Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Tubeless - a belsõ nélküli rendszer

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
1767 hozzászólás a témában

#141
MJani01

MJani01

    maximus

  • fórumtag
  • 15.907 hozzászólás
  • LocationSzékesfehérvár

Megint egy érdekes cikk Janitól.

http://bikemag.hu/ma...ubeless-kereket

 

De, a minimum 3,4 bar, az nem brutálisan sok?

Nem. Olyan terepen használom, ahol szétütöm alacsonyabb nyomáson a gumit és a felnit is, meg nem gurul úgy aszfalton rendesen ha nincs benne elég levegő. Ez mégis csak egy road gumi. :)  CX pályán már mentem 2 bar körül is, de ott érezhetően úszik az ember alatt a bringa, meg hintázik ha aszfaltra érek.


  • Rabbit kedveli ezt


A sebesség mindent megold.

 


#142
ZolkoW

ZolkoW

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.685 hozzászólás

Ilyesmi okosságot használ valaki? https://www.on-one.c...otection-system

Máshol drágák, de ez még emészthetőnek tűnik.

Mondjuk nem szokásom az alacsony nyomás, de az is lehet, hogy ilyennel bátrabban merném próbálgatni.

(inkább csak akkor, ha lesz szélesebb felnim, a mostaninál vagy belemagyarázom, hogy túl keskeny, és azért nyeklik-nyaklik-kolbászol a gumi oldalra, vagy csak tényleg nem nekem való az alacsonyabb nyomás)

 

Ja! mégvalami: Ha tejjel töltött rendszernél külsőt cserélek, mi a legkevésbé koszolós metódus? Nagy fecskendővel felszívom, majd ugynazzal vissza az új gumiba?



#143
marton

marton

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.638 hozzászólás

A felni mellett lehet egy kis vágás, amit nem fog meg a tej. Csak folyik ki a tej de nem tömi be, már túl nagy neki. 

A felni pereme is sérülhet, persze. Ez a szerencsédtől függ, mekkora pofont kapott. Kb pont úgy mint mikor a belsős kereked ütöd fel.

De ha ügyes vagy és gyors, a beletömött gumihernyóval menthető a eset. 


Marci

#144
eddie1978

eddie1978

    vendég

  • fórumtag
  • 492 hozzászólás

tudatlan vagyok, ezért megkérdezem: ha felütöd, a tubeless gumi oldalfala ki is szakad (beterítve mindent tejjel) vagy mi történik ilyenkor? eseleg "csak" a felniben lesz tojás?

 

(bocsánat, őskövület vagyok, nekem a felütés kigyóharapás a belsőn vagy behajlott felniperem)

Olyasmi. Nekem eddig ez az egy ilyen esetem volt hogy felütöttem egy jókora gyökéren lassú tempónál. Meg is lett az eredménye. Nem egyből, de el kezdett ereszteni. Tej nem fogta meg. Ment bele a kukac. Azóta jó. Viszont most már lassan simára kopik a hátsó és a körben repedés mentén szivárog az első oldalfala körben mert a Finish Line folyadék van benne, ami a latex alapúval ellentétben nem tömíti el a repedést.


eddie1978 módosította - 2019. október 07. - 20:24


#145
Kisherceg

Kisherceg

    fullamatőr kocabringás

  • fórumtag
  • 7.887 hozzászólás

Annyi, hogy én nem tudok bringázni. Gyökéren simán felütöm ha nem figyelek oda. Van hogy nem sikerül átemelni. Eddig ez egyszer fordult elő a másfél év tubeless karrierem alatt.

 

tudatlan vagyok, ezért megkérdezem: ha felütöd, a tubeless gumi oldalfala ki is szakad (beterítve mindent tejjel) vagy mi történik ilyenkor? eseleg "csak" a felniben lesz tojás?

 

(bocsánat, őskövület vagyok, nekem a felütés kigyóharapás a belsőn vagy behajlott felniperem)


"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"


#146
eddie1978

eddie1978

    vendég

  • fórumtag
  • 492 hozzászólás

Én a CX-el 2.0 baron 32mm-sel járok versenyen is, és még nem sikerült felütnöm. A montikon pedig 1.6-on, felütésem még ott sem volt, de lefordulásom már igen, de ott mindig én voltam a hunyó  mert azt mondtam hogy jó az még és rendszerint 1 bár alatt fordult elő ilyesmi. 

Annyi, hogy én nem tudok bringázni. Gyökéren simán felütöm ha nem figyelek oda. Van hogy nem sikerül átemelni. Eddig ez egyszer fordult elő a másfél év tubeless karrierem alatt.



#147
zeezoltano

zeezoltano

    bentlakó

  • fórumtag
  • 6.068 hozzászólás

Igen a tubeless-t is fel lehet ütni. Nekem is sikerült. Nem vágta ki, viszont nem sokkal később el kezdett ereszteni. Kukac bele és lehet menni tovább. Emiatt megyek a CX-en a 33mm gumival elöl 2.6-2.8 míg hátul 3-3.2 bar nyomással a 73kg súlyommal.

Én a CX-el 2.0 baron 32mm-sel járok versenyen is, és még nem sikerült felütnöm. A montikon pedig 1.6-on, felütésem még ott sem volt, de lefordulásom már igen, de ott mindig én voltam a hunyó  mert azt mondtam hogy jó az még és rendszerint 1 bár alatt fordult elő ilyesmi. 


Amíg van más aki idegeskedjen helyettem, tegye meg az !
Ha nem kergeted az álmaid akkor csak vegetálsz!

#148
Rabbit

Rabbit

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 999 hozzászólás
  • LocationKelenföld

Igen a tubeless-t is fel lehet ütni. Nekem is sikerült. Nem vágta ki, viszont nem sokkal később el kezdett ereszteni. Kukac bele és lehet menni tovább. Emiatt megyek a CX-en a 33mm gumival elöl 2.6-2.8 míg hátul 3-3.2 bar nyomással a 73kg súlyommal.

Köszi, ez már reálisabb - bár, nem tudom Jani hány kiló. Én hasonló súlyban, belsővel elöl 3,6-3,7, hátul 3,8-3,9 baron érzem jól magam. Ezért szúrt szemet a cikk ajánlása.



#149
eddie1978

eddie1978

    vendég

  • fórumtag
  • 492 hozzászólás
Igen a tubeless-t is fel lehet ütni. Nekem is sikerült. Nem vágta ki, viszont nem sokkal később el kezdett ereszteni. Kukac bele és lehet menni tovább. Emiatt megyek a CX-en a 33mm gumival elöl 2.6-2.8 míg hátul 3-3.2 bar nyomással a 73kg súlyommal.

eddie1978 módosította - 2019. október 03. - 06:29

  • Rabbit kedveli ezt

#150
marton

marton

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.638 hozzászólás

Hagyjuk a néphülyítést abba, könyörgöm !! Még ha reklám-cikk is az írás.

Persze hogy fel lehet ütni a tubeless-t ! Csak nem a belsőn lesz vágás hanem a külsőn. Pont a hétvégén láttam élőben.

Maxxis Rekon gumi olyan szépen kiszakadt a felniperem mellett, hogy csak 4 db gumihernyóval tudtuk megfogni.

Ilyennel: https://www.decathlo...ASABEgIoU_D_BwE

És mindenkinek javaslom hogy hordjon ilyet (a pótbelső mellett) magával. Több haverom is abban él, hogy a tubless = sérthetetlenséggel.

Hát sajnos nem. Nagyon is sérülékenyek, mivel alaposan ki vannak könnyítve a mai gumik a régiekhez képest.


  • Rabbit és zscs kedveli ezt
Marci

#151
Rabbit

Rabbit

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 999 hozzászólás
  • LocationKelenföld

Megint egy érdekes cikk Janitól.

http://bikemag.hu/ma...ubeless-kereket

 

De, a minimum 3,4 bar, az nem brutálisan sok?

 


  • Kisherceg kedveli ezt

#152
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs
Nem
  • Rabbit kedveli ezt

#153
ultio

ultio

    TARC

  • fórumtag
  • 1.167 hozzászólás
Na én is beálltam a tubeless rendszert használók táborába.
Az első kereket csináltam meg, DT Swiss M 1850 Spline felni és Maxxis High Roller II 2.3 kombóm van. A Schwalbe sikosító cuccával nagyon könnyen a helyére pattant a külső, sima nagypumpával fújtam fel. Gyakorlatilag lötyi nélkül is tartotta a levegőt.
 
Viszont elképzelhető, hogy sokkal több lötyit töltöttem bele. Okoz ez gondot? Már azon kívül, hogy nehéz a kerék.
Egyébként tesztjelleggel egy Kínából rendelt zselészerű anyagot töltöttem bele.

ultio módosította - 2019. szeptember 23. - 12:20

Canyon Spectral 29 AL 5
 
rasti rusti


#154
dzsonhee

dzsonhee

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 687 hozzászólás
  • LocationBad Goisern

svábli állítása szerint az idei gumik már működnek lötty nélkül is 

Emlékszem még az első 2011-es tubeless szettemre.
Egy gagyi műhelypumpával simán ment fel a Nobby Nic a ZTR Flow felnire és tartotta a nyomást tej nélkül is. 
Lehet leporolták az akkori gyártóeszközöket? :D 



#155
ZolkoW

ZolkoW

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.685 hozzászólás

svábli állítása szerint az idei gumik már működnek lötty nélkül is 

 

Apró kieg. a történetemhez, hogy az első másnap reggelre leeresztett, de ez volt az, ami szárazon fújás után LEERESZTVE valahol visszahuppant a helyéről, nem maradt körben a "bead socket"-ben. Kellett volna menni egy kört utána, rázogatás persze megvolt. Tegnap felfújtam, mentem is vele, ma reggelre okésnak tűnik. A hátsó csont nélkül maradt fent szárazon is, azzal nem is volt semmi gond.


ZolkoW módosította - 2019. július 16. - 08:30


#156
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs

Ha kb több mint egy éve nem töltöttem bele tejet, azt mondhatjuk hogy "lötty nélkül" használom ?
Persze összerakáskor volt benne tej de utána semmi. Szerintem már réges rég kiszáradhatott. (Schwalbe SmartSam, Performance)


Amig nem tekersz bele vmibe... meg igy folyamatosan nehezebb gumit cipelsz, ha mindig utantoltesz. Szvsz jobb, ha ki van mosva, igaz kenyelmesebb a masik verzio.

#157
marton

marton

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.638 hozzászólás

svábli állítása szerint az idei gumik már működnek lötty nélkül is 

Ha kb több mint egy éve nem töltöttem bele tejet, azt mondhatjuk hogy "lötty nélkül" használom ?

Persze összerakáskor volt benne tej de utána semmi. Szerintem már réges rég kiszáradhatott. (Schwalbe SmartSam, Performance)


Marci

#158
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.259 hozzászólás

Frissítés: besza-behu, a Stan's felnire úgy ment fel belső nélkül a Racing Ray/Ralph páros, hogy konkrétan a másodikat már műhelypumpával fújtam fel, csak a hecc kedvéért  :blink: . Egy rövid körre még lehet, hogy tej nélkül is el mertem volna indulni velük... brutál, ez meglepően egyszerű volt. Sokkal tovább tartott átszerelni a tengelyeket meg a féktárcsákat.

 

Kicsit helyesbítem magam az ugyanezen felni + gettó tubeless ügyében, mert belsővel volt fent rajt a drótos SportContact, (eleve tubeless szalagot használtam) de olyan szépen helyén volt a perem, hogy külön erőlködni kellett, hogy lejöjjön onnan. Ez alapján ezt a külsőt lehet, hogy mégis meg merném próbálni vele a másik fajta lötyivel.

 

Az adapterezhető kerékagyak pedig a második legjobb dolog a hűtőben lévő fény után.

 

szerk.: és miért ne állhatna itt egy reklám/egymondatos értékelés - https://www.on-one.c...e-10-metre-roll

ilyet tettem bele, a Joe's sárga szalagja, ami talán egyezik a WTB-ével, mintha lehelletnyit erősebben ragadna, de teljesen jól működött, ezentúl nem nagyon fogok költeni más szalagra... 20-ast használtam, 22-est illett volna, de annyi baj legyen (2 rétegben).

svábli állítása szerint az idei gumik már működnek lötty nélkül is 


"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#159
zscs

zscs

    bringás

  • fórumtag
  • 3.306 hozzászólás
  • LocationBdapest - Wien - Mondsee

Acros felnire új Schwalbe Thunder Burt SnakeSkin külsőket Lezyne minipumpával feltettem. Gond nélkül, tubelessként. Fejlődtek a dolgok az utóbbi években.



#160
ZolkoW

ZolkoW

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.685 hozzászólás

Frissítés: besza-behu, a Stan's felnire úgy ment fel belső nélkül a Racing Ray/Ralph páros, hogy konkrétan a másodikat már műhelypumpával fújtam fel, csak a hecc kedvéért  :blink: . Egy rövid körre még lehet, hogy tej nélkül is el mertem volna indulni velük... brutál, ez meglepően egyszerű volt. Sokkal tovább tartott átszerelni a tengelyeket meg a féktárcsákat.

 

Kicsit helyesbítem magam az ugyanezen felni + gettó tubeless ügyében, mert belsővel volt fent rajt a drótos SportContact, (eleve tubeless szalagot használtam) de olyan szépen helyén volt a perem, hogy külön erőlködni kellett, hogy lejöjjön onnan. Ez alapján ezt a külsőt lehet, hogy mégis meg merném próbálni vele a másik fajta lötyivel.

 

Az adapterezhető kerékagyak pedig a második legjobb dolog a hűtőben lévő fény után.

 

szerk.: és miért ne állhatna itt egy reklám/egymondatos értékelés - https://www.on-one.c...e-10-metre-roll

ilyet tettem bele, a Joe's sárga szalagja, ami talán egyezik a WTB-ével, mintha lehelletnyit erősebben ragadna, de teljesen jól működött, ezentúl nem nagyon fogok költeni más szalagra... 20-ast használtam, 22-est illett volna, de annyi baj legyen (2 rétegben).


ZolkoW módosította - 2019. július 14. - 21:58