Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Tubeless - a belsõ nélküli rendszer

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
1767 hozzászólás a témában

#161
ZolkoW

ZolkoW

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.685 hozzászólás

Ugye jól gondolom, hogy ezzel a felnivel inkább ne próbáljak tubelessesíteni? 

Én nekiálltam, de felejtősnek tűnik, a peremet semmi nem tartja a helyén. Jön a B terv.. (régen a WTB felnimmel ez egész egyszerű volt, de ott megvolt a helye a peremnek. Én balga meg alapnak vettem, hogy egy 5 éves körüli Fulcrum kerék biztos tudja ezt, szóval meg sem néztem előtte.)

 

fulcrumfelni.jpg

 

Más - csak hátha valakinek hasznos: A Stan's Iron Cross és Schwalbe G-One párosítás az egyik teszt szerint nem működik. Pedig azzal a külsővel szemeztem... https://www.roadbike...tested-part-1/2 (nem csak tubelessként, hanem nem tudta felszenvedni a felnire) Ez viszont kapcsolódik a B tervemhez, remélem az MTB gumik felmennek rá patentül...



#162
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs

sajnos ez a conti tubeless nekem megint nem mukodik rendesen. a schwalbek ezen a felnin mindig - hetekkel kesobb is - szinte tizedre ugyanazt a nyomast mutatjak. itt gyorsabban ereszt - ha elmegyek bringazni, utana semmi elteres, de egyket nappal kesobb par tizedet mindig veszit. az elso lassabban, a hatso gyorsabban. az elso egyket tekeres utan, friss installnal ez normalis, de kb 120km utan szerintem rendesebben kellene mukodnie, es nem erzek valtozast.

 

2019es race kingekrol van szo, meg a regi szeriat probaltam 2017ben - az vegig a perem mellett eresztett. akarmit probaltam, semmi sem segitett, egy tekeres alatt is tizedeket veszitett - nem kompatbilis a felni es a gumi. itt hasznalhato... ugy voltam vele, hogy beleallitom a vizbe, aztan lassuk mi a helyzet. vmi hasonlo perem koruli egyket ponton torteno leakre szamitottam.

 

nos. az elso kereken egy helyen szivarog, a hatson ot helyen. ez eddig ok, de minden esetben a futofeluleten! ami meg furabb, hiaba lotykolom az adott helyen a sealentet, semmi. ugyanugy ereszt. egy joerzesu tubeless gumi, ha fel cmes szakadas van rajta, es ugy allitom be a bringat, hogy a lotty van alul, es lefedi a rest, nem jon belole levego. itt hol a francban jon belole, es miert nem hasznal semmit a sealant?

 

talalkozott mar vki hasonloval? 



#163
ZolkoW

ZolkoW

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.685 hozzászólás

gumiszalag nem kell minden konfigba , de van ami csak azzal működik

super vs eco .....eco direkt a vékonyfalu tl ready gimikhoz lett fejlesztve, cserébe nem fújható co-val amúgy meg minden mentes (latex, ammónia, protein). 

gyakorlati tapasztalat meg passz, mind2 működött a "fakírággyal"

 

Köszi a Conti/Joe's infót, ez tulajdonképpen jó hír, mert a sárga-fekete már működött, és akkor ezentúl az olcsóbbikat veszem.

A Joe-éké tesztelésre kerül hamarosan..

Feltettem a Stan's felnikre a már meglévő drótos, nem TLR külsőket, és azzal az alacsony peremmel én nem merem használni tubelessként, majd akkor, ha veszek rá valami erre kitalált külsőt (kézzel elég simán felment rá).



#164
gaboca1

gaboca1

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 2.348 hozzászólás

Talált,crossmax slr

Nekem amikor szelep furatnál elrepedt crossmax SLR ilyen szalaggal javítottam, így maradhatott tömlő nélküli, tej nem oldotta le.

 

https://www.bauhaus....7-5x1000cm.html



#165
koga

koga

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 583 hozzászólás
Talált,crossmax slr

#166
ZolkoW

ZolkoW

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.685 hozzászólás
vicc on: a keresőszó "fix with instant noodles"
vicc off.

#167
sisqo

sisqo

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 884 hozzászólás

Ugy nez ki, mintha nem eloxalva, hanem festve lenne az alu, es lepattogzik a festek...

 

Milyen felni ez?

 

Egyebkent epoxi gyanta jo lehet, akar a kis kiszerelesu ketkomponensu ragaszto kiszerelesben is, de folytonos feluletet ebbol szep kihivas osszehozni...

Nem crossmax slr?



#168
Paul Vitti

Paul Vitti

    fróumfggüõ

  • fórumtag
  • 2.025 hozzászólás

felnimet kikezdte  a tej.mit tegyek,kenjem le valami anyaggal(körömlakk,stb)?

 

https://photos.app.g...6B9RzUk8sJBKpX8

Ugy nez ki, mintha nem eloxalva, hanem festve lenne az alu, es lepattogzik a festek...

 

Milyen felni ez?

 

Egyebkent epoxi gyanta jo lehet, akar a kis kiszerelesu ketkomponensu ragaszto kiszerelesben is, de folytonos feluletet ebbol szep kihivas osszehozni...


Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó.

#169
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs

sosavval helyettesitettek :D



#170
koga

koga

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 583 hozzászólás

milyen folyadek volt ez?

cafelatex,amire azt írják,hogy ammóniamentes



#171
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs

felnimet kikezdte  a tej.mit tegyek,kenjem le valami anyaggal(körömlakk,stb)?

 

https://photos.app.g...6B9RzUk8sJBKpX8

 

milyen folyadek volt ez?



#172
koga

koga

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 583 hozzászólás

felnimet kikezdte  a tej.mit tegyek,kenjem le valami anyaggal(körömlakk,stb)?

 

https://photos.app.g...6B9RzUk8sJBKpX8

 



#173
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs
Nekem csak a levego jott, folyadek sehol :)

#174
joshua

joshua

    vendég

  • fórumtag
  • 225 hozzászólás

A Conti race king race sport/2017-es/ simán működik mitas tejjel!!! az igaz hogy először orrán szájján át kijön a tej vagy 400 helyen de utána simán jó,csak ki kell rakni kicsit a napra hogy minél hamarabb száradjon a gumi külsején,Maraton ob-én elöl nekem ez volt fent!



#175
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs

akkor az mas gumi is :) mert pl a conti race gumijainal orran szajan jon a levego, nincs az a folyadek, ami eltomitene.



#176
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.259 hozzászólás

a vekonyfalu, szita gumi hogy tartja meg a levegot?

folyadékkal :)

nézz meg egy maxxist mondjuk egy tlr 3c ardent race-t

meg egy rocket ront

lesz 200 g minusz

na utóbbihoz fejlesztették az eco sealent-et

(bár a svábli azt mondja az új külsől már működnek folyadék nélkül)


"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#177
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs

gumiszalag nem kell minden konfigba , de van ami csak azzal működik

super vs eco .....eco direkt a vékonyfalu tl ready gimikhoz lett fejlesztve, cserébe nem fújható co-val amúgy meg minden mentes (latex, ammónia, protein). 

gyakorlati tapasztalat meg passz, mind2 működött a "fakírággyal"

 

a vekonyfalu, szita gumi hogy tartja meg a levegot?



#178
ZolkoW

ZolkoW

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.685 hozzászólás

Valójában a piros-kék színű készletből már van egy bontatlan, csak nem vettem meg a külsőket. (még barátkozom az árukkal) Aztán közben lettek az Iron Cross felnik, de ott is elszámoltam magam ezzel a felniperem dologgal, pedig szintén játszana a tubeless téma. Ha eleve a zöld-kéket vettem volna, talán mindegyikbe jó lenne valahogy, akár a meglévő külsőimmel, de így meg vagy igen, vagy nem... tkp. lesz helye mindkettőnek, csak próbálom kiegyenesíteni a görbét :)



#179
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.259 hozzászólás

Azért nem értem, mert az univerzális (elvileg mezei cuccokhoz is jó) készletben ott a gumicsík, a másikban nincs, és az előbbiben ha jól értem, nem is adják meg a sárga szalag szélességét, tehát elég csak a küllőfuratokat fednie, míg a rendes tubelessnél van többféle szélességű sárga szalag.

Úgy képzelem, hogy a tubeless ready felninek is, külsőnek is szorosabb a tűrése átmérőre, talán perem alakra is, míg a nem tubeless alkatrészeknél ez lehet lazább, ahol ki kell tölteni egy kis űrt, főleg, hogy ott némi mozgás is lehet menet közben, nem elég, ha álló helyzetben nem ereszt.

De ezeket csak kilogikáztam, és lehet, hogy nem jól.

Gondolkodom a linkelt készlet megvételén, zöld hétfő is van, csak keveslem a háttérinfót :)

Mellesleg egy hete a Joe's oldalán küldettem magamnak infót erről, de neigen érkezett semmi..

gumiszalag nem kell minden konfigba , de van ami csak azzal működik

super vs eco .....eco direkt a vékonyfalu tl ready gimikhoz lett fejlesztve, cserébe nem fújható co-val amúgy meg minden mentes (latex, ammónia, protein). 

gyakorlati tapasztalat meg passz, mind2 működött a "fakírággyal"


  • ZolkoW kedveli ezt
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#180
ZolkoW

ZolkoW

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.685 hozzászólás

A szalag és a gumicsík is a küllő furatok tömítésére szolgál, ki sem kell érniük a peremig, ott a folyadék tömít, ha szükséges.

 

Azért nem értem, mert az univerzális (elvileg mezei cuccokhoz is jó) készletben ott a gumicsík, a másikban nincs, és az előbbiben ha jól értem, nem is adják meg a sárga szalag szélességét, tehát elég csak a küllőfuratokat fednie, míg a rendes tubelessnél van többféle szélességű sárga szalag.

Úgy képzelem, hogy a tubeless ready felninek is, külsőnek is szorosabb a tűrése átmérőre, talán perem alakra is, míg a nem tubeless alkatrészeknél ez lehet lazább, ahol ki kell tölteni egy kis űrt, főleg, hogy ott némi mozgás is lehet menet közben, nem elég, ha álló helyzetben nem ereszt.

De ezeket csak kilogikáztam, és lehet, hogy nem jól.

Gondolkodom a linkelt készlet megvételén, zöld hétfő is van, csak keveslem a háttérinfót :)

Mellesleg egy hete a Joe's oldalán küldettem magamnak infót erről, de neigen érkezett semmi..