Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Tubeless - a belsõ nélküli rendszer

- - - - -

  • Lépj be és szólj hozzá
1767 hozzászólás a témában

#61
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs

én vettem egy használt xtr kerékszettet, rajta egy szerelt tubeless gumival.

fogalmam sincs milyen trutyival volt feltöltve, de minimum 1 órát vakartam vízzel, körömkefével, már nem is tudom mivel..a felniről a barna szivacsos állagú kemény réteget, ami ha nem lett volna elég, több helyen a felnit is szétmarta. tubeless gumival az egyik kerék nem is használható már..mert 3 lyuk is lett rajta..a másikon csak erőteljes felületi marás nyomok vannak. remélem a felni nem fog szétrepedni..de fura volt látni, mennyire szét tudja marni ez a cucc az aluminiumot.

 

hol vannak a lyukak? van rola fotod? ha nagyon megette, en tuti nem hasznalnam.



#62
horgasz-zsolti

horgasz-zsolti

    vendég

  • fórumtag
  • 59 hozzászólás

én vettem egy használt xtr kerékszettet, rajta egy szerelt tubeless gumival.

fogalmam sincs milyen trutyival volt feltöltve, de minimum 1 órát vakartam vízzel, körömkefével, már nem is tudom mivel..a felniről a barna szivacsos állagú kemény réteget, ami ha nem lett volna elég, több helyen a felnit is szétmarta. tubeless gumival az egyik kerék nem is használható már..mert 3 lyuk is lett rajta..a másikon csak erőteljes felületi marás nyomok vannak. remélem a felni nem fog szétrepedni..de fura volt látni, mennyire szét tudja marni ez a cucc az aluminiumot.



#63
mgy

mgy

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.091 hozzászólás

Hmmm, érdekes.
Nekem montiban van, télen nyilván nem vágtam szét az erdőt, bár ahogy nézem egyhuzamban max 2 hónapot állt.

 

...
beleszaradt egy nagy foltban az aljaba teli allas kozben.
... 



#64
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs

nekem a joesal nincs jo tapasztalatom, beleszaradt egy nagy foltban az aljaba teli allas kozben. 

 

foltosodast outis guminal meg nem lattam, a lightosabb montis gumiknal csinalja, a butykosebbeknel nem.



#65
mgy

mgy

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.091 hozzászólás

Ma cseréltem le a másfél éves Racing Ralphot, az elején kábé 1dl Joe's tejet önötttem bele. Nem volt (nem láttam legalábbis) defektet az egy év alatt, nem szivárgott a gumi oldalán semmi, mint korábban a Stan's löttyel, s ránézésre kb. fél deci még ott lötyög a gumiban, nyilván nincs gumimaci se.

Szerintem ez így hibátlan.



#66
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs

a multkori stans vs galacsin vitaindito temaban... szetszedtem az egy eve felrakott gumit, csak sima stanst hasznaltam. eloszor 60ml kerult bele, fel evvel kesobb +30ml. folyadek mar nem volt benne, de nyirkos volt a felulet. lehet nem is rosszak a lyukak a contin, legalabb latom a foltokbol, hogy meg van e benne vmi :D (szarkazmus on).

a latex egyenletesen terult szet a gumiban, ha viz erte, akkor befeheredett. meleg vizzel le lehetett koromkefevel szedni ezt a kartyat. a vegen kb egy maroknyi latex maradt vissza.

 

le is mertem, 13g volt :) tehat olyan 60mlenkent olyan 10g pluszsullyal kell szamolni, ami visszamarad, mint felrakodas. ennyit kopik is a gumi, igy gyk elenyeszo a plusz suly, nem fogom a jovoben szetbontani, csak felevente +30mlt adok neki. egy ido mulva olyan latexreteg jon letre benne, hogyha egy tut atszursz rajta, semmi sem tortenik (probaltam).

 

hogy mashol mi okozhatja... a tippem az lenne, hogy sokat toltottek bele, es hagytak kiszaradni. a lepergo galacsinok, lebontottak ezt a reteget.

 

xfJwXLX.jpg

d6mRHG7.jpg

Exe3RRq.jpg

UBZFiLg.jpg

FRK8SCR.jpg



#67
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs
Ez ilyen budget tajvani formulahub lesz. Szet nem szedtem vegulis, de tuti kalapacsos, igaz eleg jo sulyban van.

CENTER LOCK SERIES
TC-712 TXC-142S

#68
marton

marton

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 3.636 hozzászólás

Az a fura a leirasban, hogy irja, hogy dt, de alatta a hatsokerek leirasanal meg hogy 3 kalapacsos... Ezekszerint tenyleg az utobbi lenne az igaz? A hangja nem olyan mint a montiban levo dt rotornak?

A DT-nek van 3 kalapácsos kereke, az 1900as. Attól mentsen meg az Teremtő mindenkit!! Volt ilyenem néhány hónapig. Akkor teljesen tönkrement, vettem egy 1700ast, az már Ratchet-es. https://www.dtswiss....awl-technology/
Egy a lényeg: Soha ne vegyél ilyet!!! 

A hangja amúgy becsapós, jó élesen, hangosan tud ez is kattogni. Ebből azt hinnénk, hogy erősen is reteszel. De nem...  A mostani Ratchet-em ha bekenem, sokkal halkabb nála.


Marci

#69
Mars

Mars

    vendég

  • fórumtag
  • 519 hozzászólás

valszeg egy ez egy formula agy... lehet a kereket is ok csinaltak, mikozben a scott oldalan meg ez szerepel:

https://www.syncros....disc-wheel-rear

the CNC machined hubs feature DT Swiss proven star ratchet system on the rear for flawless function and stainless steel bearing all around for reliable, long life.

en meg rangattam, a kazettatestet, mint a jogyerek, hogy leszedem atkenesre, mint a masik dt kereket. leszedve a kazettatestet meg az van rajta, hogy fh-536. rakeresve formula/cannondale etc talalatok jottek be dry.png .


Az a fura a leirasban, hogy irja, hogy dt, de alatta a hatsokerek leirasanal meg hogy 3 kalapacsos... Ezekszerint tenyleg az utobbi lenne az igaz? A hangja nem olyan mint a montiban levo dt rotornak?

#70
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs

valszeg egy ez egy formula agy... lehet a kereket is ok csinaltak, mikozben a scott oldalan meg ez szerepel:

 

https://www.syncros....disc-wheel-rear

 

the CNC machined hubs feature DT Swiss proven star ratchet system on the rear for flawless function and stainless steel bearing all around for reliable, long life.

 

en meg rangattam, a kazettatestet, mint a jogyerek, hogy leszedem atkenesre, mint a masik dt kereket. leszedve a kazettatestet meg az van rajta, hogy fh-536. rakeresve formula/cannondale etc talalatok jottek be dry.png .



#71
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs

A szivargos gumijaidban sem volt? Elvileg a Stan's-ben azert alakul ki galacsin mert: a. elparolog az ammonia es a megmaradt latex csomosodik vagy b. lyukat tomit es a azon a helyen. Caffelatex, Orange Seal es meg nehany nem tartalmaz ammoniat (emiatt jobb minosegu latexet kell tartalmazniuk, reszben ezert is dragabbak sajnos).

Keress ra neten a "Stan's boogers"-re, remek kis fotokollekcio van forumokban smile.png

A Joe'st inkabb hagyjuk smile.png

 

hat max a montinal tudom megnezni, mert a gp5000et ugy kellett volna leimadkozni a scott fele felnirol. felrakni is remalom volt, azt remeltem nyulik vmennyit a gumi. igy csak kapott 30mles beontest.

 

ez a syncros kerekszett nem egy tul jo konstrukcio, elol hatul kellett centirozni rajta (epp mint uj koraban) egy mindenfele felutes nelkuli egy ev utan.


arn módosította - 2020. május 16. - 13:57


#72
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs

Melyik forgalmazónak írtál, a magyarnak?

 

akitol vettem a gumit ausztriaban, illetve a conti weboldalan levo kontaktnak.



#73
blash

blash

    vendég

  • jóváhagyásra váró
  • 875 hozzászólás
Squirt is csinált löttyöt, valami kerámia bizbasz, ami eltömíti a nagyobb a lyukakat: squirtcyclingproducts.com/squirt-seal-tyre-sealant-with-beadblock-launch/

https://advntr.cc/squirt-tyre-sealant/

advntr.cc/squirt-seal-tubeless-tyre-sealant/

blash módosította - 2020. május 10. - 11:42


#74
MJani01

MJani01

    maximus

  • fórumtag
  • 15.907 hozzászólás
  • LocationSzékesfehérvár

Megneztem, hatul 10 folt van, elol 6. Szepen nez ki. A conti nem is valaszolt, a forgalmazo meg azt irta a 300kmes gumimra, hogy ez kopott, ugyse cserelne a gyarto -egy gumival siman elmegyek 3000kmt.

Igazabol nem is ertem, amig garos nem mindegy, mennyit hasznaltam? A problemanak semmi koze a gumi elhasznalodasahoz.

Melyik forgalmazónak írtál, a magyarnak?



A sebesség mindent megold.

 


#75
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs
Megneztem, hatul 10 folt van, elol 6. Szepen nez ki. A conti nem is valaszolt, a forgalmazo meg azt irta a 300kmes gumimra, hogy ez kopott, ugyse cserelne a gyarto -egy gumival siman elmegyek 3000kmt.

Igazabol nem is ertem, amig garos nem mindegy, mennyit hasznaltam? A problemanak semmi koze a gumi elhasznalodasahoz.

#76
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs
A minimal mintas montis gumik nalam mind szivarogtak allas utan. A contin meg eredendoen vannak lyukak. De lehet majd atbokok rajtuk egy tut, hogy mukodjon a sealant.

Majd megfigyelem a galacsinokat, mindket bringanal ki akatom tisztitani. Eddig nem tunt fel, folyadek volt bennuk.

#77
steveadorjan

steveadorjan

    vendég

  • fórumtag
  • 117 hozzászólás

en 10+ eve hasznalok stanst - egyszer probaltam joesal, de az beleszaradt az aljaba, nem lehetett leszedni tobbet. csomokba nekem akkor all ossze, ha kimosom es a maradekokbol galacsin kepzodik. magaban a lebontott gumiban sose lattam - egy hartyat kepez (szvsz mindegyik hasonlo lotty igy mukodik).

A szivargos gumijaidban sem volt? Elvileg a Stan's-ben azert alakul ki galacsin mert: a. elparolog az ammonia es a megmaradt latex csomosodik vagy b. lyukat tomit es a azon a helyen. Caffelatex, Orange Seal es meg nehany nem tartalmaz ammoniat (emiatt jobb minosegu latexet kell tartalmazniuk, reszben ezert is dragabbak sajnos).

Keress ra neten a "Stan's boogers"-re, remek kis fotokollekcio van forumokban smile.png

A Joe'st inkabb hagyjuk smile.png



#78
arn

arn

    fórumfüggõ

  • fórumtag
  • 7.205 hozzászólás
  • LocationBécs

en 10+ eve hasznalok stanst - egyszer probaltam joesal, de az beleszaradt az aljaba, nem lehetett leszedni tobbet. csomokba nekem akkor all ossze, ha kimosom es a maradekokbol galacsin kepzodik. magaban a lebontott gumiban sose lattam - egy hartyat kepez (szvsz mindegyik hasonlo lotty igy mukodik).


arn módosította - 2020. május 08. - 09:45


#79
eddie1978

eddie1978

    vendég

  • fórumtag
  • 492 hozzászólás

Nos betöltöttem a Stan's-t. Eddig jó. Az első még ereszt bár az most szűz új külső. Emlékeim szerint sem a Stan's sem a Mitas latexes folyadéka nem képzett galacsinokat a belsőben. Végig híg folyadék állapotú maradt egy része, a többi pedig gumis rétegben feltapadt a belső falára. Most ez jó lesz egy darabig. Ez volt helyben elérhető. Vettem egy litert.

 

Szerintetek melyik a jobb tubeless szelep kialakítás? A kúpos gumis vagy aminek a végén egy tömb van?


eddie1978 módosította - 2020. május 07. - 15:20


#80
karakoram

karakoram

    törzsvendég

  • fórumtag
  • 1.540 hozzászólás

Lehet egy kicsit későn szólok hozzá a témához. Talán 1 darab WTB gravel külsőmben volt ilyesmi képződmény, amúgy csak Schwalbe gumikat nyúzok. Azokban soha nem volt még ilyen képződmény (nem most kezdtem), kizárólag Stan's löttyöt használtam eddig. Éppen ezért a többihez nem is szólok mert nincs tapasztalatom. Viszont pont azért nem vettem mást mert a Stan's mindig jó volt. Általában 4 -5 havonta szoktam utántölteni vagy kopottnak ítélem a külsőt és cserélem. Eddig mindig híg állapotban volt benne a folyadék. Egészen biztosan a külsőnek is van köze az ilyen képződményekhez.