próba-alany


Kisherceg módosította - 2019. november 12. - 14:31

"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"


#138
ZolkoW

ZolkoW

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.681 hozzászólás

A saját statisztikám azt mutatja, hogy a latex belsőm jobban ereszt. De ezt is érdemes fújnom, ha csak hétvégente használom. Ha többet áll, akkor mondjuk 2hetetnte ráfújok, hogy nehogy leeresszen teljesen.

 

A másik topicba írhattam, hogy vettem performance Nobby Nicet, amin nincs TL felirat. Jelentem, kicsit forgatni kellett összerakás után, mondjuk fél-egy óráig még ott szöszöltem mellette, és 4-5 alkalommal elkezdett sziszegni, de odalötyköltem és elállt. Vasárnap tekertem vele, azóta is jól van. Előtte egyébként szárazon is sziszegett mint állat, konkrét lyukak voltak az oldalfalon.

kérdeznék a nagyérdemű, belső nélküli tapasztaltaktól. :) a megoldás előnyeit és a hátrányokat leszűrtem nagyjából, amit nem tudok, vagy nem teljesen egyértelmű számomra:

a szmötyi/fogy/párolog/szárad/öregszik? tehát x havonta kötelező cserélni vagy pótolni kell? ha nem használom a bringát pár hétig-hónapig (mert mondjuk télen másikkal tekerek), akkor el fogja engedni a levegőt?

télen is használható, vagy azt nem szereti?



#139
marton

marton

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.637 hozzászólás

Télen is használható, elvileg -20-ig bírja.

Azért nem havonta kell megnézni. Ez szerintem gumifüggő de nálam 4-5 hónapot biztosan kibírt a tej. (Schwalbe)

Engedni mindig is engedi a levegőt egy kicsit, ez nem olyan zárt mint egy gumibelső. Nálam kb 3 hetente kell a nagypumpával rányomni néhányat. De pl haver Contija az alig használt bringáján kb semmit nem ereszt. Szóval nem vészes dolog ezzel bánni.

Szerintem ne félj a tyúblessztől, próbáld ki nyugodtan. Nem hiszem hogy megbánnád.


  • Kisherceg és zscs kedveli ezt
Marci

#140
Kisherceg

Kisherceg

    fullamatőr kocabringás

  • fórumtag
  • 7.877 hozzászólás

kérdeznék a nagyérdemű, belső nélküli tapasztaltaktól. :) a megoldás előnyeit és a hátrányokat leszűrtem nagyjából, amit nem tudok, vagy nem teljesen egyértelmű számomra:

a szmötyi/fogy/párolog/szárad/öregszik? tehát x havonta kötelező cserélni vagy pótolni kell? ha nem használom a bringát pár hétig-hónapig (mert mondjuk télen másikkal tekerek), akkor el fogja engedni a levegőt?

télen is használható, vagy azt nem szereti?

 


"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"