Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Tubeless - a belsõ nélküli rendszer

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
1767 hozzászólás a témában

#101
embé

embé

    fórumtag

  • fórumtag
  • 95 hozzászólás

Azt lehet munkaidoben? :D


Menj el futárnak! 😉

#102
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs

Edzeni kell, nem fórumozni! ;)


Azt lehet munkaidoben? :D

#103
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.259 hozzászólás

attol meg lehet lassu. en speciel baromira megerzem, ha nem ugy gurul a gumi, ahogy a masik... lsd uj ray + ralph kombo.

 

ez lehet vkinek mellekes.

tulképp nem tudom most irigyeljek érte vagy nem...de asszem inkább nem :)

 

meg amúgy se sietek sehá

 

új ralph/ray párost meg csak azért hántottam le rögtön a dobozból kivéve az új bringáról mert szimplán nem tetszik.


"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#104
marton

marton

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.637 hozzászólás

Jól tapadjon vagy jól gördüljön ? Kevés guminak sikerült ezt a 2 dolgot egyesíteni.

Én a nagy mintás gumikat szeretem, most őszre-télre hátra egy 2,2es Conti Mountain King került fel. Hát meglepően jól gördül. Hogy ez a RaceSport kivitel Black Chili anyaga miatt van e, nem tudom - de jó.


Marci

#105
Kisherceg

Kisherceg

    fullamatőr kocabringás

  • fórumtag
  • 7.877 hozzászólás
Edzeni kell, nem fórumozni! ;)

"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"


#106
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs

Soha nem foglalkoztam a gumik gördűlésével!!! sokkal inkább a megbízhatósággal! oldalfal vastagság, ballonosság.Maxxisnál ez megvan

 

jo neked :D en is csak a tapadassal torodnek, ha nem ereznem.


arn módosította - 2019. november 18. - 21:39


#107
joshua

joshua

    vendég

  • fórumtag
  • 225 hozzászólás

Gordulesre nem lassu az ikon? Az ilyen jellegu tesztekben nem szoktak tul jol szerepelni a maxxisok.

Soha nem foglalkoztam a gumik gördűlésével!!! sokkal inkább a megbízhatósággal! oldalfal vastagság, ballonosság.Maxxisnál ez megvan


  • ultio és zscs kedveli ezt

#108
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs

szerencsére a gumi nem tud olvasni....

 

attol meg lehet lassu. en speciel baromira megerzem, ha nem ugy gurul a gumi, ahogy a masik... lsd uj ray + ralph kombo.

 

ez lehet vkinek mellekes.


arn módosította - 2019. november 18. - 11:52


#109
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.259 hozzászólás

Gordulesre nem lassu az ikon? Az ilyen jellegu tesztekben nem szoktak tul jol szerepelni a maxxisok.

szerencsére a gumi nem tud olvasni....


  • ultio és Kisherceg kedveli ezt
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#110
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs
Gordulesre nem lassu az ikon? Az ilyen jellegu tesztekben nem szoktak tul jol szerepelni a maxxisok.

#111
zscs

zscs

    bringás

  • fórumtag
  • 3.302 hozzászólás
  • LocationBdapest - Wien - Mondsee

A Maxxis egy nagyon megbízható gumi és nagyon ballonos! igaz én csak exo,tr, használok löttyivel/mitas/ de 2 év alatt nulla azaz nulla defektem volt! versenyeken.illetve kettő kicsi lehetett mert kb 20mp-ig fröcskölt a lábamra a tej,viszont minimális volt a nyomásvesztés és még ráfujnom sem kellett.

Hasonlóan pozitív tapasztalataim vannak velük. 2 szezont mentem Ikonokkal és Aspenekkel, fully-n most is ezek vannak. Versenyeken sem volt velük problémám soha. Párom montiján szintén Ikon + Aspen EXO TR-ek, neki szintén bevált.



#112
ultio

ultio

    TARC

  • fórumtag
  • 1.167 hozzászólás

komolyan bringázó  ügyfelek -főleg enduro vonal- szinte mindenki a maxxisra esküszik (illetve mostanában a wtb-t is kezdik dicsérni) és tényleg jól működnek, de ált nehezebbek is mint a svábli/conti hasonló modelljei (+150-200 gramm)

 

Én is Maxxist használok trail fullyn, nagyon szeretem. A tubelessre való áttérés semmiféle problémát nem okozott a 3. szezont futó Maxxisokkal. Nem kopnak, jól gurulnak.

 

Nem használok, használatm sokfajta külsőt, de tavaly próbálkoztam egy olcsóbb fajta Schwalbéval, hát pár száz km alatt ha nem is kopott el, de látható kopásnyomok vannak rajta.

Az első keréken használt Maxxis jó lesz jövőre is, azaz a 4. szezononban.

A hátsót cserélem jövő tavasszal, de az se lesz elkopva teljesen.

Na én a fentiek miatt szeretem a Maxxisokat.


Canyon Spectral 29 AL 5
 
rasti rusti


#113
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.259 hozzászólás

a Maxxis most divat lett, egyre több gyártó is azért szereli a bringáira, mert erre van igény - ami még több igényt szül, mert azt látják sokan, hogy 'há az XY márkán is az van, dikk

én most csak a tapasztalatokat mondom, ezek olyan emberek akik sokat aktívan használják, és nem szarral gurigáznak , és kb mindent kipróbálnak . szóval adok a véleményükre. magam is terveztem kipróbálni egy ardent, adrent race, crossmark II, mixet, csak hát ez most halasztódott..

 

 

Szerintem is valami hasonló lehet mögötte.

 

Nekem is csak jó tapasztalatom van a Maxxis gumikkal, meg mindenkinek körülöttem. Kár hogy itthon nincs belőle minden.

ami cseheknél meg szlovákoknál van, azt 3 napon belúl tudja hozni aki akarja. meg azért egy 100 db volt készleten is belőle nálunk is.


Bikertigger módosította - 2019. november 15. - 23:36

  • Rabbit kedveli ezt
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#114
MJani01

MJani01

    maximus

  • fórumtag
  • 15.907 hozzászólás
  • LocationSzékesfehérvár

szerintem attól is függ, hogy mennyi butil meg mennyi természetes kaucsuk van a gumiban százalékosan egymáshoz viszonyítva, mennyi a szövetsűrűség a karkasszban, stb

Szerintem is valami hasonló lehet mögötte.

 

A Maxxis egy nagyon megbízható gumi és nagyon ballonos! igaz én csak exo,tr, használok löttyivel/mitas/ de 2 év alatt nulla azaz nulla defektem volt! versenyeken.illetve kettő kicsi lehetett mert kb 20mp-ig fröcskölt a lábamra a tej,viszont minimális volt a nyomásvesztés és még ráfujnom sem kellett.

Nekem is csak jó tapasztalatom van a Maxxis gumikkal, meg mindenkinek körülöttem. Kár hogy itthon nincs belőle minden.



A sebesség mindent megold.

 


#115
joshua

joshua

    vendég

  • fórumtag
  • 225 hozzászólás

A Maxxis egy nagyon megbízható gumi és nagyon ballonos! igaz én csak exo,tr, használok löttyivel/mitas/ de 2 év alatt nulla azaz nulla defektem volt! versenyeken.illetve kettő kicsi lehetett mert kb 20mp-ig fröcskölt a lábamra a tej,viszont minimális volt a nyomásvesztés és még ráfujnom sem kellett.



#116
rob

rob

    This is the way

  • globális moderátor
  • 16.879 hozzászólás

komolyan bringázó  ügyfelek -főleg enduro vonal- szinte mindenki a maxxisra esküszik (illetve mostanában a wtb-t is kezdik dicsérni) és tényleg jól működnek, de ált nehezebbek is mint a svábli/conti hasonló modelljei (+150-200 gramm)

a Maxxis most divat lett, egyre több gyártó is azért szereli a bringáira, mert erre van igény - ami még több igényt szül, mert azt látják sokan, hogy 'há az XY márkán is az van, dikk


"A man always has two reasons for doing anything: a good reason and the real reason." J.P. Morgan

"Science is not a democracy that can be voted on with the popular opinion." Earl R. Geddes P.h.D.


#117
Bikertigger

Bikertigger

    maximus

  • fórumtag
  • 21.259 hozzászólás

 

Sokkal jobb lenne, ha nem grammoznának a gyártók és rendes gumikat gyártanának. Nem tudom, hogy milyen minőségi előírásoknak kell megfelelni a gumiknak, de a szint elég alacsonyan lehet.

komolyan bringázó  ügyfelek -főleg enduro vonal- szinte mindenki a maxxisra esküszik (illetve mostanában a wtb-t is kezdik dicsérni) és tényleg jól működnek, de ált nehezebbek is mint a svábli/conti hasonló modelljei (+150-200 gramm)


"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

#118
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs

ha nem grammoznának nem kellene állandóan új gumit venni :D 
lásd Conti RaceKing 2017 vs 2018. ég és föld a különbség, az újból lejött 50 g anyag, meg is látszott a teljesítményén...

 

ezert konnyebb, mert kevesbe ballonos... nekem a regi korbe eresztett a peremnel :) az ujon meg kis lyukak vannak, amit nem tomit a latex.



#119
dzsonhee

dzsonhee

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 687 hozzászólás
  • LocationBad Goisern

Érdekes kérdés a folyadék mennyiség. Én anno pl a montiba 30ml-t raktam a stan's-ből, most meg 40ml a cx kerékbe is kevés, bele kellett tennem a 60ml-t, hogy ne eresszen állandóan. Az egész kicsit káoszos, mert 40ml-nél is hallom hogy lötyög, de mégis leereszt, míg a többel nem ereszt. De pl a 4 kerékből egynél elég volt a 40ml, a többinél kellett a 60ml. Plusz azt is megfigyeltem, hogy a külső típusa sem mindegy, mert nem mindegyiken tapad meg rendesen a folyadék, amelyikben sok a gumi, vastag a butil réteg azt sokkal könnyebben megfogja.

Sokkal jobb lenne, ha nem grammoznának a gyártók és rendes gumikat gyártanának. Nem tudom, hogy milyen minőségi előírásoknak kell megfelelni a gumiknak, de a szint elég alacsonyan lehet.

ha nem grammoznának nem kellene állandóan új gumit venni :D 
lásd Conti RaceKing 2017 vs 2018. ég és föld a különbség, az újból lejött 50 g anyag, meg is látszott a teljesítményén...



#120
rob

rob

    This is the way

  • globális moderátor
  • 16.879 hozzászólás

Érdekes kérdés a folyadék mennyiség. Én anno pl a montiba 30ml-t raktam a stan's-ből, most meg 40ml a cx kerékbe is kevés, bele kellett tennem a 60ml-t, hogy ne eresszen állandóan. Az egész kicsit káoszos, mert 40ml-nél is hallom hogy lötyög, de mégis leereszt, míg a többel nem ereszt. De pl a 4 kerékből egynél elég volt a 40ml, a többinél kellett a 60ml. Plusz azt is megfigyeltem, hogy a külső típusa sem mindegy, mert nem mindegyiken tapad meg rendesen a folyadék, amelyikben sok a gumi, vastag a butil réteg azt sokkal könnyebben megfogja.

Sokkal jobb lenne, ha nem grammoznának a gyártók és rendes gumikat gyártanának. Nem tudom, hogy milyen minőségi előírásoknak kell megfelelni a gumiknak, de a szint elég alacsonyan lehet.

szerintem attól is függ, hogy mennyi butil meg mennyi természetes kaucsuk van a gumiban százalékosan egymáshoz viszonyítva, mennyi a szövetsűrűség a karkasszban, stb


"A man always has two reasons for doing anything: a good reason and the real reason." J.P. Morgan

"Science is not a democracy that can be voted on with the popular opinion." Earl R. Geddes P.h.D.