Ugrás tartalomra

Üdvözlünk a Bikemag Fórumon!
Fórumunk bejegyzéseit regisztráció nélkül is olvashatod, ha hozzá kívánsz szólni a fórumhoz, kérjük regisztrálj!
Jelentkezz be Regisztrálj
Kép

Tubeless - a belsõ nélküli rendszer

- - - - -

• Lépj be és szólj hozzá
1757 hozzászólás a témában

Mars

Mars

vendég

• fórumtag
  • 479 hozzászólás

nah, akasztják a hóhért... biggrin.png

szóval átalakítottam a másik bringán is kerekeket, de ez nem ment annyira simán, mint az előző és felmerült egy-két kérdés is:

- az egyik kerék 2 barról 1,5-re eresztett szűk nap alatt (ezzel a gumival pár napja kaptam defektet, akkor még belső volt benne). víz alatt nem látszik, hogy szökne valahol. vajh "be fog ez állni", vagy valamit elszabtam?

- mindkét szelep mozog kicsit a helyén, ha próbálom mozgatni, pedig meghúztam, erősen. szárazon picit szelelt is. ez így akkor kuka? (mondjuk keskeny a felni, egy dt 466d)

- fecskendővel, a szelepen keresztül töltöttem fel mindegyik gumit tejjel. az utolsó adagot egyben kiöntöttem az üvegéből, töltögettem, de gyanúsan sok, 3-4 kávéskanál gumidara maradt. ez gáz? lehet, hogy kevés dara ment a többi gumiba? érdemes esetleg visszabontani őket és szétosztani köztük? (az első két átalakított gumi is ereszt picit, de kb ilyen 0,2-0,3 bar/párnap)

- ha tekerés közben nem működne a tömítés és belsőt kell beletenni, vagy egyszerűen csak visszabontanám, hogyan érdemes a tejet kiszedni/kiönteni a külsőből?

viszont nem foltosodnak! wink.pngbiggrin.png

Szerintem nem rontottad el, és a be fog állni-ra szavazok. A szelepmozgás, ha elenyésző, akkor nem számít, a belső oldalon annak tömítenie kell. 

A darát azért én beletenném, pont ezért sosem a szelepen keresztül töltök. Felteszem a gumit, az egyik oldalon teljesen, a másik oldalon meg majdnem teljesen, marad 10 cm rész még nyitva. Itt beöntöm a tejet, amit jól felráztam, így egyenlően van benne a dara. Aztán elforgatom a kereket, és bepattintom a gumit, majd simán felfújom műhelypumpával. 

Kiszedni a tejet ritkán kell, főleg, hogy a nagyja felépül a gumira, de ami lötyög benne, azt kicsi gumileszedés után ki lehet merni, én simán újra használom utána, egyszerűen visszaöntöm legközelebb.  

Ha terepen defektet kapsz, akkor nyilván ki fogod önteni ami lötyög benne, aztán bebelsőzöd. Ilyenkor otthon én szét szoktam szedni, és ha marad a belső, akkor kimosom a külsőt, megmosom a belsőt és úgy teszem vissza. Ha csak hazáig kell a belső, akkor nem mosom ki a külsőt, hanem öntök be egy kis tejet, aztán mehet össze. 

Most nálam is az van, hogy az első kerék leereszt mondjuk 2 nap alatt fél bárra, aztán úgy marad. Nem értem miért, mert nem szelel, és már töltöttem is rá. A hátsó ezzel szemben 1 hó alatt enged 2 tizedet. Valójában nem érdekel, felfújom minden indulásnál, a napot simán kibírja tizedpontosan az első is, amíg ez nem súlyosbodik, nem foglalkozok vele. 

• Kisherceg kedveli ezt

Kisherceg

Kisherceg

fullamatőr kocabringás

• fórumtag
  • 7.191 hozzászólás

nah, akasztják a hóhért... :D

szóval átalakítottam a másik bringán is kerekeket, de ez nem ment annyira simán, mint az előző és felmerült egy-két kérdés is:

- az egyik kerék 2 barról 1,5-re eresztett szűk nap alatt (ezzel a gumival pár napja kaptam defektet, akkor még belső volt benne). víz alatt nem látszik, hogy szökne valahol. vajh "be fog ez állni", vagy valamit elszabtam?

- mindkét szelep mozog kicsit a helyén, ha próbálom mozgatni, pedig meghúztam, erősen. szárazon picit szelelt is. ez így akkor kuka? (mondjuk keskeny a felni, egy dt 466d)

- fecskendővel, a szelepen keresztül töltöttem fel mindegyik gumit tejjel. az utolsó adagot egyben kiöntöttem az üvegéből, töltögettem, de gyanúsan sok, 3-4 kávéskanál gumidara maradt. ez gáz? lehet, hogy kevés dara ment a többi gumiba? érdemes esetleg visszabontani őket és szétosztani köztük? (az első két átalakított gumi is ereszt picit, de kb ilyen 0,2-0,3 bar/párnap)

- ha tekerés közben nem működne a tömítés és belsőt kell beletenni, vagy egyszerűen csak visszabontanám, hogyan érdemes a tejet kiszedni/kiönteni a külsőből?

viszont nem foltosodnak! ;) :D

"Nyugi. Minden a legnagyobb rendben csúszik ki a kezeim közül..."

"Itt vannak sárkányok, b@zdmeg???!!!"

karakoram

karakoram

törzsvendég

• fórumtag
  • 1.427 hozzászólás

Tényleg ennyi, ahogy marton is mondja. Szappanos spriccelgetés is segíthet (vagy van gyári Schwalbe síkosító is szivacs véggel a lustáknak, én nekem ez van persze biggrin.png), Schwalbe Booster is van otthon ha nem menne könnyen. 

Körbe szoktam rázogatni, meg 15-15 percre le szoktam fektetni a kerekeket mindkét oldalra, hogy bemenjen a lyukakba ha lenne (mondjuk egy vödörre). 

Én sörözni szoktam közben smile.png .

a hátsóval készen is vagyok. könnyen, gyorsan ment. szárazon raktam össze, műhelypumpával bepattant a helyére a külső (így is megtartotta ~10-15 percig, míg előkészítettem a tejet, fecskendőt+megittam a kávém*). a szelepmag helyén betöltöttem a szmötyit. reggelre kiderül. gyanúsan könnyen ment...rolleyes.gif

*eeegen, este is szoktam kávézni.

ZolkoW

ZolkoW

törzsvendég

• fórumtag
  • 1.657 hozzászólás

Vannak még rendes emberek :)

Bár este feleségem miatt csak koffeinmentest főzök (igen, tartok otthon erre a célra). És én tutira túl ideges lennék ilyen művelet közben a kávézáshoz :D 

Kisherceg

Kisherceg

fullamatőr kocabringás

• fórumtag
  • 7.191 hozzászólás

eddig még jó wink.png

Kisherceg módosította - 2021. február 04. - 09:53

marton

marton

fórumfüggõ

• fórumtag
  • 3.410 hozzászólás

Semmi gyanús, ez nagyjából így megy. Nincs ebben semmi csoda. Kicsit forgatni kell a kereket, mindkét oldalára fordítva is érdemes körbeforgatni néhányszor de nyugi, jó lesz. Ez kb biztos hogy így marad.

Marci

Kisherceg

Kisherceg

fullamatőr kocabringás

• fórumtag
  • 7.191 hozzászólás

a hátsóval készen is vagyok. könnyen, gyorsan ment. szárazon raktam össze, műhelypumpával bepattant a helyére a külső (így is megtartotta ~10-15 percig, míg előkészítettem a tejet, fecskendőt+megittam a kávém*). a szelepmag helyén betöltöttem a szmötyit. reggelre kiderül. gyanúsan könnyen ment...rolleyes.gif

• karakoram és Rabbit kedveli ezt

Mars

Mars

vendég

• fórumtag
  • 479 hozzászólás

bérbe is adod? :)

Bérbe nem, de kölcsön szívesen, persze!
  • Kisherceg kedveli ezt

Kisherceg

Kisherceg

fullamatőr kocabringás

• fórumtag
  • 7.191 hozzászólás

én vettem booster-t, aztán még egyszer sem kellett, schwalbe és maxxis gumik is simán felfújódtak műhelypumpával. 

(ugyanitt booster eladó biggrin.png )

bérbe is adod? :)

Mars

Mars

vendég

• fórumtag
  • 479 hozzászólás

Ilyen "booster"-es megoldásra nem gondoltál?

én vettem booster-t, aztán még egyszer sem kellett, schwalbe és maxxis gumik is simán felfújódtak műhelypumpával. 

(ugyanitt booster eladó :D )

• Kisherceg kedveli ezt

ultio

ultio

TARC

• fórumtag
  • 1.159 hozzászólás

50-50% esélye van, hogy elég a műhelypumpa. Max el kell menni egy benzinkúthoz felnyomni és később beszerezni otthonra egy booster-t.

Izgulunk! biggrin.png

Szerintem Maxxis külsőkkel nem lesz gond.

Nálam rendben voltak, vannak, igaz, a vadonat új külsőket először benzinkúton pattintottam a helyükre, de azóta egyszerű műhelypumpával is a helyükre mennek. Én sikosítót is használok.

Canyon Spectral AL 5.0 EX (2017)
rasti rusti

marton

marton

fórumfüggõ

• fórumtag
  • 3.410 hozzászólás

50-50% esélye van, hogy elég a műhelypumpa. Max el kell menni egy benzinkúthoz felnyomni és később beszerezni otthonra egy booster-t.

Izgulunk! biggrin.png

• Kisherceg kedveli ezt
Marci

Rabbit

Rabbit

törzsvendég

• fórumtag
  • 863 hozzászólás
  • LocationKelenföld

Joe Eco lötyi és wtb szalag, plusz az előző unithoz kapott szelepek. Maxxis külső(k). Műhelypumpa, reméljük a legjobbakat...

Ilyen "booster"-es megoldásra nem gondoltál?

Kisherceg

Kisherceg

fullamatőr kocabringás

• fórumtag
  • 7.191 hozzászólás

Drukkolok! Örülnék, ha a beszámolnál majd részletesen. Kompresszorral fogod felrakni? Milyen tubelesskittet vettél a felnihez?

Joe Eco lötyi és wtb szalag, plusz az előző unithoz kapott szelepek. Maxxis külső(k). Műhelypumpa, reméljük a legjobbakat...

Rabbit

Rabbit

törzsvendég

• fórumtag
  • 863 hozzászólás
  • LocationKelenföld

bizony. smile.png

Drukkolok! Örülnék, ha a beszámolnál majd részletesen. Kompresszorral fogod felrakni? Milyen tubelesskittet vettél a felnihez?

Kisherceg

Kisherceg

fullamatőr kocabringás

• fórumtag
  • 7.191 hozzászólás

Kisherceg! Ez lesz az első próbád a tubeless-el, ugye?

bizony. :)

• Rabbit kedveli ezt

marton

marton

fórumfüggõ

• fórumtag
  • 3.410 hozzászólás

Kisherceg! Ez lesz az első próbád a tubeless-el, ugye?

• Rabbit kedveli ezt
Marci

Kisherceg

Kisherceg

fullamatőr kocabringás

• fórumtag
  • 7.191 hozzászólás

elméletileg direkt a "lukacsos" oldalfalú könnyű tl külsőkhöz lett fejlesztve

nem co kompatibilis ami hátránya viszont latex és ammonimentes

a fakirágyas videót olyannal csinálták (illetve a videót nem tudom, de egy eurobikeon , 1,5 órát ültünk a standjukon, egy srác folyamatosan körözött a szögeken, az eco volt )

köszi! megrendeltem, kihasználva a zöldhétfőt. kíváncsi vagyok... rolleyes.gif

• zscs kedveli ezt

Bikertigger

Bikertigger

maximus

• fórumtag
  • 21.211 hozzászólás

srácok, a Joe's No-flat folyadékból az eco is vehető? visszaolvasva leginkább csak 'joe'-ként volt említve, az eco-ra / super sealantra nem nagyon találtam külön-külön véleményeket...

elméletileg direkt a "lukacsos" oldalfalú könnyű tl külsőkhöz lett fejlesztve

nem co kompatibilis ami hátránya viszont latex és ammonimentes

a fakirágyas videót olyannal csinálták (illetve a videót nem tudom, de egy eurobikeon , 1,5 órát ültünk a standjukon, egy srác folyamatosan körözött a szögeken, az eco volt )

• Kisherceg kedveli ezt
"Az Ég szemébe nézve, Széttárt karral áll, Halálos viharra vár egy haldokló világ "
Az idézet a Nemesis együttes Éden c. számából való

Kisherceg

Kisherceg

fullamatőr kocabringás

• fórumtag
  • 7.191 hozzászólás

srácok, a Joe's No-flat folyadékból az eco is vehető? visszaolvasva leginkább csak 'joe'-ként volt említve, az eco-ra / super sealantra nem nagyon találtam külön-külön véleményeket...